Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dobijanje nemacke boravisne vize

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1192026 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dahija
Köln, Deutschland

Član broj: 306584
Poruke: 24
*.unitymediagroup.de.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize15.01.2013. u 16:10 - pre 137 meseci
Citat:
Nadia011:
Trolovanje lepo rekoh. Nemam BRE komentare vise za zlurade ljude koji puste buvu neku levu a ti se ziv iznerviras zbog toga.Pasos se vraca mozes da putujes normalno u okviru belog sengena. Dobija se kartica elektronska i za
to im i ne treba pasos. Zakazuje se termin za predavanje papira , mi smo cekali dve nedelje.



Trol si upravo TI :D

A zaboravio (la) si objasniti da kada se ZAHTJEV ZA EL KARTICU predaje u NJEMACKOJ, tada ti UZIMAJU pasos, a kada predas u ambasadama (Bosne, Srbije itd, nebitno), tada, AKO DOBIJES VIZU za "spajanje porodice", tada je normalno da ti vracaju pasos, koji ce im vrag kad je vec viziran ;))


I ja se lozim na ljude koji se prave da se razumiju u sve i svasta a POJMA S POJMOM nemaju. ;)))

Ja oko spajanja porodice znam SVE, jer sam prosao kroz to, a ne ko pojedinci koji sire dezinformacije i dovode ljude u zabludu samo da bi bili "glavni" na nekoj temi.........
 
Odgovor na temu

uerceg
Software Developer
Berlin, Germany

Član broj: 267296
Poruke: 203
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+36 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize15.01.2013. u 16:25 - pre 137 meseci
Citat:
Dahija:
A zaboravio (la) si objasniti da kada se ZAHTJEV ZA EL KARTICU predaje u NJEMACKOJ, tada ti UZIMAJU pasos, a kada predas u ambasadama (Bosne, Srbije itd, nebitno), tada, AKO DOBIJES VIZU za "spajanje porodice", tada je normalno da ti vracaju pasos, koji ce im vrag kad je vec viziran ;))

Ja sam predao zahtev za karticom u julu i tek pocetkom septembra dobio karticu. Pasos mi niko nije uzeo, u medjuvremenu dok sam cekao sam putovao u FRA i CH, tako da sam sigurno imao pasos kod sebe. Samo se nosi pasos na uvid kada se predaje zahtev i to je sve. Bez tog pasosa u Nemackoj bi ostao bez ijednog validnog dokumenta za identifikaciju, tako da sam poprilicno siguran da kada se predaje zahtev za karticu u Nemackoj, pasos ti se NE UZIMA.

A kada se u ambasadi podnosi zahtev za spajanje porodice, dok traje procedura obrade vize, pasos je kod tebe i tek ako ti odobre vizu, ode se sa pasosem u ambasadu na 10 minuta da ti je zalepe unutra. Pasos je u oba slucaja kod svog vlasnika, jer nema nikakve logike da ga iko, i u Srbiji i u Nemackoj, zadrzava.
 
Odgovor na temu

profin
Frankfurt am Main

Član broj: 180922
Poruke: 491
*.unitymediagroup.de.



+99 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize15.01.2013. u 16:52 - pre 137 meseci
Dahija iskuliraj malo. Ok, videli smo, u pravu si.
Nego, ja imam bar 5 prijateljica ciji su supruznici Nemci i koji su MORALI da predoce i Ugovor o stanu i poslednje plate prilikom predaje dokumenata za spajanje porodice. I kako sad da verujem u to sto ti pricas i sto tu pise, kad svi ovde ZNAMO da mogu traziti dodatna dokumenta i izdrndavati se ako nanjuse nesto.

Mozes ti da budes ljubazan do sutra (nesto vise verujem da je to bila tvoja zena), ima pravo da ti trazi. I da te vrati ako proceni da nisi podoban.
Sto mislim da u tvom slucaju ne bi bilo lose.


Harz
zahvaljujem jos jednom.

Cicika probacemo na pp, ok.
 
Odgovor na temu

Cicika83
nista, nista

Član broj: 306456
Poruke: 40
*.unitymediagroup.de.



+4 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize15.01.2013. u 17:03 - pre 137 meseci
Ma ne nervirajte se zbog Dahije kabadahije :) On je i mene ubdjivao da lupetam kad sam prenela svoje iskustvo u vezi sa papirima predatim za spajanje porodice. Ja se vratila lepo iz konzulata, sela odmah za komp i napisala na forumu sta sam predala, i onda se on pojavio da kaze kako to sve sto sam ja dozivela i napisala nije istina. I to sve njemu svojstvenim velikim slovima.

Ok, Profin, bolje na pp. Znas da me zanima sve u vezi pomenute struke.
 
Odgovor na temu

Harz
Wiss. Mitarb., TU Clausthal
Deutschland

Član broj: 195909
Poruke: 121
*.imet.tu-clausthal.de.



+23 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize15.01.2013. u 17:49 - pre 137 meseci
Citat:
Dahija: Trol si upravo TI :D

A zaboravio (la) si objasniti da kada se ZAHTJEV ZA EL KARTICU predaje u NJEMACKOJ, tada ti UZIMAJU pasos, a kada predas u ambasadama (Bosne, Srbije itd, nebitno), tada, AKO DOBIJES VIZU za "spajanje porodice", tada je normalno da ti vracaju pasos, koji ce im vrag kad je vec viziran ;))


I ja se lozim na ljude koji se prave da se razumiju u sve i svasta a POJMA S POJMOM nemaju. ;)))

Ja oko spajanja porodice znam SVE, jer sam prosao kroz to, a ne ko pojedinci koji sire dezinformacije i dovode ljude u zabludu samo da bi bili "glavni" na nekoj temi.........


Ćuj jarane (možel' 'vako, pošto sam odrast'o tamo odakle ti oćigledno dolaziš), ako misliš da Profin konta da bude glavna na ovom topiku, onda si se zezno. Jaranica je svojim savjetima pomogla velikom broju ljudi da lako dodje do pouzdanih informacija neophodnih za dolazak i boravak u Njemaćkoj. Davanje pogrdnih nadimaka raji na ovom topiku, kao što je "Šarlatan", malko je nekulturno, unatoć neslaganju po raznim pitanjima. Pridržavaj se kućnog reda (ne vrijeđaj nazoćne).

Jarane, fakat nije dovoljno kopirati dio poruke koju je ostavio korisnik Isak666 (zasto li ga nema vec duže vrijeme ovdje) na topiku "Boravak u Njemaćkoj" ovog foruma. On je na kraju svog posta ostavio izvor te informacije (http://arhiva.elitesecurity.org/t433578-boravak-nemackoj), a to je jedan dokument u pdf formatu (mislim nevladine) organizacije pod imenom "migrant service centres" (www.migrantservicecentres.org). S obzirom da se na tom linku obraćaju samo licima iz bivsih SFRJ republika oćigledno je da je ta organizacija napravljena da pomogne migraciji raje sa ovih prostora u Zapadnu Evropu. U tom dokumentu za ove dvije taćke nema reference, tj. odakle su oni pokupili tu informaciju (koji Njemaćki zakon) preveli je i stavili u taj dokument. A to je veoma bitno, vjeruj mi! Na kraju poglavlja 7 ovog dokumenta a koje se odnosi na spajanje porodica (odakle je i ovaj citat koji si ti iskoristio) postoje korisne internet adrese na koje se pozivaju pisci tog dokumenta. Nažalost svaki od tih 5 linkova je bez sadrzaja!?

Jarane, ako imaš izvornu informaciju, dakle tekst Njemaćkog zakona u kome stoji ovo sto si ti citirao i što tvrdiš da je taćno, molio bih te da tu informaciju (link) ostaviš raji sa ovog foruma, koja će ti biti zahvlana.

Selam

P.S. Niko ne dovodi u sumnju da si ti uspio da dobiješ papire bez potvrda o plati i velićini stana. Kao što vidiš, iz iskustava raje sa foruma, to je više izuzetak nego pravilo.

P.P.S. S obzirom da poruke sa ovog foruma citam iskljucivo preko mog maila gde mi stizu (u mailu koji je mi je stigao sa ovog topika sa tvojom porukom tog linka nije bilo), nisam pimetio da si ipak ostavio link za informaciju koju si preuzeo od Isak666. Ovom prilikom se izvinjavam (vidis da bije tesko biti fin :-)). Ipak to ne menja nista, jer taj pdf dokument nije zvanicni dokument Nemacke drzave, vec dokument gore pomenute organizacije.

[Ovu poruku je menjao Harz dana 16.01.2013. u 14:31 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Nadia011
student
Beograd

Član broj: 305809
Poruke: 24
*.adsl.alicedsl.de.



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize15.01.2013. u 20:57 - pre 137 meseci
Stvarno mi je drago da je ovaj forum aktivan i da moze covek da se informise o svemu i svacemu. Mnogo to znaci! Ne zelim da se raspravljam sa pojedincima, imam svoje misljenje i napisala sam kako sam ja dobila papire. Svaka cast Trolovima, minerima, rovcima i ostalim dusebriznicima.
Veliki pozdrav!
 
Odgovor na temu

Harz
Wiss. Mitarb., TU Clausthal
Deutschland

Član broj: 195909
Poruke: 121
*.imet.tu-clausthal.de.



+23 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize16.01.2013. u 13:57 - pre 137 meseci
Svako ima svoje iskustvo kod dobijanja (nemackih) papira. Evo da ja iznesem svoje iskustvo.

Konkurisao sam za mesto naucnog saradnika (Wissenschaftlicher Mitarbeiter) na jednom institutu u Nemackoj. Dobio zvanicno pismo (tada su jos uvek bile neophodne vize za EU) od buduceg sefa da dodjem na razgovor, na osnovu cega sam dobio vizu na mesec dana (trazio sam od buduceg sefa da u tekstu pozivnog pisma stoji da me poziva na razgovor u tom periodu od mesec dana bez fiksnog termina razgovora) u Nemackoj ambasadi u Beogradu. Dosao na razgovor, dobio posao i vratio se u Srbiju. Moj sef je zeleo da ja dodjem sto pre. Po Zakonu sam trebao da predam dokumenta u Nemackoj ambasadi u Beogradu zajedno sa pismom u kome me moj sef obavestava da sam dobio posao na dve godine. U Nemackoj ambasadi doznajem da je cekanje za tu vrstu vize (radna) uobicajeno vreme cekanja od 6-8 nedelja. Moje kolege sa instituta (kojima sam veoma zahvalan) komuniciraju sa sefom ureda za strance (koji je inace prezadovoljan ljudima iz Srbije jer nikada nisu pravili probleme, a bilo ih je mnogo na ovom Univerzitetu) i on im je rekao da uzmem ponovo turisticku vizu na 15 dana i dodjem u Nemacku, a da ce mi on dati radnu vizu ovde u Nemackoj na dve godine. Iako u zakonu kaze da prvu radnu vizu mozes dobiti u ambasadi Nemacke u zemlji iz koje dolazis (ili u zemlji u kojoj se nalazi Nemacka ambasada koja je zaduzena za gradjane neke zemlje u kojoj ne postoji predstavnistvo Nemacke) u istom zakonu ne stoji i da je zabranjeno takvu vizu dobiti u Nemackoj (ovo su reci ovog sefa ureda za strance kod koga sam bio da bi dobio tu vizu, sa jednom nasom zemljakinjom koja je u tom trenutku na Univerzitetu bila vec oko 9 godina, tako da je nerazumevanje iskljuceno). Moram da napomenem, da preko 90% stranaca koji dolaze u ovaj ured su studenti, doktoranti i zaposleni na Univerzitetu (svrseni studenti ili doktori nauka), tako da je komunikacija izmedju ljudi zasposlenih u uredu za strance i stranaca na jednom drugacijem (visem) nivou od onih ureda gde je taj odnos obrnut, te su i zaposleni u uredu mnogo ljubazniji (iz razgovora sa mojim kolegama koje rade na Univerzitetima u vecim gradovima gde ima dosta imigranata bez fakultetskih diploma i koji nemaju veze sa Univerzitetima saznao sam da je kod njih odnos sa zaposlenima iz ureda za strance mnogo zategnutiji bas zbog tih ljudi nizeg obrazovanja i svi oni su morali prvu vizu dobiti u ambasadi Nemacke u Beogradu).

Svaki slucaj je dakle specifican. Ali se uvek mora poci od zakonskih akata, jer vise od toga vam niko ne bi smeo (trebao) da trazi. Ako neko podje od mog slucaja moze da izvede zakljucak da je dovoljno da dodje ovde, dobije posao i sve je gotovo. Ne! Covek moze pokusati, ali zakon kaze, kao sto sam napisao, drugacije. Nijedan zakon nije perfektan i uvek postoje pravne rupe koje se mogu (ali i ne moraju) iskoristiti, u zavisnost ko je sa druge strane saltera (stola).

Onima koji krecu u proceduru dobijanja papira zelim sto manje nerviranja, krace vreme cekanja i naravno uspeh u dobijanju istih.
 
Odgovor na temu

profin
Frankfurt am Main

Član broj: 180922
Poruke: 491
*.unitymediagroup.de.



+99 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize16.01.2013. u 14:17 - pre 137 meseci
Bravo Harz.

Zasluzio si da radis u jednoj takvoj zemlji i instituciji koja te zeli i hoce po svaku cenu. Koja ti pritom nudi mnogo mogucnosti za razvijanje tvoje licnosti od cega imas nenormalno mnogo koristi.
Sve dok se ti osecas dobro tu gde si i imas perspektivu ne dozvoli nikome da nipodistava tvoju zelju za znanjem i nekim boljim zivotom. Cak i da se vratis u Srbiju ili odes bilo gde ti si ulozio u sebe. To je nemerljivo.

Veliki pozz od ja, nezvanicnog lidera na ovom topiku :))))))))))))



 
Odgovor na temu

Nadia011
student
Beograd

Član broj: 305809
Poruke: 24
*.adsl.alicedsl.de.



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize16.01.2013. u 15:11 - pre 137 meseci
hvala na informaciji Harz, a nezvanicnom lideru topika :) zelim da kazem da je okupljanje super ideja! Kad i gde javite!
 
Odgovor na temu

ocean
explorer
beograd

Član broj: 235909
Poruke: 44
78.24.111.*



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize16.01.2013. u 18:50 - pre 137 meseci
pozdrav moze li mi neko reci kada se predaju dokumenta u austrijsku ambasadu za spajanje porodice koliko se najduze ceka odgovor iz magistrata u becu,proslo je vec 2 meseca nije mi nista stiglo da li su mi odobrili ulaznu vizu,koliko moze da traje taj njihov odgovor ima li neki rok ,a koliko traje izrada rwr kartice??pozdrav
 
Odgovor na temu

sanoli
aleksandra rikic
novi sad

Član broj: 308588
Poruke: 7
*.adsl-1.sezampro.rs.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize16.01.2013. u 21:31 - pre 137 meseci
vidim da ima problema sa pp, harz molim te javi da li imas pp od mene! hvala

a sto se tice predavanja pasosa,svekrva i mama su vadile u poslednjih 6 meseci nove kartice i niko im pasos nije oduzeo. zena je samo rekla da se ponese pasos prilikom podizanja kartice!
 
Odgovor na temu

Harz
Wiss. Mitarb., TU Clausthal
Deutschland

Član broj: 195909
Poruke: 121
*.adsl.alicedsl.de.



+23 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize16.01.2013. u 21:51 - pre 137 meseci
Citat:
sanoli: vidim da ima problema sa pp, harz molim te javi da li imas pp od mene! hvala

a sto se tice predavanja pasosa,svekrva i mama su vadile u poslednjih 6 meseci nove kartice i niko im pasos nije oduzeo. zena je samo rekla da se ponese pasos prilikom podizanja kartice!


Odgovorio!
 
Odgovor na temu

Huskic_S
Dusseldorf
Deutschland

Član broj: 305164
Poruke: 15
109.163.132.*



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize17.01.2013. u 10:37 - pre 137 meseci
ausreichender Wohnraum (im Ausländerrecht)

kada na ovo gore kliknem na jednoj stranici, otvori mi ovo:

ausreichender Wohnraum

Die Erteilung oder Verlängerung einiger Aufenthaltstitel (zum Beispiel beim Familiennachzug oder für eie Erlaubnis zum Daueraufenthalt-EG) wird davon abhängig gemacht, dass ausreichender Wohnraum zu Verfügung steht.

Ausreichend bezieht sich in diesem Zusammenhang auf zwei Faktoren, nämlich Beschaffenheit und Belegung der Wohnung (Größe der Wohnung im Hinblick auf die Zahl der Bewohner).

Ausreichender Wohnraum ist in der Regel vorhanden, wenn

für jedes Familienmitglied über sechs Jahren zwölf Quadratmeter
für jedes Familienmitglied unter sechs Jahren zehn Quadratmeter

Wohnfläche zur Verfügung stehen und Nebenräume (Küche, Bad, WC) in angemessenem Umfang mitbenutzt werden können.

Kinder bis zur Vollendung des zweiten Lebensjahres werden bei der Berechnung des für die Familienunterbringung ausreichenden Wohnraumes nicht mitgezählt.

Wohnräume, die von Dritten mit benutzt werden, bleiben grundsätzlich außer Betracht

Das Wohnraumerfordernis ist bei einer Gemeinschaftsunterkunft oder einer Obdachlosenunterbringung nicht erfüllt, da in diesem Fall die Unterbringung nur dazu dienen soll, vorübergehend Abhilfe zu schaffen.

Nachweise

Das Vorhandensein ausreichenden Wohnraums kann unter anderem nachgewiesen werden durch Angaben in einem

Mietvertrag
Kaufvertrag (bei Eigentum) oder durch eine
formlose Wohnraumbescheinigung des Vermieters.


Dakle, iz ovoga proizilazi da samo stranac u njemačkoj mora dokazati adektvatan životni prostor, jer je riječ o zakono o strancima, to je propisano Zakonom o strancima.
Shodno tome, niti jedan službenik nema pravnog osnova da traži od njemačkog državljanina da mu dokaže adekvatan životni prostor, jer on je njemački državljanin a ne stranac da bi se na njega Zakon o strancima primjenjivao. Za to nema zakonskog osnova, tako da su tu stvari kristalno jasne.

A potrudit ću se pronaći i za finansijska sredstva njemačkih državljana.
Mada lijepo piše i ovo:
Aufenthalt zum Familiennachzug

Ehe und Familie stehen unter einem besonderen staatlichen Schutz (Artikel 6 des Grundgesetzes). Dieser Schutz wirkt sich im Ausländerrecht unter anderem bei den Regelungen zu Erteilung und Verlängerung von Aufenthaltstiteln zur Herstellung und Wahrung der familiären Lebensgemeinschaft in Deutschland aus.
Für einen Familiennachzug kommen grundsätzlich nur diese Familienangehörigen von hier rechtmäßig lebenden Ausländerinnen und Ausländern in Betracht:

die Ehefrau oder der Ehemann,
die Lebenspartnerin oder der Lebenspartner

minderjährige, ledige Kinder

Besondere (erleichterte) Voraussetzungen gibt es für Familiennangehörige von deutschen Staatsangehörigen

Ovo boldirano se vjerovatno odnosi na dokaz adekvatnog stambenog prostora i iznos finansijski sredstava ukoliko je riječ o njemačkim državljanima, tako da oni to ne moraju dokazivati. Možda ima i još nekih pogodnosti za njemačke državljane, ali ove dvije su najbitnije.

Za stambeni prostor sam pronašao, jer je to propisano samo Zakonom o strancima, da stranci moraju to dokazati. Logično da se taj zakon ne primjenjuje na njemačke državljane, jer sam njegov naziv govori.


Huskic
 
Odgovor na temu

Rina23
De, Baden - Winterberg

Član broj: 310654
Poruke: 70
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize17.01.2013. u 12:17 - pre 137 meseci
Moj muz je nemacki drzavljanin i trazili su nam dokaz od stana i obracun plate. Mozda nije moralo, ali nije nam bilo problem da im pokazemo.
 
Odgovor na temu

uerceg
Software Developer
Berlin, Germany

Član broj: 267296
Poruke: 203
62.206.211.*



+36 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize17.01.2013. u 12:28 - pre 137 meseci
Ova diskusija sa time da li ce nemackom drzavljaninu traziti izvode plata ili ne se otegla u nedogled i imam utisak da prepirka oko toga iskace iznad svih ostalih problema koje ljudi imaju, a skoro je pa nebitna.

Ako je ovo zaista istinito sto je @Huskic_S napisao, uistinu po zakonu ne bi trebali da nemackom drzavljaninu traze izvode plata. Super. Nekome ce i traziti. Ko hoce da isteruje mak na konac i isteruje pravdu sa nemackim sluzbenicima/sluzbenicama, eto mu zakon, pa neka se poziva na njega, nervira sluzbenike, svadja se sa njima ili ih nauci nesto novo ako ga bas toliko mrzi da pokaze izvode plata ako mu neko to trazi.

Ako je to zakon, onda ne bi trebali da traze, a ako neko hoce da nervira sluzbenike, neka im se inati i izigrava tvorca nemackog zakona i uspe da istera sve po svome bez da im da izvode plata.

Manite se vise rasprave na tu temu.
 
Odgovor na temu

Rina23
De, Baden - Winterberg

Član broj: 310654
Poruke: 70
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize17.01.2013. u 12:32 - pre 137 meseci
Koji avio prevoz koristite kada putujete u DE
 
Odgovor na temu

uerceg
Software Developer
Berlin, Germany

Član broj: 267296
Poruke: 203
62.206.211.*



+36 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize17.01.2013. u 13:04 - pre 137 meseci
Za Stuttgart sam ja leteo sa JAT i GW i mislim da su to opcije direktnih letova za ovaj grad. Alternativa tome je mozda Wizz Air do Memingena, pa onda hvatiti voz od Memingena do Stuttgarta. U GW je dozvoljeno 20kg tezina kofera, u JAT-u 30kg, to je prednost. Mana - JAT jako cesto ume da kasni, pomera letove i slicno i bukvalno se mora paziti stalno dan, dva pre polaska da li ce ti na mejl javiti da li ce let poleteti ranije ili kasnije i koliko sati. Obicno je JAT jeftiniji od GW.

Ovde sam cuo od naseg sveta da kazu JAT = Joke About Time.
 
Odgovor na temu

Rina23
De, Baden - Winterberg

Član broj: 310654
Poruke: 70
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize17.01.2013. u 14:38 - pre 137 meseci
Hvala puno na odgovoru, da za Stuttgart me zanima
 
Odgovor na temu

Nadia011
student
Beograd

Član broj: 305809
Poruke: 24
*.adsl.alicedsl.de.



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize17.01.2013. u 15:35 - pre 137 meseci
Ja letim jatom iz Frankfurta, za sada nije bilo nikakvih problema sa pomeranjem i otkazivanjem letova. A bas cesto putujem na relaciji Frankfurt Beograd. Cena karte je od 150 do 170 povratna, direktni let.

Moze da se nadje i sa Swiss air od 140 do 180 eur povratna, imaju vise letova. I let je preko Ciriha.

Cula sam da Ryan air ili Wizz (ako nisam pogresila ime kompanije )leti za neke smesne pare (40 ili 50 eur)ali se ide vozom 200 km od Frankfurta. Zna li neko koji je to aerodrom? Ponekad kad se ide za dan dva do Srbije nije losa i ta varijanta, kad nemas prtljag, mislim da je to cena bez prtljaga , samo rucni do 5 kg.
 
Odgovor na temu

uerceg
Software Developer
Berlin, Germany

Član broj: 267296
Poruke: 203
62.206.211.*



+36 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize17.01.2013. u 15:51 - pre 137 meseci
Ryan ti leti iz ovih gradova u Nemackoj:

Berlin - Berlin Schönefeld Airport
Bremen - Bremen Airport Base
Cologne/Bonn - Cologne Bonn Airport
Dortmund - Dortmund Airport [od 14. marta 2013]
Hahn - Frankfurt-Hahn Airport Base - "Frankfurt Hahn"
Hamburg/Lübeck - Lübeck Airport
Karlsruhe/Baden-Baden - Baden Airpark Base
Leipzig/Halle - Leipzig/Halle Airport
Magdeburg - Magdeburg-Cochstedt Airport [sezonski na leto]
Memmingen - Memmingen Airport - "Memmingen Munich"
Nuremberg - Nuremberg Airport [od 1. aprila 2013]
Weeze - Weeze Airport Base - "Düsseldorf Weeze"

Wizz iz ovih:

Cologne/Bonn - Cologne Bonn Airport
Dortmund - Dortmund Airport
Hahn - Frankfurt-Hahn Airport
Lübeck - Lübeck Airport
Memmingen - Memmingen Airport

Wizz leti do Beograda iz Memingena i Dortmunda. Za Ryan ne znam, treba videti, ali mislim da Ryan ne leti za Srbiju.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1192026 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.