Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

molim za pomoč adsl

[es] :: Wireless :: molim za pomoč adsl

[ Pregleda: 2188 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mpauko16

Član broj: 146129
Poruke: 54
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon molim za pomoč adsl27.05.2008. u 15:18 - pre 192 meseci
Imam router zyxel-prestige 600 series
pitanje je slijedeće zašto ne mogu skidati više puta za redom sa rapidshare nego moram čekati po par sati da bi opet mogao skinuti ili moram gasiti skroz router da bi mogao ponovno skidati.Prijatelj mi kaže da on samo ide na iskljućivanje interneta bez da gasi skroz router i da mu primi uvijek.U ćemu bi bila kvaka dali je to do routera ili šta ,a router nebi smijo gasiti i paliti svaki ćas .
 
Odgovor na temu

miko.s
istra

Član broj: 62273
Poruke: 1191
*.adsl.net.t-com.hr.



+32 Profil

icon Re: molim za pomoč adsl28.05.2008. u 11:02 - pre 192 meseci
naravno da moraš čekat jer se tako rapidshare zaštitio, šta misliš zašto postoji premium account?
a trebao bi na neki način u network connectionsima dobit adsl gateway, napraviš desni klik na to (ako imaš) i disconnect, i nakon 3 sekunde adsl se opet spoji bez da gasiš/pališ router. meni je tako radilo i na d-linku i na siemensima. a router možeš slobodno gasit palit , ništa mu neće biti. ili ako već ne želiš gasit palit router samo iskopčaj kabel za adsl iz njega, pričekaj da se lampica za adsl ugasi, i vrati kabel natrag, za jedno pola minute-minutu bi se router opet trebao spojit. a za tvoj router postoji i zyxmon (ili tako neko ime) tj program za kontrolu rada routera preko kojega vidiš šta se zbiva, i možda ima opcija da diskonektira adsl, tko zna (nemam zyxela pa ti ne mogu sa 100%tnom točnošću reći).
 
Odgovor na temu

mpauko16

Član broj: 146129
Poruke: 54
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: molim za pomoč adsl22.06.2008. u 09:00 - pre 191 meseci
kada prebacujem u routeru sa : obtain an IP adress automatically na static IP adress
onda mi primi i tako opet vratim natrag dali to može šta uzrokovati na routeru
 
Odgovor na temu

miko.s
istra

Član broj: 62273
Poruke: 1191
*.adsl.net.t-com.hr.



+32 Profil

icon Re: molim za pomoč adsl22.06.2008. u 23:53 - pre 191 meseci
ako staviš na use static ip address, kod sljedećeg paljenja routera (ili nakon 24sata) tebi adsl neće raditi. zašto? jer centrale svaka 24 sata i kod svakog ponovnog spajanja daju novu adresu, a ako ti u routeru podesiš jednu , uvijek istu, adresu, to neće raditi. vrlo jednostavno. stoga ne razumijem zašto išta diraš u postavkama rotuera, kad ga je dovoljno samo ugasit/upalit, a zapravo niti to već napraviš disconnect/connect u windowsima (to radi i u bridge i u router modu routera, izuzev na d-linku).
a još jednostavnije, je platit tih 7 eura za mjesečni account na rapidu :) , ali to sad nije tema. znači dovoljno ti je ugasit pa upalit router i stvar riješena, nema čekanja.
 
Odgovor na temu

mpauko16

Član broj: 146129
Poruke: 54
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: molim za pomoč adsl23.06.2008. u 15:13 - pre 191 meseci
Već sam ja probao disconnect/connect ali mi to ne funkcionira probao sam gasiti i paliti router jako mi dugo treba da se konektira par minuta a ovo mi od šuba sve primi .Samo me zanima dali se šta može desiti routeru ako to stalno riktam .Kada ga prebacim na obtain an IP adress automatically skinem nešto i onda odmah prebacim na static IP i tako šećem kod stalnog skidanja adress inaće mi je nariktano na obtain an IP adress automatically .
 
Odgovor na temu

miko.s
istra

Član broj: 62273
Poruke: 1191
*.dsl.optinet.hr.



+32 Profil

icon Re: molim za pomoč adsl25.06.2008. u 13:37 - pre 191 meseci
nema se šta pokvarit, po tom pitanju si miran.
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: molim za pomoč adsl

[ Pregleda: 2188 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.