Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Append Query mi dodaje podatke u query-tabelu, ali nece u formu

[es] :: Access :: Append Query mi dodaje podatke u query-tabelu, ali nece u formu

[ Pregleda: 2505 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

M3RiM
Mostar

Član broj: 178335
Poruke: 93
80.65.78.*



+1 Profil

icon Append Query mi dodaje podatke u query-tabelu, ali nece u formu07.06.2008. u 16:12 - pre 193 meseci
uradio sam append query da mi dodaje podatke u query ali nece da mi ih prokaze u formi koja je napravljena na osnovu tog queryja u koji se dodaju podaci.

evo nakacio sam bazu pa pogledajte.
prvo morate pokrenuti formu "1-IzborNazivaIVelUzorka" i izabrati neki naziv mjere, jer se dalje vuku podaci iz te forme
a zatim, pokrenite formu "01-UnosUzorakaForm"


ono sto hocu jeste da, kada kliknem to dugme DODAJ u formi "01-UnosUzorakaForm", da mi pokrene append query i doda te podatke u query(sto trenutno radi), ali da mi ih doda i u formi a sklone iz forme te podatke koji su prethodno prikazani.
dakle da mi forma prikazuje samo podatke koji su nanovo dodati.


nadam se da sam bio dovoljno jasam.

dakle samo hocu da u formu unosim podatke koje mi doda append query,

i ako je moguce da se uradi da mi forma ne prikazuje ono dodatno polje (*)
jer kada append query doda polja koja su mi potrebna, onda nema potrebe da imam jos jedan red vise.

[Ovu poruku je menjao M3RiM dana 07.06.2008. u 17:45 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: Append Query mi dodaje podatke query-tabelu, ali nece u formu07.06.2008. u 16:48 - pre 193 meseci
Citat:
M3RiM: uradio sam append query da mi dodaje podatke u query ali nece da mi ih prokaze u formi koja je napravljena na osnovu tog queryja u koji se dodaju podaci......

Ovako bez gledanja fajla. Append query je akcioni query i on ne može da posluži kao izvor podataka za vezanu formu. Izvor podataka za formu može da bude jedino tabela kojoj su dodani podaci putem append query-ja ili select query nad tom tabelom.
Znači loše si napisao ali si dobro uradio. Verovatno je u pitanju automatizacija. Pogledaću.

Za osvežavanje forme "01-UnosUzorakaForm" iza pokretanja append query-ja dodaj Me.Requery. To će ti osvežiti formu.


[Ovu poruku je menjao Getsbi dana 07.06.2008. u 18:09 GMT+1]
 
Odgovor na temu

M3RiM
Mostar

Član broj: 178335
Poruke: 93
80.65.78.*



+1 Profil

icon Re: Append Query mi dodaje podatke u query-tabelu, ali nece u formu07.06.2008. u 16:57 - pre 193 meseci
hmm cini mi se da me nisi dobro shvatio. append query je tu da bi dodao podatke u tabelu i to preko drugog queryja.
a upravo ta forma je napravljena preko tog drugog queryja a ne preko append queryja.

i ako ja mogu preko tog drugog qeryja unositi podatke, koji se prosljedjuju u tabelu, zasto onda nebi mogao napraviti formu koja ce unositi podatke u taj query.

ako ti nije problem pogledaj bazu pa vidi mozes li nesto skontati.
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: Append Query mi dodaje podatke u query-tabelu, ali nece u formu07.06.2008. u 17:22 - pre 193 meseci
Deo odgovora je gore u prethodnoj poruci, a da forma ne bude u Add opciji promeni u Propertiesu forme osobinu Allow Additions sa Yes na No.
 
Odgovor na temu

M3RiM
Mostar

Član broj: 178335
Poruke: 93
80.65.78.*



+1 Profil

icon Re: Append Query mi dodaje podatke u query-tabelu, ali nece u formu08.06.2008. u 15:07 - pre 193 meseci
sad mi pomocu onog Me.reqery. dodaje ali mi ne prazni formu.

ja imam neku bazu u kojoj se to tako fino dodaje i brise prethodni spisak iz tabele.
ali nisam programer tako da se nemogu bas snaci i primjeniti to na svoj problem.

evo kod koji to radi, ali tamo ima datum, tako da kad se doda novi datum onda append query dodaje nove i brise spisak starih iz forme.
kako da ja ovo primjenim na svoj problem, gdje necu ja birati ni datum niti neki novi podatak, nego da on to sam odradi.

Code:

Private Sub Command13_Click()
Me.Text11 = Me.Calendar0.Value
If Not IsNull(Me.Text11) Then
DoCmd.ApplyFilter , "((dnevnik.datum=#" & Month(Me.Text11) & "/" & Day(Me.Text11) & "/" & Year(Me.Text11) & "#))"
Else
DoCmd.RunCommand acCmdRemoveFilterSort
End If
DoCmd.OpenQuery "radnikq"
DoCmd.Requery
End Sub





moj kod je:

Code:

Private Sub Command10_Click()
On Error GoTo Err_Command10_Click

    Dim stDocName As String

    stDocName = "DodavanjeNovogUzorka"
    DoCmd.OpenQuery stDocName, acNormal, acEdit

Exit_Command10_Click:
    Exit Sub

Err_Command10_Click:
    MsgBox Err.Description
    Resume Exit_Command10_Click
    
End Sub



 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: Append Query mi dodaje podatke u query-tabelu, ali nece u formu08.06.2008. u 16:15 - pre 193 meseci
Upravo tako. Ovaj kod koji si prikazao ima filter. Tvoja forma koja se sad uspešno osvežava ima samo kriterijum querija na kojem je zanovana i to:
[Forms]![1-IzborNazivaIVelUzorka]![Combo4]
Tako da prikazuje sve sa tim nazivom operacije. Za takvo što morao bi da uvedeš datum u tabelu Uzorci.
 
Odgovor na temu

M3RiM
Mostar

Član broj: 178335
Poruke: 93
*.PPPoE-4491.sa.bih.net.ba.



+1 Profil

icon Re: Append Query mi dodaje podatke u query-tabelu, ali nece u formu08.06.2008. u 23:28 - pre 193 meseci
ma o tome sam ja i razmisljao, ali ako uvedem datum, mogao bi da stavim da u DefaultValue da stavlja danasnji datum (Date()), medjutim ni to mi ne pomaze, jer kada append query dodaje podatke tada mi se u formi prikazuju podatci za taj datum, i ako ja dva puta pokrenem append query za isti datum, on ce mi ostaviti u formi stare podatke i dodati nove, znaci ostali su stari podaci. tako da mi to ne pomaze nikako. treba mi prakticno neki broj da bude umjesto tog datuma, npr.Autonumber. pri cemu ce se u svakom novom unosu unijeti nova vrijednost i to ce primorati formu da je osvjezi svaki put kad pokrenem append query.


ovaj red mi nesto ubada u oci

Code:
DoCmd.RunCommand acCmdRemoveFilterSort


ali ne znam da ga primjenem,
ja to ubacim u svoj kod ali nista ne dobijem
vjerovatno trebam uspostaviti IF petlju, medjutim, ne znam kako.

jel mogu ja da dodam ono polje "Redni broj uzorka" u formu negdje po strani, i da mi se prilokom pokretanja append queryja poziva na to polje, (kao sto je tamo se pozivalo na datum)

Ta vrijednost u polju "Redni broj uzoraka" se za svako dodavanje podataka povecava za jedan broj, tako da bi mi to bilo mozda najbolje...

jel problem da to uradis i da vidim kako bi mi kod izgledao kada bi to povezao???

ili ako imas bolji prijedlog... samo reci...
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: Append Query mi dodaje podatke u query-tabelu, ali nece u formu09.06.2008. u 08:43 - pre 193 meseci
Ako dodavanje radiš više puta dnevno onda ima smisla da filtriraš po rednom broju uzorka, a ne po datumu. U tom slučaju u upit koji je izvor forme "01-UnosUzorakaForm" napiši sledeći SQL iskaz:
Code:
SELECT Uzorci.[naziv operacije],
       Uzorci.[redni broj uzorka],
       Uzorci.[broj mjere],
       Uzorci.[vrijednost mjere]
FROM   Uzorci
WHERE  (((Uzorci.[redni broj uzorka]) IN (SELECT MAX([redni broj uzorka])
                                          FROM   Uzorci
                                          WHERE  (((Uzorci.[naziv operacije]) = [forms]![1-izbornazivaiveluzorka]![combo4]))))
        AND (((Uzorci.[naziv operacije]) = [forms]![1-izbornazivaiveluzorka]![combo4])));



Trebalo bi da zadovolji traženi uslov.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

M3RiM
Mostar

Član broj: 178335
Poruke: 93
*.PPPoE-6290.sa.bih.net.ba.



+1 Profil

icon Re: Append Query mi dodaje podatke u query-tabelu, ali nece u formu09.06.2008. u 16:43 - pre 193 meseci
hvala ti puno... to je to sto mi je trebalo.

pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Append Query mi dodaje podatke u query-tabelu, ali nece u formu

[ Pregleda: 2505 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.