Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Posao u Svedskoj

[es] :: Vodič za emigraciju :: Posao u Svedskoj

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 504609 | Odgovora: 496 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jadro2706
Jadranko Micic
Radim kao preduzimac
Bijeljina

Član broj: 144243
Poruke: 33
*.teol.net.



+1 Profil

icon Re: Posao u Svedskoj20.10.2009. u 13:01 - pre 176 meseci
pozdrav za sve ljude dobre.

Imam par pitanja za sve forumase,ovako planiram da trazim posao u Svedskoj inace sam
zanatlija,moler faseder,i radim takodje regips i ukrase od gipsa,ukratko receno kompletne enterijere.
Ozenjen sam otac dvoje djece,ako bog da ubrzo ce biti jos jedna beba,pa tako da me interesuje kako bi mogao da se preselim u Svedsku.
unapred sam zahvalan na svim dobronamjernim odgovorima hvala i svako dobro.
jadro
 
Odgovor na temu

marinik

Član broj: 236366
Poruke: 2
93.87.121.*



Profil

icon Re: Posao u Svedskoj20.10.2009. u 21:39 - pre 176 meseci
zdravo, dali postoji neki sajt gde bih mogla da pogledam za posao u svedskoj? ja sa tehnicar graficke dorade i ima zavrsen kurs za manikir. a imam i staza u trgovini.dal neko ima informacije kako se porodicno odlazi u svedsku? muz mi je profi vozac i imamo dvoje klinaca. svaki savet i pomoc su dobrodosli
 
Odgovor na temu

NikolaCruss
dizajner
Beograd

Član broj: 160737
Poruke: 67
93.86.17.*



Profil

icon Re: Posao u Svedskoj08.12.2009. u 22:50 - pre 174 meseci
Devojka i ja planiramo da sledece godine pokusamo na sve nacine da odemo za Svedsku, ja imam zavrsenu srednju skolu a po zanimanju sam graficki dizajner sa 8 godina radnog iskustva, ona je diplomirani arhitekta, oboje imamo po 30 godina. Zanima nas koje su mogucnosti i nacini da se ode. Ona u Malmeu ima dobre prijatelje, pokusacemo uz njihovu pomoc. Takodje, ja imam tetku u Stocholmu i brata od tetke.

Unapred hvala
 
Odgovor na temu

fl33333
Kralj Gustaf XVI
direktor
uskoro ne svedska

Član broj: 259608
Poruke: 9
*.cust.tele2.se.



Profil

icon Re: Posao u Svedskoj13.05.2010. u 21:09 - pre 169 meseci
Zao mi je da vidim da je toliko vas koji zele da ode bas u Svedsku!
Nazalost mislim da su vam sanse jednake NULI.
Jedini nacin je da se ozenite.
To sto je neko tu pisao da se moze na "verenicke papire", je delimicno istina ali Svedska nece dati stalnu boravisnu dok vi ne pokazete da imate jaku vezu sa bas Svedskom drzavom, u prevodu: za stalnu boravisnu dozvolu ce Svedska da ceka da vi imate dete/decu sa nekom ozobom koja je ili drzavljanin ili ima stalnu boravisnu dozvolu. A nezove se SAMBA nego SAMBO sto je skracenica od sammanboende (sr= zajednoziveci, ono kiji zive zajedno). No u to nemoram da ulazim.

Vi koji mislite da ce te naci posao u Svedskoj sa nekom skolom iz Srbije, moram da vas razocaram! Mozda ima neke sanse ako ste "Rocket-scientist" ili neki priznati doktor. A oni sa kojekakvim filozovskim fakultetima mgu da se "slikaju". Ja dajem 100.000 SEK svakom od vas ko uspe da dobije radnu dozvolu u Svedskoj, tako je lako doci do Svedske.

Svedjani govore engleski i najverovatnije najbolji engleski posle engleza u celoj Evropi. Mnogo bolje i od holandjana koji imaju izricit holandski akcent. Svedjani nemaju los engleski akcent. Na poslu bi verovatno moglo na engleskom, samo sto nema posla! Trenutno je nezaposlenost preko 400.000 (otvoreno nezaposleni + mnogi koji pohadjaju kojekakve kurseve jer traze posao ali se nevode zvanicno nezaposleni). Drzava ima malo preko 9 miliona stanovnika.

Mozete gledati za posao na www.amv.se i poslati molbe nekom poslodavcu ali sam siguran da necete dobiti odgovor. Ako i dobijete odgovor, nece biti pozitivan. Nazalost!

Nemojte me pogresno shvatiti, zelim svima vama dobro, ali treba da ste realni i da se nenadate bas previse u Svedsku jer je ekstremo tesko doci ovde i dobiti dozvolu za boravak i rad. Jedini nacin jeste da se ozenite. Ipak treba da ste spremni da dobit radnu dozvolu uopste neznaci da ce te ikada i dobiti posao! U Svedskoj se industrija smanjuje i to svakodnevno, firme se sele u Kinu, itd... Skolovani svedjani sa fkultetima idu bez posla i to mnogi! Zato ako si jos stranac onda uopste nije lako. A ako govoris los svedski pa cak i da "lomis" kako svedjani kazu (imas akcenat) onda mozes da zaboravis da ces se integrisati u drustvo.
A uz sve to i ako imas crnu/braon kosu onda neces biti bas popularan, da se blago izjasnim. Inace svedjani bas nevole strance koji nisu poreklom iz germanskih drzava zapadne Evrope i severne Amerike. Tako da ako negovoris tecno svedski jezik i ako nisi po izgledu slican svedjanima onda bas i nemoj da se nadas nekom uspehu kod svedjana. A pogotovo ljudi sa prostora bivse Juge nisu popularni zbog svih tih silnih i besmislenih ratova 90-tih. Svedska je primila nekoh 100.000 izbeglica vecinom iz Bosne i sa Kosova. Tako da je svedjanima "pun k...." jugoslovena.
Moj je savet da izbegavate da govorite vese poreklo, bas zbog toga sto svedjani bas nemaju neko bolje misljenje od jugoslovenima.
Mnogi su ovde dosli 60-tih i 70-tih i bavili se kriminalom. Jedan od poznatijih kriminalaca je bio Arkan koji je robio banke i koji nije odlezao sve zatvorske kazne koje je dobio a nije mu se stiglo ni suditi za sve sto je uradio u Svedskoj. Da su jugosloveni na losem glasu se moze zahvaliti bas takvim pojedincima (koji nisu rebali niti u Jugi a niti negde drugde).

Jezik nije tezak za nauciti ali uospte nelezi jugoslovenima jer nije tvrd kao nemacki. Zato svi koji nedodju u Svedsku do maksimalno 20-te onda nemaju sanse da nauce tecno svedski i bez da "lome" na srpski/hrvatski a pogotovo bosanci imaju velikih poteskoca i imaju gadan akcent kad pokusavaju da izgovaraju svedski.
U svedskom se neizgovaraju mnoga slova i mnoga slova grade nove zvukove, kao na primer FÖRST (prvo) se izgovara föšt sa relativno kratkim "ö". Tako da se "r" ni necuje. A kad neki "crnoglavac" izgovara onda bude cak i FERST... Jugosloveni imaju problem sa "ö", izmedju ostalog. Ima i mnogo drugih zvukova koji su teski za strance, kao na primer rec "sjö" sto znaci jezero. "sj" bude specijalan zvuk koji je neka mesavina š i h. Intresantno je pitati nekog stranca da izgovori Nässjö (mali gradic u joznom delu Svedske). Ili rec sjuksköterska (med.sestra).

Puno srece svima, samo budite na oprezu!

P.S. Za azil nema sanse! Nemojte da vas neko na to nagovori! Vrati ce vas prvima avionom nazad i dobicete 5 godina zabrane za ulazak u EU.

[Ovu poruku je menjao fl33333 dana 13.05.2010. u 22:25 GMT+1]
 
Odgovor na temu

stanko s

Član broj: 260232
Poruke: 9
*.209.102.176.bredband.tre.se.



Profil

icon Re: Posao u Svedskoj21.05.2010. u 00:44 - pre 169 meseci
Sta se desava Kada imas boravisne i radne papire za Swedsku? Od 2008 godine imam boravak u SWE.,a u svajcarsku sam imao zabranu ulaska do 2011godine,normalno sam putovao dok nije Svajcarska usla u Sengen,od tad me drze po sat vremena na Madjarskoj granici i na Slovenskoj, na granici me posle provere puste da udjem u sengen.I savetuju mi da letim direktno za Svetsku dok zabrana ne istekne. Pitanje: Dali je moguc problem prilikom produzenja radne dozvole i boravisne za Svedsku-u mom slucaju.Hvala.
 
Odgovor na temu

fl33333
Kralj Gustaf XVI
direktor
uskoro ne svedska

Član broj: 259608
Poruke: 9
*.cust.tele2.se.



Profil

icon Re: Posao u Svedskoj27.05.2010. u 19:42 - pre 169 meseci
Citat:
stanko s: Sta se desava Kada imas boravisne i radne papire za Swedsku? Od 2008 godine imam boravak u SWE.,a u svajcarsku sam imao zabranu ulaska do 2011godine,normalno sam putovao dok nije Svajcarska usla u Sengen,od tad me drze po sat vremena na Madjarskoj granici i na Slovenskoj, na granici me posle provere puste da udjem u sengen.I savetuju mi da letim direktno za Svetsku dok zabrana ne istekne. Pitanje: Dali je moguc problem prilikom produzenja radne dozvole i boravisne za Svedsku-u mom slucaju.Hvala.


Pa Stanko, siguran sam da niti Schengen a niti Svajcarska ima ista sa Svedskom i svedskim nacinom da izdaje radne/boravisne dozvole.
Nemogu ni zamisliti da ce Svedska da pravi probleme zbog tvojih stvari sa Svajcarskom!
Ako imas ikakvih pitanja mislim da ti je najjednostavnije se cuti sa Invandrarverketom (ako si u Svedskoj) a ako si vani onda mozda mozes da se konsultujes sa ambasadom oko toga (eventualno). Oni mozda proslede tvoje pitanje Invandrarverketu jer neverujem da se ambasade bave sa ovakvim pitanjima (jednostavno jer neznaju!).

P.S. Siguran sam da nemas zasto da se nerviras.
 
Odgovor na temu

ssasa980
Stuttgart, Germany

Član broj: 161823
Poruke: 60
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Posao u Svedskoj20.07.2010. u 20:16 - pre 167 meseci
Pozdrav,
pitanje za fl33333: Kakva je situacija dolaska u Svedsku radi pronalazenje posla s'obzirom da posedujem slovenacki pasos?
Inace zavrsio sam masinstvo, pa bih posao trazio u ovoj bransi.

Unapred hvala.
 
Odgovor na temu

fl33333
Kralj Gustaf XVI
direktor
uskoro ne svedska

Član broj: 259608
Poruke: 9
130.237.202.*



Profil

icon Re: Posao u Svedskoj23.07.2010. u 16:18 - pre 167 meseci
Zdravo ssasa980,

Pa sta da ti kazem, nije nemoguce. Sa sloevnackim pasosem (EU) imas pravo da trazis posao u celoj EU, samim im i u Svedskoj.
Za poslove kao inzenjer ti obicno treba puno iskustva. A najvaznija je stvar znanje jezika. Svedjani su po prirodi nacionalisti i to veliki pa "stite" jedno drugo tako sto gledaju da zaposle jedno drugo. Diskriminacije ima na izvoz i svakodnevno se primeti, ako covek ne zmuri. Tako da to treba imati na umu.
Drugo, necu da et skroz razocaram jer sanse za posao ima, pogotovo sada kad se izlazi iz krize, mada ima jos mnogo i to vrlo mnogo nezaposlenih koji su izgubili posao jos pre dve godine.
Ovde dolaze obicno iz baltickih drzava (Estonija, Letonija, Lavija) a i mnogi poljaci. Ja znam jednog poljaka (masinac) koji je dobio posao u jednoj velikoj firmi a da nije znao ni rec svedskog. Jos ni dan dans nezna, mada je proslo 3 godine otkako je on ovde dosao. Nece da uci jer na poslu prica engleski. Inace je engleski jezik koji se koristi u svim vecim firmama, znaci dokumentacija, sastanci, e-mail, etc....tu ti netreba svedski.

Ja bih ti preporucio da napises dobar CV, zaim da kontaktiras konsultantske firme i njima posaljes CV. Kad nebude svedjana da zaposlem, kontakirace tebe. Treba da budes spreman na manju platu, tj neki minimalac u poceku jer su takvi da ce te gledati iskoristi koliko mogu. Posle mozes da promenis posao kad budes kod nekih klijenata.

Inace se mnogo firmi preselilo na daleki istok, Kina...... Tako da je uopste teze za posao pogotovo ako si HW-inzenjer (masinac, elektro, i sl.). Mnogo je lakse ako si SW-engineer, softferas.

Mogu da ti kazem da mozes slobodno da pogledas i u Norveskoj, jer mnogi svedjani koji nemogu da dobiju posao u Svedskoj idu u Norvesku gde je nezaposlenost veoma mala, mozda oko 4%. Ovde u Svedskoj je oficijalna negde 9% (i nece padati celu 2011) a inoficijalno je duplo, a nebih me iznenadilo ni da je preko 20%.

Ja licno nevidim neku vecu srecu u Svedskoj i zivotu u Skandinaviji......hladne, duge, snegovite i MRACNE zime......a kratka "leta" ako su uopste i leta, vise je to prolece sa etmperaturama oko 20 stepeni. Dobro, ovo leto je bilo ekstremno toplo ovde, a inace je lose vreme. A vetar duva konstanno. No Norveska je jos losija, tamo pada kisa celo vreme. Oslo je uvek kisovit, a u Stockholmu retko da pada kisa. Tu je Stockholm mnogo mnogo bolji. I kad najave kisu, obicno je nema ili kratko padne.

Inace obicno treba da dodjes na par intervjua itd. Ako ti ponude posao onda vec lako sredis ostalo. Treba ti samo pers.nr. a to sredis za par minuta preko Skatteverket-a. Ostalo ide samo od sebe. Najveci i jedini problem je dobiti posao.

Neznam sta da ti vise kazem, nego puno srece i samo napred!

P.S. Kreni sad napred sa CVom jer se firme pocinju zaukavati, kao na primer Scania, Volvo, Electrolux, itd.......

All the best!
 
Odgovor na temu

amlap

Član broj: 103156
Poruke: 227
*.crnagora.net.



+3 Profil

icon Re: Posao u Svedskoj24.07.2010. u 14:23 - pre 167 meseci
A kakvo je stanje sa stolarima? Takođe sa slovenačkim pasošem?
 
Odgovor na temu

ssasa980
Stuttgart, Germany

Član broj: 161823
Poruke: 60
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Posao u Svedskoj24.07.2010. u 15:54 - pre 167 meseci
Hvala na opsirnom odgovoru, pokusacemo vec nesto...
 
Odgovor na temu

fl33333
Kralj Gustaf XVI
direktor
uskoro ne svedska

Član broj: 259608
Poruke: 9
*.cust.tele2.se.



Profil

icon Re: Posao u Svedskoj24.07.2010. u 16:30 - pre 167 meseci
ssasa980: samo ti probaj! Ko neproba, nece ni da uspe! Ja bih licno izabrao neku drzavu u severnoj Americi ili mozda Australiju.
Skandinaviju bih zaobilazio, bas zbog tih stvari, da su ljudi veoma nacionalisticki okrenuti (da nekazem rasisticki), svedjani imaju veoma veliko misljenje o sebi a i osvedskoj. Nepreterujem kad kazem da verovatno misle da poticu od samog Boga, da su nacija vise vrednosti a tako se i ponasaju. No u zadnjih deceniju ili dve se mnogo toga promenilo i Svedska aje mnogo stagnirala i izgubila u vrednosti. Ovde sad vise se ne moze videti mnogo toga hi-tech kao prije, sve je staro i sve propada. Ako uporedim sa nekim drugim gradovima (u severnoj Americi ili ovde Kopenhagen, Pariz, i slicno, apogotovo Sydney, Brisbane, itd.) onda je Stockholm prava selendra.
A klima je prica po sebi, a da negovorim o odvratnim mracnim i dugim zimama. Sto si vise na severu sve je mracnije! Jos ni dan danas nerazumem da su se ljudi naselili severnije od Stockholma. Ovo ti mogu i savetovati, da se klonis severa Svedske. Dosta su zadrti i cisto glupi ti sa severa. Oni su i vecinom dosta negativno nastrojeni prema strancima (isto tako i na samom jugu Svedske, oblast zvana Skåne, okolica Malmea).
Najvise je za preporuciti "veliki" grad kao Stockholm. Ako vec moras ovde.

amlap: Ima posla za stolare cini mi se. Ovde radi "pola" Estonije, Letonije, Latvije i Poljske sa takvim stvarima, obicno su to tesari. Registruju svoje firme i onda rade po kucama, privatno. Tako da toga ima dosta, pogotovo u boljestojecim oblastima, kao Stockholm. Ljudi hoce da poboljsaju kuce, pa menjaju sve od krova pa do kuhinje i parketa. Tu ima posla. KOnkurencija su ti onda ti tu poljaci i slicni.....

Sa slovenackim pasosem je kao i sa madjarskim ili nemackim, dodjes i registrujes se. Sad dok tarzis posao treba nesto i da jedes i negde da stanujes. Hrana nije skupa, mozda nekih 10% skuplja nego u Srbiji. Za stan je malo drugacije jer nema sta iznajmiti.....tesko. Mada se leti moze stanovati u kamping-kucici.....dok tarzis posao...

Samo napred i puno srece!
 
Odgovor na temu

ssasa980
Stuttgart, Germany

Član broj: 161823
Poruke: 60
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Posao u Svedskoj24.07.2010. u 20:02 - pre 167 meseci
@ fl33333

Pa nesto sam razmisljao za Ameriku, posto sa Slovenackim pasosem ti ne treba viza ni za Ameriku (jedna od retkih drzava u Evropi), medjutim ne znam da li mogu legalno tamo da radim, tj. da li treba neka radna dozvola i da li se ista lako dobija?
Pa ako neko nesta zna o ovome....

Unapred hvala...
 
Odgovor na temu

fl33333
Kralj Gustaf XVI
direktor
uskoro ne svedska

Član broj: 259608
Poruke: 9
*.cust.tele2.se.



Profil

icon Re: Posao u Svedskoj24.07.2010. u 21:23 - pre 167 meseci
ssasa980: Amerika, pa tamo bi i ja! Javi ako uspes!

Nazalost je tesko dospeti tamo, na legalan nacin. Ima par problema, na primer ako imas korene u Srbiji.......koji ti je pasos njima nije bitno! Jedno je nacinalnost a drugo drzavljanstvo. I ja sa svedskim pasosom sam probao i to godinama...... i pored MSc-diplome sa svedskog fakulteta i mnogogodisnjim radnim iskustvom.....ali neide..... Mogu do 90 dana kao turista i netreba viza ni za svedski pasos (mislim da sve drzave iz "zapadne" Evrope mogu slobodno do 90 dana, jedino se treba pre-registrovati i prijaviti prvu boravisnu adresu, kao i svi drugi sto idu za Ameriku, da li poslovno ili privatno).

Treba da ti neka firma garantuje posao. Sad ima tu mali milion uslova, ali je glavni da ti treba jak spozor!

Amerika je bila i uvek ce i ostati obecana zemlja, jake plate a mali porez, pored svega toga niske cene! A da negovorim o engleskom jeziku koji je velika prednost!
Tamo ako radis = imas! Nema problema odakle si i sta ti je poreklo (kao sto je na primer nazalost slucaj u Svedskoj i ostalim skandinavskim drzavama). Jos ako si pametan tj. dobar inzenjer onda ti nema kraja!
Ako uspes otici za Ameriku, onda ti svaka cast i zelim ti sve najbolje (a najbolje ces tamo i imati).

P.S. Da dodam da je Svedska mala po broju stanovnika, saka jada od 9 miliona..... A dugacka, pa zato sve i kosta, tj. praviti puteve i infrastrukturu za onih milion koji zive severno od Stockholma. Zato su i veliki porezi posto treba sponzorisati te seljake koji su se naselili tamo na severu.........

All the best!
 
Odgovor na temu

ssasa980
Stuttgart, Germany

Član broj: 161823
Poruke: 60
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Posao u Svedskoj25.07.2010. u 10:25 - pre 167 meseci
Hvala jos jednom...
 
Odgovor na temu

euripyd

Član broj: 10884
Poruke: 1069
*.tn.glocalnet.net.



+7 Profil

icon Re: Posao u Svedskoj25.07.2010. u 11:02 - pre 167 meseci
vidim fl33333 ili kako se vec nazivas, nesto ne gotivis svedsku??

ljudi, da biste ziveli u svedskoj morate da
1. nadjete posao ili
2. da nadjete srodnu dusu ili
3. da studirate neko vreme pa onda 1. ili 2. (ili oba)
4. da udjete u zemlju i da se muvate na crno (ne preporucuje se).

Studirati mozete i na engleskom za pocetak. Vaziniji univerziteti su Stockholms Univeristetet, Uppsala Uni., Lund U., Göteborg U., Karlstad U.

Za pronalazenje posla mozete naci na:
www.ams.se
www.offentligajobb.se

Koristite translate.google.com za prevodjenje.

Verujem da ako ste odlican, recimo, programer, mozete da udjete u uzi izbor, sto da ne?

Dobijanjem posla automatski dobijate radnu dozvolu.
Sunca li ti žarevog!!
 
Odgovor na temu

fl33333
Kralj Gustaf XVI
direktor
uskoro ne svedska

Član broj: 259608
Poruke: 9
*.cust.tele2.se.



Profil

icon Re: Posao u Svedskoj25.07.2010. u 12:31 - pre 167 meseci
Re: euripyd - Zaboravio si najvazniji tek.univ. kth.se A Karlstad je malo "jaci" univerzitet. Ha! Ja inace nebih nikad preporucio selendre, nego se drzite jedinog grada tj. Stockholma. Imate tu to najvaznije, ostalo su selendre.
A sto bi sad ljudi dolazili u Svedsku da studiraju? Kao da je svedska poznata po svom kvalitetu u obrazovanju? Ma hajde! Ja sam zavsrio za civ.ing. (MSc) i nisam ima niti jedan jedini ponovni ispit tj. da sam pao na ijednom ispitu. Ovde moze i malouman da zavrsi vise obrazovanje, zato je i vecina svedjana visokoobrazovana, u nemaju pojma o zivotu. Tako sam i ja posle mojih 4,5 godine na fakultetu posle opet sve morao da sam naucim i to uz praksu prvih gdina na poslu i uz moje interesovanje privatno. Bas zato sto je tako "jako" dobar kvalitet svedskih obrazovnih ustanova.
Shvati "euripyd" da ljudi ovde pisu jer traze nacin da nadju dobar posao i dobar kvalitet zivota, zato se i bod-forum/tema zove "Kako do posla...." a ne kako se izseliti.

Sto se tice tvoga sajta "offentligajobb.se" (offentliga jobb = javni poslovi / javna zaposlenja) je glupost! Prvo i prvo na sajtu ima svega nekih 2000 prijavljenih poslova a drugo i drugo to su poslovi koji su lose placeni u javnom sektoru. Pogotovo u ovome sektoru je potrebno znanje sve-jezika.

Inace ovde, ja samo govorim moje misljenje i iskustva o svedjanima i svedskoj, da imam mogucnosti rado bih napustio svedsku. Mada se uvek nadam da uskoro.... A drugo; za ovaj moj posao koji sad radim dobijem 42,000 SEK (minus porez naravno). A za isti posao u Nemackoj dobija moj kolega koji je sam mnom radio 6200 Eura. U Danskoj se dobije otprilike isto (42,000) samo sto je danska kruna skoro 30% jaca od svedske. A uz sve to u danskim firmama se dobije i dorucak a i rucak u firmi. U svedskoj dobijes kupone (rikskuponger) koje moras da platis 50% a drugu polovinu placas porez, tako da te izadje jedan kupon 1SEK=0,7SEK. Wow, pretrgnuli su se!

Zasto ne svedska? Milion razloga (mnoge necu tu da iznosim jer se neki "svedjan" mozda nadje uvredjenim, a i ovi sto citaju i skaniraju komunikaciju mogu da mi se nakace na vrat, da da, ovde kontroliraju komunikaciju preko interneta i mobilne mreze, drzava to radi! Nezamislivo, ali je istina!), a jos da ne spominjem klimu! Evo danas je 25 juli a napolju tipicno svedsko leto, tj. 18 stepeni i kisa. Sve sto si vise na severu sve je vise naopako i izdembilizirano, zimi skoro stalni mrak, a leti vidno/svetlo da nemozes da spavas.

Zar nije lepse ziveti u Floridi ili Kaliforniji? Po meni jeste i to po svakom aspektu. A najveca je dobit sto te gledaju kao coveka i ocenjuju te po tvome radu!

A za posao evo jos malo sajtova i opet ponavljam: SRETNO!!! Ako bas hocete u swe.

AcadeMedia
Akademikerjobb.se
Alumni
Alltforjobbet.se
Andersson&Dorsch
Antenn
Arbetsgivarverket
Almega
Bemanning med plus
ByggnadsJobb
CareerBuilder
Careerjet
Chefsjobb
CSjobb
Cvspider
DataJobb
EkonomiJobb
EkonomiJobb.se
Eniro Jobbsök
Forsakringsjobb.se
FörsäljningsJobb
Förskolejobb.se
GOveteran
Gröna jobb
Humanonline
HälsoJobb
Incotrade
Ingenjörsjobb
IT-jobb.se
Jnytt - jobb
Jobb24
Jobbaktuellt
Jobbaextra
Jobbdirekt
Jobbet.se
Jobbexpressen
Jobbformedlaren.se
Jobbia
Jobbjakt.se
Jobbregistret
Jobbporten
Jobbsam
JobbSverige
JobbTorget
JobContactor
Jobinside
Jobpublic.se
Jobs in Stockholm
Jobsafari
JobStar
Jobzone
Joob
KarriärGuiden
Karriärjobb.se
Kommun-landstingsjobb
Krogpersonal.se
Ledningsjobb.se
Lokusjobb
ManagementJobb
MediaRekrytering
Medrek.se
Merajobb.se
Mercuri Urval
MetroJobb.se
Miljojobb.se
Monster
Mynetwork
NyföretagarCentrum
Offentliga jobb
Pedagogjobb.se
Recruit
Restaurangjobb
Ronden.se
SjukhusJobb
Skogsformedling.se
Skoljobb.se
Sommarjobb.se
Stagepool
Statliga tjänster
Stepstone
Studenjobb
Student Work Link
SvensArbetsrätt
Svenskavårdjobb
SäljJobb.se
Tekniktjanster.se
Tekniskajobb
Toppsäljare.se
Towork
TraineeGuiden.se
Transportjobb.nu
Ungdomsjobb
Universitetsjobb
Utbildningsjobb
Vikarien.se
VMP-Group
Workey
Yobby

Za inzenjere: monster.se, nyteknik.se/jobb, workey.se, yobby.se, IT-jobb.se, etc............

Najjednostavnije i najbolje je preko firmi i njihovih sajtova, znaci direktno.


P.S. amv.se je drzavna institucija koja ne moze da vam pomogne nego samo odmogne. Tamo oglasavaju poslove oni poslodavci koji su skrti da plate oglase, tako da se tako ponasaju i pri placanju plate. Slobodno koristite druge sajtove nego amv.se (arbetsförmedlingen).

[Ovu poruku je menjao fl33333 dana 25.07.2010. u 16:30 GMT+1]
 
Odgovor na temu

4n0n

Član broj: 94410
Poruke: 68
*.host.songnetworks.se.



Profil

icon Re: Posao u Svedskoj25.07.2010. u 17:20 - pre 167 meseci
Potpisujem svaku koju je fl33333 dosad napisao...

Mracnije nacije nisam u zivotu vidio. sve je redom tetovirano, izbuseno piercingom, bez kapi krvi i boje.
Obicno malo proucavam povijest mjesta koje obidjem kroz godinu, tako nije ni sa SWE iznimka.
Preporuka:

http://en.wikipedia.org/wiki/Norse_mythology
http://en.wikipedia.org/wiki/Christianization_of_Scandinavia

Jezik je prilicno kompleksan tako da u razlicite akcente ne bih ni ulazio...
Svejedno ako vam je situacija u maticnoj zemlji "ugrijala usi" i ako idete trbuhom za kruhom,
SWE je zadnja zemlja za koju bi se trebali odluciti (IMHO).

Ne mogu pojmit pored svih ostalih mjesta koja su stvarno ugodna za zivot,
radi cega doci bas ovdje i radi cega oni ostaju ovdje
i sto je najzanimljivije u gradu u kojemu sam sad,
"The expansion continues, with about 1000 new inhabitants every year..."
znaci ocito postoje ljudi koje ne zanima vrlo hoce li tri mjeseca vidit 3h dnevno sunce ili ne...
Isto kao sto sad pocne zalazit, ali se predomisli i opet izadje ;)

Uglavnom, nista vrijedno spomena, EU je puna ljepsih mjesta i za zivot i za posao...

Pozdrav iz http://www.forvo.com/word/ume%c3%a5/

P.S. vidite da izgovor nema velike veze sa onim sto je napisano...
 
Odgovor na temu

euripyd

Član broj: 10884
Poruke: 1069
*.tn.glocalnet.net.



+7 Profil

icon Re: Posao u Svedskoj25.07.2010. u 19:27 - pre 167 meseci
E, pa sto se vi onda fino ne odselite? ajde, sto? Recimo ti 3333333 odseli se na Floridu, kad je toliko volis. Ili idi u Nemacku...
i ti drugi h2o, STO ZIVITE U TAKVIM GO***MA, sto ne odete odatle??
Sunca li ti žarevog!!
 
Odgovor na temu

fade
Šalingrad

Član broj: 43688
Poruke: 2906
*.emea.ibm.com.



+69 Profil

icon Re: Posao u Svedskoj26.07.2010. u 11:25 - pre 167 meseci
Verovatno zato sto da bi se odselio negde, treba ti posao, koji i nije lako naci kad ti treba radna dozvola i viza...
Ko zna zna, ko ne zna 6.
 
Odgovor na temu

fl33333
Kralj Gustaf XVI
direktor
uskoro ne svedska

Član broj: 259608
Poruke: 9
*.cust.tele2.se.



Profil

icon Re: Posao u Svedskoj27.07.2010. u 07:47 - pre 167 meseci
Re: euripyd

Vidim da si primio makar jednu ali najvecu karakteristiku sveda, tj. da NE volis kritiku i da je nepodnosis ama bas ni malo. "Mi znamo sve najbolje i mi smo izumili sve na svetu i mi smo najpametniji" je sveski moto, kojega se vidim i ti drziz.
Svedjani obozavaju da izigravaju policiju sveta i da se mesaju svugde samo nazalost neznaju da prvo "pociste ispred svog praga", pa da pametuju drugima. A da imaju stav za sve i svasta, to stoji, i uvek "su najpametniji". A da su netolerantni i da treba da shvate da ima drugih naroda koji nedele njihovo misljenje (a da to treba demokratski postovati), to svedi nece ni da cuju, jer su oni, opet ponavljam, "najpametniji" na svetu.

Kojim jezikom da ti se kaze??? Svedski sam video da neznas perfektno posto jos uvek mesas redosled reci u recenici. Sad posto si takav kakav si, nezes shvatiti odakle sam to saznao. Tako da ti covek na svedskom ne moze objasniti.

Drugo i drugo, pitas se: "E, pa sto se vi onda fino ne odselite? ajde, sto? Recimo ti 3333333 odseli se na Floridu, kad je toliko volis. Ili idi u Nemacku...
i ti drugi h2o, STO ZIVITE U TAKVIM GO***MA, sto ne odete odatle??"

Pa euripyd, lencugo jedna, sad da ti ja objasnjavam ponovo, procitaj u forumu pa ces da shvatis (ako imas ista u glavi, mada sumnjam). Sad ja da ti ovde OPET serviram na srebrnoj tacni.....potrudi se malo......tu komentiras nase poruke, a necitas ih/neshvatas ih.

Izvini, nisam znao da si ti vlasnik svedske pa da tebi polazemo racune! Tipicno za jednog koji je idoktriniran u svedski socijalni sistem, gde se sve bazira na "drzava ce vam uzeti veliki porez pa ce drzava da raspodeli posto je narod sa ispranim mozgom.....kreteni."

A najvaznija stvar ovde jeste da odgovorimo na teme ljudi koji zele bolji zivot negde drugde.

To je i "4n0n" cilj, a i moj a i ostalih ovde na Forumu. Ja samo zelim da posavetujem ljude koji imaju obrazovanje a i buducnost da ne naprave iste greske koje su mnogi drugi napraili, tj. da odu u neku drzavu poput ovih u skandinaviji.

FYI, ja bih rado odadvde, na tome radim vec od 2004, ali u Ameriku nije bas lako. Procitaj i poruku od "fade" pa ces da shvatis, ako imas ista u glavi, ili je tamo mozda neka violina koja svira li svira......one "divne" svedske izvorne......da ti se smuci od odvratnih i irititajucih tz. tonova.

Zato "europyd", ili nekomentarisi ili se drzi teme. Za ostalo koristi PM a ne Forum. Otherwise, just f..k off.

[Ovu poruku je menjao fl33333 dana 27.07.2010. u 10:39 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao fl33333 dana 27.07.2010. u 10:39 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Posao u Svedskoj

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 504609 | Odgovora: 496 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.