Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Molim za pomoc oko ADSL-a

[es] :: Enterprise Networking :: Molim za pomoc oko ADSL-a

[ Pregleda: 2528 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vladica1

Član broj: 176198
Poruke: 6
*.static.adsl.itsisp.net.



Profil

icon Molim za pomoc oko ADSL-a19.03.2008. u 10:16 - pre 196 meseci
Postovani,
Naime trebao bih da odradim primer rada ISP provajdera,konkretno adsl provajdera ali sam sa adsl tehnologijom bas na pocetnicnom nivou, pa bih zamolio sve koji imaju iskustva sa ovim da mi daju informacije,instrukcije upustva,sta je potrebno na mojoj strani tj sta bi trebalo imati od opreme na strani provajdera,Znam kako adsl u teoriji funcionise itd, ali kako se odradjuje autentifikacija korisnika,dodeljivanje adresa, odredjivanje njihovog protoka da li je moguce vezati adsl korisnike sa mikrotikom posto u radu imam i wireless provajdera ali sam to odradio,tj sve u vezi adsl provajdinga!

UNAPRED ZAHVALAN!
 
Odgovor na temu

vladica1

Član broj: 176198
Poruke: 6
*.static.adsl.itsisp.net.



Profil

icon Re: Molim za pomoc oko ADSL-a20.03.2008. u 13:44 - pre 195 meseci
Da li je moguce da niko nije malo bolje upucen oko adsl provajdinga?
 
Odgovor na temu

optix
CH

SuperModerator
Član broj: 7009
Poruke: 1867
*.dynamic.sbb.co.yu.



+101 Profil

icon Re: Molim za pomoc oko ADSL-a21.03.2008. u 22:46 - pre 195 meseci
Ima nas upucenih, ali su ti pitanja nazalost preopsirna, pa verovatno niko ne nalazi dovoljno vremena ili motiva da objasnjava te stvari (o kojima je uzgred pisano na forumu, barem sto se tice implementacije ADSL-a u Srbiji, mada i na opstem nivou). Dalje, ovo nije mesto gde ce neko raditi tudje domace zadatke - pogotovu ne besplatno. Vecinu opstih (i donekle prezvakanih) stvari ces, najverovatnije, morati sam da pronadjes. Ukoliko imas konciznija pitanja, neko ce se verovatno javiti sa odgovorom.

Dodeljivanje adresa, PPP terminaciju, agregiranje i rutiranje DSLAM saobracaja - radi BRAS (spojen uglavnom na RADIUS server radi autorizacije, kao i za potrebe accounting-a).
Odredjivanje protoka, ako mislis na brzinu pristupa se radi na DSLAM-u, mada uvek mozes dodavati i QOS polise i druga ogranicenja prakticno na svakom ruteru kroz koji adsl saobracaj prolazi (razne agregacije)...
Spajanje sa mikrotik-om nisam siguran sta ti tacno znaci, ako mislis da propustas korisnicki saobracaj kroz wi-fi link (na mt-u) ne vidim zasto ne bi moglo (mada ne bih preporucio). Pitanje je samo o kolikom obimu adsl saobracaja se radi, i da li to taj mt moze podneti.

Varijacije na temu ADSL pristupa i opcija pristupa (sa provajderove strane) su jako velike.
"99% of your thought process is protecting your self-conceptions,
and 98% of that is wrong."
 
Odgovor na temu

[es] :: Enterprise Networking :: Molim za pomoc oko ADSL-a

[ Pregleda: 2528 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.