Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

vending masine i fiskalni isecak

[es] :: Vodič za posao :: vending masine i fiskalni isecak

[ Pregleda: 7011 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mobilenrg
Beograd

Član broj: 180638
Poruke: 70
77.46.243.*



Profil

icon vending masine i fiskalni isecak07.05.2008. u 11:27 - pre 194 meseci
Sredinom juna planirano je postavljanje vending masina za pruzanje potpuno nove usluge na nasim prostorima.
Posto trenutno nismo u Srbiji,konkretan odgovor od nadleznog ministarstva nismo dobili, a masine su nam na cekanju zbog doticnog problema, molimo na brz i konkretan odgovor.
Problem je sledeci,
Uredjaji ce pruzati uslugu krajnjim korisnicima a ne prodaju dobara,shodno stim kakva je poreska politika po pitanju toga.
Znaci dali je potrebno izdavati fiskalni racun ili ne!
Imamo informaciju da caffe aparati postavljeni po Srbiji ne izdaju fiskalni isecak tj racun.
U napred zahvalni,
MobileNRG
 
Odgovor na temu

mobilenrg
Beograd

Član broj: 180638
Poruke: 70
77.46.243.*



Profil

icon Re: vending masine i fiskalni isecak07.05.2008. u 23:49 - pre 194 meseci
Hvala na ispravci, pitanje je ne namerno postavljeno tamo gde mu mesto nije.
Zaista bi nam bili od pomoci Vasi odgovori jer se veoma slabo razumemo u fiskalizaciju.
Na osnovu veoma sturog email-a od strane Poreske uprave dosli smo do zakljucka da je resenje problema u nacinu registracije subjekta tj. firme.
Sto znaci da je moguce izbeci izdavanje fiskalnog racuna ali nam nisu ni objasnili konkretno kako?
Prijatelj koji ima firmu nam je izasao u susret da ceo posao preuzme na sebe, ali iz objektivnih razloga nije u stanju da se raspita nesto vise u vezi toga.
Apelujem jos jednom na sve dobro namerne ljude da nam daju bilo kakav odgovor vezan za ovu temu ili bar smernicu kome da se obratimo za vise informacija.
Uskoro ce biti raspisan konkurs za prijem kadrova u radni odnos, pa me interesuje dali se kosi sa politikom sajta da kada za to dodje vreme o tome obavestimo korisnike sajta.
Hvala jos jednom,
mobileNRG


P.S. Ovom prilikom bih pohvalio sam sajt i sve one koji rade na njegovom poboljsanju. Svako dobro!
 
Odgovor na temu

obucina

Član broj: 38191
Poruke: 723

Jabber: obucina


+7 Profil

icon Re: vending masine i fiskalni isecak08.05.2008. u 00:30 - pre 194 meseci
Aparati za kafu i sokove ne izdaju fiskalni racun. Oni aparati koji su prodavali dopune za mobilne nisu izdavali fiskalni racun. Cak i ako ti budu zahtevali da to ugradis u aparate, ima jeftinih stampaca za ugradnju (<100 EUR) i dodaj jos toliko za memoriju i elektroniku i imas resen problem.
 
Odgovor na temu

mobilenrg
Beograd

Član broj: 180638
Poruke: 70
77.46.243.*



Profil

icon Re: vending masine i fiskalni isecak08.05.2008. u 00:33 - pre 194 meseci
Da bi vam pojasnili malo bolje o cemu se radi...
http://www.youtube.com/watch?v=Sc55LPVQtzk
Video je deo emisije gde je predstavljen model konkurentne firme iz Engleske.
Nasi modeli su mnogo savremeniji i bolje opremljeni.
Ko je putovao po SAD-u mozda je i nailazio a i koristio nase modele i njihove usluge.
 
Odgovor na temu

mobilenrg
Beograd

Član broj: 180638
Poruke: 70
77.46.243.*



Profil

icon Re: vending masine i fiskalni isecak08.05.2008. u 00:43 - pre 194 meseci
Hvala na odgovoru,
problem je u tome sto ce biti tesko naknadno ugraditi to sto oni zahtevaju u masine kad vec stignu u srbiju.
Najbolje bi bilo kad bih unapred znali dali trebaju ili ne.
Kako se kontrolisu ti aparati za kafu i sokove od strane poreske koliko su napravili prometa.
Svaki nas aparat ima ugradjen brojac koji broji koliko je usluga izvrsio. Jeli je to dovoljno za prijavu napravljenog prometa ili ne.
 
Odgovor na temu

mobilenrg
Beograd

Član broj: 180638
Poruke: 70
77.46.243.*



Profil

icon Re: vending masine i fiskalni isecak08.05.2008. u 10:32 - pre 194 meseci
Evo upravo sam dobio informaciju da je jedno od resenja u "pausalnom" oporezivanju. Sta to konkretno znaci i dali preduzece u formi d.o.o. moze da bude pausalni obveznik?
Pitanje za "obucina",
Gde mogu da se pogledaju ti fiskalni stampaci i ostala oprema koja je potrebna da sve to funkcionise po zakonu i kolike je to velicine?
 
Odgovor na temu

obucina

Član broj: 38191
Poruke: 723

Jabber: obucina


+7 Profil

icon Re: vending masine i fiskalni isecak08.05.2008. u 22:49 - pre 194 meseci
Pausalni obveznik je fizicko lice (radnja, str, i slicno) ili pravno lice koje nije u sistemu PDV-a, tj koji ima godisnji promet manji od, mislim, dva miliona dinara.

Nekoliko puta sam video coveka koji puni aparat i uzima novac iz njega. NIKADA nisam video da je imao nekakve papire u koje bi zapisao bilo sta, tako da on ili ne radi popis, ili popisa uopste nema. A mozda aparat ima GPRS modem pa se popis tako radi.

Obzirom da aparati za igre na srecu koriste samo brojace, onda bi trebalo da su brojaci dovoljni i za vending masine (mogucnosti pranja novca preko kocke su neuporedive sa mogucnostima pranja novca preko vending masina).

Stampaci koje sam pomenuo nisu fiskalni, vec obicni termalni za ugradnju u uredjaje, uz njih bi morao dodati nesto elektronike da ih pokrecu (mogu i na serijski port) i jedan memorijski cip, sve to spakujes u kuciste koje moze da se zapecati i eto ti fiskalne kase. Stampaci su raznih velicina, imas u privatnim porukama link za jedan. Trazi po mrezi, naci ces i druge proizvodjace. Ili pregovaraj sa nekim od ovdasnjih proizvodjaca fiskalnih kasa da ti napravi neko custom resenje.
 
Odgovor na temu

mobilenrg
Beograd

Član broj: 180638
Poruke: 70
77.46.243.*



Profil

icon Re: vending masine i fiskalni isecak13.05.2008. u 10:51 - pre 194 meseci
Evo mene opet...i dodjoh u Bg posle toliko godina i mogu vam reci predivan je!
Jos uvek nista nisam saznao konkretno u vezi mog problema ali se nadam da ce se i to promeniti. Jos jednom hvala "obucina" za informaciju koji si mi dao!
Masine krecu onakve kakve jesu, pa nakon atesta cu videti sta i kako dalje. Cak mi pada napamet da usluga bude potpuno dzabe tj free pa sta bude.
 
Odgovor na temu

obucina

Član broj: 38191
Poruke: 723

Jabber: obucina


+7 Profil

icon Re: vending masine i fiskalni isecak14.05.2008. u 15:30 - pre 194 meseci
Pogledaj jos ovo, obrati paznju na clan 2, tacka 2:
http://www.elitesecurity.org/t322442-0#1944632
 
Odgovor na temu

DLG
DBN, SG

Član broj: 184818
Poruke: 2
89.216.108.*



Profil

icon Re: vending masine i fiskalni isecak14.06.2008. u 23:52 - pre 193 meseci
Mobilenrg,
Ja sam hteo te iste aparate da uvozim, ako si zainteresovan da razmenimo iskustva mozemo se cuti.
Pozdrav,
 
Odgovor na temu

DLG
DBN, SG

Član broj: 184818
Poruke: 2
89.216.108.*



Profil

icon Re: vending masine i fiskalni isecak15.06.2008. u 11:15 - pre 193 meseci
Mobilenrg,
posto sam se tek juce registrovao, ne mogu da ti saljem na pvt. Posalji mi na [email protected] kontakt telefon pa da se cujemo. Pozdrav,
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: vending masine i fiskalni isecak

[ Pregleda: 7011 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.