Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako u Query (u criteria) postaviti referencu (vrednost) iz Combo boxa?

[es] :: Access :: Kako u Query (u criteria) postaviti referencu (vrednost) iz Combo boxa?

[ Pregleda: 5006 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mazna

Član broj: 178646
Poruke: 7
80.77.147.*



Profil

icon Kako u Query (u criteria) postaviti referencu (vrednost) iz Combo boxa?15.04.2008. u 15:58 - pre 195 meseci
Molim za pomoc!

Combo box se nalazi na formi. Kako postaviti izabranu vrednost iz Combo box-a u neki Query (u criteria)?
Probao sam sve sa Expression Builder-om, pronadjem "moj" Combo box u "moju" formu i u criteria dobijem:

Forms![forma_na_koju_je_moj_Combo]![Combo]

To ne radi.

Dali (i sta) treba dodati iz liste <Value> iz Expression Builder-a na kraju gornjeg izraza kako bi povezao izabranu vrednost iz Combo box-a u Query (u criteria)?

Forms![forma_na_koju_je_moj_Combo]![Combo].<sta iz Value?>

Ili postoji neki drugi nacin?

Unapred hvala!
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: Kako u Query (u criteria) postaviti referencu (vrednost) iz Combo boxa?15.04.2008. u 16:23 - pre 195 meseci
Ako nije slovna greška u nazivima onda je verovatno referencirano na pogrešnu kolonu. Pročitaj ovu temu od malopre:
http://www.elitesecurity.org/t...-combo-boxa-neradi-molim-pomoc

 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
*.SMIN.panline.net.



+21 Profil

icon Re: Kako u Query (u criteria) postaviti referencu (vrednost) iz Combo boxa?15.04.2008. u 20:32 - pre 195 meseci
Citat:
mazna: Dali (i sta) treba dodati iz liste <Value> iz Expression Builder-a na kraju gornjeg izraza kako bi povezao izabranu vrednost iz Combo box-a u Query (u criteria)?

Forms![forma_na_koju_je_moj_Combo]![Combo].<sta iz Value?>


Trebalo bi ovako... obično ti je "combo box bound to column n" (proveri u properties broj dodeljenih kolona i za koju je vezan combo)
Forms![forma_na_koju_je_moj_Combo]![Combo].Column(0) (ili već u kojoj koloni se nalazi željeni podatak)
 
Odgovor na temu

Trtko
Koprivnica

Član broj: 69494
Poruke: 695
*.bilokalnik.hr.



+8 Profil

icon Re: Kako u Query (u criteria) postaviti referencu (vrednost) iz Combo boxa?16.04.2008. u 07:08 - pre 195 meseci
I ne zaboravi da forma s koje uzimas podatke mora biti startovana !!
 
Odgovor na temu

mazna

Član broj: 178646
Poruke: 7
80.77.147.*



Profil

icon Re: Kako u Query (u criteria) postaviti referencu (vrednost) iz Combo boxa?16.04.2008. u 08:06 - pre 195 meseci
Hvala svima na pomoci, "problem" je resen, bilo je referencirano na pogrešnu kolonu. Pomogao mi je link na koji me je Getsbi uputio: http://www.elitesecurity.org/t...-combo-boxa-neradi-molim-pomoc. Ja sam napravio glupu gresku sto sam povezivao kolonu koju vidim u Combo box-u (HolderName), a ne kolonu na koju je Combo box bound-iran (HolderNo). Tako da uslov Forms![forma_na_koju_je_moj_Combo]![Combo] postavljen u criteria na HolderNo kolonu u Queriju savrseno radi. (pre taj sam uslov stavljao u criteria na HolderName kolonu u Queriju i normalno to ne radi)

Jos jednom hvala svima na pomoci.

 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Kako u Query (u criteria) postaviti referencu (vrednost) iz Combo boxa?

[ Pregleda: 5006 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.