Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP

[es] :: Advocacy :: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 54877 | Odgovora: 583 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net



+7177 Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP24.10.2003. u 21:00 - pre 249 meseci
Citat:

Ne tvrdim da WIndows podrzava manje x86 hardvera od Linuxa, upravo suprotno. Isticem samo cinjenicu da neispravan hardver ne moze raditi pod jednim, a praviti probleme na drugom sistemu. Sve zbog tvrdnje da je problem do hardvera i da racunar treba reklamirati kod prodavca. Molim te da ne menjas smisao mojih pitanja.


Koliko vidim, McKracken je vec i odgovorio - dakle, po defaultu ipak sve radi - a izgleda neka aplikacija (ups...) instalira nekompatibilan ASPI drajver, bar meni na to mirise :) Sto vec i nije problem Windows-a kao OS-a, vec komunikacija 3party proizvodjaca hardvera i softvera.


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP24.10.2003. u 21:00 - pre 249 meseci
Citat:
McKracken:
Samo rezanje iz cistog XP-a radi..


:-)

popaje?

Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
*.vdial.verat.net

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP24.10.2003. u 21:04 - pre 249 meseci
Citat:
degojs:
Citat:
McKracken:
Samo rezanje iz cistog XP-a radi..




popaje?


Koje naravno nema leba da nareze na DVD. a jelte, koji ce mi q... ako ne mogu dfa rezem na DVD... Znaci radi, al' ko da ne radi
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP24.10.2003. u 21:11 - pre 249 meseci
Citat:
Da li to znaci da svaki put kada instaliram bilo koji program zaa rezanjne moram da nosim masinu da je neko podes, ili da ne smem da probam nikakav drugi program na njoj? Tacnije, da li to znaci da moram da je koristim "out of the box" i nikako drugacije?


Opet, ako ne mozes da instaliras niti jedan program za rezanje, mislim da tu nema sta da se prica iz prostog razloga sto taj OS i ti isti programi bez problema rade na drugim Windows konfiguracijama. Po meni, resenje je zamena masine.

Ocigledno nije problem do Windowsa, a ti kazes da je laptop 100% ispravan. Mozemo jedino da zakljucimo da kombinacija Windows+aplikacije+laptop ne radi dobro. Sto dakle, ne govori da taj OS ne radi dobro, niti da laptop nije dobar, a niti da aplikacije ne rade dobro. Kombinacija ne ide i ako hoces da ostanes na Windowsu, preporucio bih zamenu masine, vec rekoh. Ili menjaj OS. Ili ne koristi aplikacije. Izbor je samo tvoj.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

jc denton

Član broj: 2358
Poruke: 1705
*.air.tehnicom.net



Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP24.10.2003. u 21:27 - pre 249 meseci
Citat:
McKracken:
Koje naravno nema leba da nareze na DVD. a jelte, koji ce mi q... ako ne mogu dfa rezem na DVD... Znaci radi, al' ko da ne radi :(


Pa prijatelju, ti mu onda instaliraj neki Linux i narezi DVD jebaga. Ajd' da vidimo i to cudo.
fire, walk with me
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP24.10.2003. u 23:38 - pre 249 meseci
Citat:
McKracken:
Kad stavim XP prof. svi problemi sa rezacem nestaju, ali se javljaju problei sa USB-om i IRDOM (kojih nema kada stavim XP home.. koji naravno ima probleme sa rezazcem)


Posto Win Home verziju instaliras sa original DVD-a, mozemo pretpostaviti da dolazi sa potrebnim drajverima, a Win Pro ih nema pa zato neki uredjaji ne rade.

Da li bi mogao da pokusas sledece:
- instaliraj Home verziju i pokupi drajvere samo za one uredjaje sto ti ne rade u Pro (nemoj da kupis drajvere za pisac!)
- instaliraj Pro verziju (gde nema problema sa rezacem) i pokusaj da podmetnes one drajvere iz Home verzije

Mozda mozes da iskoristis neki od programa sa teme koju si bas danas prebacio u cekaonicu (WinDriversBackup, WinDriverGhost, itd).

Usput jesi li proverio (iz Pro verzije) windowsupdate.microsoft.com, odeljak za drajvere?

Pozdrav :)

P.S.
Nemoj da mi neko pomene sekretaricu - pokusavam da pomognem :)

/edit
Ona tema je konacno zavrsila ovde: http://www.elitesecurity.org/tema/32648/0#223301
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

tOwk
Danilo Šegan
Zemun/Beograd

Član broj: 94
Poruke: 2743
*.verat.net

ICQ: 9344053
Sajt: alas.matf.bg.ac.yu/~mm011..


+2 Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP25.10.2003. u 00:06 - pre 249 meseci
Jedno ću reći: smrdljivi „linux“! Izgleda da nikog i ne interesuje upotrebljivost. Ipak ide „advocacy“ nazad u listu zanemarenih foruma.

Citat:
jc denton:
Pa prijatelju, ti mu onda instaliraj neki Linux i narezi DVD jebaga. Ajd' da vidimo i to cudo.

...reče neko ko ne zna da razlike nema u Gnomu između snimanja DVD-a i CD-a.

Možda se moje mišljenje promenilo, ali ne i činjenica da sam u pravu.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP25.10.2003. u 00:28 - pre 249 meseci
Citat:
towk:
Jedno ću reći: smrdljivi „linux“! Izgleda da nikog i ne interesuje upotrebljivost. Ipak ide „advocacy“ nazad u listu zanemarenih foruma.


Ajd, ajd, polako.. Mogli bi da vidimo kako se vrsi narezivanje CD (DVD-ova): npr. Windows, KDE ili GNOME.
Ako McKracken uspesno otkloni probleme sa drajverima na Windowsu, a posto je sad u tom ritmu "svaka tri casa novi OS na masini", mogao bi da stavi i neki sistem osim Windowsa pa da nam opise postupak narezivanja pod KDE ili GNOME i Windowsom. Ili ti Danilo, da nam odmah opises kako se to radi pod GNOME.


[Ovu poruku je menjao degojs dana 24.10.2003. u 20:33 GMT]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP25.10.2003. u 00:31 - pre 249 meseci
Citat:
towk:
Ipak ide „advocacy“ nazad u listu zanemarenih foruma.


Prvo se izgubis na nekoliko dana, mi brinemo, a onda se pojavis i kazes: "Odlazim, nije me briga." Tja, nadam se da ces naviku izgubiti pre nego postanes cale :-(

Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
*.vdial.verat.net

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP25.10.2003. u 00:43 - pre 249 meseci
Citat:
degojs:
Citat:
towk:
Jedno ću reći: smrdljivi „linux“! Izgleda da nikog i ne interesuje upotrebljivost. Ipak ide „advocacy“ nazad u listu zanemarenih foruma.


Ajd, ajd, polako.. Mogli bi da vidimo kako se vrsi narezivanje CD (DVD-ova): npr. Windows, KDE ili GNOME.
Ako McKracken uspesno otkloni probleme sa drajverima na Windowsu, a posto je sad u tom ritmu "svaka tri casa novi OS na masini", mogao bi da stavi i neki sistem osim Windowsa pa da nam opise postupak narezivanja pod KDE ili GNOME i Windowsom. Ili ti Danilo, da nam odmah opises kako se to radi pod GNOME.

[Ovu poruku je menjao degojs dana 24.10.2003. u 20:33 GMT]


Nazalost, makina nije vise kod mene tako da ne mogu da eksperimentisem :(

Evo procedure pod Mandrakulom koju imam na ovoj masini:

-> klik mandrake linux -> applications -> archiving ->cdburning -> xcdroast
-> create cd
-> (dodas fajlove)
-> master and write on the fly (u prevodu: vladaj i pisi po muvi!)

ili kraca varijanta -> alt-f2->xcdroast -> enter :)
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP25.10.2003. u 01:05 - pre 249 meseci
Windows XP - ovako valjda:

Desni klik na folder ili neki pojedinacni fajl -> Send To -> CDRW

Pojavi se oblacic dole na tray-u i klikom na njega mozes da vidis sta si sve dodao. Naravno i dalje mozes da dodajes onako kako sam gore naveo. Kad zavrsis dodavanje klik na Write these files to CD i to je to.

Dobro, kako vidim sa narezivanjem fajlova nema problema ni tamo ni 'vamo.


OFF TOPIC

Usput, kad smo vec kod CDova, iako su svi ovde zapeli da preporuce bas Mandrake za pocetnike, ja bih bio oprezan. Naime, moze da kosta CD ROM drajva:
Citat:

This could be a BIG problem for Mandrake. I am starting to see many reports of destroyed drives. Geeez, this 9.2 release is just looking better everyday.... Firstly, 250 MB of updates excluding SRPMS and now this!!! I think Mandrake should pull the iso's before they hit the general public and remaster some new ones, or there will be allot of destroyed LG CDROMS out there.

And I quote: "Mandrake 9.2 maybe a 'free' download, but it will cost you your first born CD-ROM drive" ;-)"

fried:
CRD-8322B
CRD-8400B (machine: IBM PC 300 PL)
CDR-8400B(mi)
CRD-8400C
COMPAQ CRD-8402B
CRD-8482B (machine: Dell Optiplex GX1)
GCR-8523B
LG ???? (machine: HP Vectras VL4xx)


Ovo bas i nije plus za upotrebljivost, ako posle upotrebe imate neupotrebljiv drajv :)
Al bioskop je sto su ovo iskusili ljudi koji imaju pretplatu na Mandrake Club ili su kupili pre nego je "pusten" i za ostale.

Salu na stranu, OS koji unistava hardver? Dobar za pocetnike? Hm.

Mozda ne bi bilo lose staviti upozorenje na Linux forume.. nemojte da ja to radim, ispasce da flejmujem :)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

tOwk
Danilo Šegan
Zemun/Beograd

Član broj: 94
Poruke: 2743
*.verat.net

ICQ: 9344053
Sajt: alas.matf.bg.ac.yu/~mm011..


+2 Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP25.10.2003. u 01:15 - pre 249 meseci
Citat:
degojs:
Ili ti Danilo, da nam odmah opises kako se to radi pod GNOME.

Već sam opisao: ubaciš prazan DVD ili CD, iskoči ti program za rad sa fajlovima i tu možeš da „prevlačiš“ fajlove, isto kao i bilo gde drugde. Znači, ubaciš ih tu i snimiš CD/DVD/bilo šta što podržava taj program (tako možeš i na ftp/http/webdav/smb da stavljaš fajlove)...

Možda se moje mišljenje promenilo, ali ne i činjenica da sam u pravu.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP25.10.2003. u 01:31 - pre 249 meseci
E vidis nisam to nikad ni probao na Win XP posto ga nemam kuci, ali evo ovde sam sad ubacio polu-prazan CD i isto iskoci prozor na koji mozes prevlacis fajlove itd. I tu je odmah i ono dugme Write these files to CD .. bla bla (naravno, CD ne mora biti potpuno prazan: u istom prozoru vidis sta vec ima na disku i sta si prevukao da bude narezano).

Ma da, to je izgleda prakticno isto. Dobro :)

Nemam pojma kako stvari stoje sa DVD pisacima.

Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

tOwk
Danilo Šegan
Zemun/Beograd

Član broj: 94
Poruke: 2743
*.verat.net

ICQ: 9344053
Sajt: alas.matf.bg.ac.yu/~mm011..


+2 Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP25.10.2003. u 01:36 - pre 249 meseci
Citat:
degojs:
Prvo se izgubis na nekoliko dana, mi brinemo, a onda se pojavis i kazes: "Odlazim, nije me briga." Tja, nadam se da ces naviku izgubiti pre nego postanes cale :-(

Da li primećuješ koliko je poruka bilo o onome što nije tema koja je ovde postavljena?

Ne vidim da će išta korisno izaći iz rasprave ove vrste — mene ne zanima „linux“, mene zanimaju tehnička rešenja (između ostalih i za upotrebljivost, a sam pomen jezgra nema nikakve veze sa tim).

Možda se moje mišljenje promenilo, ali ne i činjenica da sam u pravu.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP25.10.2003. u 01:43 - pre 249 meseci
Primecujem i posto si supermod mogao bi i ti da pocnes da brises, sto da ne?

Mada, znas sta, ljudi su ljudi :-)

/edit

Odnosno, nisi vise super mod? Pa onda ne znam.. mogao bi neko drugi da brise, ja licno nemam nista protiv.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

alex
Aleksandar Radulovic
Senior Software Engineer, Spotify
Stockholm, Sweden

Član broj: 71
Poruke: 2194
*.du.heimsnet.is

Jabber: alex@a13x.info
ICQ: -1
Sajt: www.a13x.info


+1 Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP25.10.2003. u 02:09 - pre 249 meseci
Citat:
degojs:
Windows XP - ovako valjda:

Desni klik na folder ili neki pojedinacni fajl -> Send To -> CDRW


Na kom to Windows XP-u je tako? Evo, kod mene na XP Pro toga nema. Mozda zato sto je piratovana verzija? Cekaj, nije piratovana, licenca je dosla s kompjuterom, sve je legalno. Imam cak i pisac, da ne bude da sam se zeznuo kod toga.

Sta je po sredi?

Da ne moram mozda da imam instaliran Nero ili tako nesto?


Alex: My favorite site is http://localhost/
R.J. Oppenheimer: "I am become death, destroyer of worlds" (1945 AD)
tweet.13x ||
linkedin.13x
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP25.10.2003. u 02:16 - pre 249 meseci
Evo ovde kod mene bas tako: Windows XP Professional, Service Pack 1.
Ne vidim da je na ovom kompjuteru instaliran neki dodatni softver tog tipa. Mogu da proverim i na ostalim, nije frka, ima ih bar. Ovde takodje nema govora o piratu.

Ne znam sta je. Pogledacu malo :)



Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP25.10.2003. u 02:28 - pre 249 meseci
Ma alex je iskljucio IMAPI CD-Burning COM Servis i prica kako nema Send to RW. To se ne priznaje, sek... ovaj... tzv. obicni korisnici ne rade takve stvari.
 
Odgovor na temu

jc denton

Član broj: 2358
Poruke: 1705
*.air.tehnicom.net



Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP25.10.2003. u 03:08 - pre 249 meseci
Citat:
tOwk:
Citat:
jc denton:
Pa prijatelju, ti mu onda instaliraj neki Linux i narezi DVD jebaga. Ajd' da vidimo i to cudo.

...reče neko ko ne zna da razlike nema u Gnomu između snimanja DVD-a i CD-a.

Jebiga, sad si ti mnogo namudjen frajer sto znas to na Linuxu. Sitnica je sto verovatno nikada nisi video DVD rezac, pa jos i na Linuxu :)

Inace, McKrackenu sam rekao da mu instalira Linux namerno. Nisam sumnjao da to moze da se uradi posto on to tvrdi.

Post je usmeren na ono sto bi rekla McKrackenova musterija :

Koji je ovo qrac sto si mi stavio u kompjuter?
'De je Windows bre?
Sto ne radi Warcraft 3?
Kamo MotoGP?
Ocu bre nesto drugo osim ovog XPilot-a sugavog bre!
fire, walk with me
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
..g-c5300-4.dialup.nethere.net



+6 Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP25.10.2003. u 03:41 - pre 249 meseci
Citat:
tOwk:
Citat:
degojs:
Ili ti Danilo, da nam odmah opises kako se to radi pod GNOME.

Već sam opisao: ubaciš prazan DVD ili CD, iskoči ti program za rad sa fajlovima i tu možeš da „prevlačiš“ fajlove, isto kao i bilo gde drugde. Znači, ubaciš ih tu i snimiš CD/DVD/bilo šta što podržava taj program (tako možeš i na ftp/http/webdav/smb da stavljaš fajlove)...


Evo me pod Gnometom (2.2.0) i ubacio sam prazan CD, ali da prostite, nista nije iskocilo. Onda sam desno-kliknuo na pozadinu i opalio Disks->CD. Rezultat: "Nautilus was unable to mount the selected volume." Details: "cd9660:". Da nije opet do FreeBSD-a?
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 54877 | Odgovora: 583 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.