Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

razocaran u JAVU

[es] :: Advocacy :: razocaran u JAVU

[ Pregleda: 3819 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

digitalman
Beograd

Član broj: 20774
Poruke: 12
*.rcub.bg.ac.yu



Profil

icon razocaran u JAVU16.03.2004. u 20:57 - pre 243 meseci
Ako je C\C++ bog nad bogovima zasto onda svi ne uce taj jezik? U cemu su njegove mane i prednosti u odnosu na javu?
pocetnik u programiranju javom
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: razocaran u JAVU16.03.2004. u 21:46 - pre 243 meseci
Pa, zato što je bogove ponekad teško razumeti. Sveštenike takođe, te možda pomogne ono: "Put your hands on the screen".
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Mrav
Aleksandar Mraović
.net programer u Wireless Media
Beograd

Član broj: 6532
Poruke: 279
*.smin.sezampro.yu.

ICQ: 197419540


Profil

icon Re: razocaran u JAVU18.05.2004. u 01:10 - pre 241 meseci
C++ sam učio verovatno preko godinu dana (sam jezik, a ima još toga što bi moglo podrobnije da se nauči), C# jedno nedelju dana (laganim tempom), a Javu sam naučio za prethodni vikend (naravno sam jezik).

Sedmi dan sam seo da se odmorim

Mala šala u principu to bih ovako objasnio:
c++
{
Java
C#
PHP
Perl
Python
Tk
CShell
press any key...
}

Većina jezika (pa i skript) sadrži nešto principa iz c++ (i vrlo slične sintaksičke konstrukcije), ali c++ ih sadrži sve

Neka mi neko navede nešto u nekom programskom jeziku što u c++ na neki način ne može da se napiše, platiću mu piće i proglasiću ga za božanstvo.
Lepota je u jednostavnosti.

Cis.
 
Odgovor na temu

Reljam
Relja Markovic
San Francisco

Član broj: 531
Poruke: 1793
*.microsoft.com



+18 Profil

icon Re: razocaran u JAVU18.05.2004. u 01:13 - pre 241 meseci
U C++u ne mozes da napises reflection, dakle ne mozes da dinamicki ispitas sadrzaj strukture: ako ja tebi dam pointer na neku strukturu, da ti meni kazes koji tipovi podataka postoje u toj strukturi i da ih dinamicki promenis ili nadogradis. Ovo je moguce u C#u.

Pozdrav,

Relja

:)
 
Odgovor na temu

Mrav
Aleksandar Mraović
.net programer u Wireless Media
Beograd

Član broj: 6532
Poruke: 279
*.smin.sezampro.yu.

ICQ: 197419540


Profil

icon Re: razocaran u JAVU18.05.2004. u 01:40 - pre 241 meseci
Poznat mi je reflection i ne bi bilo nemoguće primeniti je na ovaj ili onaj način. S tim da bi za svaki klasni tip morali da se definišu atributi pri kreiranju klase, što je između ostalog i slučaj sa tipovima u C# sam Object definiše neke standardne atribute za sve kreirane tipove (kao što znaš ne možeš u C# kreirati tip koji nije direktno ili indirektno potomak Object-a).

Što se tiče dinamičkog menjanja strukture podataka u objektu (promena tipa i dodavanje atributa) to mi nije poznato, ako bi mogao da malo elaboriraš temu.

Napomena: atribute pominjem ne kao C# atribute, već kao atribute objekata (promenljive i konstante u okviru objekta).

U svakom slučaju za ovo drugo možeš da dobiješ pivo (i bog si!).

I na kraju ne da ne bi bilo izvodljivo tako nešto kada bi baš hteli. ali raditi tako nešto u c++ bi bilo kasapljenje i usporavanje samog jezika. Naravno da bi mogao da napišeš nekakve super klase iz kojih ćeš sve izvoditi, između ostalog i sam .net i C# kompajler su u nekom jeziku implementirani (daj da pogađamo kom), i te klase bi mogle da implementiraju nekakve garbage collectore za tako kreirane objekte, i imali bi smo evente (koji su inače pokazivači na f-je) i ne bi morali u većini slučajeva da pišemo destruktore i i i ... na kraju bi smo došli do izvedenog jezika koji se zove C#
Ono što sam želeo da je C++ jezik koji sadrži najviše od svih do sada definisanih osobina koje bilo koji jezik poseduje i da je verovatno najmoćniji jezik koji je do sada kreiran.

Uostalom zna se namena C# on je projektovan u dva smera:
Da pokrade Java developere i preorijentiše ih na C#.
Za izradu poslovnih i distribuiranih aplikacija.
Lepota je u jednostavnosti.

Cis.
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: razocaran u JAVU

[ Pregleda: 3819 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.