Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Carobnjak forme mi ne pomaze!

[es] :: Access :: Carobnjak forme mi ne pomaze!

[ Pregleda: 1720 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ib.kroki
Beograd

Član broj: 188338
Poruke: 805
*.smin-1.sezampro.yu.



+36 Profil

icon Carobnjak forme mi ne pomaze!22.08.2008. u 10:18 - pre 190 meseci
Opet ja sa početničkim pitanjima.

Mislim da sam napravio koliko toliko dobru bazu, ako nisam posle vaših sugestija shvatiću gde grešim. Imam problem sa formama. Kada uz pomoć čarobnjaka pravim forme za tabele koje su u bazi, dobijam oblike koji nisu praktiččni u radu. Jeste da niko ovu tabelu neće koristiti i da to nije bitno, ali ja bih mogao naučiti.

Molim ako ima neko slobodnog vremena da na pomenutoj bazi napravi forme i opet je ovde postavi, kako bi koristila meni a nadam se i nekom drugom početniku.


Scelle mi je prošli put dosta pomogao, pa ako čita ovu temu molim za pomoć.

HVALA!

P.S.
Zamislio sam bazu za evidentiranje trebnovanja kancelarijskog materijala u firmi.
Zvoni, kucanje ne radi ...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

domaci_a_nas
PHP developer

Član broj: 42333
Poruke: 524
*.dynamic.sbb.rs.



+8 Profil

icon Re: Carobnjak forme mi ne pomaze!22.08.2008. u 11:18 - pre 190 meseci
ib.kroki, na ovom sajtu postoji gomila sličnih primera, koje neko ko želi može prilagoditi svojim potrebama.
Ozbiljan i odgovoran mladić
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.100.46-69.q9.net.



+79 Profil

icon Re: Carobnjak forme mi ne pomaze!22.08.2008. u 17:31 - pre 190 meseci
Citat:
Kada uz pomoć čarobnjaka pravim forme za tabele koje su u bazi, dobijam oblike koji nisu praktiččni u radu.

Carobnjaci ne sluze da ti naprave formu akkvu zelis, nego nesto najkrace i najprimitivije. Ako hoces ozbiljno da radis, zaboravi da carobnjaci uopste i postoje za kreiranje objekata, fromi i reporta narocito. Nije vlajda da verujes u Misrosoft propagandu da se sve radi carobnjacima.
 
Odgovor na temu

ib.kroki
Beograd

Član broj: 188338
Poruke: 805
*.smin-1.sezampro.yu.



+36 Profil

icon Re: Carobnjak forme mi ne pomaze!22.08.2008. u 22:24 - pre 190 meseci
Da li ima neko ko hoće da pomogne, komentari i zaključci mi nisu potrebni.
Zvoni, kucanje ne radi ...
 
Odgovor na temu

Scelle
Slavko Šćekić
Student, Računarski fakultet
Beograd

Član broj: 151761
Poruke: 174
77.222.8.*



Profil

icon Re: Carobnjak forme mi ne pomaze!23.08.2008. u 00:19 - pre 190 meseci
Svi žele da pomognu, na svoj način. Shvati sve ove postove kao dobronamjerne, jer zaista jesu takvi.

A sad... Svoje potrebe si izložio vrlo škrto i ja nisam uspio da shvatim baš šta želiš. Da naučiš da praviš forme? To u principu nije teško, samo treba da naučiš nekoliko jednostavnih pravila i pridržavaš ih se i da koristiš zdrav razum. Njih možeš naći na Internetu koliko god hoćeš, a ja se potrudio da pronađem i ovdje postavim neka najosnovnija i po meni najbitnija.

Sad ću ti reći kako ja uglavnom pravim forme. Prvo pustim access da mi automatski kreira formu pomoću čarobnjaka. Ako to liči na nešto što meni treba, samo je malo redizjaniram i našminkam i gotovo. Mislim da je to prava svrha tih čarobnjaka.

Kako sam već rekao, ne razumijem šta tačno želiš, pa sam napravio samo jednu formu - čisto da vidiš kako ja mislim da bi trebalo da izgleda. Ako si pogledao bazu "BP Psiholog" koju sam ja postavio na forum, mogao si da vidiš kako uglavnom izgledaju sve moje forme.

Evo, pored *.doc fajla koji sam prikacio, nasao sam i sajt sa vrlo preciznim a jednostavnim uputstvima za projektovanje korisnickog interfejsa:
http://www.ambysoft.com/essays/userInterfaceDesign.html


To je sto se teorije tice. A ako ne znas kako prakticno u Access-u da izvrsis izmjene na formi, postupak je sledeci: pretpostavimo da si pomoću čarobnjaka već kreirao neku formu i želiš da je izmijeniš. U glavnom prozoru baze treba da klikneš na Forms u meniju Objects. Tu izabereš željenu formu, klikneš na nju desnim tasterom miša i izabereš opciju Design View. Reci mi ako treba da idem dalje, pošto je priča duga. :)

[Ovu poruku je menjao Scelle dana 23.08.2008. u 05:42 GMT+1]
"Takozvani praktični ljudi bili bi korisni i zasluživali bi svaku pohvalu i poštovanje kad od te svoje praktičnosti ne bi hteli da naprave smisao života i razlog svoga opstanka, opravdanje za podjarmljivanje i terorisanje svih onih koji su lišeni toga praktičnog smisla, ali zato stvoreni za druge, možda više i bolje podvige."

Ivo Andric
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

ib.kroki
Beograd

Član broj: 188338
Poruke: 805
*.smin-1.sezampro.yu.



+36 Profil

icon Re: Carobnjak forme mi ne pomaze!23.08.2008. u 09:59 - pre 190 meseci
HVALA!

Ove će biti od velike koristi.

POZDRAV!!!
Zvoni, kucanje ne radi ...
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Carobnjak forme mi ne pomaze!

[ Pregleda: 1720 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.