Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Posao u Svedskoj

[es] :: Vodič za emigraciju :: Posao u Svedskoj

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 504651 | Odgovora: 496 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Galina032
domacica

Član broj: 281928
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Posao u Svedskoj09.05.2011. u 01:51 - pre 157 meseci
Hvala Casperhs i Hrancko za info! Nisam oćekivala,tako brzo,dobiti odgovor...,HVALA! Da,Casperehs,zao moja(sestra mog muža)živi u Švedskoi, sa porodicom...Sad bi vi me pitali-zašto ne obratimsja sestri muža...,v dobrim mi odnosima,ali,ali...,duga to prića.Kada stignem tamo,iznenada,ona mi sigurno! pomoći!Engleski-slabo,možda i solidno,za poćetak...,ali, ućim švedski(preko inter-ta),znam russkii,srpski,mogla bi sporuzumeti sa nemcima i sa nekim musulmanima(pošto,dugo godina živila u komšiluku i sa nemcima i musulmanima),znam,dobro spremati ela vsih,navedenih više nacija i nihovu kulturu,mentalitet...Inaće,ni bi ja,da napustim Srbiju zauvek,samo na 2-3 meseca,kad god imam vremena, i ,normalno,dok mogu da radim...,ja tako razmišljam-ako mogu ovde raditi,za sitni pari,zašto ni bi radila isti posao,za veću platu...,uvek ima mogućnost,samo ne treba sideti i ćekati,da te padne nešto s neba,treba biti uporan i ne gubiti vreme... i ućiti,ućiti,šta god da je,znanje-ne na odmet! I,Nikad ne kasno! ćto se godina tiće! Moi komšinici ovde i kolleginici u ćudu,ćto sam ja,u 50 godina sela za raćunar,još i da ućim jazik stranji,ali ovo kriem,niko-nezna,ćak ni moja deca...,samo vi-forumaši.Ko ne za sebe-ne za drugih!
 
Odgovor na temu

Klavijaturista
Trazi posao!
Novi Sad, Srbija

Član broj: 286058
Poruke: 25
*.adsl-1.sezampro.rs.

Sajt: www.jsosquad.webs.com


+5 Profil

icon Re: Posao u Svedskoj08.06.2011. u 00:16 - pre 156 meseci
Pozdrav svima, ja sam novi ovde... zanima me da li neko moze da me uputi ili na drugi nacin pomogne, dolazim u Svedsku krajem jula - pocetkom avgusta pa bi da radim neki posao da crno ako moze! Ne bih ostajao u Svedskoj tj. idem kuci za eventualno mesec -dva. Dvaka pomoc je dobrodosla, i unapred Vam hvala!
Inace radio bih kao vozac(B,C,E, ADR), viljuskarista, magacioner, na gradjevini, u prodavnici, hotelu,...
 
Odgovor na temu

Kix
Kixa Kijano
Bgd

Član broj: 26227
Poruke: 69
*.swipnet.se.



+24 Profil

icon Re: Posao u Svedskoj09.06.2011. u 14:49 - pre 156 meseci
Jako tesko da ces bilo sta od toga da nadjes. Ja sam nekih tri nedelje u Svedskoj i jedino sto vidim da ljudi rade na crno su poslovi farbanja krecenja i njima slicni. Sat za takve poslove je oko 60 - 80 kruna moze se naci i nesto vise od toga. Dnevno se radi oko 6 - 10 sati. Od ovih poslova sto si ti naveo mislim da nema nista, engleski ovde nije problem jer skoro svi znaju dosta dobro da govore, ali za neki ozbiljniji posao je neophodan svedski jezik.
 
Odgovor na temu

montenegro88
montenegro_boy
Zicg
Podgorica

Član broj: 268943
Poruke: 16
79.143.104.*



Profil

icon Re: Posao u Svedskoj29.06.2011. u 11:55 - pre 155 meseci
Da li zimi moze u Svedskoj da se nadji neki posao ciscenje snega i slicno ,ima li sanse da to ne bude na crno? Hvala svima na odgovorima.
!!!!!!!!!!!Partizan!!!!!!!
 
Odgovor na temu

amlap

Član broj: 103156
Poruke: 227
*.bredband.comhem.se.



+3 Profil

icon Re: Posao u Svedskoj22.07.2011. u 09:58 - pre 155 meseci
Citat:
Da li zimi moze u Svedskoj da se nadji neki posao ciscenje snega i slicno ,ima li sanse da to ne bude na crno? Hvala svima na odgovorima.


Moze se naci svaki posao kao i taj ali te neko slabo informisao. Niko te u Svedskoj nece zaposliti na crno tako iznebuha bez ako nemas dobre prijatelje koji su vec u nekom poslu,tj vlasnici nekog biznisa> stede, restorani, ciscenje snijega, obezbjedjenje itd.
Ovdje se dosta radi na crno ali to su uglavnom ljudi koji vec imaju posao na bijelo, a posao na crno im dodje kao pride.
Da bi uopste dosao da radis ovamo moras biti ili iz zemalja EU/bracni drug tog drzavljanina ili imati radnu dozvolu ili biti ozenjen svedskim drzavljaninom/drzavljankom.

Ti neces da radis na crno ali nema sanse ni na bijelo ako nemas njihov Personnummer/licni broj, maticni broj, registrovan u Skatteverketu/poreskoj upravi. A taj broj kao drzavljanin Crne Gore, Srbije i sl ne mozes dobiti.
 
Odgovor na temu

casperns2
Full Stack Java Web Developer
Novi Sad

Član broj: 288154
Poruke: 227
*.adsl-a-10.sezampro.rs.



+45 Profil

icon Re: Posao u Svedskoj23.07.2011. u 11:43 - pre 155 meseci
"A taj broj kao drzavljanin Crne Gore, Srbije i sl ne mozes dobiti. "
Ako konkurises za cistaca snega tesko da ces dobiti ali za neki drugi , strucni posao, naravno da mozes dobiti i ako si drzavljanin Srbije. Naravno, jakoooo tesko ali nije da ne moze.

Brancko - nadam se da ce se neko javiti ko je uspeo da legalno ode ili ko je bar pokusao, predao papire u ambasadu za Swedsku, da da cujemo njihova iskustva. Ali mislim da bi bilo zanimljivo da napises kako si ti otisao na zapad, u koju zemlju, kakav je zivot u toj zemlji ???
 
Odgovor na temu

amlap

Član broj: 103156
Poruke: 227
*.bredband.comhem.se.



+3 Profil

icon Re: Posao u Svedskoj24.07.2011. u 07:47 - pre 155 meseci
Ako konkurise za zanimanje koje je na ovoj listi onda nema problema/ http://www.sweden.se/eng/Home/Work/Get-a-job/Labor-shortage-list/ ni za gradjana van EU.

Ali doci ovamo da cistis snijeg...tctctcc...samo u slucaju da imas jaaaako dobrog prijatelja koji ce ti ovdje to uciniti, pa da radis na njegov personnummer.
 
Odgovor na temu

Kix
Kixa Kijano
Bgd

Član broj: 26227
Poruke: 69
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+24 Profil

icon Re: Posao u Svedskoj24.07.2011. u 20:21 - pre 155 meseci
Ja sam skoro bio u Svedskoj, jedini nacin da se legalno boravi odnosno nadje neki posao je samo preko bracnog duga.
Cak ni to negarantuje da ce te srediti papire jer kako sam video mnogo ljudi je odbijeno.
 
Odgovor na temu

casperns2
Full Stack Java Web Developer
Novi Sad

Član broj: 288154
Poruke: 227
*.adsl-a-10.sezampro.rs.



+45 Profil

icon Re: Posao u Svedskoj24.07.2011. u 21:39 - pre 155 meseci
Citat:
Kix: Ja sam skoro bio u Svedskoj, jedini nacin da se legalno boravi odnosno nadje neki posao je samo preko bracnog duga.
Cak ni to negarantuje da ce te srediti papire jer kako sam video mnogo ljudi je odbijeno.


2010. god je odobreno oko 120 radnih viza za gradjane Srbije za Swedsku, to je desetak ljudi mesecno. Malo ali ko zaista ima sve sto je potrebno od papira nije da ne moze. Ovo su cinjenice a ne prazne price da se nista ne moze.
@amlap - sajt koji je postavio je jako koristan. Ne samo za trazenje posla u Swedskoj vec za bilo koju drzavu, clanicu EU. Ako neko van EU zeli da se zaposli u EU, oglas za taj posao mora da se nalazi na ovom sajtu gde su poslovi iz cele EU.
 
Odgovor na temu

Kix
Kixa Kijano
Bgd

Član broj: 26227
Poruke: 69
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+24 Profil

icon Re: Posao u Svedskoj26.07.2011. u 17:09 - pre 155 meseci
Nije mi jasno zasto ovaj nepotreban citat ...
Neznam ko je rekao da su sve to prazne price i da se tu nista ne moze.
Odakle ovaj podatak da je izdato 120 radnih viza i pod kojim uslovima.
Koja zanimanja su obuhvacena, mislim da li su to neka deficitarna tipa nema nikog u EU pa ajde da malo zovemo ljude iz Srbije.
Citat:
ali ko zaista ima sve sto je potrebno od papira nije da ne moze.

Pa ko sve ima od papira on znaci moze, ali je problem dobijanje papira. Ovde se opet vracamo na pocetak pocetka.
Kad vec pominjes taj sajt, pokusaj da posaljes svoj cv na neki konkurs.
 
Odgovor na temu

legalno
Zakon, Stockholm
Juristbyrån Zakon, zakon.se
Stockholm

Član broj: 288978
Poruke: 18
*.209.201.8.bredband.tre.se.

Sajt: zakon.se


+1 Profil

icon Re: Posao u Svedskoj11.08.2011. u 18:53 - pre 154 meseci
Boravisna dozvola u Svedskoj se, nakon usvojenih izmjena u Zakonu o strancima koje su stupile na snagu 15. decembra 2008, dobija garantovano na osnovu zaposlenja (odnosno ponude o zaposlenju). Naravno, potrebno je zadovoljiti kriterijume iz kolektivnog ugovora u bransi, kao i jos neke uslove propisane Zakonom o strancima, ali proces je veoma predvidiv, barem kad se obavlja strucno.
 
Odgovor na temu

koktahn

Član broj: 255699
Poruke: 5
212.200.246.*



Profil

icon Re: Posao u Svedskoj11.08.2011. u 20:07 - pre 154 meseci
Pozdrav,

Imam nekog prijatelja u Malme koji je otisao za vrijeme rata i dobio je njihovo drzavljanstvo odavno.

- Moze li mi naci legalan posao ako nije u pitanju deficitarno zanimanje na osnovu kojeg ja mogu tamo otici,raditi i boraviti ? ... ili mi pada na pamet ideja dok ovo pisem da me pozove kod njega neki duzi vremenski period a kao opravdanje da bude angazovanje mene kao osobe koja ce brinuti i pomoci mu u oporavku i rehabilitaciji ( jer sam fizioterapaeut ) a on upravo ima takvu vrstu povrede odnosno amputaciju i trenutno je na rehabilitaciji ???
 
Odgovor na temu

legalno
Zakon, Stockholm
Juristbyrån Zakon, zakon.se
Stockholm

Član broj: 288978
Poruke: 18
*.com
Via: [es] mailing liste

Sajt: zakon.se


+1 Profil

icon Re: Posao u Svedskoj11.08.2011. u 20:36 - pre 154 meseci
>

--000e0cd148440eaafa04aa3feb7e
Content-Type: text/html; charset=ISO-8859-1
Content-Transfer-Encoding: quoted-printable

Zdravo,<div><br></div><div>Zanimanje uopste ne mora biti deficitarno (taj uslov je ranije postojao, prije izmjene zakona krajem 2008.). Sto se tice ove druge opcije, nisam siguran, mozda je moguce sprovesti, ali onda to onda vjerovatno treba da bude odobreno od onog ko placa tu rehabilitaciju. Ako to ide preko neke firme koja se bavim pruzanjem tih usluga onda bi te mozda ta firma mogla zaposliti..<br>

<br><div class="gmail_quote">2011/8/11 koktahn <span dir="ltr">&lt;<a href="mailto:[email protected]" target="_blank">[email protected]</a>&gt;</span><br><blockquote class="gmail_quote" style="margin:0 0 0 .8ex;border-left:1px #ccc solid;padding-left:1ex">

Pozdrav,<br>
<br>
Imam nekog prijatelja u Malme koji je otisao za vrijeme rata i dobio je njihovo drzavljanstvo odavno.<br>
<br>
- Moze li mi naci legalan posao ako nije u pitanju deficitarno zanimanje na osnovu kojeg ja mogu tamo otici,raditi i boraviti ? ... ili mi pada na pamet ideja dok ovo pisem da me pozove kod njega neki duzi �vremenski period �a kao opravdanje da bude angazovanje mene kao osobe koja ce brinuti i �pomoci mu u oporavku i rehabilitaciji ( jer sam fizioterapaeut ) a on upravo ima takvu vrstu povrede odnosno amputaciju i trenutno je �na rehabilitaciji ???<br>


<font color="#888888"><br>
--<br>
<a href="http://www.elitesecurity.org/p2926249" target="_blank">http://www.elitesecurity.org/p2926249</a><br>
</font><div><div></div><div><br>
Prijave/odjave: <a href="http://www.elitesecurity.org/pracenje#327520" target="_blank">http://www.elitesecurity.org/pracenje#327520</a><br>
<br>
Ne menjajte sledece dve linije ukoliko odgovarate putem emaila!<br>
esauth:327520:c41ff507fe80cf966ea71272aca8d9d4<br>
 
Odgovor na temu

legalno
Zakon, Stockholm
Juristbyrån Zakon, zakon.se
Stockholm

Član broj: 288978
Poruke: 18
*.209.201.8.bredband.tre.se.

Sajt: zakon.se


+1 Profil

icon Re: Posao u Svedskoj11.08.2011. u 20:46 - pre 154 meseci
Poslah prethodnu poruku sa mejla pa je ispalo brljavo. Evo ijopet:

Zanimanje uopste ne mora biti deficitarno (taj uslov je ranije postojao, prije izmjene zakona krajem 2008.). Sto se tice ove druge opcije, nisam siguran, mozda je moguce sprovesti, ali onda to onda vjerovatno treba da bude odobreno od onog ko placa tu rehabilitaciju. Ako to ide preko neke firme koja se bavim pruzanjem tih usluga onda bi te mozda ta firma mogla zaposliti..
 
Odgovor na temu

koktahn

Član broj: 255699
Poruke: 5
212.200.246.*



Profil

icon Re: Posao u Svedskoj11.08.2011. u 21:16 - pre 154 meseci
vjerovatno moraju biti neki uslovi koje ja moram ispunjavati...ako je samo to da imam obezbijedjen posao onda je to isuvise lako...zasto bas ja iz crne gore ??? zato sam pomislio da mora biti deficitarno zanimanje... ??? a koliko se moze ostati na turisticku vizu,najvise i jel moguce da tako odem on mi obezbijedi posao za to vrijeme i da tako ostanem neko vrijeme ???
 
Odgovor na temu

legalno
Zakon, Stockholm
Juristbyrån Zakon, zakon.se
Stockholm

Član broj: 288978
Poruke: 18
*.209.201.8.bredband.tre.se.

Sajt: zakon.se


+1 Profil

icon Re: Posao u Svedskoj11.08.2011. u 21:58 - pre 154 meseci
Pa najteze u svemu ovom je naci posao (a onda i stan, barem sto se tice Stokholma). Ostali uslovi su vezani za sam ugovor o zaposlenju (tj. ponudi o zaposlenju). a uz pomoc ovog zakona najvise (da ne kazem masovno) dolaze ljudi iz bliskoistocnih i sjevernoafrickih zemalja (tj. iz arapskih zemalja), i tu se radi o nekvalifikovanim ili niskokvalifikovanim poslovima. Pa ti sad vidi...

mislim da drzavljani srbije, crne gore i tih zemalja kojima su ukinute vize mogu boraviti u Svedskoj najduze 3 mjeseca (vjerovatno ima neko ovdje sa vlastitim iskustvima ko bi to mogao potvrditi ili demantovati). a ako za vrijeme boravka nadjes posao (odnosno ako ti neko formalno ponudi posao) s obzirom na duzinu moguceg boravka moraces ipak napustiti Svedsku, pa onda ponovo uci nakon odobravanja boravisne dozvole. (Postoje tu i neka kreativna rjesenja kojima se de fakto moze izbjeci napustanje Svedske, ali o tome mozda nekom drugom prilikom ).

 
Odgovor na temu

casperns2
Full Stack Java Web Developer
Novi Sad

Član broj: 288154
Poruke: 227
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+45 Profil

icon Re: Posao u Svedskoj29.08.2011. u 17:33 - pre 153 meseci
@legalno
U pravu si da drzavljani Srbije mogu 3 meseca turisticki boraviti u EU, pa onda moraju napraviti pauzu od 3 meseca da bi opet isli u tu zemlju, odnosno u roku od 6 meseci oni mogu boraviti 3 meseca sa turistickom vizom.

Mene zanima ovaj deo koji si spomenuo " a ako za vrijeme boravka nadjes posao (odnosno ako ti neko formalno ponudi posao) s obzirom na duzinu moguceg boravka moraces ipak napustiti Svedsku, pa onda ponovo uci nakon odobravanja boravisne dozvole. (Postoje tu i neka kreativna rjesenja kojima se de fakto moze izbjeci napustanje Svedske, ali o tome mozda nekom drugom prilikom ).

Postoji li neki nacin da ako sam turisticki u Swedskoj i u toku turistickog boravka mi odobre radnu dozvolu ... sve legalno , postoji li mogucnost da ostanem u Swedskoj i da pocnem da radim, da se ne vracam u Srbiju?
 
Odgovor na temu

legalno
Zakon, Stockholm
Juristbyrån Zakon, zakon.se
Stockholm

Član broj: 288978
Poruke: 18
109.58.232.*

Sajt: zakon.se


+1 Profil

icon Re: Posao u Svedskoj29.08.2011. u 18:47 - pre 153 meseci
Postoji izvijestan manevarski prostor koji se nalazi u zakonskoj sivoj zoni. Po pravilu moraš napustiti Švedsku i podnijeti zahtjev za radnom i boravišnom dozvolom izvan te zemlje, što ne znači da moraš to uraditi iz zemlje čiji si državljanin... Prilikom popunjavanja formulara navodi se švedska ambasada u kojoj aplikant želi preuzeti odluku. E sad, švedskih ambasada ima svuda po svijetu, bližih i daljih, ima ih i u neposrednoj blizini, recimo u Oslu ... A saobraćaj između Švedske i Norveške ide nesmetano ... U tom slučaju si dakle "napustio" Švedsku, na papiru...
 
Odgovor na temu

Kix
Kixa Kijano
Bgd

Član broj: 26227
Poruke: 69
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+24 Profil

icon Re: Posao u Svedskoj11.09.2011. u 19:19 - pre 153 meseci
Citat:
koktahn: vjerovatno moraju biti neki uslovi koje ja moram ispunjavati


Preduslovi su da imas Svedsku radnu i boravisnu vizu.
Da bi to dobio moras da budes recimo neki strucnjak ili da sredjujes papire preko bracog druga. Vec je nekoliko puta na forumu pisano o tome.
Zbog velikog broja stranaca svi moraju da prodju proces integracije.Recimo ako si aplicirao za spajanje porodice odnosno radis "papire" obavezan uslov je polozen svedski jezik koji traje 6 meseci pa posle toga mozes traziti posao.

Ovde ti je lista potraznje poslova mada nisam siguran koliko je stvarno aktuelna.

http://www.swedenabroad.com/Page____126685.aspx

U slucaju da zelis samo da radis a ne da sredujes papire vise o tome

http://www.swedenabroad.com/Page____9718.aspx

Ipak mislim da se moras vracati u svoju maticnu zemlju i odatle aplicirati za radnu vizu a ne u bilo kojoj ambasadi.

http://www.4icj.com/se/
http://www.arbetsformedlingen.se/
http://ec.europa.eu/eures/main...ountryId=SE&regionId=RE051
 
Odgovor na temu

fl33333
Kralj Gustaf XVI
direktor
uskoro ne svedska

Član broj: 259608
Poruke: 9
67.211.10.*



Profil

icon Re: Posao u Svedskoj29.10.2011. u 04:55 - pre 151 meseci
No jel iko uspeo da se iseli i ode u Svedsku? Obecanju zemlju! Hahaha... Ja sam srecan sto sam napustio tu drzavu!
A interesuje me da li je iko uspeo otici u Ssvedsku i dobiti posao itd. Kako su tu neki sugerisali da je lako i sve ostalo, pravili reklamu za Svedsku.
Divota, mrak, zima sneg 6 meseci godisnje, Oktobar-Mart. No jel iko uspeo da se dokopa Svedske? Srecno svima!
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Posao u Svedskoj

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 504651 | Odgovora: 496 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.