Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dobijanje nemacke boravisne vize

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1188260 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

cobbreti
cobbreti
Wernau

Član broj: 281159
Poruke: 54
*.pools.arcor-ip.net.



+3 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize08.12.2012. u 16:09 - pre 138 meseci
Citat:
irex: Ja sam u maju polagala A1 i trebala sam da napisem pozivnicu za zurku povodom useljenja u nov stan. Pokusacu da ti napisem kako je trebalo da izgleda pismo i neko ce vec ispraviti ako ne bude bilo tacno. :)

Liebe Ana,
Seit sieben Tagen habe ich eine neue Wohnung und ich möchte am nächsten Samstag eine Party machen. Ich lade dich ganz herzlich zu meiner Party ein. Die Party fängt um 20 Uhr an. Meine Adresse ist Goethestraße 50. Ich hoffe,dass du kommst.

Viele Grüße
I.S
Citat:
Harz: Pokrenulo se pitanje polaganja ispita i pisanja pisama na razlicitu temu i jedna stvar me malo zbunjuje. Svi primeri pisama koje su ovde postavljeni pocinju (nakon formalnog ili neformalnog obracanja osobi kojoj se obraca) velikim slovom!? Na kursevima koje sam ja posecivao, kao i u pismima koja sam ja dobijao (oficijelna uglavnom) pisma su uvek pocinjala malim slovima (takodje sam za to pravilo cuo i od mojih Nemackih kolega), a objasnjenje je bilo da se obracanje osobi (kao sto znamo uvek se zavrsava zapetom) predstavlja sastavni deo te prve recenice te se stoga prva rec u prvom redu pisma (koji je odvojen jednim praznim redom od obracanja osobi kojoj je upuceno pismo) uvek pise malim slovom, osim u slucaju ako se ta rec i inace po pravopisu pise velikim slovom. Ne zelim da unosim zabunu, ali ima li neko drugo objasnjenje zasto veliki slovom?



Harz u pravu si , Liebe Ana,
seit sieben ............je ispravno, posle zareza ide malo slovo, a ako se ne varam tako je i u srpskoj gramatici.
 
Odgovor na temu

irex
Frankfurt

Član broj: 292059
Poruke: 49
*.pool.mediaWays.net.



+3 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize08.12.2012. u 16:22 - pre 138 meseci
Nema nikakve zabune. Moja greska je sto sam stavila veliko slovo :)
 
Odgovor na temu

Luka_79
Buden Winterberg

Član broj: 309198
Poruke: 2
*.adsl.alicedsl.de.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize09.12.2012. u 13:53 - pre 138 meseci
http://www.goethe-verlag.com/book2/SR/SRDE/SRDE003.HTM Kome treba A1 probajte na ovom sajtu veoma korisno i lepo uradjeno Srecno sa ucenjem
Gde pise Sadrzaj klikajte na desni trouglic da pregledate stranice

 
Odgovor na temu

lala7

Član broj: 286390
Poruke: 20
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize11.12.2012. u 21:08 - pre 138 meseci
Suprug i ja smo, za sad odustali od Nemacke. Za med. sestre je za sad nemoguce dobiti radnu dozvolu. To je njihov zvanican stav. Mozda se na leto nesto promeni...Sto se tice jezika, mi smo polagali ÖSD Austrijske ispite od A1-B2. Krenuli smo u Novom Sadu i nastavili privatne casove po njihovim udzbenicima i izlazili na ispite. Evo sajta www.osd.at

priznat je u Nemackoj ( tako pise a i mom suprugu su prihvatili) a postoje centri u Bg, Ns i Su. Srecno.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize12.12.2012. u 00:20 - pre 138 meseci
Citat:
irex:
Nema nikakve zabune. Moja greska je sto sam stavila veliko slovo :)


Nach dem Ficken keine Reue !
 
Odgovor na temu

mrbocvana

Član broj: 299127
Poruke: 44
*.dip.t-dialin.net. via ipv6



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize12.12.2012. u 12:04 - pre 138 meseci
Citat:
lala7:
Suprug i ja smo, za sad odustali od Nemacke. Za med. sestre je za sad nemoguce dobiti radnu dozvolu. To je njihov zvanican stav. Mozda se na leto nesto promeni...Sto se tice jezika, mi smo polagali ÖSD Austrijske ispite od A1-B2. Krenuli smo u Novom Sadu i nastavili privatne casove po njihovim udzbenicima i izlazili na ispite. Evo sajta www.osd.at

priznat je u Nemackoj ( tako pise a i mom suprugu su prihvatili) a postoje centri u Bg, Ns i Su. Srecno.



Lala7,
u vezi ovog ''Za med. sestre je za sad nemoguce dobiti radnu dozvolu. To je njihov zvanican stav'' hocete mi molim Vas reci kako ste dosli do te informacije? Zatecen sam! Prijatelj je krenuo pre par meseci da uci jezik- odlucan je da radi u Nemackoj!
Hvala puno na odgovoru
 
Odgovor na temu

lala7

Član broj: 286390
Poruke: 20
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize12.12.2012. u 16:16 - pre 138 meseci

Ranije sam na forumu o tome pisla. Dva puta je moj muz dobio radni ugovor, predhodno o svom trosku isao na intervju i probni rad i sa svim papirima u ambasadu. Odgovor je negativan. Angazovali smo advokata, medjutim ZAV Bon ( njihov biro rada) ne daje odobrenje za srednji kadar, samo za lekare i IT strucnjake. To je za nas bio sok, jer smo ulozili mnooogo para i truda, stigli do B2, sve ispite polagali redom i placali...trebali smo vec kod prvog odbijanja da shvatimo ali su nam drugi put obecavali da je u drugoj pokrajini drugacije...uzalud. Bilo je letos preko naseg biroa rada nesto za Hamburg ali mi smo ocekivali zvanican odgovor pa nismo ni konkurisali. Mozda je preko biroa i moguce. U medjuvremenu saznam da je devojka sa zavrsenom visokom medicinskom skolom odbijena odmah u ambasadi. Mislim da ambasada to treba i da radi. Odmah da kaze ko moze a ko ne, a ne da uzalud trosimo vreme i novac.
 
Odgovor na temu

Weide
bez posla

Član broj: 308931
Poruke: 15
*.adsl-a-5.sezampro.rs.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize13.12.2012. u 14:56 - pre 138 meseci
Zar je ovo moguce? Zato sto je nasa prijateljica konkurisala preko nacionalne sluzbe ( nase, naravno) i dobila potvrdan odgovor od strane nemackih menadzera, e sad ona ceka vizu i to bi trebalo da bude januara. Rekla bih da mogu i ljudi sa SSS medicinskom da idu i rade u DE.
 
Odgovor na temu

bebac1311
bebac bebac
srbija

Član broj: 268586
Poruke: 43
*.pool.mediaWays.net.



+7 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize13.12.2012. u 18:16 - pre 138 meseci
Citat:
lala7:

Ranije sam na forumu o tome pisla. Dva puta je moj muz dobio radni ugovor, predhodno o svom trosku isao na intervju i probni rad i sa svim papirima u ambasadu. Odgovor je negativan. Angazovali smo advokata, medjutim ZAV Bon ( njihov biro rada) ne daje odobrenje za srednji kadar, samo za lekare i IT strucnjake. To je za nas bio sok, jer smo ulozili mnooogo para i truda, stigli do B2, sve ispite polagali redom i placali...trebali smo vec kod prvog odbijanja da shvatimo ali su nam drugi put obecavali da je u drugoj pokrajini drugacije...uzalud. Bilo je letos preko naseg biroa rada nesto za Hamburg ali mi smo ocekivali zvanican odgovor pa nismo ni konkurisali. Mozda je preko biroa i moguce. U medjuvremenu saznam da je devojka sa zavrsenom visokom medicinskom skolom odbijena odmah u ambasadi. Mislim da ambasada to treba i da radi. Odmah da kaze ko moze a ko ne, a ne da uzalud trosimo vreme i novac.




pozdrav ,
iz iskusta licnog pricam .. ja sam iz medicinske struke koja se ovde trazi ( u DE naravno ) kolko hoces .. prepuni su oglasi i svasta nesto na bazi nege i toga ...
moras prvo na nadjes nekog ovde ,kliniku ilo sta vec koja ce te zaposliti ako dobijes papire pa tek sa tim ides da sredkjues dalje u ambasadi i mislim da onda nema greske ...
 
Odgovor na temu

lala7

Član broj: 286390
Poruke: 20
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize13.12.2012. u 18:45 - pre 138 meseci
Moj muz je imao ponudu za posao, dobio Arbeitsvertrag ali je to bilo uzalud. Verujte mi, ne pricam napamet. Kad se dokumenta predaju u ambasadu, salju se u odredjeni Landkreis i Arbeitsamt treba da da dopustenje. Nije uspelo u Baten-Wuttemberg a posle u Reinland Pfalz. Pitali smo i u drugim pokrajinama je isto. Uzaludno je sa tim radnim ugovorom. Neverovatno ali istinito :((
 
Odgovor na temu

stanaskovic

Član broj: 288280
Poruke: 8
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize18.12.2012. u 00:25 - pre 138 meseci
Pozdrav ! Ja imam pitanje u vezi radne vize za Nemacku, pa kao je neko raspolozen da mi pojasni malo sta treba da radim dalje?

Moja majka je dobila papire za rad u Nemackoj i odobrili su sa zavoda kod njih, te papire smo predali u ambasadu i cekali mesec ipo dana na odgvor....naravno dobili smo negativan odgovor sa razglogom da policija nije odobrila boravak. Nakon toga 11. septembra ulozili smo zalbu na koju i dalje cekamo odgvor, zvali smo nekoliko puta, pisao sam im mail, zvali su iz Nemacke ali oni i dalje nista ne odgovaraju? Koliko to moze da traje , da li je neko imao slicno iskustvo i koliko je cekao?

Hvala unapred
 
Odgovor na temu

igor.h
Karlsruhe,Deutschland

Član broj: 297916
Poruke: 14
*.dip.t-dialin.net.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize18.12.2012. u 18:13 - pre 138 meseci
bebac1311 imas pp....
 
Odgovor na temu

marija csoti

Član broj: 310064
Poruke: 4
...kabel-badenwuerttemberg.de.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize18.12.2012. u 21:56 - pre 138 meseci
Zdravo svima...Imam neke nedoumice...Moj muz je madjar,ima evropski pasos,u Nemackoj radi od marta,ja u januaru planiram da polazem nemacki a1 i boze zdravlja da predam sve dokumente ambasadi...zanima me koji prosek plate treba da ima,na koliko mogu da dobijem tu vizu za za pridruzavanje bracnom drugu i koliko kosta,kao i da li cu moci da radim odmah?Hvala unapred
 
Odgovor na temu

m_ici

Član broj: 308243
Poruke: 23
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize19.12.2012. u 12:14 - pre 138 meseci
Zanima me koliko se ceka obrada vize u nemackom konzulatu? Evo vec je proslo 2 ned. kako je meni odobrena viza u Nemackoj.. zvala sam i uvek kazu javice kad se zavrsi obrada, suprug je takodje zvao njemu su rekli da to traje 2-6 ned.
Hvala unapred!
 
Odgovor na temu

bebac1311
bebac bebac
srbija

Član broj: 268586
Poruke: 43
*.pool.mediaWays.net.



+7 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize19.12.2012. u 13:55 - pre 138 meseci
Citat:
igor.h:
bebac1311 imas pp....



odgovrio ja
 
Odgovor na temu

milchensa

Član broj: 310082
Poruke: 3
*.sowireless.org.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize19.12.2012. u 14:24 - pre 138 meseci
Zdravo svima!
1.Evo ovako moj suprug je rodjen u Nemackoj i ziveo tamo do 7 god. imao je neogranicen boravak. medjutim sticajem okolnosti on se sa majkom vratio u Srbiju, dok mu otac i danas ima neogranicen boravak. mene zanima da li je ikako moguce da on obnovi svoj neograniceni boravak?
2.ako bih ja dobila radno dozvolu u nemackoj, posto mi je ponudjen posao, da li bi mogao suprug biti sa mnom i koja bi njegova prava bila (mislim takodje na posao,boravk i to)? hvala u napred
 
Odgovor na temu

Nadia011
student
Beograd

Član broj: 305809
Poruke: 24
*.adsl.alicedsl.de.



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize19.12.2012. u 17:54 - pre 138 meseci
Evo jedne proverene informacije(iz licnog slucaja), deca preko 16 god. do 18 god. mogu da dobiju boravak u Nemackoj na osnovu oba ili jednog od roditelja. Pa ako je imao neko nedoumice sa decom oko ovoga evo odgovora!!!Papiri su predati u Dietzenbach kancelariji za strance, Hessen bez ikakvih problema.
 
Odgovor na temu

sanoli
aleksandra rikic
novi sad

Član broj: 308588
Poruke: 7
*.adsl-a-6.sezampro.rs.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize19.12.2012. u 21:34 - pre 138 meseci
Citat:
milchensa:
Zdravo svima!
1.Evo ovako moj suprug je rodjen u Nemackoj i ziveo tamo do 7 god. imao je neogranicen boravak. medjutim sticajem okolnosti on se sa majkom vratio u Srbiju, dok mu otac i danas ima neogranicen boravak. mene zanima da li je ikako moguce da on obnovi svoj neograniceni boravak?
2.ako bih ja dobila radno dozvolu u nemackoj, posto mi je ponudjen posao, da li bi mogao suprug biti sa mnom i koja bi njegova prava bila (mislim takodje na posao,boravk i to)? hvala u napred



isti slucaj i kod nas,isao je 2005.u nemacku kod advokata da pita za papire i mogucnosti. jedina razlika sto njegovi oboje imaju neogranicen boravak i sada. advokat je rekao da nema sanse jer je u tom trenutku imao preko 18 godina.
sto se tice radne dozvole,mislim da moze i on preko tebe dobiti boravak i radnu dozvolu. to je spajanje porodice,bitno da je neko "nosilac" vize i zaposlen,naravno.
 
Odgovor na temu

mila0503
Beograd

Član broj: 310122
Poruke: 2
*.dip.t-dialin.net.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize20.12.2012. u 12:21 - pre 138 meseci
Caos svima, iscitavala sam neke postove po forumu, al nikako ne mogu da nadjem ono sto mene zanima, jer se radi ili o udaji ili o radnoj vizi...
Ja sam dosla kod decka u Nemacku, na 3 meseca, turisticki... E sad, mi bi hteli da zivimo zajedno, a ne bi da se vencamo? Pa nas zanima, da li je to moguce? On je odrastao ovde, druzi se sve sa Svabama, ne zna nikoga ko je iz Srbije (baksuz), i mi nemamo pojma gde da idemo, a ni koga da pitamo. Ja sam totalno neupucena, dosla sam na bum. Preko neta smo saznali za neke sobe za strance... al nemamo pojma gde se to nalazi u Stuttgartu, da se tu raspitamo? Nemamo koga da pitamo, i ne znamo sta da radimo. Bedak
Preostalo mi je jedino da se informisem preko sajta. Zahvaljujem unapred za bilo koju informaciju
 
Odgovor na temu

v_luka
erceg luka
Geisingen Deutschland

Član broj: 237260
Poruke: 20
*.adsl.alicedsl.de.



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize21.12.2012. u 09:25 - pre 138 meseci
Pozzzz pa ako si planirala da ostanes vise od 3 meseca moras da se udas,da bi dobila papire plus da polazes jezik. ako on ima nemacko drzavljanstvo jos bolje mada nesto mnogo ne utice ali sve zavisi na koga naletis nije kod svakog isto ja sam isto dosao kao turista i sve zavrsio dobio sve papire za rad i ostalo.puno srece
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1188260 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.