Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Forex - Trgovina Valutama

[es] :: E-Poslovanje :: Forex :: Forex - Trgovina Valutama

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 211633 | Odgovora: 610 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bendzi54
Slavica Rogulja
Beograd

Član broj: 75783
Poruke: 7
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Forex - Trgovina Valutama19.08.2009. u 20:28 - pre 177 meseci
 
Da li  zelite da podelite znanje vezano za taj visokorizicni sistem sa drugim  zainteresovanim ljudima ili je to samo   informacija.
Pozdrav




--0-2089594136-1250710101=:45284
Content-Type: text/html; charset=utf-8
Content-Transfer-Encoding: quoted-printable

--- On Tue, 8/18/09, eloks &lt;[email protected]&gt; wrote:
From: eloks &lt;[email protected]&gt;Subject: Re: Forex - Trgovina Valutama [elitesecurity.pracenje.teme]To: [email protected]: Tuesday, August 18, 2009, 11:34 AM
&gt; samo bi zeleo da kazem IMHO, da ono sto donosi &gt;= 100% profita godisnje, nosi i rizik od 100% gubitka godisnje. koliko zaradjenih para je vredno risika od gubitka svih para? mislim da nema tih para. sumnjam da neko sa odnosom average annual return/max total equity drawdown od 1:1 (za slucaj pd 100% profita godisnje) moze da izdrzi u ovom poslu duze od 5 godina.Ne bih se složio sa ovim.Sama činjenica da 80% bogataša u svetu se obogatio upravo na ovoj berzi govori da to nije tako.Kada čovek zna kada da rizikuje,profit je uvek veći od gubitka.Takodje mnogi na berzi zaradjuju jednu solidnu platu,bez težnji da se obogate,a za to koriste dosta sigurne sisteme.Rodjak mog komšije otišao u Japan sa 40 dolara.Kada dobro prostudirao berzu,sa 40 dolara za dve godine eto ima veliku kompaniju i sa svojim privatnim avionom došao u Srbiju.Žao mi je što nisam bio tu u tom trenutku,ali kako sam čuo od
komšije,on upravo koristi sistem visokog rizika gde i profitirao.Takvo trgovanje se uči mesecima i godinama pre nego što neko krene na živi račun.A da to može da bude istina,eto primera na mom Demo računu gde vežbam upravo taj visokorizični sistem.Tačno za 24 sata udvostručio deposit.I takva trgovina kada se uvežba,može dosta puta da se ponovi kada se stegnu odgovarajući uslovi.(: http://img149.imageshack.us/i/forex.jpg/ )--http://www.elitesecurity.org/p2362722Prijave/odjave: http://www.elitesecurity.org/pracenje#317722Ne menjajte sledece dve linije
ukoliko odgovarate putem emaila!esauth:317722:9872950a2813bed5e321b3884dbb241e
 
Odgovor na temu

eloks
Webmaster
Novi Sad

Član broj: 141574
Poruke: 77
*.dynamic.adsl.itsisp.net.



+3 Profil

icon Re: Forex - Trgovina Valutama24.08.2009. u 22:30 - pre 177 meseci
bendzi54
Znanje se stiče učenjem.Kao što se bilo koji zanat uči godinama,tako i trgovanje na berzi se uči godinama,a nikako na jednu ili dve stranice foruma,pogotovo ako neko nema osnovno znanje trgovanja na berzi.Ako znaš Engleski što je dosta neophodno u ovom poslu,nači ćeš bezbroj mesta na internetu gde ćeš moći naučiti puno.Tek sa osnovnom znanjem možemo da pričamo o sistemima.Recimo šta vredi da neko govori o Eliot talasima,Bearish Engulfing Patternima,Bullis Engulfing Patternima,Spinning topu u sistemima i slično, kada neko ne zna šta je to.
 
Odgovor na temu

damir78
Vojvodina

Član broj: 47818
Poruke: 54
93.87.187.*

Sajt: https://www.grenef.com


+1 Profil

icon Re: Forex - Trgovina Valutama27.08.2009. u 05:52 - pre 177 meseci
Eloks
veoma lep sistem, ali veoma rizično. Vežbaj sistem pa javi, na duže staze. Da je moguće duplirati nalog, moguće je.

 
Odgovor na temu

zorans
aka DENiRO
IT Manager; E-Trading
NBG

Član broj: 13452
Poruke: 56
93.87.237.*



Profil

icon Re: Forex - Trgovina Valutama05.09.2009. u 02:32 - pre 177 meseci
Citat:

Ne bih se složio sa ovim.Sama činjenica da 80% bogataša u svetu se obogatio upravo na ovoj berzi govori da to nije tako.
Kada čovek zna kada da rizikuje,profit je uvek veći od gubitka.
Takodje mnogi na berzi zaradjuju jednu solidnu platu,bez težnji da se obogate,a za to koriste dosta sigurne sisteme.

Rodjak mog komšije otišao u Japan sa 40 dolara.Kada dobro prostudirao berzu,sa 40 dolara za dve godine eto ima veliku kompaniju i sa svojim privatnim avionom došao u Srbiju.Žao mi je što nisam bio tu u tom trenutku,ali kako sam čuo od komšije,on upravo koristi sistem visokog rizika gde i profitirao.
Takvo trgovanje se uči mesecima i godinama pre nego što neko krene na živi račun.
A da to može da bude istina,eto primera na mom Demo računu gde vežbam upravo taj visokorizični sistem.
Tačno za 24 sata udvostručio deposit.I takva trgovina kada se uvežba,može dosta puta da se ponovi kada se stegnu odgovarajući uslovi.


komsije su cudo... :D
i neki baja je otisao u las vegas sa 1k i vratio se sa 1 mil. izuzetak ne chini pravilo.
o da, mozemo da se kockamo na berzi a mozemo i da trgujemo zarad long term profita ;)
svako dobije ono sto hoce...
 
Odgovor na temu

mulaz
Ljubljana

Član broj: 47602
Poruke: 2239
*.dial-up.dsl.siol.net.

Jabber: mulaz@elitesecurity.org
Sajt: www.mulaz.org


+184 Profil

icon Re: Forex - Trgovina Valutama05.09.2009. u 13:13 - pre 177 meseci
Citat:
Sama činjenica da 80% bogataša u svetu se obogatio upravo na ovoj berzi govori da to nije tako.



Ahem.. ahem...
80% bogataša su radili ko ludi... dobili neku jako dobru ideju.. radili još više, da su ustvarili tu ideju.. i tek tada postali bogati.
10% je kriminalaca
9% su sinovi/kcerke nedavno umrlih bogataša iz gornjih 90%, koji neče dugo ostati bogati.
1% je onih koji dobiju 7icu na lotu, milijone u vegasu, ......

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_billionaires_(2009)
Nadji mi sad ovde 80 forexaša :)

[Ovu poruku je menjao mulaz dana 05.09.2009. u 14:41 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao mulaz dana 05.09.2009. u 14:41 GMT+1]
Bolje ispasti glup nego iz aviona
http://www.mulaz.org/
 
Odgovor na temu

eloks
Webmaster
Novi Sad

Član broj: 141574
Poruke: 77
*.dynamic.adsl.itsisp.net.



+3 Profil

icon Re: Forex - Trgovina Valutama07.09.2009. u 12:06 - pre 177 meseci
zorans
I mi bi bili čudo kada bismo se trudili da radimo nešto i zaradimo novac,umesto da kukamo,lelekamo i čekamo da sa neba padnu novci.Koga god znam da se uhvatio posla,uspeo u svom životu.Naravno to je za nas čudo.
Naš mentalitet navikao da bez motike zaradi hleba,i čim neko zasuče rukave i uspe u životu,za nas je to veliko čudo.
Naš narod je izuzetak u svetu što tako razmišlja.

Ps.Berza nije kockarnica.Za kockanje ti ne treba niti mozak,niti učenje niti puno rada,već čista sreća.
Dok na berzi ti profit ne zavisi od sreće,već od učenja,znanja i od dosta rada.A to je velika razlika.

mulaz
Nisi pročitao pažljivo moj tekst.Ja nisam rekao najbogatiji ljudi,već bogataši.A bogataša ima preko 10 miliona na svetu.
A kada već pominješ ove bogataše dokaži da ovi milijarderi nemaju nikakve veze sa berzom.
Vrlo vrlo teško da neko posedjuje kompaniju,a da nema ama baš nikakve veze sa berzom.
Čak što više mnoge kompanije imaju i svoje brokerske kuće,jer sve transakcije velikih kompanija se odvija preko forexa.
Šta misliš odakle dnevna transakcija od 3 milijardi dolara dnevno?
Prostudiraj malo tu tematiku,pa će ti biti malo jasno.
Najlakše da kritikujemo sve okolo,i kao to je opravdanje zašto ne želimo da učimo i da radimo u svom životu.

 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
213.145.131.*



+6455 Profil

icon Re: Forex - Trgovina Valutama07.09.2009. u 12:16 - pre 177 meseci
Ja bi ovde uveo pravilo da ko god ima manje od 3 meseca iskustva sa forexom ne može da piše uopšte, a ko god ima manje od godinu dana iskustva ne može da deli nikakve savete...

Jel vi ovde primećujete da ljudi koji su bili euforični vezano za forex i sa snovima o bogaćenju preko noći su naprosto nestali... Verovatno im se smučilo sve, a ne da još pišu ovde po forumima... A jedini koji su entuzijasti i koji dele kojekakve 'savete' za forex sisteme, bogaćenja na brzaka i sl. su likovi koji su čuli za forex pre mesec dana, i misle da su našli na ko zna kakvo svetsko čudo... Neki eldorado bolje reći...
 
Odgovor na temu

eloks
Webmaster
Novi Sad

Član broj: 141574
Poruke: 77
*.dynamic.adsl.itsisp.net.



+3 Profil

icon Re: Forex - Trgovina Valutama07.09.2009. u 18:46 - pre 177 meseci
To pravilo postoji na stranim forumima gde o Forexu ozbiljni ljudi ozbiljno pričaju.
A ovde gde još postoji mentalitet ismevanja onoga što je u svetu sasvim normalno, jedino pravilo bi trebalo da bude,ko nije barem na demo računu na Forexu,ne može da piše uopšte.Pa postovi ne bi ličili na komediju, umesto da ozbiljno i konstruktivno pričamo o forex trgovini.Pogotovo u interesu početnika.
Ovde se i dalje priča koješta iako na ovom forumu postoji čovek glavom i bradom kao dokaz da na Forexu lepo može da se zaradi.No to nije bitno.Mnogo je bitno pljuvati naokolo bez ikakvog znanja o tome o čemu pričamo.
I dali čovek to bogastvo od 4000 dolara mesečno zaradjuje noću,možemo pitati njega.Možda se on sa tim novcima se bogati danju,pa možemo pričati samo o bogaćenju preko dana.
 
Odgovor na temu

MihailoFX
Beograd

Član broj: 220774
Poruke: 74
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: Forex - Trgovina Valutama07.09.2009. u 19:09 - pre 177 meseci
Gospodo draga,

Foreks nije El Dorado niti postoji bilo koji posao koji se može nazvati tim imenom.

Da bi čovek bio uspešan na foreksu, i bavio se njime par sati dnevno, mora u prvo vreme da se pripremi na sa dosta odricanja i mora da ima nešto u glavi. Onaj ko se ozbiljno bavi bilo kojim poslom i ubire ozbiljne prihode od tog posla nema vremena i nije mu interesantno da se nadmeće i dokazuje klincima kao što je Ventura i poput njega, već uživa u plodovima svoga rada.

Što se tiče sukanja rukava i zapinjanja, ne bih baš mogao da se složim da je to jedini put do uspeha. Edukaciju, permanentno usavršavanje i ulaganje u sebe ja ne smatram zapinjanjem i teškim radom već zadovoljstvom. Sa one liste bogatih a i iz okruženja ne vidim niti poznajem ikog koji je uspešan a to postao teškim radom, pogotovo ne radom za drugoga. Uspeh, ljudi kreće iz glave a ne iz mišića.

Veliki pozdrav svima.

PS. Pozdrav za Eloksa, on koristi isti sistem kao i ja, THV v3 by Cobra TEAM, te vam svima može potvrditi uspešnost tog sistema.
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
213.145.131.*



+6455 Profil

icon Re: Forex - Trgovina Valutama07.09.2009. u 20:21 - pre 177 meseci
A jel možete obojica da kažete koliko dugo traje vaš sistem. Ne zanima me koliko ste para uložili, ni koliko ste para dobili, zanima me samo koliko dugo trejdujete.
 
Odgovor na temu

eloks
Webmaster
Novi Sad

Član broj: 141574
Poruke: 77
*.dynamic.adsl.itsisp.net.



+3 Profil

icon Re: Forex - Trgovina Valutama07.09.2009. u 22:07 - pre 177 meseci
ventura
Kod mene recimo sve zavisi od signala za izlaz.Ako veci Chartovi pokazuju duzi trend, ostajem na poziciji od jednog dana do više dana.Ako nemam potvrdu, poziciju držim do nekoliko sati.

[Ovu poruku je menjao eloks dana 07.09.2009. u 23:19 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Forex - Trgovina Valutama08.09.2009. u 01:31 - pre 177 meseci
Mislio je na to koliko dugo trade-ujete ukupno.

Citat:
ventura: Ja bi ovde uveo pravilo da ko god ima manje od 3 meseca iskustva sa forexom ne može da piše uopšte, a ko god ima manje od godinu dana iskustva ne može da deli nikakve savete...


Nadji pouzdan i praktican nacin da se utvrdi ko ima koliko iskustva i predlog ide direktno u es-mods forum :)
 
Odgovor na temu

Digame
Valjevo---->LA

Član broj: 136221
Poruke: 26
165.235.16.*



+1 Profil

icon Re: Forex - Trgovina Valutama15.09.2009. u 20:33 - pre 176 meseci
Nema veze koliko se bavis trgovanjem stranih valuta ako se pridrzis nekih pravila i proucis malo o toj oblasti.

Prvo, ne ulazi vise nego sto smes da izgubis. Ako si odredio $2000 za trgovanje imaj obzir prema tim parama kao da nisu vise tvoje. Ne pozamljuj od rodbine, ne prodaj ocu vikendicu, ne trosi ustedevinu koja je namerena za nesto vazno u tvom zivotu.
Drugo, istrazi kome dajes novac. Ima dve vrste brokera: Market maker i ECN. ECN je onaj kome mozes da prepustis da to vlada sa transakcijama. Market maker se mogu baviti svakakim stvarima i to im pise u ugovoru. Znas onaj ugovor sto se pojavi kada download-ujes neki program? Znas gde 99% ljudi klikne "yes" i ne procita. E kada se radi o parama pocni da citas to. Tu sam jedom procitao, cini mi se da je bio Oanda ili tako neki veliki broker, da oni mogu da ti daju cenu koji oni zele. Pri tom sam odmah prestao sa otvaranje cak i taj probni account. Znaci ti se fakticki kockas protiv njih. Kocka, heh, pa nije ni kocka. U Las Vegas-u je vise regulisana kocka nego to sto ovi brokeri mogu da urade.
ECN zaraduje putem provizije. 1 lot ne bih trebao da bude vise od $1. Oni stvarno uzmu tvoj bid za valutu i stavljaju na otvoreno trziste (interbank).
Trece, ne ulazi u transakciju koja sa regularnim tokom trzista moze da prouzrokuje margin call. Sada se pitas:'Sta ti je regularan tok trzista?' Pogledaj EUR/USD. Koliko je puta za jedan dan porastao ili pao dolar vise od 1 poen ili 100 pips? Retko se kada to desava. Znaci ako imas $1000 i ides short 2 lots i padne dolar izgubis oko $140. Dodes kuci sa posla:'u majku mu... daj da se otarasim ove bede.' Nema veze, izgubio si malo ali nisi ugrozio ceo account zbog nekog osecaja da je Euro mnogo porastao i mora da padne.
Ustvari sa $1000 ja ne bih kupio vise od 1 lot ako bas hoces da izbegnes "one dane." Nek zaradim 200$ nedeljno u proseku meni je dosta.
A za one sto vele:'Ja hocu, bre da budem k'o Soros!!!!' Zapamti da se Soros bavio forex-om oko 25 godina kada je "slomio" Englesku banku.
Kupovina 4 lots i vise je vrlo riskantno jer na kraju krajeva nikada se ne zna.

Sto je intersantna stvar, uvek ti se u glavi vrti: 'Da sam kupio 4 lots ja bih zaradio 140$' Tako razmisljanje te vodi u probleme. Pohlepa ti je naj gori neprijatelj. Razmisljaj ovako:'Ja sam zaradio $35 ni orao ni kopao.' Ja jos dan danas nekada pomislim sta bih bilo da sam... Odviknuti takvog razmisljanja mi je teze nego ista.

 
Odgovor na temu

MihailoFX
Beograd

Član broj: 220774
Poruke: 74
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: Forex - Trgovina Valutama15.09.2009. u 20:50 - pre 176 meseci
Svaka cast majstore.... PRAVI SAVETI!!!!
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
213.145.131.*



+6455 Profil

icon Re: Forex - Trgovina Valutama16.09.2009. u 04:39 - pre 176 meseci
Citat:
Digame: Nema veze koliko se bavis trgovanjem stranih valuta ako se pridrzis nekih pravila i proucis malo o toj oblasti.

Itekako ima veze koliko dugo se baviš trgovanjem valuta... Da se baviš duže od onog perioda koji sam naveo, ne bi pisao ovakve savete.

Ljudi, forex nije eldorado. Zaraditi pare na forexu nije jednostavno, i nije dovoljno "pridržavati se jednostavnih pravila". Ovo sve ovde što se piše i ovi svi 'saveti' su otprilike "kako mali Perica zamišlja trgovanje na forexu"... Nijednu poruku nisam video da se obratila samoj srži forexa, i šta je ustvari to tržište i zbog čega cene variraju, već svi kao papagaji ponavljaju jednu te istu priču o pohlepi, pridržavanju pravila, o sorošu, bogaćenju, tehničkoj analizi (koja je najobičnija kocka... više smisla ima trgovati po tarotu i horoskopu nego po tehničkoj analizi)...

Za forex, fundamentalna analiza i mnogo novca za trading su ključ (ako već spominjemo Soroša, te dve stvari su otprilike njegova odlika kao uspešnog tradera... On sigurno nije ni pomišljao na tehničku analizu u svojoj karijeri). Sve ostalo, što boranija misli da sa sićom manjom od <100.000usd može nešto napraviti i zaraditi, nema veze za životom, već sa najobičnijom kockom... Sa tim parama veće šanse imate u Las Vegasu...

Al opet, da ne bude da ventura stalno sere, evo pozivam nekoga ko je uspeo na forexu da se javi, da traduje duže od godinu dana, i da je u plusu (količina novca nije bitna, samo je bitan plus) i ja ću odštampati celu ovu temu i pojesti je.
 
Odgovor na temu

MihailoFX
Beograd

Član broj: 220774
Poruke: 74
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: Forex - Trgovina Valutama16.09.2009. u 06:23 - pre 176 meseci
Počni da štampaš...
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Forex - Trgovina Valutama16.09.2009. u 20:56 - pre 176 meseci
U dva primerka :)
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
213.145.131.*



+6455 Profil

icon Re: Forex - Trgovina Valutama16.09.2009. u 21:23 - pre 176 meseci
Citat:
MihailoFX: Počni da štampaš...


Vrlo rado, samo kad bi se našao neko... Da li znaš nekoga ko ispunjava moje uslove? Vidim da si početnik koji još uvek skuplja hrabrost da li da uloži pare ili ne, al to se ne računa... Važi se samo ako je neko stavio stvarne pare, i ostao u plusu/nuli nakon godinu dana...

A i pojasniću ti kako sam došao do zaključka da nisi uložio nikakve pare u forex, već da pričaš na prazno, čisto da se ne trudiš da mi objašnjavaš kako si ti uspešan forex trgovac... U Aprilu ove godine si rekao da si počeo pre 6 meseci, stavio si 3000 dolara i zarađuješ 2.5 do 4.5k dolara mesečno... Da uprosečimo, to je 116% mesečni return na osnovnu investiciju (da zanemarimo da si zajebo jezdu, dafinu i madoffa zajedno tim returnom)... Uzevši u obzir tvoj potencijalni trading staž, kao i tvoj početni ulog, ti bi sada trebao da imaš na računu malo manje od 7 miliona dolara... S obzirom da nemaš problem sa iznošenjem cifri (pošto si već naveo koliki ti je ulog i koliko zarađuješ mesečno), da je ovo sve istina, i da imaš čak i 7000 dolara na računu a ne 7000000 dolara to bi mi već debelo natrljavao na nos... A pošto ne vidim ništa osim neke mlake priče, dajem si za pravo izvući zaključak koji sam već naveo - ćorak.

[Ovu poruku je menjao ventura dana 16.09.2009. u 22:35 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Forex - Trgovina Valutama16.09.2009. u 21:59 - pre 176 meseci
Citat:
ventura: Da li znaš nekoga ko ispunjava moje uslove?

Ne znam za njega, al' znam za sebe :)
 
Odgovor na temu

eloks
Webmaster
Novi Sad

Član broj: 141574
Poruke: 77
*.dynamic.adsl.itsisp.net.



+3 Profil

icon Re: Forex - Trgovina Valutama17.09.2009. u 15:17 - pre 176 meseci
Citat:
ventura: Vrlo rado, samo kad bi se našao neko... Da li znaš nekoga ko ispunjava moje uslove? ]

Ne vidim svrhu tvog pitanja.
Sa takvim pristupom niko nije postao forex trgovac,a pitanje je dali ti uopšte to želiš postati.Veliko je gubljenje vremena ubeđivati te u nešto što je opštepoznato u svetu.
Da si ozbiljan,uz vrlo malo truda našao bi dosta stranih foruma koji se bavi isključivo forexom,i upoznao bi puno ljudi koji godinama živi od forexa.
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Poslovanje :: Forex :: Forex - Trgovina Valutama

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 211633 | Odgovora: 610 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.