Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

koja distribucija je najbolja za konfig. adsl usb modema

[es] :: Linux hardware :: koja distribucija je najbolja za konfig. adsl usb modema

[ Pregleda: 3497 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

spajalica
nikola markovic
blok 70

Član broj: 102522
Poruke: 36
*.ptt.yu.



Profil

icon koja distribucija je najbolja za konfig. adsl usb modema24.07.2006. u 18:41 - pre 215 meseci
Nov sam u linux svetu pa zato molim za pomoc... pitanje je prosto kako da konfigurisem asusov adsl modem da radi na nekom (bilo kom) linuxu ?
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: koja distribucija je najbolja za konfig. adsl usb modema24.07.2006. u 22:42 - pre 215 meseci
Citat:
spajalica: Nov sam u linux svetu pa zato molim za pomoc... pitanje je prosto kako da konfigurisem asusov adsl modem da radi na nekom (bilo kom) linuxu ?

Odgovor je takodje prost - tesko.

Kao prvo, pokusaj pomocu pretrage da nadjes rezultate pokusaja (i uspeha!) kolega sa ES-a, a ima ih.

Drugo, neke distribucije imaju u tom pogledu nesto vise od ostalih, ali ce ti ceo poduhvat biti tezi nego da recimo kupis Ethernet modem ili ruter+modem. Ako samo zbog toga treba da koristis neku egzoticnu distribuciju (kao sto ja koristim brazilski Kurumin, ali ne zbog USB modema) onda je veca steta nego korist. A moze se desiti da ni ta distribucija ne moze da pokrene bas tvoj modem.

Moj savet je, stisni zube za 20-tak eura i kupi recimo D-Link DSL-300T, koji ima Ethernet prikljucak i radi preko mrezne kartice. Takvim modemima ne treba nikakva konfiguracija - u njega uneses tvoje korisnicko ime i password i nakon toga se mozes povezati na ADSL prakticno sa bilo kojom distribucijom, cak i u Live nacinu.

Moj modem je nesto stariji i na pocetku nije mogao da se direktno poveze, vec je trebalo pod Linuxom uraditi jedan jednostavan setup ADSL-pppo. Pre nekoliko dana sam ga fleshovao novijim softverom i sada radi kao sto sam gore naveo - direktno.

Pristup setup-u takvih modema se obavlja jednostavno iz browsera, recimo Firefox. Fleshovanje se takodje radi na isti nacin.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

spajalica
nikola markovic
blok 70

Član broj: 102522
Poruke: 36
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: koja distribucija je najbolja za konfig. adsl usb modema24.07.2006. u 23:35 - pre 215 meseci
Hvala na odgovoru....

Danas sam eto tek da probam instalirao ubuntu 6.06 i po zavrsetku inst. ubuntu je prepoznao asusov adsl usb modem ali sta dalje? nisam nigde nasao nesto tipa connect via adsl...itd. Skroz se osecam bedno...Linux je tako cool,za razliku od win-a koji je kao magare kome je svaka noga otisla na razlicitu stranu sveta i kleca a bill gates stoji pored i podupruje stap da magare ne padne...Pitanje je kad ce stap puci??? Zato ja palim na linux...AL BI MI DOBRO DOSLA POMOC....



P.S. Procitao sam negde na E.S. da ethernet karta fura 100% ali to ne dolazi u obzir. imam plocu koja je stara nema integrisan eth. i naravno dobicu odgovor da to kosta 7-8 evra da kupim zasebnu pa u pci pa na www...Naravno nista od toga jer PCI podnozja slobodnih VISE NEMA...aaaaaaa....POMOC...POMOC...
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: koja distribucija je najbolja za konfig. adsl usb modema25.07.2006. u 00:43 - pre 215 meseci
Citat:
spajalica: po zavrsetku inst. ubuntu je prepoznao asusov adsl usb

Koliko je meni poznato, jedna je stvar sto Linux distribucija prepozna nesto - recimo winmodeme, one za dial-up, a druga da li za tu stvar postoji instaliran drajver. USB je uglavnom softverska stvar, zato mu je dovoljno 2 zice, ali su prisutni drugi problemi.

Ostaje ti mogucnost da kopas po ES-u i Internetu i nadjes proverenu kombinaciju Linux dostribucije i USB modema, koji rade zajedno, pa da onda kupis bas takav USB modem i instaliras bas takvu distribuciju.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

vukcko
Vuk Kurko
Beograd

Član broj: 116378
Poruke: 1
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: koja distribucija je najbolja za konfig. adsl usb modema06.10.2006. u 21:19 - pre 213 meseci
Probaj ovo:

http://prdownloads.sourceforge...-04-src.tgz?use_mirror=surfnet
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux hardware :: koja distribucija je najbolja za konfig. adsl usb modema

[ Pregleda: 3497 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.