Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pitanje u vezi sa SELECT QUERY

[es] :: Access :: Pitanje u vezi sa SELECT QUERY

[ Pregleda: 2719 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Goraan
Goran Kovacevic
Srbija

Član broj: 98603
Poruke: 29
77.46.186.*

Sajt: www.vasiq.com


Profil

icon Pitanje u vezi sa SELECT QUERY08.09.2007. u 19:58 - pre 201 meseci
Da li mi iko moze reci kako da SELECT QUERY odradi posao u pozadini (kao ACTION QUERY), da mi se ne otvara, jer mi u tom slucaju uradi restore trenutno aktivne forme? Ako je odgovor da ga trebam prevesti u ACTION QUERY potrebno mi je da dobijem isti rezultat?? A mozda ima i nacin da sprecim restore??

SELECT StanjeO.a, Sum(StanjeO.Prodato) AS Prodato
FROM StanjeO
GROUP BY StanjeO.a;

Unapred hvala!
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2828



+45 Profil

icon Re: Pitanje u vezi sa SELECT QUERY09.09.2007. u 06:28 - pre 201 meseci
Može iz VBA koda. Select query ionako ne može da se izvrši iz koda kao akcioni query-ji jer je to samo specifičan pogled na podatke. Na formi postavi dugme i u OnClick događaj sledeći kod.
Code:
Private Sub Command0_Click()
    Dim Baza           As Database
    Dim SQLizraz      As String
    Dim Stanje     As Recordset
    
    Set Baza = CurrentDb()
    SQLizraz = "SELECT StanjeO.a, Sum(StanjeO.a) AS SumOfa FROM StanjeO GROUP BY StanjeO.a"
    Set Stanje = Baza.OpenRecordset(SQLizraz, dbOpenDynaset)
    '
    '
    '      i sad imaš set izfiltriranih podataka sa kojima nešto možeš da radiš
    '      
    '
End Sub

Pitanje je samo šta želiš da radiš sa time.

 
Odgovor na temu

Goraan
Goran Kovacevic
Srbija

Član broj: 98603
Poruke: 29
91.150.122.*

Sajt: www.vasiq.com


Profil

icon Re: Pitanje u vezi sa SELECT QUERY10.09.2007. u 11:29 - pre 201 meseci
Izvinjavam se na kasnjenu odgovora!

Ja zapravo imam tabele: StanjeO i StanjeB.

U tabeli StanjeO imam artikle koji imaju Klonu "a" i kolonu "Prodato".... Kolona "Prodato" je kolona u kojoj pise koliko je artikala prodato tog dana (recimo kafa "23" a mleko "12"), dok u koloni "a" stoje brojevi koje te artikle grupisu po potrebi.

NA PRIMER: Kafa i Mleko imaju u koloni "a" isti broj, recimo "2". Tako da ce u tabeli StanjeB u redu gde je "a" takodje "2", a naziv artikla "kafa-mleko" preci zbir te dve prodate kolicine. Odnosno broj "35" i tako dalje za sve potrebne artikle.

Ja sam to radio tako sto mi select query koji sam pomenuo dobije te rezultate, a zatim sa MAKE TABLE napravim tabelu i tu smestim taj rezultat pa sa UPDATE querijem to prebacujem u kolonu StanjeB. To fino radi i jedini poblem mi je taj RESTORE forme i otvaranje SELECT querija..

Dakle:

1. SELECT StanjeO.a, Sum(StanjeO.Prodato) AS Prodato
FROM StanjeO
GROUP BY StanjeO.a;

2. SELECT * INTO a
FROM [StanjeO Query];

3. UPDATE a, StanjeB SET StanjeB.Prodato = a.Prodato+0
WHERE ((a!a)=StanjeB!a) AND ((StanjeB!a)>0);

Unapred hvala na pomoci...


[Ovu poruku je menjao Goraan dana 10.09.2007. u 13:36 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2828



+45 Profil

icon Re: Pitanje u vezi sa SELECT QUERY10.09.2007. u 21:27 - pre 201 meseci
Ako podacima iz tabele StanjeO treba da ažuriraš tabelu StanjeB tako što se podaci iz prve tabele sumiraju po polju "Prodato" i grupišu po polju "a", onda mogu da ti napišem kod koji ćeš pokretati na OnClick nekog dugmeta. Neće biti Query-ja koji se otvaraju pa ni osvežavanja forme. Pošto predpostavljam da su to dnevna ažuriranja verovatno bi nakon toga u kodu trebalo isprazniti tabelu StanjeO. Da li ti to odgovara?
 
Odgovor na temu

Goraan
Goran Kovacevic
Srbija

Član broj: 98603
Poruke: 29
91.150.122.*

Sajt: www.vasiq.com


Profil

icon Re: Pitanje u vezi sa SELECT QUERY11.09.2007. u 12:31 - pre 201 meseci
Da takav kod bi bio savrsen, stim sto se nuliranje tabele StanjeO radi tek kada to oni pozele i to sam odradio da se desava prilikom zakljucivanja stanja na kraju dana (Nuliraju se sve tabele koje vode legal i nelegal stanja pa tako i StanjeO). Sve sto je potrebno je stalno azurirana tabela StanjeB, odnosno da code (koji si pomenuo) ne radi na click nekog dugmeta vec na recimo ONLOAD ili OPEN forme DnevnoStanjeB (odnosno forme koja prikazuje tabelu StanjeB). Uh sad sam zakomplikovao... UKRATKO!!! Da to je bas ono sto sam pokusavao ali nisam znao uraditi, samo bez nuliranja StanjeO tabele..
Hvalaaa!
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2828



+45 Profil

icon Re: Pitanje u vezi sa SELECT QUERY11.09.2007. u 13:58 - pre 201 meseci
Večeras ću imati više vremena.
 
Odgovor na temu

Goraan
Goran Kovacevic
Srbija

Član broj: 98603
Poruke: 29
91.150.122.*

Sajt: www.vasiq.com


Profil

icon Re: Pitanje u vezi sa SELECT QUERY11.09.2007. u 14:19 - pre 201 meseci
Nema zurbe, ja sam po obicaju nasao pesacko resenje za svoj problem :) ali svako konplikovanje nosi svoje nedostatke... Muci me nedovoljno kapiranje matematike i nedovoljno razumevanje kodiranja, pa mi je sve ovo jedan ubrzani kurs i veoma mi znaci pomoc... Hvala...! Cujemo se veceras..
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2828



+45 Profil

icon Re: Pitanje u vezi sa SELECT QUERY11.09.2007. u 17:12 - pre 201 meseci
Ajde da počnemo. Zakači jedan .mdb sa tabelama StanjeO i SatnjeB i nešto podataka da ne lutam oko tipa podataka, mada pretpostavljam da su Numeric, Integer. Takođe mi u par rečenica opiši uslov ažuriranja (matematika rečima) pošto mi je onaj treći query malo nejasan.
 
Odgovor na temu

Goraan
Goran Kovacevic
Srbija

Član broj: 98603
Poruke: 29
91.150.122.*

Sajt: www.vasiq.com


Profil

icon Re: Pitanje u vezi sa SELECT QUERY11.09.2007. u 19:05 - pre 201 meseci
E ovako stoje stvari:
Tabela StanjeO sadrzi artikle potpuno razdvojene (odvojeno: fanta orange, coca cola, djus i td) u tabeli StanjeB ti artikli su sabrani u gupu (prirodni sokovi). Ja sam u tabeli StanjeO dodao jos jednu kolonu "a" u kojoj sam svim priodnim sokovima dao broj 31, a u tabeli StanjeB takodje stavci (prirodni sokovi) u koloni "a" dodelio isti broj 31. Znaci prodate kolicine iz tabele StanjeO se trebaju naci u tabeli StanjeB sabrane prema broju iz kolone "a". Isto to na isti nacin radim i za ulaz, koji se pojedinacno za svaki artikal unosi u StanjeO, a u Stanju B je prikazan sabran za sve artikle istog tipa.

Ja sam to resio pesacki sa ona tri kverija..
SELECT QUERY - Mi prikaze izabrane podatke, grupisane iz tabele StanjeO
MAKE TABLE QUERY - Napravi tabelu sa istim prikazom podataka Prodato i Ulaz (Sabrano prema vrednosti iz "a")
UPDATE QUERY - Preseli te podatke u StanjeB

Zasto treci kveri?
StanjeB sadrzi pored prodate kolicine i ulaza jos knjigovodstvenih stavki koje se zasebno sracunavaju i dolaze iz drugih izvora (hrana-svega-ostalo i td)

Evo i primera - Nadam se da te nece zbuniti sve ovo
Pozdrav

Malo sam zakomplikovao, jel da... osecam :)

[Ovu poruku je menjao Goraan dana 11.09.2007. u 20:18 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2828



+45 Profil

icon Re: Pitanje u vezi sa SELECT QUERY11.09.2007. u 19:24 - pre 201 meseci
Zakačio si samo tabelu "a", onu koju napravi MakeTable query. A trebaju mi početana StanjeO i ciljna StanjeB.

Ili da ja napravim svoje viđenje pa ti onda daj primedbe ?
 
Odgovor na temu

Goraan
Goran Kovacevic
Srbija

Član broj: 98603
Poruke: 29
91.150.122.*

Sajt: www.vasiq.com


Profil

icon Re: Pitanje u vezi sa SELECT QUERY11.09.2007. u 20:56 - pre 201 meseci
Izvinim skrivene su cekiraj UNHIDE....!
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2828



+45 Profil

icon Re: Pitanje u vezi sa SELECT QUERY11.09.2007. u 20:59 - pre 201 meseci
Evo ovako sam ja video problem i rešenje. Tabela StanjeB je u početku prazna. Kad napuniš tabelu StanjeA pokreneš ažuriranje u Form1. Ako se prvi put javlja nova šifra (a) u tabeli StanjeB onda se dodaje novi slog. Ako šifra već postoji u tabeli StanjeB onda se povećava polje (prodato) za vrednost iz tabele StanjeO.

Ovo je samo prva varijanta. Pogledaj i daj primedbe kako bi smo usaglasili rešenje.

To što je na komand dugme nemoj da te brine, lako ćemo to strpati u odgovarajući događaj.

Sad je gotovo sa UNHIDE. Ja sam već izgubio nadu i uradio svoju varijantu.

Stavi sam da je prodato double jer ti je tako u tabeli a. Ali to će se lako prepraviti. Istestiraj ovo moje pa ću onda da ažuriram tvoj fajl.

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Goraan
Goran Kovacevic
Srbija

Član broj: 98603
Poruke: 29
91.150.122.*

Sajt: www.vasiq.com


Profil

icon Re: Pitanje u vezi sa SELECT QUERY11.09.2007. u 21:22 - pre 201 meseci
Ok, resenje smo dobili! Smestio sam ga gde treba i radi savrseno. Sad cu ja da pokusam da u potpunosti skapiram sta si uradio i da resenje prosirim za azuriranje ulaza... Javljam rezultat!
Cujemo se..
 
Odgovor na temu

Goraan
Goran Kovacevic
Srbija

Član broj: 98603
Poruke: 29
91.150.122.*

Sajt: www.vasiq.com


Profil

icon Re: Pitanje u vezi sa SELECT QUERY11.09.2007. u 22:04 - pre 201 meseci
Kad je ovako sazvakano sve izgleda lako! Cesto mi je zao sto nisam isao u skolu za ovako kreativne stvarcice..
Kod sam malo izmenio, je mi ne treba sabiranje svaki put kad azuriram StanjeB i dodao sam polje ulaz u obe tabele kao i u kod. To je to sto me je zanimalo, imam kompletno resenje za ovaj a mislim i za gomilu drugih rezultata koje dobijam zaobilaznim putevima.... Ne znam kako da se zahvalim! Pozdrav
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Pitanje u vezi sa SELECT QUERY

[ Pregleda: 2719 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.