Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP

[es] :: Advocacy :: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 54537 | Odgovora: 583 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
199.171.112.*



+6 Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP20.10.2003. u 22:04 - pre 249 meseci
Ako pretpostavimo da su smetnje koje ja imam posledica toga što koristim FreeBSD sa KPPP-om (random je upozorio na probleme sa tim u vezi) i da će Linux+KPPP "uvek" da odradi posao, onda bih mogao da prihvatim da je sa kombinacijom KDE + Linux "dovoljno lako" da se poveže na internet.

Jedino niko da mi odgovori kako bi se to radilo u Gnome-u?
 
Odgovor na temu

popeye
Branko Ivanović
Beograd

Član broj: 3846
Poruke: 960
*.bitsyu.net

Jabber: popeye@elitesecurity.org
ICQ: 18038966
Sajt: popeye.linuxo.org


Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP21.10.2003. u 00:45 - pre 249 meseci
Nemam iskustva oko modema na FreeBSD sistemu, zbog toga sam na pocetku istakao da je random ipak tu najpozvaniji.

U operaciji povezivanja na Internet Windows ima jednu prednost: Pokretanje citaca bez postojecih definisanih mreznih veza poziva carobnjaka za povezivanje.

Prednost Linux-a u KDE okruzenju je po meni KPPP, koji se pokazao kao odlicna alatka, pogotovo jer ima gotova podesavanja (sa brojevima telefona, nacinom prijave, adresama) za skoro sve provajdere (ne samo za Beograd) u nasoj zemlji. Naravno, potrebno je dopuniti podatke za sto vise zemalja - nisam mogao poverovati da nedostaju podataci za Ameriku i Kanadu.

Recimo da bi bilo idealno resenje za pocetnika kada bi citac pozivao KPPP ili da Windows-ov carobnjak ima predefinisana podesavanja za provajdere po zemljama.

Sto se tice instalacije programa na Linux-u, korisnici bi trebali koristiti samo pakete za distribuciju (RPM, DEB, TGZ) kako bi se izbeglo da se instalirani paket ne pojavljuje u meniju. Instalacija postaje sve jednostavnija - Mandrake 9.1 ima fino odradjen kontrolni centar, gde pocetnik moze naci potreban program prema nameni i instalirati ga jednim klikom (trebace samo da ubaci odgovarajuci CD). Ximian RedCarpet lepo funkcionise takodje.

Nemanja, sto se tice KDE verzije 5, mozda neces morati toliko dugo da cekas. Ocekujem da ce Red Hat Enterprize Linux (recimo i sa Ximian Desktopom) biti blizu ispunjenja tvojih kriterijuma. Jedino sto ce kostati koliko i XP Pro.
 
Odgovor na temu

popeye
Branko Ivanović
Beograd

Član broj: 3846
Poruke: 960
*.bitsyu.net

Jabber: popeye@elitesecurity.org
ICQ: 18038966
Sajt: popeye.linuxo.org


Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP21.10.2003. u 01:07 - pre 249 meseci
Mozda bismo najrealniji test sproveli, kad sledeci put Nemanja dodje u Bgd, on instalira XP, ja instaliram Linux. Pokupimo dve ribe u Knezu i postavimo ih pred racunare.

Stopujemo koja prva stize na www.svet.co.yu.
Mozemo cak i da ih pustimo da instaliraju ceo sistem.

PS. Ja uzimam plavusu. :P
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP21.10.2003. u 06:41 - pre 249 meseci
Citat:
on instalira XP, ja instaliram Linux


Dok ti instaliraš linux.. ni njega ni njih :)

Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Časlav Ilić
Braunšvajg, Nemačka

Član broj: 4945
Poruke: 565
*.verat.net



+27 Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP21.10.2003. u 09:16 - pre 249 meseci
Ja ću da kažem još ponešto o KPPPu što možda ne znači ništa vama u dijaspori, ali nama u Srbiji, sa kradljivim Telekomom i non-stop zauzetim vezama, znači i te kako.

1. Unošenje korisničkog id. i lozinke — Vindouzov pozivač pamti korisnički id. i lozinku tek posle prvog uspešnog povezivanja sa provajderom. Ovo ume opasno da nervira kada se dodaje provajder (a dodaje se bogami više provajdera, jer se nikad ne zna koji će kada da zeza), a sve ulazne linije su mu zauzete. Čak i da ulazne linije nisu zauzete, ipak je potrebno bar jednom pozvati svakog provajdera. KPPP odmah pamti te izmene, ne mora ništa da se zove.

2. Unošenje više telefonskih brojeva — nema u Vndouzu, jedan broj i gotovo. Ovo je opet bitno zbog zauzetih veza. U KPPPu se može zadati proizvoljan broj telefona, koji se ciklično vrte kada su linije zauzete.

3. Praćenje utrošenog vremena — nema u Vindouzu. U KPPPu je dovoljno iz liste izabrati koji je tip poziva do datog provajdera (ima svih tipova za Srbiju) i obračun utrošenog vremena i protoka ide automatski. Moguće je videti i mesečnu statistiku poziva, sa svim vremenima, troškovima i protocima za svakog provajdera.

4. Dijagram protoka tekuće veze — nema u Vindouzu. Dijagram protoka je bitan zbog provere kvaliteta veze. Na dijagramu se lako vidi da li škripi između korisnika i provajdera (stalno nizak protok), ili od provajdera nadalje (oblasti niskog i visokog protoka). Ovo je bitno zato što ako nešto škripi kod jednog provajdera, prebacujem se na drugi.

I geopolitički komentar:

Uopšte me ne čudi što se nema liste američkih provajdera, i što je Srbija odlično podržana. Pa čak ni to što zeza sa tim provajderom što ga je Dragi Tata naveo.

Stvar je u tome što se Vindouz pravi prema istraživanju tržišta: Majkrosoft naprosto neće da pravi nešto što 95% njegovih (legalnih) korisnika — u razvijenim tržištima „američkog komonvelta“ :) — neće imati potrebe da koristi, a primer toga su i 4 stavke koje sam gore naveo. Zato je logično da će komponente njihovog sučelja najviše da podržavaju tržište SAD.

Što se KDE ili Gnoma tiče, njega rade ljudi širom sveta, i brinu se za svoje potrebe. Zato je logično i da će neki indijanci (poput Srbije) imati potpune liste provajdera i tarifnih zona, pošto je njima to potrebno i nema ogromne količine informacija koju treba obraditi (koliko provajdera Interneta i telefonskih provajdera postoji u SAD?)

Pored ovog primera sa internet pozivačem, ima još jedan jako lep primer ovakve geopolitičke situacije: lokalizacija programa. Ne znam da li znate da kada se instalira jezički paket u IksPeu (ako znate šta je IksPe :), taj jezik je fiksiran za sve korisnike računara/mreže. Ne može jedan korisnik da koristi engleski, drugi srpski na latinici, a treći na ćirilici, već je svima isto. Ovako nešto ne bi imalo ni 1% šanse da se provuče u izrazito multikulturnim razvojnim sredinama KDEa i Gnoma.
 
Odgovor na temu

L I L I T
nadmin

Član broj: 2437
Poruke: 868
*.verat.net

Jabber: lilit@elitesecurity.org
Sajt: www.geekchix.org


Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP21.10.2003. u 09:57 - pre 249 meseci
Vidiš Časlave ...
1 , 2 & 4 tvrdnja oko windoza nisu tačne ...

- Prva važi samo za 98-icu (koliko se ja sećam)
- Druga tvrdnja isto only 98 (imaš ubacivanje alternativnih brojeva)
- I četvrta tvrdnja XP je to ubacio u opciju crtl+alt+del
(neštko kao network control,ne mogu tačno naziva da se setim)

Znači kad ''kudiš'' nekog ... radi to kako treba ;)
 
Odgovor na temu

Časlav Ilić
Braunšvajg, Nemačka

Član broj: 4945
Poruke: 565
*.verat.net



+27 Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP21.10.2003. u 10:39 - pre 249 meseci
Citat:
L I L I T
Vidiš Časlave ...
1 , 2 & 4 tvrdnja oko windoza nisu tačne ...
[...]
Znači kad ''kudiš'' nekog ... radi to kako treba ;)

Da sam zabrljao, jesam, ali moram malo i da se vadim :)

2 zaista uopšte ne stoji (gde su mi oči...)

Za 1 sam se sad setio zašto sam se nervirao :) Tačno, pri dodavanju veze može da se podesi, ali ne i naknadno — onda radi kako sam opisao. Problem je bio pri kasnijoj promeni lozinke i raznih @ovo, @ono režima naših provajdera.

4 uopšte nisam konstatovao, ali neću baš reći gde su mi oči — otkud tamo protok, umesto na logičnom mestu u okviru prozora veze. A i daje samo poluinformaciju, nigde ne piše apsolutna brzina.
 
Odgovor na temu

jc denton

Član broj: 2358
Poruke: 1705
*.air.tehnicom.net



Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP21.10.2003. u 10:48 - pre 249 meseci
Citat:
Časlav Ilić:
...(gde su mi oči...)
...gde su mi oči ...


hihihihihihi

fire, walk with me
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP21.10.2003. u 11:04 - pre 249 meseci
Pa pise ispod grafika koja je brzina veze. Onda je onih 100% zapravravo 100% od te brzine. Takodje u Performance MMC Snap-in-u imas sve to i jos mnogo vise ali OK, to nije za obicne korisnike o kojima pricate.
 
Odgovor na temu

Časlav Ilić
Braunšvajg, Nemačka

Član broj: 4945
Poruke: 565
*.verat.net



+27 Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP21.10.2003. u 11:12 - pre 249 meseci
Citat:
Shadowed:
Pa pise ispod grafika koja je brzina veze. Onda je onih 100% zapravravo 100% od te brzine.

Nije, probah. 100% je najviši šiljak na grafiku, i čim on ode iz vida, grafik se skalira na sledeći najviši šiljak. Znači, mogu da imam 100% pri 2 kB/s i pri 5kB/s, bez obzira što piše da je brzina konekcije 48 kb/s.
 
Odgovor na temu

Časlav Ilić
Braunšvajg, Nemačka

Član broj: 4945
Poruke: 565
*.verat.net



+27 Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP21.10.2003. u 11:35 - pre 249 meseci
Eh, zaboravih i jedno biserče IksPeovog pozivača: podrazumevano preuzimanje fokusa pri ponovnom obrtanju broja, pa kada 20 puta preuzme fokus... :))) (Znam, znam, ima stavka u registru kojom se to isključuje, zato ga isprva i zaboravih.)
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
199.171.112.*



+6 Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP21.10.2003. u 19:07 - pre 249 meseci
Citat:
popeye:
Mozda bismo najrealniji test sproveli, kad sledeci put Nemanja dodje u Bgd, on instalira XP, ja instaliram Linux. Pokupimo dve ribe u Knezu i postavimo ih pred racunare.

Stopujemo koja prva stize na www.svet.co.yu.
Mozemo cak i da ih pustimo da instaliraju ceo sistem.

PS. Ja uzimam plavusu. :P


Da ti kažem istinu, ma koliko surova bila: ribe se uopšte ne pale ni na kompjutere ni na kompjuteraše.
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
199.171.112.*



+6 Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP21.10.2003. u 19:11 - pre 249 meseci
Što se Časlavljevih primedbi tiče, znaš li kako se ja povezujem na internet? Pritisnem Windows start dugme (sa tastature), pa "i", pa Enter. U proseku dve sekunde dok ne krene da zuji modem.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net



+7173 Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP21.10.2003. u 20:32 - pre 249 meseci
Slican koncept se moze primeniti na Linux:

http://www.roadrunnerrecords.c...er/showphoto.aspx?photoID=1049

Citat:

Instructions:
(note that the picture will be 1024 x 768 when you download)

For PCs:
1) right-click and select "Set as Background"

For Macs:
1) save the image to your Mac
2) open the Appearance control panel
3) select the Desktop tab
4) drag the image on top of the control panel
5) click the Set Desktop button
6) repeat "Macs are easier" 5 times


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP21.10.2003. u 21:18 - pre 249 meseci
Citat:

For Macs:
1) ..
2) ..
3) ..
4) ..
5) ..


Upotrebljivo je i vrlo user-friendly, kako da ne: ne zaboravi, ne smemo da poredimo sa drugim operativnim sistemima.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

popeye
Branko Ivanović
Beograd

Član broj: 3846
Poruke: 960
*.rcub.bg.ac.yu

Jabber: popeye@elitesecurity.org
ICQ: 18038966
Sajt: popeye.linuxo.org


Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP22.10.2003. u 02:20 - pre 249 meseci
Citat:
Dragi Tata:
Da ti kažem istinu, ma koliko surova bila: ribe se uopšte ne pale ni na kompjutere ni na kompjuteraše.


Tacno, mada se ponekad udaju za njih.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP22.10.2003. u 02:28 - pre 249 meseci
Citat:
popeye:
Citat:
Dragi Tata:
Da ti kažem istinu, ma koliko surova bila: ribe se uopšte ne pale ni na kompjutere ni na kompjuteraše.


Tacno, mada se ponekad udaju za njih.


Samo ako ovi koriste Windows.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
..g-c5300-4.dialup.nethere.net



+6 Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP22.10.2003. u 05:19 - pre 249 meseci
Eh, ko će razumeti žene. Nego, ja i dalje čekam da mi neko objasni kako bi se gorepomenuta operacija (setovanje tastature + povezivanje na internet) obavila u Gnome-tu.

A sad mi pade na pamet još jedna kvaka. Mozilla koliko znam nije KDE aplikacija. Ako bih podesio tastaturu u KDE-u, da li bi to imalo efekata u Mozilli?
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
..ndg-pm4-2.dialup.nethere.net



+6 Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP22.10.2003. u 05:47 - pre 249 meseci
Evo me sa FreeBSD-a i Konquwror-a. Jao što je ružno....
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
..ndg-pm4-2.dialup.nethere.net



+6 Profil

icon Re: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP22.10.2003. u 05:53 - pre 249 meseci
Evo me i sa Mozille. Bas kao sto sam i mislio, nema nasih slova. A spora je kćo smrt..
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Lakoća korišćenja: Gnome vs Windows XP

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 54537 | Odgovora: 583 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.