Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dobijanje nemacke boravisne vize

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1188297 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

cobbreti
cobbreti
Wernau

Član broj: 281159
Poruke: 54
*.pools.arcor-ip.net.



+3 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize23.12.2012. u 12:08 - pre 138 meseci
cao svima, da se pohvalim da sam sredio prepis, ili umschreibung vozacke dozvole !

ako nekome zatreba troskovi su izgledali ovako:

prevod: 20 eura ( uradio sam prevod u Srbiji) a da prevede ADAC kosta 50 eura

potvrda o uplati za preko banke : 38,30 eura

erste hilfe kurs + seetest : 25 eura

kada se sve to odnese u opstinu placa se jos 5 eura za obradu

kartica , tj. sifra preko koje mogu da ucim teorijski deo polaganja me je kostao 40 eura, kupio sam od auto skole

e sada, moja prijava za polaganje teorije nije isla preko auto skole, jednostavno jer nisam hteo da im dam jos ekstra 60 eura, vec sam otisao sam u Tüf i prijavio se za polaganje teorije, sto me je kostalo 20 eura. Tako da znajte da postoji i ta mogucnost ustede, mozete se i sami licno prijaviti u Tüf za polaganje teorije bez auto skole, sto vam auto skola nece reci iz jednostavnog razloga.

prijavu za polaganje voznje sam platio auto skoli to je valjda obavezno, 120 eura, cas voznje je kostao 37 eura, tu su me na prevaru naterali da vozim 4 casa + 15 min sto je 160 eura i prijava za polaganje voznje sto se placa Tüf je 85 eura.

sve ukupno nekih 520 eura, stim da sam racunao da ce mi trebati samo 1 sat voznje , a ispalo je 4, iz razloga sto i autoskola gleda kako da zafrkne za svaki cent...
naravno ovo su troskovi uz uslov da se teorija i voznja polozi iz prve...

ako nekome treba kartica za ucenje teorije, na hrvatskom jeziku preko neta, neka me kontaktira, cena je 20 eura.

zamena srpske za evropske vozacke dozvole je pocela kako cujem da se odvija u spaniji, prosle godine od leta i u italiji, a za nemacku jos nema nagovestaja :)


 
Odgovor na temu

uerceg
Software Developer
Berlin, Germany

Član broj: 267296
Poruke: 203
*.dynamic.sbb.rs.



+36 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize24.12.2012. u 18:32 - pre 138 meseci
@cobbreti: Hvala ti puno na opseznom izvestaju. Ja cekam odgovor od Landratsamta, pa krecem kad se vratim sa odmora i ja u ovu avanturu, pa cu bas da vidim koliko ce mene da izadju sve vragolije.

Pitanje za ostatak druzine: Koliko znam, ja sam trenutno u klasi 1 poreza (neozenjen). Ako bih se ja ozenio, a supruga bude nezaposlena u pocetku, da li neko zna u koju poresku klasu bih tada bio svrstan? Da li moze savet za neki dobar brutto-netto kalkulator na kojem bih spram poreske grupe video razliku u konacnom netto iznosu? Unapred hvala na odgovoru.
 
Odgovor na temu

irex
Frankfurt

Član broj: 292059
Poruke: 49
*.pool.mediaWays.net.



+3 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize24.12.2012. u 19:55 - pre 138 meseci
@uerceg

Ako bi se ozenio ti bi presao u poresku klasu 3. Ima dobra aplikacija za izracunavanje i zove se Brutto Netto Gehalt Rechner. Potrazi na android marketu.
Pozz
 
Odgovor na temu

uerceg
Software Developer
Berlin, Germany

Član broj: 267296
Poruke: 203
*.dynamic.sbb.rs.



+36 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize24.12.2012. u 23:02 - pre 138 meseci
@irex: Hvala na informaciji za poresku klasu i hvala za aplikaciju, skinuo sam je sa marketa, stvarno je jako jednostavna i korisna. Kome treba, moze je naci ovde: https://play.google.com/store/...ils?id=de.betaapps.bruttonetto

Hvala jos jednom i svako dobro.
 
Odgovor na temu

NNikola
Berlin

Član broj: 44447
Poruke: 14
*.adsl.verat.net.



+6 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize25.12.2012. u 02:08 - pre 138 meseci
Za one bez androida :)

http://www.brutto-netto-rechner.info/
 
Odgovor na temu

Chobicus
Pancevo

Član broj: 28286
Poruke: 135
*.mozzartbet.com.

ICQ: 31049018


+12 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize25.12.2012. u 08:41 - pre 138 meseci
Za one bez znanja engleskog:
http://www.parmentier.de/steuer/steuer.htm?wagetax.htm
 
Odgovor na temu

sanda77
Beograd

Član broj: 309599
Poruke: 7
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize26.12.2012. u 16:51 - pre 138 meseci
Molila bih,ako neko od forumasa zna da mi odgovori na sledece pitanje...Suprug mi radi u Nemackoj i ovih dana planiram da podnesem zahtev za spajanje porodice,za mene i cerkicu koja ima 5 godina,pa me interesuje da li i nju moram da vodim u konzulat prilikom predaje zahteva?Unapred hvala!
 
Odgovor na temu

igor.h
Karlsruhe,Deutschland

Član broj: 297916
Poruke: 14
*.dip.t-dialin.net.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize27.12.2012. u 17:40 - pre 138 meseci
Da li je neko u skorije vreme radio Anerkennung za diplomu srednje medicinske skole u pokrajini Baden-Württemberg?
 
Odgovor na temu

Cicika83
nista, nista

Član broj: 306456
Poruke: 40
*.unitymediagroup.de.



+4 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize28.12.2012. u 10:36 - pre 138 meseci
Evo mene sa jednim pitanjem za one koji su se spojili sa supruznicima. Naime, stigla sam u Nemacku odavno, obavila sta je trebalo po Uredu za strance, i onda smo dobili da popunimo formular radi promene poreske kategorije. Moj muz je odneo taj papir danas u poresko, presao u klasu 3. Ja sam ovde negde procitala da Nemci mogu da refundiraju novac, jer smo mi u braku mesecima vec, ali su njega vodili kao klasu 1 dok ja nisam pristigla. Sad mi je javio da treba opet da popunjavamo neki steuererklärung. Da li neko ume da mi kaze sta sad treba raditi?
 
Odgovor na temu

profin
Frankfurt am Main

Član broj: 180922
Poruke: 491
*.unitymediagroup.de.



+99 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize28.12.2012. u 10:53 - pre 138 meseci
Cicika
to se radi retroaktivno, bez obzira na koju je klasu bio. Ako ste se vencali prosle godine treba da kazete to steuerberateru i on ce znati sta s tim. Vratice se vam porez kao vencanom paru.
Bar je nama tako bilo. I kad nam se rodilo dete isti slucaj.
Kad sam ja dobila socijalni broj automatski sma otisla na 5. Klasu i samim tim najgoru. M.m. Je presao na trecu jer mu se manje odbijao porez na trecoj. Kad sam pocela da radim, mogli smo da delimo 4. Klasu, ali moja primanja nisu bila tolika da bi to nesto promenilo, racunali smo. Dete je u celosti kod njega, a moze i da se podeli na oba supruznika. Ako budem imala vecu platu, prelazimo na 4- tu oboje.
Steuer moze da se vraca iz milion razloga. Selidba, novi namestaj, novi auto, slanje para kao pomoc familiji ali uz priznanice naravno, ako neko poseduje nekretninu u kojoj niko ne zivi itd. Dobre steuerberatere je tesko pronaci ali ima ih. Valja ih platiti par procenata od povracaja poreza, ukoliko uspeju da ga povrate. Ima i onih koji samo oderu i nista ne vrate, dakle oprez.

 
Odgovor na temu

Cicika83
nista, nista

Član broj: 306456
Poruke: 40
*.unitymediagroup.de.



+4 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize28.12.2012. u 13:07 - pre 138 meseci
Hvala, Profin!
Mi smo u tom prvom formularu koji je ustvari zahtev za promenu poreske klase, napisali otkad smo u braku i nosio je on i vencani list da pokaze, ali rekli su mu da je problem da se vrati novac zato sto se ja nisam prijavila u Nemackoj istovremeno sa njim!? Mislim, to mi je tako glupo, pa normalno da sam dosla tri meseca kasnije dok sam sredila sve oko dokumenata i dobila vizu. I onda su mu dali neke obrasce da popunimo, sa tom pricom oko stojererklerunga. Znaci, ako sam ja dobro shvatila, mi moramo da nadjemo nekog ok sluzbenika koji se bavi porezima, da nam to zavrsi, a novac kako god da se okrene, Nemacka treba da nam isplati? Hajde, napisacu ja konkretnije sta su mu sve napricali danas, samo kad se covek vrati sa posla.
 
Odgovor na temu

uerceg
Software Developer
Berlin, Germany

Član broj: 267296
Poruke: 203
*.dynamic.sbb.rs.



+36 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize28.12.2012. u 15:57 - pre 138 meseci
@Cicika83: Javi obavezno kada zavrsis avanturu sa ovim pokusajem povracaja poreza, jer citam u kakvoj si situciji i slutim da me ceka skoro pa isti problem. :)
 
Odgovor na temu

seguar76

Član broj: 310511
Poruke: 8
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize02.01.2013. u 21:26 - pre 137 meseci
Pozdrav ljudovi, hepi NG !

– Može li mi neko iz Nemačke dati informaciju kolike su godišnje plate za bechelora ekonomistu, menagera u turizmu/ugostiteljstvu kod vas, tj
Jel se mogu nadati da imam mogucnost da dostignem sa tim zanimanjem onu cifru od 44k što se traži po uslovima Blue card ?

– Ako u toj situaciji imam prolaz, onda ucenje nemackog i polako al sigurno ka Šwabiji

– To bi bilo to, a jedino mi vi koji živite tamo možete iz iskustva odgovoriti i pomoci da rasvetlim ovu situaciju !!!

Unapred hvala
 
Odgovor na temu

m_ici

Član broj: 308243
Poruke: 23
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize04.01.2013. u 22:40 - pre 137 meseci
Molila bih za pomoc nekog ko je bio u istoj situaciji kao ja sada...
Viza mi je odobrena u Nemackoj jos pre mesec dana, a do sad me nisu zvali, suprug je zvao i rekli su mu da ta obrada traje od 2-6 ned., meni je to cudno.. kako vidim ovde je neko dobio tu vizu, nakon odobrenja, posle samo 2 dana.
Zaista ne znam sta vise da radim, ali za nekih 10-ak dana ce biti sve ukupno 4mes kako cekam.
Hvala unapred
 
Odgovor na temu

stanaskovic

Član broj: 288280
Poruke: 8
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize05.01.2013. u 00:11 - pre 137 meseci
Izvini m_ici jel si cekala za radnu vizu? Jer ja cekam odgovor za radnu vizu evo vec 4 meseca?
 
Odgovor na temu

m_ici

Član broj: 308243
Poruke: 23
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize05.01.2013. u 00:20 - pre 137 meseci
Ne, u pitanju je viza za spajanje porodice...
 
Odgovor na temu

iceboy2203
Zivadin Zivkov
DHL
frankfurt

Član broj: 302582
Poruke: 11
*.com
Via: [es] mailing liste

ICQ: 12
Sajt: elitesecurity


Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize05.01.2013. u 04:50 - pre 137 meseci

2131231231
 
Odgovor na temu

profin
Frankfurt am Main

Član broj: 180922
Poruke: 491
*.unitymediagroup.de.



+99 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize05.01.2013. u 10:19 - pre 137 meseci
M ici, to je do praznika i odmora. Ne brini se. Znam da je svaki dan mucenje, ali stici ce ti poziv ovih dana iz Konzulata, ako je vec odobrena u DE. Ta njihova prepiska zna da potraje, pogotovo u vreme odmora.
Strpi se jos malo i spremaj se polako.
Sve najbolje!


Svim clanovima i drugarima sa foruma zelim uspesnu i srecnu Novu godinu!
 
Odgovor na temu

ellhnida
Ivana Branisavljevic
student,Filoloski Fakultet,Beograd
Beograd

Član broj: 215361
Poruke: 25
*.pools.arcor-ip.net.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize05.01.2013. u 10:56 - pre 137 meseci
Profin,

licno uzvracam pozdrav i cestitke za Novu 2013..:)

Zahvaljujuci tvojim informacijama i pomoci drugih forumasa,ja sam zavrsila svu papirologiju za dobijanje boravisne dozvole ovde u Berlinu i dobila je na 5 godina,i to su mi izdali u jednom danu.

Trebalo je samo znati dakle na koja vrata pokucati i koje papire spremiti a tu je tvoja pomoc bila presudna.

Takodje sam se registrovala u njhovom Birou rada,vodim se kao nezaposlena majka pa primam i izvesnu pomoc od drzave.

Sad je na redu tkz.integracioni kurs to jest ucenje jezika.U Birou su mi rekli da ce oni snositi troskove casova,ja samo treba da nadjem skolu.

Ima li iko nekakvu preporuku sto se toga tice?Rec je o Berlinu.

Hvala unapred i veliki pozdrav!!!
 
Odgovor na temu

seguar76

Član broj: 310511
Poruke: 8
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize05.01.2013. u 11:31 - pre 137 meseci

Pozdrav svima,
– Može li mi neko iz Nemačke dati informaciju kolike su godišnje plate za bechelora ekonomistu, menagera u turizmu/ugostiteljstvu kod vas, tj
Jel se mogu nadati da imam mogucnost da dostignem sa tim zanimanjem onu cifru od 44k što se traži po uslovima Blue card ?

– Ako u toj situaciji imam prolaz, onda ucenje nemackog i polako al sigurno ka Šwabiji

– To bi bilo to, a jedino mi vi koji živite tamo možete iz iskustva odgovoriti i pomoci da rasvetlim ovu situaciju !!!

Unapred hvala
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1188297 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.