Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Editable Query (Group By)

[es] :: Access :: Editable Query (Group By)

[ Pregleda: 2192 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

domaci_a_nas
PHP developer

Član broj: 42333
Poruke: 524
*.dynamic.sbb.co.yu.



+8 Profil

icon Editable Query (Group By)01.11.2007. u 22:52 - pre 200 meseci
Postaviću kratko pitanje, izvinjavam se ako je baš početničko.

Recimo prost Query:

Select UcenikID, Ucenik, Ocena, Avg(Ocena) As Prosek From Ocene Group By UcenikID, Ucenik, Ocena

Zasto Ovaj Query nije Editable tj. ako ga postavim kao RecordSource za formu nisam u stanju da editujem podatke? Piše na internetu da je zbog grupisanja podataka, ali bih voleo da izbegnem da koristim DAvg, pošto u stvarnosti treba da racunam mnogo više polja od ovih nabrojanih, a računanje je osetno brže na opisani način. Probao sam da u jednom Query obavim ova računanja i da ga povežem sa tabelom, ali opet ne radi.

Da li je moguće odraditi ovo na način na koji želim, ili ću morati da idem preko DAvg?

Hvala unapred.
Ozbiljan i odgovoran mladić
 
Odgovor na temu

izonic
ishab zonic
Tuzla

Član broj: 38128
Poruke: 591
*.PPPoE-5877.sa.bih.net.ba.

Sajt: www.icentar.ba


+2 Profil

icon Re: Editable Query (Group By)01.11.2007. u 23:50 - pre 200 meseci
Da probam objasniti.
Aako radis Sum Query kao u tvom slucaju bez obzira koje su opcije ti napr od 1000 redova podataka dobijes 20 redova i to uglavnom izracunatih podataka.
Ako bi i mogao u neki red upisati sta mislis gdje bi se taj upis smjestio u koji red u bazi a da negovorim o rusenju same strukture podataka.

To su samo izracunati podaci na osnovu podataka iz tabele da bih mogao pisati moras imati tabelu.

zxz
 
Odgovor na temu

domaci_a_nas
PHP developer

Član broj: 42333
Poruke: 524
*.dynamic.sbb.co.yu.



+8 Profil

icon Re: Editable Query (Group By)02.11.2007. u 07:56 - pre 200 meseci
Znam da ce biti 20 rezultata, ali sam mislio da moze da se postavi kao recordsource query koji nema group by klauzulu koji je left join sa tim queryjem koji racuna određene podatke za svako dete, ali ni to nije rešilo problem, pa sam mislio da postoji neka druga caka, ali avaj...

[Ovu poruku je menjao domaci_a_nas dana 02.11.2007. u 09:48 GMT+1]
Ozbiljan i odgovoran mladić
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.100.46-69.q9.net.



+79 Profil

icon Re: Editable Query (Group By)02.11.2007. u 12:45 - pre 200 meseci
Code:
Select UcenikID, Ucenik, Ocena, Avg(Ocena) As Prosek From Ocene Group By UcenikID, Ucenik, Ocena

Ovako kako si napisao i nece bas da grupise bog zna sta. Ocena i AVG(Ocena) ne bi trebalo da budu zajedno u SELECT listi, niti ocena treba da bude u GROUP BY listi. Cini mi se da si ovo zeleo da vidis:

Code:

SELECT A.UcenikID, A.Ucenik , A.Ocena,
(SELECT AVg(Ocena) FROM Ocene AS B WHERE A.UcenikID=B.UcenikID) AS Prosek
FROM Ocene AS A


To bi trebalo da ti za svakog ucenika izlista svaku ocenu, a da svo vreme prikazuje prosek u koloni Prosek. Da li je ovo editable query, ne znam, probaj mozda i prodje.
 
Odgovor na temu

domaci_a_nas
PHP developer

Član broj: 42333
Poruke: 524
*.dynamic.sbb.co.yu.



+8 Profil

icon Re: Editable Query (Group By)05.11.2007. u 23:03 - pre 200 meseci
Nije editable, ali hvala
Ozbiljan i odgovoran mladić
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: Editable Query (Group By)06.11.2007. u 06:22 - pre 200 meseci
Ako koristiš GroupBy u upitu tada ne može biti Editable. Šta se dešava. U tom slučaju bi ti promenio rezultat , a ne vrednost polja u tabeli. Znači svuda gde je rezultat u pitanju (vidljivo ili nevidljivo korišćene funkcija za izračunavanje ili grupisanje) , uključujući i Crosstab query ne može Editable.
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Editable Query (Group By)

[ Pregleda: 2192 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.