Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

add to list box, access???????

[es] :: Access :: add to list box, access???????

[ Pregleda: 2852 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pavlakus
Beograd

Član broj: 84519
Poruke: 236
*.dynamic.sa.sbb.co.yu.



+3 Profil

icon add to list box, access???????04.01.2007. u 15:14 - pre 210 meseci
imam na formi 3 combo boxa koji mi filtriraju podatke iz tabele. kad izaberem iz jednog comba vrednost on mi u list box ubaci ostatak podataka e sad mi treba da kad izaberem iz drugog comba da mi doda u list box podatke ispod prvih koje sam izabrao i tako naravno i za treci combo. nadam se da me je neko razumeo i da ce mi pomoci.
i jos jedno pitanje. kako da podatke iz forme(na formi se nalaze combo box-evi) koju su filtrirani iz jedne tabele sada sacuvam u neku tabelu koja bi bila prazna i punila se tim sadrzajem.

unapred hvala
pavlakus grosus
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: add to list box, access???????06.01.2007. u 15:35 - pre 210 meseci
Malo si započeo od pozadi, ali nema veze.Prvo, da bi punio tabelu sa podacima iz forme, u Properties forme na osobinu Record Source odaberi kreiranu tabelu koju ćeš puniti. Postavi text polja te tabele na formu. Za Control Source odaberi odgovarajuću kolonu iz tabele. Potom text polja prepravi u Combo Boxove sa izvorom podataka koji si veći mao u prvoj varijanti. Tako ćeš prolazeći kroz formu preko polja, kad izađeš iz zadnjeg polja automatski dodati slog u tabelu za koju je forma vezana.
Što se tiče punjenja List boxa, nisam to pokušavao ali predpostavljam da bi trebalo eksperimentisati sa Row Source Type osobinom i sposobnošću da vrednost prima kao Value List ili Field List što su podrazumevane mogućnosti osim Table/Query što je po defaultu.
 
Odgovor na temu

Brz_na_tastaturi
Svilajnac

Član broj: 63852
Poruke: 318
217.26.79.*



+1 Profil

icon Re: add to list box, access???????06.01.2007. u 22:17 - pre 210 meseci
Treba ti update ili append query koji ce da filtrira podatke iz izvorne tabele na osnovu vrednosti u combobox-ovima na formi i da te podatke upiše u ciljnu tabelu. a forma ne mora da za Record source ima početnu tabelu ako dobro definišeš combo box-ove.
Možda je tačno da je sve već rečeno, samo nisu svi sve čuli i razumeli ...
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: add to list box, access???????

[ Pregleda: 2852 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.