Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Prednosti FON-a nad ostalim fakultetima

[es] :: Vodič za učenje :: Prednosti FON-a nad ostalim fakultetima

[ Pregleda: 5871 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ognjen90
Gimnazija

Član broj: 193191
Poruke: 13
217.75.201.*



Profil

icon Prednosti FON-a nad ostalim fakultetima14.09.2008. u 09:35 - pre 190 meseci
Koje su prenosti FON-a u odnosu na ostale fakultete,kao ETF,FTN....

Vidjeo sam da mnogi blate FON,a opet neki ga hvale da je sa njim lagano naci posao i da su bolje placeni...Molim vas da mi kazete sve prednosti navedenog fakulteta,mozete i mane,ali da ne ode samo na to,xD...
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: Prednosti FON-a nad ostalim fakultetima14.09.2008. u 10:01 - pre 190 meseci
Citat:
Ognjen90: Koje su prenosti FON-a u odnosu na ostale fakultete,kao ETF,FTN....

Vidjeo sam da mnogi blate FON,a opet neki ga hvale da je sa njim lagano naci posao i da su bolje placeni...Molim vas da mi kazete sve prednosti navedenog fakulteta,mozete i mane,ali da ne ode samo na to,xD...


postoji samo jedna realna a to je da se lakse zavrsava, ostale su uglavnom imaginarne (ala sirina obrazovanja i slicni biseri ...)

bolje placeni to zavisi od toga sta i gde rade, ali fon rookie u opstem slucaju nije ni za gram bolje placen od drugih ...
 
Odgovor na temu

larra

Član broj: 159023
Poruke: 10
93.86.109.*



Profil

icon Re: Prednosti FON-a nad ostalim fakultetima14.09.2008. u 20:50 - pre 190 meseci
Diplomirala sam na fon-u. Mag. i dokt. studije na drugom. Plata u firmi u kojoj radis ne zavisi od fakulteta koji si zavrsio vec od posla - kako i da li znas da radis. Sto se tice sirine znanja (!!!) na fon-u u moje vreme je bilo nekih ispita koji mi nikad nisu koristili u poslu (projektant IS) koji radim. Nije los fakultet ali sve zavisi od tvojih interesovanja.
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Prednosti FON-a nad ostalim fakultetima14.09.2008. u 21:15 - pre 190 meseci
Citat:
Ognjen90: Koje su prenosti FON-a u odnosu na ostale fakultete,kao ETF,FTN....

Bolje su ribe.
 
Odgovor na temu

Au197/79
Zlatan Kadragić
Minhen

Član broj: 3556
Poruke: 772
195.252.110.*

Sajt: aurelije.blogspot.com


+47 Profil

icon Re: Prednosti FON-a nad ostalim fakultetima16.09.2008. u 13:41 - pre 190 meseci
Fon vs. ostali je kao gimnazija vs. srednje stručne, samo što je u ovom slučaju gimnazija lakša i kraća.

Isto kao i u srednjim ni na fon-u na ostalim nećeš naučitit ništa praktično, samo što će fon davati šira znjanja (vezana za više oblasti: ekonomija, marketing, poslovanje, poslovni sistemi, finansije i računovocstvo...), a ostali uža koncentrisana oko neke oblasti.

A što se riba tiče, em ih je više em su bolje.

I da, zgrada i kraj u kojem se fon nalazi je bez premca u odnosu na ostale fakultete.
Bolje džaba ležat nego džaba radit.
 
Odgovor na temu

Milan Gligorijevic
Pančevo

Član broj: 73740
Poruke: 5273

Sajt: milan.rs


+80 Profil

icon Re: Prednosti FON-a nad ostalim fakultetima16.09.2008. u 14:13 - pre 190 meseci
Citat:
Fon vs. ostali je kao gimnazija vs. srednje stručne, samo što je u ovom slučaju gimnazija lakša i kraća.

Iz ovoga treba da se zaključi da je fon teži i duži?
 
Odgovor na temu

Ognjen90
Gimnazija

Član broj: 193191
Poruke: 13
217.75.200.*



Profil

icon Re: Prednosti FON-a nad ostalim fakultetima16.09.2008. u 14:18 - pre 190 meseci
Hvla za odogovor,ali do sada nisam cuo da je gimnazija laksa od strucnih skola...Kod nas,Gimnazija je neprikosnovena i nevjerovatno smo bolje obrazovani od ostalih...Zamisli samo kada sam ja,koji imam 2 iz matematike,pomagao uceniku iz elektrotehnicke da se spremi za takmicenje...Mozda je kod nas mnogo drugacije,ali nam je gimnazija stvarno teska...
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: Prednosti FON-a nad ostalim fakultetima16.09.2008. u 17:07 - pre 189 meseci
Citat:
Au197/79:
Isto kao i u srednjim ni na fon-u na ostalim nećeš naučitit ništa praktično, samo što će fon davati šira znjanja (vezana za više oblasti: ekonomija, marketing, poslovanje, poslovni sistemi, finansije i računovocstvo...), a ostali uža koncentrisana oko neke oblasti.


momka ocigledno interesuje IT tu mu to znanje iz marketinga organizacije i nije posebno potrebno,njega neko placa da (npr u pocetku) koduje ne da organizuje poslovanje oglasavanje finansije i slicno, a to za sta ga placa uci mnogo manje nego ovi sa drugih fakulteta :)

Citat:
Au197/79:
A što se riba tiče, em ih je više em su bolje.


sto se devojaka tice ima ih vise ali danas ni za gram nisu bolje :) no OK pitanje ukusa

Citat:
Au197/79:

I da, zgrada i kraj u kojem se fon nalazi je bez premca u odnosu na ostale fakultete.


zgrada je de facto bolja,a kraj bogami nije :) (u poredjenju sa ETF-om)
 
Odgovor na temu

zmau
Dragan Jovanović
programer
Šabac

Član broj: 80834
Poruke: 290
88.200.65.*



+80 Profil

icon Re: Prednosti FON-a nad ostalim fakultetima18.09.2008. u 15:29 - pre 189 meseci
Ni na jednom beogradskom fakuletetu nećeš naučiti neke pametne stvari koje će ti pomoći da postaneš dobar informatičar. Tako da, ako si već rešio da završiš neki fakultet, neka to bude što lakši, tj onaj koji će ti uzeti najmanje vremena, živaca i ljudskog dostojanstva. Tu je FON definitivno u prednosti nad ETFom i PMFom. Ali je VETŠ još bolja od FONa. A valjda u poslednje vreme ima i nekih modernih školica na tu temu.

Ali ti ipak prvo razmisli hoćeš li sledećih nekoliko godina da potrošiš na studiranje, ili na nešto pametnije. Recimo - stručno usavršavanje.

it works on my machine
 
Odgovor na temu

Au197/79
Zlatan Kadragić
Minhen

Član broj: 3556
Poruke: 772
91.148.94.*

Sajt: aurelije.blogspot.com


+47 Profil

icon Re: Prednosti FON-a nad ostalim fakultetima18.09.2008. u 18:24 - pre 189 meseci
E neki ljudi stvarno ne umeju da shvate ono što čitaju. FON sam uporedio sa gimnazijom u smislu širine i sve se uči a ništa duboko. Ostali su uže stručniji kao stručne škole, ali zna se da ni iz jedne stručne škole ne izlaze gotovi majstori, tamo se tupi samo ne toliko široko.

A „samo što je u ovom slučaju gimnazija lakša i kraća“ treba tumačiti da u srednješkolskom sistemu je gimanzija teža, ali u visokoškolskom FON je lakši i kraćii od stručnih fakulteta. Mislim, ko da pišem kineski :)
Bolje džaba ležat nego džaba radit.
 
Odgovor na temu

Milan Gligorijevic
Pančevo

Član broj: 73740
Poruke: 5273

Sajt: milan.rs


+80 Profil

icon Re: Prednosti FON-a nad ostalim fakultetima18.09.2008. u 18:53 - pre 189 meseci
Citat:
FON sam uporedio sa gimnazijom u smislu širine i sve se uči a ništa duboko. Ostali su uže stručniji kao stručne škole, ali zna se da ni iz jedne stručne škole ne izlaze gotovi majstori, tamo se tupi samo ne toliko široko.

Odakle izlaze gotovi majstori ako ne sa stručnog faxa? Ok, potrebno je neko iskustvo i malo obuke...
Pogle gimnazije možeš samo da ideš po kvizovima


Na kakvim poslovima radi neko ko završi fon? I koliko se teško dolazi do posla sobzirom da fon prima dosta studenata svake godine?
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7176 Profil

icon Re: Prednosti FON-a nad ostalim fakultetima18.09.2008. u 19:53 - pre 189 meseci
Citat:
Ognjen90
Koje su prenosti FON-a u odnosu na ostale fakultete,kao ETF,FTN....


ETF i FTN su fakulteti iz kojih izlaze inzenjeri.

FON je fakultet iz kojeg izlaze menadzeri.

Tako da, za nekog ko hoce da bude menadzer, FON ima ocigledne prednosti; ko zeli da se usavrsava kao inzenjer, FON nije neki izbor...

Word of mouth kaze da je FON laksi za zavrsavanje, pa ko samo zeli da dobije neku diplomu u necemu sto ima bilo kakve veze sa "informatikom", ocigledno je FON bolje resenje - a jos bolje VETS ili slicne akademije koje se bave IT-om.

Znaci, razmisli prvo sta ti hoces u zivotu i od zivota, pa na osnovu toga izaberi kako ces potrositi sledecih 4 godine.

Sto se lakoce nalazenja posla tice, vidi ovako - uvek je potrebno vise inzenjera nego menadzera (mislim, zamisli bilo koju firmu od N ljudi, koliko toj firmi treba menadzera a koliko ljudi koji izvrsavaju poslove?), pa po cistim brojevima imas vise sanse da nadjes posao kao inzenjer nego kao menadzer - mada to opet zavisi i od individualnih sposobnosti. Sa druge strane, kao menadzer mozes imati siri dijapazon firmi koje bi te primile - kao inzenjer ce ti posao manje-vise biti vezan za firme koje imaju nekakav razvoj / odrzavanje softvera/hardvera.

Opet, tu do izrazaja dolazi sta tebi vise lezi.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

zmau
Dragan Jovanović
programer
Šabac

Član broj: 80834
Poruke: 290
88.200.65.*



+80 Profil

icon Re: Prednosti FON-a nad ostalim fakultetima23.09.2008. u 10:15 - pre 189 meseci
Citat:
FON je fakultet iz kojeg izlaze menadzeri.


Na FONu postoje 4 smera (ili bar tako beše u moje vreme). Od toga su 3 menadžerska (poslovni menadžment, proizvodni menadžment i upravljanje kvalitetom), a četvrti (koji je i najveći i najteži) je smer za informacione sisteme.

Koliko sam ja shvatio završavajuću taj IT smer na FONu, njegova osnovna ideja je da školuje projektante informacionih sistema, sistem analitičare i uopšte ljude koji se informacionim sistemima bave malo konceptualnije od developera, mada se smer bavi i programiranjem i bazama podataka. Ustvari, mislim da na fakultetu ne postoji jasna ideja šta će čovek sa tom diplomom tačno da radi, ali to je otprilike to. I ja bih diplomce sa tog smera (a čovek je valjda pre svega mislio na taj smer kada je pomenuo FON) pre nazvao nekakvim informatičarima nego nekakvim menadžerima.
Mada, sve ovo i nije bitno, jer ja tamo nisam bogznašta naučio ni na jednu ni na drugu temu. Al nema veze, makar sam izgubio dosta vremena.
it works on my machine
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: Prednosti FON-a nad ostalim fakultetima

[ Pregleda: 5871 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.