Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Append query design mod

[es] :: Access :: Append query design mod

[ Pregleda: 2568 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dera

Član broj: 9002
Poruke: 8
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Append query design mod28.07.2007. u 22:07 - pre 202 meseci
U bazi sve radi OK i kada pomocu command dugmeta pokrenem append query on odradi svoj posao i napuni tabelu kako treba. Medjutim sada mi je potrebno da promenim parametre u append query i nikako ne mogu da ga otvorim u design modu. Kada kliknem na append query desnim tasterom misa i izaberem opciju design jednostavno mi zatvori celu bazu? U pitanju je ACCESS 2000.
Pokusao sam compact and repair database ali nista. Potreban mi je info, ako je neko imao slican problem, kako da otvorim ovaj query u design modu.
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2828



+45 Profil

icon Re: Append query design mod28.07.2007. u 22:16 - pre 202 meseci
Probaj da taj query inportuješ u jedan prazan .mdb zajedno sa svim ostalim objektima. I tamo probaj da ga otvoriš. Sad je kasno za savet ali u buduće redovnije pravi backup.
 
Odgovor na temu

dera

Član broj: 9002
Poruke: 8
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Append query design mod28.07.2007. u 23:25 - pre 202 meseci
Probao sam i to. Medjutim u toj novoj bazi mi prijavljuje da nemam odgovarajuce tabele i dozvoljava mi da ga otvorim u design modu. Ali kada importujem tabele i napravim identicnu bazu opet mi se desava isto.
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2828



+45 Profil

icon Re: Append query design mod29.07.2007. u 06:38 - pre 202 meseci
Nemam pravo rešenje. Napravi fajl u kojem su neophodne tabele i taj akcioni upit. Isprobaj ga. Ako i dalje pravi problema zakači ga ovde pa da vidim da li to isto radi i kod mene. Možda uspem da izolujem problem.
 
Odgovor na temu

dera

Član broj: 9002
Poruke: 8
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Append query design mod29.07.2007. u 09:15 - pre 202 meseci
Poslacu ti fajl, ali sam i resio problem. Ne znam kako pretpostavljam da je u pitanju ver. ACCESS-a. Posto sam celu bazu snimio na Flash memoriju nocas sam probao na mom kucnom racunaru da je otvorim i da radim po append query i sve je normalno.
Sada cu morati sve promene na append query da odradim kod mene kuci, snimim na flas, a tamo gde je ova baza postavljena da uradim jedan import i to ce valjda biti OK.
U prilogu su ti dva fajla smece_be.mdb sa tabelama i smece.mdb sa svim ostalim. Probaj da otvoris u design modu append query "qzaduzivanjeprivredeP12P13P14P15P16P17P18" i "qzaduzivanjeprivredeP4P5P6P7P8P9P10P11".
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2828



+45 Profil

icon Re: Append query design mod29.07.2007. u 10:24 - pre 202 meseci
Ulinkovao sam tabele i otvorio oba navedena upita u design modu. Što će reći da si u pravu. Nešto sa Accessom na prvom računaru nije u redu. Možda pomogne reinstal.
 
Odgovor na temu

dera

Član broj: 9002
Poruke: 8
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Append query design mod29.07.2007. u 11:56 - pre 202 meseci
Jedino mi je to reinstalacija ACCESS-a ostala da pokusam, ali posto me to mrzi promenicu query-je na mom racunaru pa cu ga importovati na bazu i uradicu backup. Nisam mogao da verujem da na google i na Microsoft Knowledge Base ne mogu da nadjem na slican problem sa resenjem!
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Append query design mod

[ Pregleda: 2568 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.