Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Posao u Svedskoj

[es] :: Vodič za emigraciju :: Posao u Svedskoj

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 504729 | Odgovora: 496 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

e74qg
Izet Beganovic
cazin Bosna i Hercegovina

Član broj: 303397
Poruke: 5
*.superkabel.de.



Profil

icon Re: Posao u Svedskoj25.05.2012. u 17:39 - pre 145 meseci
Prijatelju,koliko znam s prostora bivse ex Juge tesko ljudi dobiju papire,to znam jer sam upoznao prijatelja(Aleksandar) i on se je ozenio Svedjankom i jos nije regulisao svoj status a boravi u Svedskoj i zivi s tom Svedjankom dvije godine,povremeno je radio sa mnom i radi naravno i na drugim mjestima na crno i koliko sam ga razumio tri dana sedmicno ide u skolu i uci jezik.raditi na crno mozes koliko hoces,radio sam tri mjeseca i radovi su iskljucivo bili po gradu i cak sam svakodnevno bio na tockovima,takav je obim poslova te firme gdje sam nazalost radio za badava,ljudi te samo iskoriste i ni jedanput me nije policija ustavila a vozio sam kombi,poslije mene je preuzeo drugi,tako da te sto se tice posla i rada na crno niko ne pita nista.Mogu te koliko sam razumio i da uhvate ali ti ne mogu nista ako ne utvrde da si iz toga ostvario materijalnu korist.Vec ako imas rodjake tim bolje,valjda te nece zeznuti,sto se tice mene ja sam otisao na slijepo ili opa ili tropa,nikog nisam poznavao,samo sam se dogovorio s ovim kriminalcem sto je vlasnik te firme" MBI-konsult Götheborg" i na kraju on nije ispostovao dogovor.Pokusaj kod rodjaka,kontaktiraj s njima i ako zele da dodjes idi i odgore ce ti mnoge stvari biti jasnije nego ovako od kuce...svako dobro od srca ti zelim i naravno oprez da te ne izlevate.
 
Odgovor na temu

milicakaraburma

Član broj: 301914
Poruke: 14
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Posao u Svedskoj25.05.2012. u 20:55 - pre 145 meseci
Hvala mnogo na lepim recima.Moj konacni cilj je zivot u Norveskoj,ali posto to ide jako sporo hocu da pokusam u Svedskoj pa me zbog toga ne interesuje rad na crno jer kao prvo ja posto sam iz Srbije imam pravo da budem u inostranstvu tri meseca pa tri pauza,tako da bih rado da nadjem legalan posao.Inace me ne interesuje da radim kod nasih ljudi vec iskljucivo kod Svedjana.Znam za mnoga losa iskustva ljudi koji su radili kod nasih,pa cu to da izbegnem.Ne bih ja da dodjem tu da zaradim malo para za tri meseca pa nazad.Opredelio sam se da vise ne zivim ovde.Jako mi je zao sto ste toliko lose prosli,tuzno je to.Nadam se da cete imati srece da na nekom drugom mestu bole prodjete.Ja nesto planiram mozda da idem u septembru ili oktobru.Puno srece i dobrog zdravlja u daljem zivotu vam zelim.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Posao u Svedskoj26.05.2012. u 03:44 - pre 145 meseci
Citat:
Jednostavno,zapni pa kreni ili se zainteresiraj preko neki poznanika.Ja sam boravio od mjeseca februara do maja,znaci tri mjeseca u Giötheburgu i bio zaposlen u firmi MBI-konsult i za ta tri mjeseca sam napravio 585 radni sati,dogovor je bio da me plate po satu 120 kruna,uz to poslodavac je davao stan i hranu.Medjutim kada sam god trazio novce,uvijek mi je govorio na kraju,jer bolje je inace bi sve potrosio.Inace sam po zanimanju el.tehnicar,razumijem se u mnogo poslova i uz to sam i na neki nacin profesionalni vozac.Dobro govorim Njemacki jezik a sluzim se i s Engleskim tek onako.Mom poslodavcu Stefanu Radulovicu najvise je smetalo ako komuniciram s klijentima.Saznao sam na taj nacin dosta toga jer i Sveda ima koji govore Njemacki,mada se na njega zgrozaju,tako sam saznao da on uzima od svoji klijenata za jedan moj radni sat 350-400 kruna.na kraju kada sam krecao kuci cekao je zadnji momenat uvecer i donio mi novce koji ni priblizno nisu bili onako kako smo se dogovorili.Dobio sam samo za ta tri mjeseca 1200 eura i jednostavno kaze zali se ako imas kome.


nemoj pogrsno da me shvatis ali imati placen smestaj i hranu nije mala stvar.
 
Odgovor na temu

e74qg
Izet Beganovic
cazin Bosna i Hercegovina

Član broj: 303397
Poruke: 5
*.superkabel.de.



Profil

icon Re: Posao u Svedskoj26.05.2012. u 16:23 - pre 144 meseci
Jasno mi je to,ali smjestaj i hranu sam imao i kuci,iako pusis,na kraju sam se izracunao ja sam svakodnevno radio od 10-12 ponekad i 14 h za nepune cetiri kutije cigareta,jer cigarete su gore od 43-53 krune,znaci od 5.5-6.5 eura i ja bi to dao bilo kom kuci uz smjestaj i hranu pa neka mi radi po dvoristu.U evropi ako ne mozes zaraditi danas minimalno 100 eura na crno onda bolje da nisi nikud ni isao.Trenutno sam u Njemackoj,upola manje radim a satnica je 12 eura a uz to sve je jeftinije u odnosu na Svedsku.
 
Odgovor na temu

mihaleks
Aleksandar Mihaljev
Ki.-Oslo-Edmonton-Dablin

Član broj: 206551
Poruke: 668

Jabber: mihaleks


+216 Profil

icon Re: Posao u Svedskoj26.05.2012. u 22:50 - pre 144 meseci
Za e74qg
Sta radis u Nemackoj, ako nije tajna i kako si nasao posao, pozdrav?
 
Odgovor na temu

e74qg
Izet Beganovic
cazin Bosna i Hercegovina

Član broj: 303397
Poruke: 5
*.superkabel.de.



Profil

icon Re: Posao u Svedskoj27.05.2012. u 22:44 - pre 144 meseci
priblizno sto i gore,samo sto imam tu djecu i kod njih boravim
 
Odgovor na temu

legalno
Zakon, Stockholm
Juristbyrån Zakon, zakon.se
Stockholm

Član broj: 288978
Poruke: 18
*.business.telia.com.

Sajt: zakon.se


+1 Profil

icon Re: Posao u Svedskoj29.05.2012. u 13:44 - pre 144 meseci
Mozes biti i doktor nuklearne fizike a raditi kao cistac i na osnovu toga dobiti boravisnu dozvolu.
 
Odgovor na temu

vladasm888

Član broj: 303671
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Posao u Svedskoj31.05.2012. u 14:51 - pre 144 meseci
Zavrsio sam srednju medicinsku skolu ovde u Srbiji. Posle srednje odvolontirao 6 meseci u bolnici (jedinica intenzivne nege - svih 6 meseci na tom odeljenju) i polozio drzavni ispit. Pitam se da li bih mogao naci (i kako) posao u Svedskoj ili Nemackoj? Stalan posao a ne "par-time".
Spreman sam da zivim u inostranstvu i da se ne vracam nazad u Srbiju ako posao to zahteva.
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
9.251.106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+304 Profil

icon Re: Posao u Svedskoj05.06.2012. u 13:49 - pre 144 meseci
Jeste da je malo sa strane ali ajde da mi pomognete.
Ozenjn sam imam jednu cerku 10 godina, a drugo dete je na putu.imam usteceno nekih 3 hiljade Eura,interesuje me u koju zemlju da odem sa detemo i suprugom da mi se tamo porodi pa da na osnovu toga dobijemo papire.
\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\inetresuje me koja zemlja EU to moze.
1.Kada se pzena porodi da dete dobije te zemlje pasos a mi kao porodica stalnu boravisnu dozvolu cuo sam da to moze u Holandiji.
2.kada dobijemo taj stalni boravisni viza da li imamo pravo na neku socijalnu pomoc,dok se ne snadjemo.
Hvala na informacijama/
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

Kix
Kixa Kijano
Bgd

Član broj: 26227
Poruke: 69
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+24 Profil

icon Re: Posao u Svedskoj05.06.2012. u 17:28 - pre 144 meseci
Ovo nije bas malo sa stane kao sto kazes ovo je mnogo sa strane.
Mislim da od toga nema nista. Ako bi to bilo tako, odma pasos po porodjaju, pa spajanje porodice, pa socijala eeeee i sve sto ide uz to, mnogi bi pravili decu po belom svetu ne samo po EU.

Citat:
jedy023:
2.kada dobijemo taj stalni boravisni viza da li imamo pravo na neku socijalnu pomoc,dok se ne snadjemo.
Hvala na informacijama/


"Posao u Svedskoj" ovo je naslov teme a ne kako emigrirati i ziveti od socijale.
prvo se raspitaj na osnovu cega mozes da dobijes stalnu boravisnu dozvolu
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
9.251.106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+304 Profil

icon Re: Posao u Svedskoj05.06.2012. u 17:56 - pre 144 meseci
Postovani,
Znam ja sta je tema,i napisao sam da sam malo skrenuo.
Nisam neki klinac,nego Supruga ima fakultet profesor Informatike,14 godina staza u Gimnaziji,ja isto tako samo sam tekstilno masinski inznjer,sa polozenim svim ispitima drzavnog,kao i na defektoloskom polozenih 9 ispita da mogu da radim sa decom posebnih potreba citaj specijalna skola,imamo dete od 10 godina,zena zatrudnela, i sada trazimo izlaz iz ove lude zemlje.
Dzaba nama svi ovi fakulteti kada ovde leba nema,sem stranjge oko vrata,...
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

Kix
Kixa Kijano
Bgd

Član broj: 26227
Poruke: 69
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+24 Profil

icon Re: Posao u Svedskoj06.06.2012. u 17:30 - pre 144 meseci
Citat:
jedy023: Postovani,
i napisao sam da sam malo skrenuo.


Nisam ja rekao da si neobrazovani klinac, stvarno me nezanima koliko skole imas zavrseno.
Super je to sto imas fakultet imam i ja i to dva razlicita smera pa kao da nemam nijedan.

Citat:
jedy023:zena zatrudnela, i sada trazimo izlaz iz ove lude zemlje.
Dzaba nama svi ovi fakulteti kada ovde leba nema,sem stranjge oko vrata,...


Jedini izlaz je da se nadje posao negde preko a sad kako to je pitanje.
Imas slicne teme evo recimo ovde je Shadowed, Braks, elmagicoi objasnio a na drugim temama imas slicne odgovore.
 
Odgovor na temu

miloradc4
saso todorovski
kompjuterski serviser
tetovo macedonia

Član broj: 302384
Poruke: 2
*.tbcn.telia.com.



Profil

icon Re: Posao u Svedskoj14.06.2012. u 14:15 - pre 144 meseci
Evo ja konacno stigao u geteborgu u svedskoj kod tetke i tecu tu vec nedelju dana i trazimo posao i nekako tesko ide!e sad potrebna mi je pomoc i savet od vas :ja sam ovde sa EU pasosem (bugarskim) i kako vidim da svi poslodavci traze makar i za cistaca da znas swedski jezik,i danas bio ja da pitam u univezitet u geteborgu da se upisem na neki kurs da naucim swedski a oni mi tamo kazu da ne moze bez onaj person number,a person number se dobija ako se uposlis!!!e sad meni ovo nije logicno bez jezika nema posla,bez posla nema person number ,bez person number ne moze kurs za jezik i tako sve u krig se okreces!!!!pa molim kolege sa foruma da mi pomognu kako da ja ovo resim i da ostanem ovde POMOZITE MOLIM VAS!
 
Odgovor na temu

Dr.Dzek
Doktor veterinarske medicine
Veterinarska stanica

Član broj: 300190
Poruke: 83
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: Posao u Svedskoj27.06.2012. u 21:25 - pre 143 meseci
Skini Rosetta Stone preko torenta i pocni da ucis. To ti je interaktivni kurs imas gomilu jezika izmedju ostalog i Svedski... Uci bar jezik nemoj da stojis u mestu i obavestavaj nas o desavanjima sa terena. U kojoj si struci i jesi li pokusavao da stupis u kontakt sa poslodavcima preko interneta? POZDRAV!!!
 
Odgovor na temu

casperns2
Full Stack Java Web Developer
Novi Sad

Član broj: 288154
Poruke: 227
..11.cust.bredbandsbolaget.se.



+45 Profil

icon Re: Posao u Svedskoj29.06.2012. u 14:06 - pre 143 meseci
Ti kursevi za koje si pitao su drzavni i besplatni. Da bi mogao da ides na njih moras imati person number jer bi inace i turisti koji dodju na 3 meseca mogli da idu na te kurseve. Za jezik ti je opcija koja je napisana u predhodnom postu ili da nadjes nekog za privatne casove. Ako planiras ostati jezik ti je i mama i tata, mada ako dobro znas engleski mozes bez problema i raditi i ziveti normalno...
 
Odgovor na temu

maybach0107
Nis

Član broj: 304640
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Posao u Svedskoj29.06.2012. u 16:35 - pre 143 meseci
zdravo... upravo sam diplomirao na ekonomskom fakultetu i plan mi je da okušam sreću u Švedskoj... kakve su mi šanse da pronađem posao u struci? koliko uopšte postoji tražnja za ovim profilom...? inače diploma mi je izjednačena sa masterom.
u vezi toga me zanima još i da li je potrebno nostrifikovati diplomu?
i još jedno pitanje... koliko je potrebno da poznajem švedski jezik? negde sam pročitao da se lako prolazi i sa engleskim, ali bih krenuo već ovde sa časovima švedskog (za svaki slučaj).

ko ima iskustva sa sličnim "problemom" može mi pisati i na mail ... [email protected]
 
Odgovor na temu

casperns2
Full Stack Java Web Developer
Novi Sad

Član broj: 288154
Poruke: 227
*.cust.tele2.se.



+45 Profil

icon Re: Posao u Svedskoj30.06.2012. u 22:15 - pre 143 meseci
Manje je bitno sta si zavrsio vec sta znas da radis. Ako znas da radis neki posao mozes sa engleskim se bez problema da se zaposlis. Ja sam upoznao par japanaca koji rade u Eriksonu i Swedski nista ne znaju a Engleski nista posebno ali znaju sa racunarima da rade .Ali svi treba da znaju koji traze posao u Swedskoj, poslodavac koji zeli da vas zaposli imace dosta cimanja i potrosenog vremena na sredjivanje papora za vas, tako da morate da budete posebni i mnogo ubedljivi da ste vi pravi covek za njega. Svako moze kao i ja preko posla dobiti vizu ali je potrebno dosta truda i srece da ce te naci poslodavca koji ce se iskreno potruditi za vas.
 
Odgovor na temu

celavy
Becskerek-Norway

Član broj: 299756
Poruke: 52
*.ptt.rs.



+5 Profil

icon Re: Posao u Svedskoj08.07.2012. u 13:14 - pre 143 meseci
>
 
Odgovor na temu

Greg71
Djurdje Stevanovic
Smederevo

Član broj: 304680
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Posao u Svedskoj10.07.2012. u 22:11 - pre 143 meseci
Cao svima na forumu.Imam41.g.po zanimanju varioc .MAG-MIG -TIG -REL. 16.g radnog iskustva.Supruga je Ekonomista u oblasti menadzmenta 6-ti stepen V.S.Kakve su sanse za posao.
 
Odgovor na temu

Mad Thrasher
Jova Zmaj
Kragujevac,Srbija

Član broj: 298365
Poruke: 19
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Posao u Svedskoj14.07.2012. u 10:56 - pre 143 meseci
Zdravo svima,nov sam u ovoj temi,pa bih zeleo nesto da pitam...
Kako se krecu plate medicinskih tehnicara,lekara i specijalista i koliki su troskovi zivota,tj. ako neko moze okvirno da napise kako se krecu cene osnovnih zivotnih namirnica.
P.S. Takodje me zanima kakvi su Svedi prema imigrantima...unapred hvala.
Shinokage
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Posao u Svedskoj

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 504729 | Odgovora: 496 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.