Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Konkretan problem - trema mi pomoc oko rjesenja

[es] :: Wireless :: Konkretan problem - trema mi pomoc oko rjesenja

[ Pregleda: 2090 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Mikelly

Član broj: 16730
Poruke: 389
77.222.3.*



Profil

icon Konkretan problem - trema mi pomoc oko rjesenja04.08.2008. u 09:54 - pre 191 meseci
Ovako, uvodim mrezu u neku malu fabriku.

Insistiranje je na wireless-u iako bi kablovima bilo mnogo bolje.

Ima svega 4 racunara i server. Server i tri racunara su u jednoj zgradi, i jedan access point pokriva sve racunare.

Cetvrti je medjutim problem. Nalazi se u magacinu 200 metara daleko sa nekolika zida izmedju.

E sad, kako da dobacim signal do njega??

Ja sam prvo probao sa dva-tri access point-a u nizu, ali to ne funkcionise. Valjda bi morali da rade kao repeater-i da bi to funkcionisalo. Ili neki wireless bridge-vi, cuo sam da i oni postoje.

Treba mi samo potvrda, da li ispravno razmisljam:

Jedan jedini access point u zgradi. Dva repeater-a na putu do udaljenog racunara i to je to???



Hvala i pozdrav.
 
Odgovor na temu

EmirHozic

Član broj: 158868
Poruke: 520
80.65.75.*



+7 Profil

icon Re: Konkretan problem - trema mi pomoc oko rjesenja04.08.2008. u 15:28 - pre 191 meseci
ja bih prvo pokusao sa jacim indor antenama na APu a onom udaljenom racunaru bih stavio usmjerenu indor antenu a kacio bih ga preko client mod APa.
ako ne to onda iznad krova dva Bridgea jedan na jedan i spoji racunar.


server -------AP povezano kablom, na AP jaka indor omni ili ako je u nekom uglu sektor indor antena(7-8 dbi ja imam dlinkove) klijenti sa TP link karticama atheros 18 dbm, a onaj udaljeni sa ovom karticom i usmjerenom indor antenom ili Apom u client modu, ako to ne radi onda iznadnad krova, a najbolje bi bilo switch na sredinu i kablovima spojiti, a i najeftinije i para i zivaca. Fabrike su obicno armiranobetonske hale i to nije nimalo prijateljsko okruzenje za wireless.
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
213.196.68.*



+122 Profil

icon Re: Konkretan problem - trema mi pomoc oko rjesenja04.08.2008. u 19:17 - pre 191 meseci
pozdrav

mani se tih repeatera i zezancija.
na taj komp koji je u magacinu stavis vanjsku antenu u kombinaciji sa pci karticom ili ap u klijent modu.
zavisno od pozicije ap u drugoj zgradi to bi mozda radilo i tako a ako ne onda kao sto je receno neku indoor antenu na taj ap sa koga svi uzimaju signal i trebalo bi da moze da dobaci do tog magacina a ako ne onda stavis vanjsku antenu i na taj ap i mora da radi.
koliko sam shvatio ti hoces samo da umrezis te racunare a nemaju izlaz na internet?
 
Odgovor na temu

Mikelly

Član broj: 16730
Poruke: 389
77.222.27.*



Profil

icon Re: Konkretan problem - trema mi pomoc oko rjesenja06.08.2008. u 12:26 - pre 191 meseci
Hvala na trudu momci.

Ja sam ipak krenuo preko ovih repeater-a. I proradilo je casti mi. Imam LinkSys access point (kablom do servera) u zgradi i dva DLink access pointa koji rade u repeater modu.

Racunar koji se nalazi na kraju magacina dobije signal, ali je vrlo slab (11 Mbps) i ne moze da odrzava vezu (mada ponekad prodje ping do access pointa). Istovremeno, laptop koji sam koristio ima kvalitetnu vezu (iako ima samo jednu ili dvije zelene crte ima konstantnih 54 mpbs i lagano se odatle kacim na racunar na drugom kraju mreze, iza access pointa).

Nemam mnogo iskustva sa ovim ali sam isao logikom da wireless adapter na tom racunaru nije bas sjajan, pa kupih indoor antenu od 11 dbi i rezervnu wireless karticu.

Vidim da vi odje pominjete da kacim antenu na access point, a mene bi bilo logicnije da je nakacim na ovaj zadnji racunar, pa ne znam sto da ucinim?

Onda, vidim da ne hvalite repeater-e. Ok, znam da se njihovim koriscenjem smanjuje bandwidth, ali osim toga, imaju li drugih nedostataka?

Racunar u magacinu je bas na losoj poziciji. Nijesam mjerio ali ima preko 200m, cetiri tvrda zida i neke masine u magacinu koji koje mozda unose smetnje.

Koliko vas kontam, vi predlazete da eliminisem repeater-e, samo jedan jedini access point sa eventualnom indoor antenom i jos jedna antena u magacinu (indoor ili outdoor, jer izmedju access pointa i racunara u magacinu ima svega par metara koji nisu niti u zgradi niti u magacinu). Jos me interesuje sto je to klijent mod access pointa i da li svaki access point to moze?

I na kraju, mogu li da vidim na racunaru na koji access point (ili repeater) se nakacio? Na osnovu MAC adrese ili slicno?
 
Odgovor na temu

EmirHozic

Član broj: 158868
Poruke: 520
80.65.75.*



+7 Profil

icon Re: Konkretan problem - trema mi pomoc oko rjesenja09.08.2008. u 13:24 - pre 190 meseci
jedan taj dlink koji imas prebaci u klijent mod i zakaci na mreznu kartu tog racunara sto je daleko, na taj Ap sa sto kracim kablom stavi tu indor usmjerenu antenu da lovi sto bolji signal i sto usmjerenije prema apu na koji stavi indor omnicu 6,7 dbi nije ni skupa dlinkova ja sam ih stavio u jednoj razbacanoj firmi i rade ok i to je to. jedan dlink ti ostane viska a od viska glava ne boli.
 
Odgovor na temu

Mikelly

Član broj: 16730
Poruke: 389
77.222.3.*



Profil

icon Re: Konkretan problem - trema mi pomoc oko rjesenja09.08.2008. u 14:45 - pre 190 meseci
Samo sam nakacio antenu na wireless karticu udaljenog racunara i dobio sam 54mbps i full signal. Mreza radi kao da je povezana kablovima :)

@EmirHozdic
Aj mi objasni kako da prebacim DLink u klijent mod (kacim ga na LAN karticu, jel?). I on se onda ponasa kao wireless adapter? Ili ne kapiram dobro?

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

EmirHozic

Član broj: 158868
Poruke: 520
80.65.75.*



+7 Profil

icon Re: Konkretan problem - trema mi pomoc oko rjesenja09.08.2008. u 21:25 - pre 190 meseci
ako ti radi sa karticom nista ne pipaj kartica je jeftinija a isto radi posao ako radi, klijent mod dobijes iz web interfacea ap-a, tamo ga prebacis iz ap moda u klijent mod, ili kako se vec zove zavisno od proizvodjaca drugacije oznacavaju, uglavnom kako si i sam skontao ap se tad ponasa kao wireless interface mreznoj karti na racunaru.
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Konkretan problem - trema mi pomoc oko rjesenja

[ Pregleda: 2090 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.