Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Forex - Trgovina Valutama

[es] :: E-Poslovanje :: Forex :: Forex - Trgovina Valutama

Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 212319 | Odgovora: 610 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MihailoFX
Beograd

Član broj: 220774
Poruke: 74
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: Forex - Trgovina Valutama25.09.2009. u 11:35 - pre 177 meseci
Poštovani,

Evo jučerašnjih naloga.

Pozdrav!


Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

MihailoFX
Beograd

Član broj: 220774
Poruke: 74
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: Forex - Trgovina Valutama25.09.2009. u 11:39 - pre 177 meseci
Drugari,

Ima li smisla da ja ovo dalje postujem.

Da li ovo pomaže nekom?

Nije mi interesantno da dokazujem da na foreksu može da se zaradi...

Pitajte nešto.

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

szurfer
So

Član broj: 67273
Poruke: 7
82.117.202.*



Profil

icon Re: Forex - Trgovina Valutama25.09.2009. u 13:34 - pre 177 meseci
pa ja sam pitao, i nikako da dobijem odgovor...

Meni ne treba dokaz, znam da se moze zaraditi.

Skinuo sam cobraforex v3, instalirao i testirao, nazalost bez vecih uspeha. Mozda nisam obratio paznju na neku sitnicu.

Pomenuli ste 6 indikatora koje pratite, pa da idemo redom, na primer entry za long poziciju kada:
1. je price vrednost iznad coral linije
2. coral linija je zelena
3. fast trix sece slow oko nule
4. fast i slow trix su zelene boje
5. u donjoj liniji trend pokazuje zelenu boju
6. price je iznad ichimoku


Da li sam ja to dobro shvatio?

Interesantno je kako sam primetio da ne koristite S/L?! Sta se desava ako se naglo promeni trend?

Pozdrav, i nadam se da ce biti vise zainteresovanih za forex...
 
Odgovor na temu

MihailoFX
Beograd

Član broj: 220774
Poruke: 74
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: Forex - Trgovina Valutama25.09.2009. u 13:57 - pre 177 meseci
Poštovani,

Dobri parametri. samo koral ne mora biti u boji trgovine jer on menja boju znatno kasnije.

Retko kada koristim stop los jer imam dovoljno sredstava na računu da mogu i pored promene trenda još da trgujem i nisam u opasnosti da mi se račun obriše. To uglavnom koristim sad u ovom periodu jer je vrednost dolara jako visoko a uglavnom su mi halozi za prodaju. pa i ako ode cena gore i za 200 pipseva, vratiće se nije strašno. Naravno to je potrkrepljeno tehničkom analizom na nedeljnom i dnevnom čartu.



Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

szurfer
So

Član broj: 67273
Poruke: 7
82.117.202.*



Profil

icon Re: Forex - Trgovina Valutama25.09.2009. u 14:03 - pre 177 meseci
Citat:
Dobri parametri. samo koral ne mora biti u boji trgovine jer on menja boju znatno kasnije.


To sam i ja primetio, i ako cekam na signal, onda je vec obicno kasno.
Osim toga i tehnicke analize da li ima jos nesto sto bi bilo bitno u vezi ovog sistema?
 
Odgovor na temu

MihailoFX
Beograd

Član broj: 220774
Poruke: 74
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: Forex - Trgovina Valutama25.09.2009. u 14:05 - pre 177 meseci
NE TRGOVATI 15 minuta pre i posle vesti i u blizini pivot linija.



Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

berkut777
Beograd

Član broj: 233789
Poruke: 2
88.203.200.*



Profil

icon Re: Forex - Trgovina Valutama25.09.2009. u 14:23 - pre 177 meseci
Pozdrav, poceo sam sa demo acount, u pocetku je nije islo medjutim sada vec ide, malo sam usao u stos
Sta mislite o foerx skolama
 
Odgovor na temu

MihailoFX
Beograd

Član broj: 220774
Poruke: 74
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: Forex - Trgovina Valutama25.09.2009. u 18:51 - pre 177 meseci
berkut777

Kojim školama?
 
Odgovor na temu

MihailoFX
Beograd

Član broj: 220774
Poruke: 74
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: Forex - Trgovina Valutama25.09.2009. u 20:32 - pre 177 meseci
Gospodo,

Počeo sam prošlog petka da postujem rezultate svojih trgovina.

Obzirom da se skoro cela dva dana u tom periodu nisam bavio foreksom bilans i nije toliko loš...1.095 $

Pozdrav!



[Ovu poruku je menjao MihailoFX dana 25.09.2009. u 21:54 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

eloks
Webmaster
Novi Sad

Član broj: 141574
Poruke: 77
*.dynamic.adsl.itsisp.net.



+3 Profil

icon Re: Forex - Trgovina Valutama27.09.2009. u 13:46 - pre 177 meseci
Citat:
MihailoFX
pa i ako ode cena gore i za 200 pipseva, vratiće se nije strašno.


Svaka čast Mihailo.To se vidi i na nalogu od 2009.09.21 16:08 i 2009.09.21 19:12.
U prvom nalogu ste poziciju branili sa 200 pipsa,a u drugom nalogu sa oko 150 pipsa.
To je sve ukupno nešto preko 2000$ u minusu na početku kako biste odbranili poziciju,i na kraju zaključili nalog u plusu. Eto koliko je psihologija i tehnička analiza važna u forexu za uspeh.
 
Odgovor na temu

MihailoFX
Beograd

Član broj: 220774
Poruke: 74
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: Forex - Trgovina Valutama27.09.2009. u 18:22 - pre 177 meseci
Eloks,

Tačno tako!

Strah je najgori neprijatelj. Čovek se uplaši i zatvori nalog isuviše rano iako tehnička analiza govori suprotno.

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

zorans
aka DENiRO
IT Manager; E-Trading
NBG

Član broj: 13452
Poruke: 56
79.101.211.*



Profil

icon Re: Forex - Trgovina Valutama27.09.2009. u 23:19 - pre 177 meseci
Citat:
Retko kada koristim stop los jer imam dovoljno sredstava na računu da mogu i pored promene trenda još da trgujem i nisam u opasnosti da mi se račun obriše. To uglavnom koristim sad u ovom periodu jer je vrednost dolara jako visoko a uglavnom su mi halozi za prodaju. pa i ako ode cena gore i za 200 pipseva, vratiće se nije strašno.


:))) (ima jos materijala da se povadi iz ostalih postova, al nemam vremena to da radim)

Negde sam vec napisao da su 99% postova o trgovanju na forumima sirom neta tresh teski. U tih 99% je sadrzano da slepac vodi slepca i razlichiti motivi poput promovisanje samog sebe. Slican procenat ukljucuju i knjige raznih autora cija prodaja a ne trgovanje je njihov jedini izvor profita. U Srbiji su to i kojekakve forex skole gde jedino sto se nauci je koncept kako stvari funkcuonisu na berzi al ne i kako izvlaciti profit iz iste, vise je kako da se izgubi.
Takodje da ponovim da onaj ko nema snage da iseche gubitke kad su mali, pre ili kasnije ce upoznati majku svih gubitaka.
Problem u ovom poslu je sto ljudi nisu svesni da su na pogresnom putu, sve dok se taj put ne zavrshi, a on nekad moze trajati i godinama. Zato je ovaj posao za veoma mali broj ljudi i taj mali broj ljudi moze biti profitabilan godinama, decenijama, ali ne na nacin na koji vecina misli i cita po netu. Da stvar bude teza ne postoji precizan i konkretan odgovor kako, al definitivno postoji odgovor kako ne treba. Ljudska psihologija je prilicno ne prilagodjena sa onim sto je potrebno za dugorocno uspesno trgovanje. Zato ovaj posao nije za vecinu, kada bi bio, ovaj svet bi propao, jer elektronskim trgovanjem se nicim ne doprinosi covecanstvu. Otuda je nagrada za uspeh ogromna. Na srecu postoje mnogo laksi nacini (citaj biznisi/poslovi) od trgovanja na berzi da se neko obogati/zaradi.

Ovo nije da nekoga odvratim od bilo cega, naprotiv, samo zelim svim pocetnicima i onima na demo i onima na real, da skrenem paznju da je realnost mnogo drugacija nego sto chitate u postovima iznad, mnogo teza, al i da je ne znanje blagoslov, jer da ste sada svesni koji put se mora proci, koliko godina pametnog rada, istrazivanja, edukacije, i novca, vecina se nebi ni upustala u ovo. Na zalost neki i nakon svog tog vremena nece nista napraviti, jer jednostavno njihov psiholoski profil nije za ovaj posao ili nikada nece napraviti plan koji odgovara njihovom psiholsokom profilu. Mislite i o tome...i ne upadajte u zamku slepo verujuci svemu sto procitate, da vam vec dovoljno tezak put otezava neko drugi i kreira vam iskrivljena ubedjenja i ocekivanja svojim ne znanjem.

"And if the blind lead the blind, both shall fall into the ditch".

;)
pozdrav.




[Ovu poruku je menjao zorans dana 28.09.2009. u 00:33 GMT+1]
 
Odgovor na temu

damir78
Vojvodina

Član broj: 47818
Poruke: 54
79.101.214.*

Sajt: https://www.grenef.com


+1 Profil

icon Re: Forex - Trgovina Valutama28.09.2009. u 05:59 - pre 177 meseci
dobar post zorans-e

evo ga mali screenshot prošlonedeljnje trgovine :

 
Odgovor na temu

berkut777
Beograd

Član broj: 233789
Poruke: 2
88.203.200.*



Profil

icon Re: Forex - Trgovina Valutama28.09.2009. u 12:57 - pre 177 meseci
Mislim na kurseve koji traju dva tri dana
konkretno mislim na
http://www.atlas-broker.net/

 
Odgovor na temu

eloks
Webmaster
Novi Sad

Član broj: 141574
Poruke: 77
77.46.147.*



+3 Profil

icon Re: Forex - Trgovina Valutama28.09.2009. u 14:10 - pre 177 meseci
Citat:
zorans: :)))

Negde sam vec napisao da su 99% postova o trgovanju na forumima sirom neta tresh teski. U tih 99% je sadrzano da slepac vodi slepca i razlichiti motivi poput promovisanje samog sebe.


Sa svime se slažem,samo sa ovim gore pomenutim rečima se ne slažem.
Kao prvo,ko je slepac a ko ne,može reći samo jedan iskusan forex trgovac sa velikim iskustvom.
A mi neiskusni sudimo i procenjujemo druge samo ako smo razočarani u naš neuspeh,nismo sposobni za uspeh koji iskusni trgovci ostvaruju,ili ako smo ljubomorni na njih.
Na svim forumima širom sveta iskusni savetuju iz svog iskustva,a oni koji žele da uče,uzimaju samo ono što razumeju,ili ono što misle da im može pomoći.Znači na takve forume idu samo oni koji savetuju iz iskustva,ili koji traže iskustva,a nikako koji sude i osudjuju ili kategorizuju ljude.Jedini slepac može biti onaj koji nije niti u vodama forex trgovine,niti planira da bude,a misli da mnogo bolje zna o forexu od najiskusnijih trgovaca,ili su oni slepci koji ne prepoznaju,to jest slepi su za ponuđeni pomoć i savet iskusnih trgovaca.Pa ako je on slep,misli da su svi slepi.
Najgore kada mi nečiju pomoć okarakterišemo kao promovisanje njega samog.Iskusni trgovci nikakve koristi nemaju od savetovanja drugih,samo štete,jer gube dragoceno vreme koje mogu iskoristiti za trgovanje na forexu.
Šteta što ni na ovom forumu ne cenimo ničiji trud kada nas neko savetuje ili pomaže.
 
Odgovor na temu

MihailoFX
Beograd

Član broj: 220774
Poruke: 74
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: Forex - Trgovina Valutama28.09.2009. u 17:51 - pre 177 meseci
Poštovani...

Ovo će biti moj poslednji post na ovu temu.

Vidim da u zemlji Srbiji ne može ni forum da bude normalan nego - srpski.

Nije mi jasno odakle toliko nepoverenja, lične nesigurnosti, zavisti, nesposobnosti i smisla za filozofiranje tamo gde nema potrebe. Tu se, naravno, u svakome takvom nužno nađe i potreba da sve te svoje osobine prenosi na druge i davi ih sa tim.

Zašto su uspeh, znanje i sposobnost tabu tema?

Zašto mislite da je nemoguće biti uspešan. Ne poznajete nikog uspešnog? Ma svi uspešni su tajkuni, ma fuj bre to su sve lopovi i ratni profiteri....

Bogati su zli i pokvareni! Pare kvare ljude!

Ha, ha ha... To je filozofija siromašnih duhom i nesposobnih da nešto urade u svom životu.

Ma nisam ja bre došao na ovaj forum da nekoga lažem i varam već da sa nekim diskutujem o poslu kojim se bavimo, i ako još nekome pomognem ili neko meni...Super. A umesto toga sam doživeo da me neki tamo polupismeni frik naziva slepcem… Hvala…

Traže ti da prvo dokažeš da može, pa kad dokažeš e onda - nije to baš tako nego je slučajno.

Mojih skulptura ima svuda po svetu. Od srednje i zapadne Evrope, do Izraela, Afrike, Brazila, Meksika, Amerike i Kine.

I meni je to uspelo zato što mi je pomogla neka tajna organizacija, ujak mi je brat od tetke komšinice bake koja je čuvala Miloševića kad je bio mali...

Ma ne bre... učio sam, radio sam... učio...radio.

Tako je i sa foreksom.

Zemlja Srbija je majka parazita, zavidnih i nesrećnih ljudi, zato smo tu i gde smo.

Sve što sam naučio o foreksu naučio sam na forumu FOREX FACTORY, tamo nema onih koji filozofiraju, najpametniji su na svetu a da im treba ne daj Bože za lekara trčali bi po komšiluku da pozajme 200 evra jer su to veeelike pare.

Ne znate vi ljudi šta su pare... U Srbiji su ljudski mozgovi setovani da je 500 evra veliko a 5000 nedostižno. Za normalnu egzistenciju potrebno je 2500 do 3000 mesečno a ljudi padaju u nesvest na te cifre. Nesposobni da ih zarade, misleći da se ne mogu zaraditi.

Povlačim se sa foruma, ako neko ima neko normalno pitanje u vezi sa foreksom rado ću odgovoriti. Pitanja postavite na [email protected].

Rado ću i sa nekim sesti, popiti kafu i razmeniti iskustva. Umoran sam od srpske discipline koja se zove nadj.....nje.

Veliki pozdrav za sve i srećno!




[Ovu poruku je menjao MihailoFX dana 28.09.2009. u 20:38 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao MihailoFX dana 28.09.2009. u 20:39 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

bendzi54
Slavica Rogulja
Beograd

Član broj: 75783
Poruke: 7
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Forex - Trgovina Valutama28.09.2009. u 21:29 - pre 177 meseci




--0-2128882021-1254169792=:93721
Content-Type: text/html; charset=utf-8
Content-Transfer-Encoding: quoted-printable

&nbsp;
MIHAILO,
NADAM SE DA SI SHVATIO DA JE U ZEMLJI SRBIJI VELIKA GALAMA(što bi narod rekao lupetanja na svim nivoima),&nbsp;PA PAMETNI LJUDI ĆUTE I RADE.
PROĆI ĆE I TO (treba dosta vremena &nbsp;da ovaj narod postane punoletan i počne da&nbsp;uči i radi,a ne da kuka)
POZDRAV DRUGOVIMA I DRUGARICAMA
&nbsp;
--- On Mon, 9/28/09, MihailoFX &lt;[email protected]&gt; wrote:
From: MihailoFX &lt;[email protected]&gt;Subject: Re: Forex - Trgovina Valutama [elitesecurity.pracenje.teme]To: [email protected]: Monday, September 28, 2009, 12:51 PM
Poštovani...Ovo će biti moj poslednji post na ovu temu.Vidim da u zemlji Srbiji ne može ni forum da bude normalan nego - srpski.Nije mi jasno odakle toliko nepoverenja, lične nesigurnosti, zavisti, nesposobnosti i smisla za filozofiranje tamo gde nema potrebe. Tu se, naravno, u svakome takvom nužno nađe i potreba da sve te svoje osobine prenosi na druge i davi ih sa tim.Zašto su uspeh, znanje i sposobnost tabu tema?Zašto mislite da je nemoguće biti uspešan. Ne poznajete nikog uspešnog? Ma svi uspešni su tajkuni, ma fuj bre to su sve lopovi i ratni profiteri....Bogati su zli i pokvareni! Pare kvare ljude!Ha, ha ha... To je filozofija siromašnih duhom i nesposobnih da nešto urade u svom životu.Ma nisam ja bre došao na ovaj forum da nekoga lažem i varam već da sa nekim diskutujem o poslu kojim se bavimo, i ako još nekome pomognem ili neko meni...Super. A
umesto toga sam doživeo da me neko tamo polupismeni frik naziva slepcem… Hvala…Traže ti da prvo dokažeš da može, pa kad dokažeš e onda - nije to baš tako nego je slučajno.Mojih skulptura ima svuda po svetu. Od srednje i zapadne Evrope, do Izraela, Afrike, Brazila,Meksika, Amerike i Kine.I meni je to uspelo zato što mi je pomogla neka tajna organizacija, ujak mi je brat od tetke komšinice bake koja je čuvala Miloševića kad je bio mali...Ma ne bre... učio sam, radio sam... učio...radio.Tako je i sa foreksom.Zemlja Srbija je majka parazita, zavidnih i nesrećnih ljudi, zato smo tu i gde smo. Sve što sam naučio o foreksu naučio sam na forumu FOREX FACTORY, tamo nema onih koji filozofiraju, najpametniji su na svetu a da im treba ne daj Bože za lekara trčali bi po komšiluku da pozajme 200 evra jer su to veeelike pare.Ne znate vi ljudi šta su pare... U Srbiji su ljudski
mozgovi setovani da je 500 evra veliko a 5000 nedostižno. Za normalnu egzistenciju potrebno je 2500 do 3000 mesečno a ljudi padaju u nesvest na te cifre. Nesposobni da ih zarade, misleći da se ne mogu zaraditi.Povlačim se sa foruma, ako neko ima neko normalno pitanje u vezi sa foreksom rado ću odgovoriti. Pitanja postavite na [email protected] ću i sa nekim sesti, popiti kafu i razmeniti iskustva. Umoran sam od srpske discipline koja se zove nadj.....nje.Veliki pozdrav za sve i srećno!--Attachment (11.jpg - 339.32k;): (http://www.elitesecurity.org/poruka/fajluzporuku/2399661: http://www.elitesecurity.org/poruka/fajluzporuku/2399661 )--http://www.elitesecurity.org/p2399661Prijave/odjave: http://www.elitesecurity.org/pracenje#317722Ne menjajte sledece dve linije ukoliko odgovarate putem emaila!esauth:317722:9872950a2813bed5e321b3884dbb241e
 
Odgovor na temu

zorans
aka DENiRO
IT Manager; E-Trading
NBG

Član broj: 13452
Poruke: 56
79.101.211.*



Profil

icon Re: Forex - Trgovina Valutama28.09.2009. u 21:43 - pre 177 meseci
@Elox
Vas post je bio okidac da iznesem svoje mishljenje vezano sta se ovde prikazuje i dokazuje.

Citat:
Svaka čast Mihailo.To se vidi i na nalogu od 2009.09.21 16:08 i 2009.09.21 19:12.
U prvom nalogu ste poziciju branili sa 200 pipsa,a u drugom nalogu sa oko 150 pipsa.
To je sve ukupno nešto preko 2000$ u minusu na početku kako biste odbranili poziciju,i na kraju zaključili nalog u plusu. Eto koliko je psihologija i tehnička analiza važna u forexu za uspeh.


Lepo ste primetili sve sto ste naveli, al je zakljucak i uverenje krajnje pogresno. Poenta mog posta nije da nikoga oteram odavde uvredim ili ne znam sta, vec da pokusam da pomognem da se stvari sagledavaju na ispravan nacin, i tako ustanove zakljuchci, jer samo ispravni zakljuchci, uverenja i ocekivanja mogu vas odrazati u ovom poslu. Nije bitno koliko pipseva/para je zaradjeno iz nekolicine trejdova, vec je bitno koliko dugo se moze opstati u ovom poslu a da se ne bankrotira, samo onaj ko ima para na racunu da trguje sutra ima priliku da vrati gubitke i ostvari profit.

Trejdovi koje je MihailoFX okacio pruzaju pregrsht informacija kako o systemu koji se trguje tako i o onome ko ga trguje, tj njegov stepen znanja i uverenja kako (ne)uspeti u ovom poslu na dugorocnom nivou.
Kao sto rekoh juce, ne postoji precizan i pravi odgovor kako treba trgovati, al iz gore primera se moze videti kako ne treba.
Hajdemo da se osvrnemo na pomenuta dva trejda od 2009.09.21 16:08 i 2009.09.21 19:12 koje je Elox pohvalio:

prvi trejd: OREDER ID 300224 lot size 0.50, entry cena 1.4641 (datum 2009.09.21, 16:08), exit 3 dana kasnije na ceni 1.4632 (datum 2009.09.24 20:19)
gubitak = 9 poena (pipseva).

drugi trejd: OREDER ID 300266 lot size 0.80, entry cena 1.4674 (datum 2009.09.21 19:12), exit 3 dana kasnije na ceni 1.4652 (datum 2009.09.24 19:51)
profit = 22 poena.

profit iz dva trejda je 13 poena.

Ajmo sad da pogledamo sta se dogodilo za ta 3 dana dok su obe pozicije bile aktivne (oni koji mogu nek otvore/pronadju online chart na 1H eurusd):
dana 23.09.2009 oko 20:00 casova cena je dostigla 1.4842, sto za prvi trejd (sell pozicija) predstavlja u tom trenutku rizik od 201 poen, dok za drugi trejd (sell pozicija) rizik od 168 poena.
Za profit od svega 13 poena je bilo reskirano 369 poena!!!

Da poene tj pipseve prebacimo u dolare da imamo realniju sliku koliki bol smo pretrpeli za ostvareni profit.
prvo da svedemo da je 1 lot = 100000 dolara, sto znachi za:
prvi trejd: lot size 0.50 je velicina pozicije od 50000$ (1 poen= 5$)
drugi trejd: lot size 0.80 je velicina pozicije od 80000$ (1 poen= 8$)

prvi trejd je imao maximalni rizik u jednom trenutku od 201 poen ili -1004.5$ i izasao sa gubitkom od 9 poena ili -44.5$
drugi trejd je imao maximalni rizik od 168 poena ili -1343.2$ (manji broj poena ali veca velicina pozicije) i izasao sa profitom od 22 poena ili +176.00$
sad kada smo vitalne elemente ova dva trejda raschlanili nije tesko primetiti da smo za profit od 131.5$ (176$-44.5$) rizikovali sjajnih 2347.7$ !!! sto mu dodje priblizno 18 puta veci rizik od dobitka!

Menadzovanje rizika u ovom poslu je jedna od najvitalnijih stvari za uspeh na dugorocnom planu. Onaj ko misli da ovakvim trgovanjem moze pobediti na long run, ne zna o cemu govori i sta radi, isto vazi i za onog ko kaze gde ce market sa sigurnosu ici narednih 5 minuta ili 5 dana. 1 ovakav los trejd koji ce neminovno doci pre ili kasnije odnese mesece ulozenog rada ukoliko trejder smogne snage da izadje na tom gubitku, ukoliko ne izadje (sto je cesci scenario za pocetnike), mozda ce se vratiti, al samo jednom da se ne vrati sto ce se sigurno dogoditi pre ili kasnije nastupa bankrot ili ti margin call i ostajete sa svega delicem svog prvobitnog bilansa (a onda ce looser reci: "jao samo da sam imao malo vise para izdrzo bi marginu jer se potom market vratio tamo gde sam zeleo" i tako nista ne nauci iz svega sto mu se dogodilo). Onda nakon takvog gubitka se javljaju razne emocije u nama koje do tad nismo uspeli da upoznamo, pa zelja za osvetom pa svi ostali demoni koji chuche u svakom od nas sto u takvom psiholoskom delirijumu vodi samo u jedan smer, gubitak svih para. A za takav nacin trgovanja postoji jedna lepa rech: Kockanje. Nema stoploss=kockanje, preteran rizik=kockanje. ne-znam-sta-radim=kockanje. Na vama je da spoznate dal se MihailoFX kocka ili trguje.
Pravilnim menadzovanjem rizika, rizik vam postaje prijatelj, a sa losim market vas pojede za dorucak. Market ne mozemo da promenimo, sve sto mozemo da ucinimo je da promenimo sebe i nacin trgovanja. Iskreno ja se divim MihailuFX kako je mogao mirno da spava ova 3 dana dok je market isao protiv njega a nije imao stoploss. Za mene je to neshvatljivo i nepomljivo i neprihvatljivo, sto me navodi na samo jedan zakljucak da nije svestan sta zapravo radi i gde ga to moze dovesti, kao sto i dete od 5 godina ne zna koliko joj skorpija moze nauditi dok se igra sa njom. Ovakav rizik je optimalan za account od nekoliko stotina hiljada $ (ne sa leverage-om) stim sto su sanse sa ovakvim risk/reward ratio-om da se opstane na long run <1%. Zato kazem, sve sto procitate i ovde i na forex factory i na babypips/oanda itd itd forumima, sve sa strogom rezervom prihvatajte. Mali je broj ljudi na tim forumima koji zaista prave profit dugorocno! Ko to ne zeli sad da prihvati i shvati, jednog dana sigurno hoce. Btw da ne bude zabune, na FF i sl forumima postoje korisne stvari i systemi neki od njih su zaista veoma veoma dobri al za vecinu je potrebno da ih profesionalac trguje. Svega nekolicina onih koji su masterovali ovaj posao su na tim forumima al ljudi ih slabo slusaju jer imaju svoja uverenja. Svega jedan mali deo ljudi uspeva to da iskoristi i pretoci u profitabilnu strategiju prilagodjenu licnim strahovima, pohlepom, potrebama i psihom, a drugi deo nekolicine nadje pravog mentora (kazem pravog jer u tu ima slepaca) koji im pomazu u razbijanju iskrivljenih ubedjena, ocekivanja i mitova, dok is svega ne ispadne winning metod prilagodjen licno trejderu i njegovom psiholoskom profilu, sa kvalitetnim menadzovanjem rizika koji ce dosledno postovati kao i sve signale koje system generise i u teskim (period drawdown-a) i dobrim vremenima.
Svako veruje u ono sta hoce, svako dobije ono sto hoce.

Ukoliko Elox i dalje smatra da je gore pomenuta metoda prava stvar i da tako treba, samo napred. Ja verujem da su male sanse da se prezivi duze od godinu dana ovakvim trgovanjem na live racunu sem mozda na demo racunu gde nije ukljucen realni rizik. Al mislim da trgovanje na demo racunu takodje nosi rizik, jer izvrce proces uchenja. "Demo trading teaches only demo trading." Al je neminovno da se od necega krene.

@MihailoFX
Sto ste se toliko uzbudili, pravi trejderi ne podviju rep i ne pobegnu besni na prvu kritiku.
Ja vas nisam nazvao slepcem vec sam govorio uopshteno o problemu sa kojim se ovde i sirom neta srecemo. U svakom slucaju izvinjavam se ako je nesto bilo ne primereno nije mi namera da nikog vredjam. Ali forumi su uvek bili dobro mesto da se ne razumemo ;). Namera mi je da pomognem a ne odmognem, uz duzno postovanje, ono sto ste vi prikazali ovde nikom ne pomaze niti dokazuje ono sto bi ste vi zeleli da dokaze sem samo extremno velik rizik za malu dobit.
Vas poslednji post vise govori o vama nego o tome o cemu ste pisali.

Sad sam se podsetio zasto je glupavo pisati o bilo cemu i raspravljati o ovoj temi, jer se sve okrene na svadju, otuda i razlog zasto na forumima sirom neta jedva da ima dugogodisnjih uspesnih trejdera koji postuju. Loosera svuda ima, a MihailoFX je na Forexfactory naucio kako ne treba trgovati, samo sto toga jos nije svestan.
Ja se necu povuci sa foruma niti teme, al sobzirom da sam izvesno vreme utrisio da sklepam ovaj polupismen post (vecina kad nema nikakav argument uglavnom udara na pismenost, a ja ovde "pisem sastav za srednju skolu koji treba biti ocenjen";) ), umesto da radim nesto pametnije, javim se nekom dosta kasnijom prilikom kad se bude imalo sta "pametno" reci ;)

Do tad...pocnite sa knjigom "Way of the Turtle" by Curtis Faith, mozda vam se otvori jedan sasvim novi svet, ukoliko budete imali dovoljno vremana, strpljena a po najvise STRASTI za ovim poslom jer drugacije nema uspeha!

pozdrav.

[Ovu poruku je menjao zorans dana 28.09.2009. u 23:52 GMT+1]
 
Odgovor na temu

MihailoFX
Beograd

Član broj: 220774
Poruke: 74
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: Forex - Trgovina Valutama28.09.2009. u 23:22 - pre 177 meseci
Zorans,

Uopšte nemam ovim postom nameru da Vas ubeđujem u to da li ste u pravu ili ne. Uzećemo da jeste.

Ako ste se prepoznali u grupaciji nepismenih jako mi je žao.

Nije pismen svako ko zna sva slova. Pismen je onaj koji zna da ih primeni.

Hteo bih i da naglasim da je naučno dokazano da je odlika nepismenih i da ne čitaju dobro. Nijedan moj nalog nije zatvoren sa gubitkom te ne mogu da shvatim gde ste pronašli -44,5. Nepismenima i matematika slabo ide.

Profit je profit pa makar bio i 1 dolar.

Drago mi je da ste Vi zaradili tih sjajnih 2347,7 dolara.

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

zorans
aka DENiRO
IT Manager; E-Trading
NBG

Član broj: 13452
Poruke: 56
79.101.211.*



Profil

icon Re: Forex - Trgovina Valutama29.09.2009. u 00:09 - pre 177 meseci
U pravu ste pogresio sam, nije gubitak od 44.5$ vec profit sto na kraju ispada 176+44.5=220.5$ a ne 131.5$.
Sto nas na kraju dovodi da za dobitak od 220$ smo rizikovali 2347$. Situacija je prilicno slicna!
Mozda kad bi pogledao ostale trejdove bi naisao na jos extremnije slucajeve? Al nemam interes to da radim. ;)

Nije tesko shvatiti na sta sam bacio akcenat u svom postu, 50$ gore dole je kranje nebitno.
Voleo bih da ste koju liniju bacili o pain-to-gain odnosu iz vasih trejdova, umesto o pismenosti. ;)
I voleo bih da se jednog dana vratite ovde i napisete kad vam se dogodio trejd koji vam je odneo mesece rada.

poz.
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Poslovanje :: Forex :: Forex - Trgovina Valutama

Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 212319 | Odgovora: 610 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.