Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoc pri odabiru faksa!

[es] :: Vodič za učenje :: Pomoc pri odabiru faksa!

[ Pregleda: 4008 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dusan Aleksic
Student; web developer @ freelance
Beograd

Član broj: 5244
Poruke: 200
*.ptt.yu.

ICQ: 129852450


+5 Profil

icon Pomoc pri odabiru faksa!19.01.2004. u 21:01 - pre 246 meseci
Jedino sto me zanima u zivotu i jedino kako bi sebe mogao da zamislim da radim sutra je programiranje. Trenutno se razmisljam izmedju FON-a(informacioni sistemi) i Matematickog (informatika i racunarstvo). Za sta me sprema FON, a za sta MF. Hteo bih da cujem utiske onih ljudi koji su na tim fakultetima. Meni se nekako vise svidja MF, ali o njemu nista ne znam sto se tice upisa, ni kakvi su zadaci na prijemnom ni koja je prolaznost itd. Sto se FON-a tice od njega ne znam sta da ocekujem. Prosle godina donja crata je bila 72, a pretprosle 60. To je veliki skok zar ne? Ja iz gimnazije nosim oko 30 poena. Dakle sa 50 prolazim, ali to nije malo. Jel zna neko kolika je donja crta na MF, ja nigde nisam uspeo da nadjem podatak? Imate li vi neki predlog. Neki ce mozda reci ETF, ali njega sam zaboravi, jer ne mogu da se patim sa fizikom one dve godine.
sudo make me a sandwich
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
195.252.107.*

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Pomoc pri odabiru faksa!20.01.2004. u 00:00 - pre 246 meseci
Mene zanimaju donje granice za budzet za PMF, ETF i FON.
Ako ne upadnem u budzet, moracu u vojsku.
Ali... uspecu!
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

Dusan Aleksic
Student; web developer @ freelance
Beograd

Član broj: 5244
Poruke: 200
*.ptt.yu

ICQ: 129852450


+5 Profil

icon Re: Pomoc pri odabiru faksa!20.01.2004. u 17:25 - pre 246 meseci
I ja odo u vojsku ako ne udjem u budzet :).
Pogledaj infostud.com za etf i fon, a za mf ko' sto rekoh nema nigde.
Koliko su bre cenjeni programeri sa fon-a, a koliko sa MF. Mene najvise interesuje tehnika i teorija programiranja. Koliko treba da se spremate za ispite vi sa MF-a i ono da li bi ste ponovo upisali da imate izbor. Ajde ljudi molim vas nije vam valjda tesko, samo par recenica o vasem skolovanju.
sudo make me a sandwich
 
Odgovor na temu

NikolaVeber
NikolaVeber
neradnik na porodiljskom bolovanju
Karlsruhe

Član broj: 5115
Poruke: 1254
*.rz.uni-karlsruhe.de

Jabber: nikolaveber@jabber.org
ICQ: 121532865


Profil

icon Re: Pomoc pri odabiru faksa!20.01.2004. u 19:17 - pre 246 meseci
Nisam studirao ni na jednom od pomenutih fakulteta, ali cutajuci mnooge diskusije na tu temu i znajuci prilike na jos nekim evropskim (i to dobrim) faxovima, zakljucio sam da te ni jedan fakultet nece "nauciti da programiras". Svi ce ti dati neka fundamentalna znanja na osnovu kojih ces kasnije sam moci da naucis da programiras. Pogledaj samo koliko ima postova na temu: zavrsio sam fax, koji programski jezik da pocnem da ucim. Mozda je ovaj primer banalizovan, ali u sustini programiranje ucis sam.

Pozdrav!
Pop Servis "Paradise Tours"
Java User Group Karlsruhe
IT Dan - Srbija

Officer, I saw the driver who hit me - his name was Johnny Walker.
 
Odgovor na temu

stalker
Branko Kokanovic
Beograd

Član broj: 11897
Poruke: 606
*.drenik.net



+2 Profil

icon Re: Pomoc pri odabiru faksa!20.01.2004. u 19:46 - pre 246 meseci
@Dusan Aleksic
Razmisljao sam kao i ti, ali evo otkako sam godinu i po na ETF-u, shvatio sam koliko razlicitih poslova mozes da radis sa ovim faksom (BOLJIH od programiranja!) tako da mi je ono sada na kraju liste "zelja". Hteo sam da upisem racunarski smer, sada se ozbiljno dvoumim. Eto, moj savet je da jos jednom razmislis sto se tice tvoje "zivotne odluke"

@VRider
Neka me neko ispravi ako gresim, ali sto se tice ETF-a, sa 70 poena SIGURNO nema da te boli glava oko upisa. Postavi sebi tu granicu, a prolazi se i sa manje sigurno.
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
195.252.107.*

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Pomoc pri odabiru faksa!20.01.2004. u 21:40 - pre 246 meseci
Faks mi treba samo za diplomu. Odavno mi je jesno da tamo necu nauciti bog zna sta. A za granicu sam sebi postavio 80.
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

stalker
Branko Kokanovic
Beograd

Član broj: 11897
Poruke: 606
*.drenik.net



+2 Profil

icon Re: Pomoc pri odabiru faksa!21.01.2004. u 00:05 - pre 246 meseci
Citat:
VRider:
Faks mi treba samo za diplomu. Odavno mi je jesno da tamo necu nauciti bog zna sta. A za granicu sam sebi postavio 80.


Sa 80 upisujes sta hoces. I nemoj tako da govoris za faks - tako sam ja govorio pre upisa. Ne mogu sada da ti objasnjavam zasto, ali to nije tacno
 
Odgovor na temu

Dusan Aleksic
Student; web developer @ freelance
Beograd

Član broj: 5244
Poruke: 200
*.ptt.yu.

ICQ: 129852450


+5 Profil

icon Re: Pomoc pri odabiru faksa!22.01.2004. u 01:38 - pre 246 meseci
Mislim da sam se odlucio za MF, samo kad bi mi neko rekao tu prokletu donju crtu za redovne na smeru racunarstvo i informatika. Prosto je neverovatno nigde ne mogu da nadjem ovo. Jel ima nekog ovde ko je upisao prosle 2003. godine ovaj faks i smer.

P.S Hvala na dosadasnjim porukama!
sudo make me a sandwich
 
Odgovor na temu

gnarfoleon
gnarfoleon
blejac
Beograd

Član broj: 4984
Poruke: 124
*.vdial.verat.net

Jabber: gnarfoleon@elitesecurity.org
ICQ: 31977945


+8 Profil

icon Re: Pomoc pri odabiru faksa!22.01.2004. u 10:47 - pre 246 meseci
On Mon, 19 Jan 2004 22:01:31 CET, "Dusan Aleksic" wrote:

> nosim oko 30 poena. Dakle sa 50 prolazim, ali to nije malo. Jel zna =
neko kolika je donja crta na MF, ja nigde nisam >uspeo da nadjem podatak?=
Imate li vi neki predlog. Neki ce mozda reci ETF, ali njega sam =
zaboravi, jer ne mogu da se >patim sa fizikom one dve godine.


Na MF ces se patiti sa matematikom cetiri godine. A informatiku ces
imati u tragovima (moja drugarca to studira pa znam kako je). Na FON-u
ce te malo smoriti razne sociologije, menadjmenti i slicno, ali zbog
njih ti nece opasti kosa i neces zaraditi tikove :))) Ne znam koliko
se dobro uci tamo informatika, ali generalno pravilo je "u se i u
svoje kljuse" a na fakultet - po papir.
 
Odgovor na temu

stojakovicv
Vladimir Stojakovic
Gajdobra

Član broj: 12835
Poruke: 389
*.ftn.ns.ac.yu



+2 Profil

icon Re: Pomoc pri odabiru faksa!07.02.2004. u 22:56 - pre 245 meseci
Ne znam kog djavola racunas koliko ces imati poena, koliko da zaradis na prijemnom , koliko nosis, blablablabla......


Lepo sedni brate mili i nauci taj prijemni i i polozi i budi prvi na listi!

Ja sam imao 96 od 100 mogucih i bio sam oko 50-60 mesta na FTN-elektrotehnika u Novom Sadu pre 6 godina. Dobro se secam da sam zbog gluposti i svoje nepaznje propustio da imam svih 100!

A onda prvi cas matematicke analize 1 i lepo asistentkinja (zgodna plavusa -B.R. da je ne pominjem, ostao sam joj duzan chokoladu) ona ispisa na tabli sve formule koje smo naucili za 4 godine srednje skole.

pisala ih je citava dva casa i rekla je: ovo mora da se zna odavde krecemo dalje!

To u prevodu znaci ako nisi naucio matematiku u srednjoj skoli, onda ima da zapnes i da je naucis na fakultetu, ili da ti ona bude nocna mora(ako upises takav fakultet). Iskreno nisam imao problema i sve matematike su m isle od ruke.

Znaci ZAKLJUCAK: budi prvi, budi najbolji, daj maximum, na drugima je da ocene tvoje znanje.
Ako ti sam budes racunao i tako gledao na svaki ispit, onda se pozdravi i sa fakultetom i uspesnim studiranjem.

Pozdrav i lepe zelje
 
Odgovor na temu

-=k3rn3l=-
BG

Član broj: 20065
Poruke: 395
195.178.35.*



Profil

icon Re: Pomoc pri odabiru faksa!08.02.2004. u 01:13 - pre 245 meseci
evo i lika sa FON-a javlja se. Probaj i na jednom i na drugom pa gde upadnes. Samo da ti kazem sto se FON-a tice bolje ces nauciti programiranje iz prostog razloga sto imas vremena. Na ostalim fakultetima te deru matematiku, lese te dok ne umres i na kraju zaboravis da programiras. Ima tu jedna istina da su ETF-ovci zajebani ali ne zato sto na faxu to uce vec zato su su super momci pa sami rade kao nenormalni. Znam da je zajebano upisati ali ako mozes dobro si dosao. Imas profu sa najboljim znanjem C++ na balkanu pa ako te nesto interesuje mozes sa njim da vidis. Fax je krajnje opusten mada i ovde ima mate ali ne kao na MF i ETF, tu jedu ljude. Pa prema tome ako ces konkretno da se bavis programiranjem moja ti je preporuka FON. Na FONu od starta kreces sa programiranjem (u stvari sada su izmenili tako da ne znam bas dobro) ali vec u 1. moras da pravis program sto kod drugih nije slucaj. Ali ako te interesuje programiranje ti ga sam moras uciti pa uciti nece ni jedan fax to da te nauci, na etf-u bolje ljudi upaznaju elektrotehniku koja je znacajna moram da priznam i rade dobro asembler ali covece to ti mozes i sam nauciti.
 
Odgovor na temu

bags

Član broj: 10072
Poruke: 715
*.12.15.tuwien.teleweb.at



+2 Profil

icon Re: Pomoc pri odabiru faksa!08.02.2004. u 01:17 - pre 245 meseci
Ovo dva posta iznad mog je dosad jedan od najboljih savjeta na ovoj temi.

Jednostavno ljudi krenite od danas raditi matematiku za prijemni.Nadjite neki broj zadataka koji vas neće smoriti,ali radite ih svaki dan od danas.Postavite sebi rokove za svaku oblast iz srednje i trudite se da je odradite na vreme .

I nema ništa od vojske .

Free advice is seldom cheap.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: Pomoc pri odabiru faksa!

[ Pregleda: 4008 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.