Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Access

[es] :: Access :: Access

[ Pregleda: 3236 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Daks
Tu Tamo

Član broj: 2310
Poruke: 88
195.222.35.*



Profil

icon Access12.06.2003. u 15:20 - pre 253 meseci
Potrebna mi je pomoc!

Radi se o tome da iz nekog upita dobivam podatke u tabelu (Append Query). U toj tabeli jedno odredjeno polje mora imati kljuc. Ukoliko to polje stavim kao primarni kljuc onemoguceno mi je izvrsavanje append query-a. Sta da radim?

Konkretno radi se o maloprodajnoj kalkulaciji, iz odredjenih upita dobivam podatke o artiklima koji ulaze po kalkulaciji. Pomocu append query-a te artikle dodajem u tabelu skladiste.

Da bih povezao tabele skladiste i izlaz(racun) treba mi primarni kljuc u tabeli skladiste i to na sifri artikla. Ako to uradim vise ne mogu dodavati artikle u tabelu skladiste iz upita. Postoji li neki drugi nacin da iz tabele skladiste skidam artikle a da ista ne posjeduje primarni kljuc.

Ja sam pocetnik ali se trudim. Ako neko moze pomoci bio bih zahvalan.

Hvala
 
Odgovor na temu

vbraca
Bratislav Velickovic
Administrator informacionih sistema
Kragujevac

Član broj: 4956
Poruke: 230
*.ptt.yu

Sajt: velickovic.net


Profil

icon Re: Access14.06.2003. u 00:37 - pre 253 meseci
Nije da te ne razumem ali cini mi se da ni ti ne znas sta pitas !!!

Za svaki slucaj jedno pitanje : odakle ti da sifra_artikla treba da bude primarni kljuc skladista - ako vec ne pratis promene u skladistu onda ti je sifra_artikla ne primarni kljuc vec UNIQUE vrednost - u prevodu na MS Access sifra_artikla je Indexirana bez dvostrukih vrednosti a neko drugo polje koristi za primarni kljuc skladista.

I ne zaboravi da postavis referencijalni integritet na polju sifra_artikla iz tabele skladiste i sifra_artikla iz tabele artikli.

Pozdrav,
Bratislav Velickovic
hhtp://blog.velickovic.net
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Access

[ Pregleda: 3236 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.