Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP

[es] :: Advocacy :: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 54590 | Odgovora: 583 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP23.10.2003. u 20:55 - pre 249 meseci
Citat:
towk:
.. sekretarica.. firma A.. firma B..
Naravno, ovaj način nije prigodan za obične korisnike, ali kako i rekoh, to treba distributeri i „paketari“ da urade kako valja.


Ovde sad pričamo o sekretaru Nemanji koji na poslu koristi FreeBSD/GNOME i naravno, pošto je video da je na poslu "za povezivanje potreban jedan klik" a i ostalo radi OK, kupio je računar "za po kući" i CD sa FreeBSD-om. Nema "paketara" koji će to da mu sredi pa da ima podešen računar još pri kupovini. Problemi.

Citat:
Zapravo, znam da sam od provajdera dobijao uputstva za povezivanje Windows-a 95/98 u bar jedno 10 koraka, a vi kažete da se u XP-u to obavlja u znatno manje koraka (što znači da je izmenjeno, zar ne?). Ovo krši pravilo koje ste i sami postavili — ako se nešto često menja, to smanjuje upotrebljivost.


Ako ćemo da gledamo Windows 95/98 onda da uzmemo i drugu stranu iz istog perioda?
Upravo si ti rekao da mi nažalost sud donosimo imajući na umu verziju Gnoma od pre tri godine i da bi valjalo staviti noviju i pogledati kako radi, a samo bih podsetio da je i Windows XP malo stariji. Dve godine čini mi se.


Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP23.10.2003. u 21:01 - pre 249 meseci
I još nešto :)
Kako ćemo da odlučimo šta je to "podešen sistem"? Sve što nije lako za podešavanje (ili teže nego na drugom sistemu) proglasićemo za nebitno jer to treba da je već podešeno?

/edit

Ako ćemo tako da gledamo stvari, onda je svaki sistem dobar: nešto zapne a ti zovneš Help Desk ili Application Support (aka bluesman:) i oni ti reše problem.

[Ovu poruku je menjao degojs dana 23.10.2003. u 17:37 GMT]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
195.252.107.*

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP23.10.2003. u 21:30 - pre 249 meseci
Iako koristim (gnu)linux, moram da priznam - 1:0 za XP u mecu 1. kola protiv Gnoma.
Nije mnogo komplikovanije ni u linuxu (mogu da kazem kako se ja kacim na net), ali je komplikovanije. Svako ko pokusa da dokaze suprotno - k****!

'Ocemo li u drugo kolo?
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
199.171.112.*



+6 Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP23.10.2003. u 21:30 - pre 249 meseci
Najpre da izrazim zadovoljstvo što je Danilo živ zdrav i ponovo sa nama.

Problem o kome želimo ovde da raspravljamo je krajnje realističan: recimo da kupim kompjuter sa preinstaliranim Linuxom(ima ih u malim firmama) za kućnu upotrebu. U većini slučajeva on će biti "podešen" u smislu da prepoznaje sav hardver koji je prodavac isporučio (modem, itd) ali na meni je da izaberem provajdera i povežem se, kao i da podesim tastaturu. Takođe, ako kupim npr novi skener od nekog drugog trgovca, na meni je da ga podesim da radi.

Sve ove operacije su trivijalne pod Windows-om, a imam razloga da sumnjam da nisu u većini Linux distribucija. Jesam li u pravu? Hajde da eksperimentalno utvrdimo.

Čekamo šta Mihailo ima da kaže...
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP23.10.2003. u 21:39 - pre 249 meseci
Citat:
VRider:
'Ocemo li u drugo kolo?

A gde su kvote? :)

Elem, može, može: drugo kolo. Taman dok se Mi'ailo ne javi da vidimo šta? Aplikacije?



Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

tOwk
Danilo Šegan
Zemun/Beograd

Član broj: 94
Poruke: 2743
*.verat.net

ICQ: 9344053
Sajt: alas.matf.bg.ac.yu/~mm011..


+2 Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP23.10.2003. u 21:40 - pre 249 meseci
Citat:
degojs:
Ovde sad pričamo o sekretaru Nemanji koji na poslu koristi FreeBSD/GNOME i naravno, pošto je video da je na poslu "za povezivanje potreban jedan klik" a i ostalo radi OK, kupio je računar "za po kući" i CD sa FreeBSD-om. Nema "paketara" koji će to da mu sredi pa da ima podešen računar još pri kupovini. Problemi.

Hm, a zašto je kupio računar bez operativnog sistema?

Još uvek nisam video početnika koji kupuje računar na taj način, i naknadno instalira operativni sistem!

Citat:
Citat:
Ovo krši pravilo koje ste i sami postavili — ako se nešto često menja, to smanjuje upotrebljivost.

Ako ćemo da gledamo Windows 95/98 onda da uzmemo i drugu stranu iz istog perioda?

Ne, kao i ranije, ja pretpostavljam da čak i Windows 95/98 jeste upotrebljiv, pa samo konstatujem da ima slične probleme kao i Gnom sada: postupak podešavanja Internet veze nije standardizovan.

Opet vidiš napad na Windows tamo gde ga nema. Još jednom, Windows jeste upotrebljiv, pa da vidimo koliko (ako uopšte) Gnom zaostaje za njim.

Postoji i gomila nestandardnih rešenja za (vrlo jednostavno, naravno) povezivanje u Gnomu, ali je njihov „jedini“ problem to što nisu standardna. A taj problem imamo i sa prelaskom sa raznih Windows verzija, te je jasno da stručnjaci u MS-u za upotrebljivost, koji to poznaju daleko bolje nego mi, to nisu smatrali prevelikim nedostatkom.

Citat:
Upravo si ti rekao da mi nažalost sud donosimo imajući na umu verziju Gnoma od pre tri godine i da bi valjalo staviti noviju i pogledati kako radi, a samo bih podsetio da je i Windows XP malo stariji. Dve godine čini mi se.

Hm, pa Gnom 2 je otprilike iste „starosti“ (par meseci mlađi). No, vidi gore u svakom slučaju.

Što se tiče „podešenog sistema“, to je bar jednostavno. Sve što je tehnički moguće da se „samo“ podesi, i treba da se podesi. Čak, ukoliko se radi o potpuno personalizovanoj usluzi Internet veze, tada ne bi trebalo da korisnik unosi nikakve parametre, tj. samo utakne kablovski modem koji je dobio od provajdera, i sve treba da radi. Moderna tehnologija to omogućava, i ne vidim zašto to i ne očekivati. U suprotnom, ako se koristi npr. modemska veza, tada korisnik treba da unese samo telefonski broj, korisničko ime i lozinku. Sve ostalo su nepotrebna podešavanja. Takvih ima i u Windows-u (ne preterano, ili su bar prikrivena), u KDE-u (tu su uglavnom istaknuta, i to je jedan od nedostataka, ili prednosti, kako ko voli) i u Gnomu (opet, najčešće prikrivena, možda i u većoj meri nego u Windows-u, osim u nekim slučajevima koji još uvek nisu sređeni).

Opet, tu se valja setiti Nemanjinih primera sa televizorom i sličnim uređajima. Sve što proizvođač ne može da zna je šta korisnik želi da gleda u kojem trenutku. I zato sigurno nećeš „pokrenuti“ televizor, podesiti frekvencije koje želiš da osluškuje, i tek onda moći da gledaš program koji ti se sviđa (a naravno, program ćeš izabrati tako što uneseš njegovu frekvenciju ;-).

Naravno, insistiram da sistem treba da bude tako podešen ne zato da bih „očuvao teoriju“, nego zato što je to zaista moguće, i zavisi samo od odluke distributera da li će je iskoristiti. Kao što rekoh, ni ja u pppsetup u Slekveru preko konzole ne moram da unosim mnogo više podataka od telefonskog broja, korisničkog imena i lozinke. Možda je tako i sa network-admin alatom, ali lako je moguće da on sadrži i nešto nepotrebnih podešavanja.

U svakom slučaju, osnovni moto Gnom projekta je: „It Just Works“. Što znači da sve treba da radi. Ako već nije tako u svakom slučaju, najverovatnije će biti uskoro.

Možda se moje mišljenje promenilo, ali ne i činjenica da sam u pravu.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP23.10.2003. u 21:56 - pre 249 meseci
Citat:
towk:
Hm, a zašto je kupio računar bez operativnog sistema?
Još uvek nisam video početnika koji kupuje računar na taj način, i naknadno instalira operativni sistem!


Pa ni ja nisam video da se prodaje (kućni) računar sa instaliranim FreeBSD-om. Linux može da se nađe, ali FreeBSD zaista nisam video. Ako ti jesi, verujem ti.
Najbolje da pitamo Nemanju? :)

Citat:
U svakom slučaju, osnovni moto Gnom projekta je: „It Just Works“.


Hehehe, ako me sećanje dobro služi za Windows 98 SE reklama je bila: "It works better." :-))))

Citat:
Što znači da sve treba da radi.

Nisu rekli - pre ili posle podešavanja :)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

tOwk
Danilo Šegan
Zemun/Beograd

Član broj: 94
Poruke: 2743
*.verat.net

ICQ: 9344053
Sajt: alas.matf.bg.ac.yu/~mm011..


+2 Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP23.10.2003. u 22:00 - pre 249 meseci
Citat:
Dragi Tata:
Problem o kome želimo ovde da raspravljamo je krajnje realističan: recimo da kupim kompjuter sa preinstaliranim Linuxom(ima ih u malim firmama) za kućnu upotrebu.

Mislim da je to zaista najzanimljivija tema. U svakom slučaju, meni jeste.

Citat:
U većini slučajeva on će biti "podešen" u smislu da prepoznaje sav hardver koji je prodavac isporučio (modem, itd) ali na meni je da izaberem provajdera i povežem se, kao i da podesim tastaturu.

Da, propustio sam da pomenem kako se podešava tastatura. Samo dodaš programče „Izmenjivač tastatura“ na panel, i odabereš „postavke“, pa dodaš jezike koje želiš.

E sad, kako i rekoh, pitanje je koji program za Gnoma dolazi sa tvojom distribucijom. Ovo automatski znači da i nije baš najsrećnije rešenje, ali u svakom slučaju, postoje i laki programi za upotrebu. Međutim, džaba im to kada ti (kao početnik) ne znaš koji je to.

Citat:
Takođe, ako kupim npr novi skener od nekog drugog trgovca, na meni je da ga podesim da radi.

Ne bi trebalo da bude problem. Ipak, nemam iskustva sa tim, pa ko ima, neka podeli koliko je teško ili jednostavno.

Citat:
Sve ove operacije su trivijalne pod Windows-om, a imam razloga da sumnjam da nisu u većini Linux distribucija. Jesam li u pravu? Hajde da eksperimentalno utvrdimo.

Pa za „većinu Linux distribucija“ sigurno jesi u pravu. Npr. pomenemo Debian, Slackware, RockLinux, Gentoo, LNX-BBC... i već se skupi gomila gde je za takve stvari potrebno zaista malo(?) više znanja. Još dodaš i to da možda nije jednostavno ni u par drugih distribucija, i eto veselja.

Zbog toga se ovde ne radi o „većini Linux distribucija“, već o jednoj „najboljoj“. Ja znam šta jezgro Linux-a nudi za takve prilike (a slične stvari nude i mnoga druga jezgra), ali ne znam ko to koristi (tj. koja distribucija). Gnom projekat se bavi razvojem rešenja, a ne njihovom implementacijom. Da sve što se razvije u okviru ovog projekta izađe na videlo, i distributer treba da se potrudi da to uredi. Ipak, ako distribucija uključuje i KDE i Gnom, onda znate da se ne radi o ciljanom i upotrebljivom proizvodu. Zamislite koliko bi Windows bio upotrebljiv da korisnik dobije izbor na početku rada: da li želite da vam dugmići budu ovakvi ili onakvi, i gde želite da vam se nalazi taskbar? Još bolje ako je to zamaskirano nekim mističnim nazivima kao što su „hoćete li PDT ili REK“.

Citat:
Čekamo šta Mihailo ima da kaže...

Ma kako može tako dugo da mu treba da instalira jednu GNU/Linux distribuciju? ;-)

A i moram da nađem nekog gusara sa Windows XP-om da i ja isprobam pomenutu 100VG mrežu. Sećam se da su stari Windows-i (98) imali problem sa ovim karticama, a pošto vidim da su vam puna usta hardvera, bio bih oduševljen kada ne bi sve radilo kako treba, i odmah bih počeo da optužujem kako je Windows neupotrebljiv ;-)

No, degojs pomenu da „drugo kolo“ treba da čine aplikacije. Sa tim se slažem, pa izvolite iznesite ono što pretpostavljate da su mane u Gnomu.
Možda se moje mišljenje promenilo, ali ne i činjenica da sam u pravu.
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
..-leonardo.sbs.auckland.ac.nz



+3 Profil

icon Re: Lako?a kori??enja: Gnome vs Windows XP23.10.2003. u 22:02 - pre 249 meseci
Ma to je nekada bilo tako da dobijes uputsvo u 10 koraka kako da podesis konekciju jer provajderi nisu koristili automatsko detektovanje dns-a itd...naravno da to ne moze da bude mnogo user friendly i znam mnoge koji su imali problema.

Ali to sto gnome ocekuje da je sve podeseno nije dobro jer npr da moj cale koristi kod kuce racunar i hoce da uplati i kod jos jednog provajdera jer je onaj prvi cesto zauzet onda ce morati da podesi i konekciju ka tom provajderu. E to je otprilike bio i ovde slucaj jer nije bilo instaliranja modema nego samo podesavanje konekcije. E tu je ipak windows vise user friendly.

A sto se tice televizora sada uglavnom imaju svi da ti automatski nameste sve kanale a ti ih posle samo premestis na odgovarajuce brojeve koje hoces. Sigurno moze jos da se uprosti ali ipak sve se pravi i unapredjuje da bude sto vise user friendly. Tako je i XP vise user-friendly od windowsa 3.11 i gnome 2 od gnome 1 ali ipak mislim da gnome jos uvek kaska ali da ce stici windows jer je nova verzija najavljena tek za 2005 ili 2006. godinu. Onda ce win da bude vise user friendly pa onda mozda ponovo gnome i tako u krug. Ali za sada ipak gnome jos uvek kaska po mom misljenju.

Naravno linux bije windows u drugim stvarima ali ovde je prica samo o koriscenju od strane korisnika koji nemaju nekog veceg znanja o operativnom sistemu. Nekome je mozda linux vise user friendly ali ne verujem da je ta osoba pocetnik i da ne poznaje dobro linux. Neka mi neko dokaze suprotno.
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
199.171.112.*



+6 Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP23.10.2003. u 22:11 - pre 249 meseci
Citat:
degojs:

Pa ni ja nisam video da se prodaje (kućni) računar sa instaliranim FreeBSD-om. Linux može da se nađe, ali FreeBSD zaista nisam video. Ako ti jesi, verujem ti.
Najbolje da pitamo Nemanju? :)


Predlažem da poslušamo randoma i zaboravimo na FreeBSD u ovoj priči. Kao što rekoh, instalirao sam ga iz sasvim drugih razloga nego što je tipično "kućno" korišćenje. Inače, ako nekog baš interesuje, mogu da kažem da instalacija FreeBSD-a nije neka "atomska fizika", mada nije baš preporučljivo za početnika. Dosta hardverskih parametara mora da se unese "ručno". Najviše me je zezalo podešavanje X-a, ali to sam radio tek jedno nedelju dana pošto sam instalirao FreeBSD - dotle sam radio u "crno-beloj tehnici". Jedino mi ne radi zvučna kartica, a nemam nameru ni da je teram da proradi.
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
195.252.107.*

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP23.10.2003. u 22:32 - pre 249 meseci
RedHat - pa da pricamo. Tu cak ni KDE/Gnome nije bitno. Gotovo da su isti (vizulno).
Mislim da RedHat moze da se kolje sa XP-om. (Samo da ne spominju mp3) :-)
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP23.10.2003. u 22:39 - pre 249 meseci
Citat:
Dragi Tata:
Predlažem da poslušamo randoma i zaboravimo na FreeBSD u ovoj priči. Kao što rekoh, instalirao sam ga iz sasvim drugih razloga nego što je tipično "kućno" korišćenje.


Dobro, ajd zaboravićemo FeeBSD+GNOME i čekamo Mihaila.

P.S.
"Ipak se okreće"

čitaj:
MacOS X
Windows 2003 Server
Windows 2000 Server
Windows 2000 Professional

Za nijedan od ovih OS-eva nije problem da igraju ulogu kućnog OS-a. Za MacOS X ne mogu da pričam mnogo (osim što čitam iz novina), ali za Windows-e mogu. Na Windowsima (Server, Pro) se bez problema i podjednako lako kao i Home izdanju vrti npr. DirectX 9 i igrice kao i podešavanje hardvera, itd. Dakle, meni se ipak čini da je FreeBSD+GNOME gubitnik (posebno kad se ima u vidu da je i MacOS X varijant istog OS-a), a argumenti tipa "to nije kućni OS" su mi sumnjivi jer, kako vidimo, ovim drugim to ne smeta da budu jednostavni za korišćenje kućnom korisniku.


[Ovu poruku je menjao degojs dana 23.10.2003. u 19:08 GMT]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Mihailo
Mihailo Đorić

Član broj: 1016
Poruke: 2875
*.vdial.verat.net



+1 Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP23.10.2003. u 22:47 - pre 249 meseci
Potrudiću se da sutra nabavim RedHat, poslednju verziju koju uspem da pronađem.

Pitao sam nekoliko ljudi za RedHat, Izgleda da totalno demode, svi imaju ili neke egzotične Linux-e ili xBSD.

BTW, Jel ima još uvek na Platou? Negde drugde u centru?
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
199.171.112.*



+6 Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP23.10.2003. u 23:17 - pre 249 meseci
Citat:
degojs:
P.S.
"Ipak se okreće"

čitaj:
MacOS X
Windows 2003 Server
Windows 2000 Server
Windows 2000 Professional

Za nijedan od ovih OS-eva nije problem da igraju ulogu kućnog OS-a. Za MacOS X ne mogu da pričam mnogo (osim što čitam iz novina), ali za Windows-e mogu. Na Windowsima (Server, Pro) se bez problema i podjednako lako kao i Home izdanju vrti npr. DirectX 9 i igrice kao i podešavanje hardvera, itd. Dakle, meni se ipak čini da je FreeBSD+GNOME gubitnik (posebno kad se ima u vidu da je i MacOS X varijant istog OS-a), a argumenti tipa "to nije kućni OS" su mi sumnjivi jer, kako vidimo, ovim drugim to ne smeta da budu jednostavni za korišćenje kućnom korisniku.


Sasvim se slažem. Samo, kad pogledaš http://uptime.netcraft.com/up/today/top.avg.html
tu nema ni Windowsa ni Linuxa. Lakoća korišćenja je po meni stavka broj jedan za kućne/desktop sisteme, međutim kod servera ne mora da bude tako.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP23.10.2003. u 23:22 - pre 249 meseci
Citat:
Dragi Tata:
Sasvim se slažem. Samo, kad pogledaš http://uptime.netcraft.com/up/today/top.avg.html
tu nema ni Windowsa ni Linuxa. Lakoća korišćenja je po meni stavka broj jedan za kućne/desktop sisteme, međutim kod servera ne mora da bude tako.


OK, Windows i Linux nisu takmaci FreeBSD-u po tom pitanju, ali šta ćemo sa MacOS X?

Nije moja namera da "napadam" FreeBSD sa te strane, već da ono što se nadovezuje na taj kod može da bude mnogo prilagođenije kućnom korisniku (MacOS X) nego što je to u slučaju FreeBSD+GNOME.

[Ovu poruku je menjao degojs dana 23.10.2003. u 19:44 GMT]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
199.171.112.*



+6 Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP23.10.2003. u 23:43 - pre 249 meseci
Pa nisam primetio ni Mac OS X Server među njima.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP23.10.2003. u 23:45 - pre 249 meseci
Eh, verovatno zato što nema dobar up time? Ili zato što ima malu zastupljenost na tržištu servera pa ko zna ima li ga uopšte.. :)

Odnosno: koliko znam, izgrađen je na FreeBSD kodu, pa mi je nekako logično da bi i up time bilo dovoljno dobro, uz rame sa "klasičnim" FreeBSD-om.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
199.171.112.*



+6 Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP24.10.2003. u 00:04 - pre 249 meseci
Da, samo i kad su web serveri u pitanju, ne možeš samo po uptimeu da ih klasifikuješ na dobre i loše. Sve zavisi od situacije...

No, o serverima možemo u posebnoj temi.
 
Odgovor na temu

caboom
Igor Bogicevic
bgd

Član broj: 255
Poruke: 1503
*.vdial.verat.net

ICQ: 60630914


+1 Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP24.10.2003. u 00:05 - pre 249 meseci
Citat:
degojs:
Eh, verovatno zato što nema dobar up time? Ili zato što ima malu zastupljenost na tržištu servera pa ko zna ima li ga uopšte.. :)

Odnosno: koliko znam, izgrađen je na FreeBSD kodu, pa mi je nekako logično da bi i up time bilo dovoljno dobro, uz rame sa "klasičnim" FreeBSD-om.


pa ne bas sasvim... mach + freebsd (koji mu zapravo daje samo posix layer i nesto drajvera, mada bih za pametniji odgovor morao da bauljam po darwin kodu). os/x server je jos uvek u fazi "pa nije los, ali sacekajmo kojih godinu-dve", ali ovo vec ide u offtopic posto je ovde tema desktop trziste.

 
Odgovor na temu

popeye
Branko Ivanović
Beograd

Član broj: 3846
Poruke: 960
195.66.190.*

Jabber: popeye@elitesecurity.org
ICQ: 18038966
Sajt: popeye.linuxo.org


Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP24.10.2003. u 01:32 - pre 249 meseci
Mihajlu bih predlozio da instalira Mandrake 9.2 ili SuSe 9, "prijatniji" su od Red Hat-a.
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 54590 | Odgovora: 583 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.