Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Selektovani checkbox-ovi

[es] :: Java :: Selektovani checkbox-ovi

[ Pregleda: 3210 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

boky84
Novi sad

Član broj: 125284
Poruke: 18
*.rcub.bg.ac.yu.



Profil

icon Selektovani checkbox-ovi09.07.2008. u 08:08 - pre 192 meseci
Problem je sledeci:
Imam formu sa nekoliko checkbox-ova i zanima me kako da klikom na submit prosledim serveru SAMO one id-ove checkbox-ova koji su selektovani? Napomena:checkbox-ove generisem dinamicki.
Unapred hvala na odgovorima...
 
Odgovor na temu

zigizig

Član broj: 42968
Poruke: 167
*.sme.bredbandsbolaget.se.



+10 Profil

icon Re: Selektovani checkbox-ovi09.07.2008. u 08:35 - pre 192 meseci
Nisam siguran da to moze, ali mozes na serveru da proveris koji checkbox-ovi imaju vrednost 'true' odnosno koji su selektovani :)
 
Odgovor na temu

boky84
Novi sad

Član broj: 125284
Poruke: 18
*.rcub.bg.ac.yu.



Profil

icon Re: Selektovani checkbox-ovi09.07.2008. u 12:18 - pre 192 meseci
Citat:
zigizig: Nisam siguran da to moze, ali mozes na serveru da proveris koji checkbox-ovi imaju vrednost 'true' odnosno koji su selektovani :)


Zar ne bih mogao nekako da iskoristim JavaScript da "pokupim" ID-ove selektovanih checkbox-ova pa da onda te id-ove prosledim na server? To mi je ideja ali je ne mogu nikako da implementiram!
A kako si to mislio sa proverim koji checkbox-ovi imaju vrednost 'true'? Mozda mi to da neku ideju? :)
 
Odgovor na temu

bgd2500

Član broj: 55912
Poruke: 226
*.finsoft.co.yu.



+7 Profil

icon Re: Selektovani checkbox-ovi09.07.2008. u 12:26 - pre 192 meseci
Hm, ako se ne varam forma sa checkboxovima se ponasa upravo tako kako ti i treba - prosledjuju se samo cekirani parametri.
Uostalom napravi jednostavnu formu pa probaj.
 
Odgovor na temu

bgd2500

Član broj: 55912
Poruke: 226
*.finsoft.co.yu.



+7 Profil

icon Re: Selektovani checkbox-ovi09.07.2008. u 13:30 - pre 192 meseci
Mislim da sam skontao sta zapravo hoces.
Recimo da su checkbox-ovi cb1, cb2, ...,cbn; Na submit pozoves ovako nesto;
Code:

function go() {
  var f = document.forms[0];
  var listid = "";
  var first = true;
  for (var i = 0; i < f.elements.length; i++) {
    if (f.elements[i].type == 'checkbox' && f.elements[i].name.substring(0, 2) == 'cb') {
      if (f.elements[i].checked) {
        if (first) {
          listid = f.elements[i].name;
          first = false;
        } else {
          listid = listid + "," + f.elements[i].name;
        }
      }
    }
  }
  f.action = "http://tvoj_url?listid=" + listid;
  f.submit();
}

 
Odgovor na temu

nedeljko_11460
Nedeljko Seslija
J2EE Developer, Neotech Software
Barajevo

Član broj: 182021
Poruke: 9
79.101.160.*



Profil

icon Re: Selektovani checkbox-ovi09.07.2008. u 13:52 - pre 192 meseci
Mislim da ti u ovom slucaju rad sa JavaScriptiom uopste nije potreban. Tehnologija radi tako
sto ce na server biti poslate vrednosti samo za one check box-ove koji su cekirani a za one koji nisu
nece biti poslato nista. To znaci da ako imas niz check boxova koji imaju isto ime recimo "chBox" i ako
ni jedan od njih nije cekiran na requestu nece ni posojati parametar sa imenom "chBox". U suprotnom (ako je neki checkiran)
mozes koristiti metodu HttpServletRequest.getParameterValues("chBox") da bi dohvatio sve vrednosti aktivnih check box-ova.

 
Odgovor na temu

zigizig

Član broj: 42968
Poruke: 167
*.host.songnetworks.se.



+10 Profil

icon Re: Selektovani checkbox-ovi09.07.2008. u 18:39 - pre 192 meseci
To mi je malo zbunjujuce jer ako svi checkbox-ovi imaju isto ime i selektujes recimo 3 od 5, kako ces na serveru da znas koja tri su selektovana (a ne koristi se javascript).
Ako se vec genericki pravi lista checkbox-ova onda moze pri generisanju imena da se doda redni broj u ime tako da kada stigne request na server mozes da upotrebis isti algoritam da saznas koji su selektovani (u tom slucaju ti ne treba id checkbox-a). U stvari i ne vidim razlog zasto bi svi trebalo da imaju isto ime sem u slucaju da se koristi neki javascript.

Evo zanimljiv link
http://www.webdeveloper.com/forum/showthread.php?t=125388

Ja sam to inace pravio u jsf drugacije od ovog sto ti radis (boky84 pretpostavljam da hoces u scriplet-u) jer se radi mapiranje na niz objekata, a i jsf izgenerise razlicito ime za svaki checkbox.
U stvari da li si razmisljao da koristis neki framework tipa struts ili jsf, sto ti i preporucujem.


[Ovu poruku je menjao zigizig dana 09.07.2008. u 20:12 GMT+1]
 
Odgovor na temu

boky84
Novi sad

Član broj: 125284
Poruke: 18
217.169.223.*



Profil

icon Re: Selektovani checkbox-ovi07.08.2008. u 17:55 - pre 191 meseci
Uspeo sam da resim problem koji sam ovde bio izlozio ali zbog letnje pauze i odmora :) ne stigoh pre da se zahvalim svim ljudima koji su mi pomogli. Problem sam resio kombinujuci sve vase predloge pa se zato zahvaljujem svima...
Srdacan pozdrav...
 
Odgovor na temu

kandelabr

Član broj: 139008
Poruke: 13
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Selektovani checkbox-ovi18.06.2009. u 16:23 - pre 180 meseci
Je l' moze neko da napise kako se to pomocu jsf dinamicki dodaju checkbox-ovi?
Ono sto mene konkretno zsnima je kako da recimo citajuci iz baze imena za svako ime pored njega stavimo po jedan checkbox i onda oznacimo neke i pritiskom na dugme uradimo upit u bazi i izbrisemo kolone sa tim oznacenim imenima.
Ja sam nesto pokusavao sa selectManyChackBox i sa selectBooleanChackBox ali mi nikako ne uspeva, pa ako neko moze da napise neki mali primer kodic u jsp i posle njegovu obradu u nekom beanu.
Hvala unapred
 
Odgovor na temu

[es] :: Java :: Selektovani checkbox-ovi

[ Pregleda: 3210 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.