Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako da napravim upit na osnovu combo boxa

[es] :: Access :: Kako da napravim upit na osnovu combo boxa

[ Pregleda: 3479 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

1900-ti
Beograd

Član broj: 52886
Poruke: 144
*.mediaworksit.net.



Profil

icon Kako da napravim upit na osnovu combo boxa24.08.2006. u 12:13 - pre 215 meseci

Imam jednu formu na koju sam postavio combo box, zelim da kada u tom combo boxu izaberem neko ime da mi se odma izlistaju podaci u nekoj sub formi ispod, znaci samo me zanima kako da cim izaberem ime izlistaju se podaci, tj da ne moram nigde da kliknem
 
Odgovor na temu

bdrago

Član broj: 25965
Poruke: 125
*.dialup.blic.net.



Profil

icon Re: Kako da napravim upit na osnovu combo boxa25.08.2006. u 06:13 - pre 215 meseci
Evo ti jedan primjer.
Otvori formu frmGrupeIKP pa izaberi neku grupu iz combo boksa.
U podformi ces dobiti iz kojih podgrupa se ona sastoji.
Valjda je to sto trazis.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

1900-ti
Beograd

Član broj: 52886
Poruke: 144
*.mediaworksit.net.



Profil

icon Re: Kako da napravim upit na osnovu combo boxa25.08.2006. u 08:20 - pre 215 meseci
E hvala puno na odgovoru i prikacenom fajlu, imam jos jedno pitanje ako te ne mrzi, imam jednu veliku formu koja na sebi ima 3 podforme, i zeleo bih da cim se desi jedna promena u jednoj podformi da se to vidi u drugoj podformi a ne da moram da izlazim kako pa da ulazim kako bih video da je doslo do promene, nadam se da si me razumeo

Pozdrav i hvala
 
Odgovor na temu

Vladimir Djuric

Član broj: 110840
Poruke: 42
*.telrad.net.

Sajt: www.medical-bn.com


Profil

icon Re: Kako da napravim upit na osnovu combo boxa19.09.2006. u 00:54 - pre 214 meseci
Zamolio bih da mi pojasnite resenje gornjeg problema.

Naime, mene interesuje kako da mi, kada ukucam ime kupca on u jednoj subformi odmah ispise podatke o kupcu, kao i da prilikom ukucavanja imena proizvoda prikaze podatke o proizvodu...
 
Odgovor na temu

fahre
Fahre Salchin
BiH

Član broj: 33406
Poruke: 35
*.PPPoE-1240.sa.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Kako da napravim upit na osnovu combo boxa19.09.2006. u 11:19 - pre 214 meseci
Citat:
E hvala puno na odgovoru i prikacenom fajlu, imam jos jedno pitanje ako te ne mrzi, imam jednu veliku formu koja na sebi ima 3 podforme, i zeleo bih da cim se desi jedna promena u jednoj podformi da se to vidi u drugoj podformi a ne da moram da izlazim kako pa da ulazim kako bih video da je doslo do promene, nadam se da si me razumeo


Igraj se malo sa metodom Requery. S tom metodom mozes trenutno osvjezavati objekte na formi.

 
Odgovor na temu

Vladimir Djuric

Član broj: 110840
Poruke: 42
*.telrad.net.

Sajt: www.medical-bn.com


Profil

icon Re: Kako da napravim upit na osnovu combo boxa19.09.2006. u 18:32 - pre 214 meseci
Resio sam svoj problem :D
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Kako da napravim upit na osnovu combo boxa

[ Pregleda: 3479 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.