Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Forex - Trgovina Valutama

[es] :: E-Poslovanje :: Forex :: Forex - Trgovina Valutama

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 212535 | Odgovora: 610 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MihailoFX
Beograd

Član broj: 220774
Poruke: 74
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: Forex - Trgovina Valutama02.06.2009. u 10:37 - pre 181 meseci
Prve kontakte u poslu imao sam sa GAIN CAPITAL GROUP DLL iz Njujorka i bio sam prezadovoljan. Jedini problem je sto je novac dugo putovao kao doznaka, (Moja banka je banka Intesa).

Trenutno radim sa velikim novcem preko ATLAS brokera i PREZADOVOLJAN sam. Ekspozitura je u Beogradu i svaka transakcija u oba pravca se meri MINUTIMA.

Ukoliko ste zainteresovani mozemo zajedno otici kod njih uz moju preporuku.
 
Odgovor na temu

Amazzon
Beograd

Član broj: 163058
Poruke: 67
92.244.134.*



+1 Profil

icon Re: Forex - Trgovina Valutama02.06.2009. u 13:28 - pre 181 meseci
MihailoFX imam neka pitanja za tebe:
1)Sa kolikim depozitom i leverageom si poceo?
2)Trgujes li manualno ili koristis automatizovane sisteme kao sto su expert advisor i programiranje u mql4 jeziku?
3)Koliko vremena ti je trebalo da predjes sa demo na realan racun?
4)Koliki ti je sharpe ratio i koji vremenski chart koristis?
5)Da li trgujes short-term ili long-term?
 
Odgovor na temu

MihailoFX
Beograd

Član broj: 220774
Poruke: 74
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: Forex - Trgovina Valutama02.06.2009. u 14:10 - pre 181 meseci
Evo odgovora po stavkama:

1)Sa kolikim depozitom i leverageom si poceo?

Počeo sam sa 2500 $ 1:100, trenutno nikad nisam ispod 10.000 $ na računu i trgujem sa 5 lotova na 1:200. Mnogi kažu da je to rizično ali ja nemam nijednu negativnu trgovinu u poslednjih 60 dana (mogu da ti pošaljem izvod na mejl)

2)Trgujes li manualno ili koristis automatizovane sisteme kao sto su expert advisor i programiranje u mql4 jeziku?

Platforma na kojoj radim je "Metatrader". Trgujem manuelno, a kad nisam pored računara uključen mi je autopilot kojeg sam sam napravio po principima mog načina trgovanja.

3)Koliko vremena ti je trebalo da predjes sa demo na realan racun?

Uradio sam ono što nikome ne bih preporučio. Naime, posle 15ak dana sam prešao na realni i imao neverovatnu sreću da u dve tri trgovine zaradim preko 3500 $. Povukao sam taj novac tako da mi je ostao početni ulog i naravno spržio ga za sledećih 10ak dana. E onda: edukacija, ulazak u svet programiranja i eto me.... Živim od forex-a. Predpostavljam da nisam imao sreće u početku, verovatno ne bih nastavio

4)Koliki ti je sharpe ratio i koji vremenski chart koristis?

Trgujem isključivo na MINUTNOM chart-u sa alatima koji vode računa o trendovima na ostalim čartovima.

5)Da li trgujes short-term ili long-term?

Isključivo SKALPING metoda, 7 do 20 pipseva dnevno.

Ukoliko si zainteresovan mogu da ti pošaljem detaljnije objašnjenje mog sistema.

POZDRAV!
 
Odgovor na temu

MihailoFX
Beograd

Član broj: 220774
Poruke: 74
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: Forex - Trgovina Valutama02.06.2009. u 14:11 - pre 181 meseci
I još DVE bitne stvari:

JAKO JE BITNO ODREDITI ZARADU I POVLAČITI NOVAC ČIM SE DOSTIGNE ŽELJENA SUMA.

NE BITI ALAV. AKO SI ODREDIO 15 PIPSEVA DNEVNO - STANI NA 15 KAKO GOD TI DOBRO IŠLO. TREBA I NEKO DRUGI DA ZARADI!
 
Odgovor na temu

MihailoFX
Beograd

Član broj: 220774
Poruke: 74
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: Forex - Trgovina Valutama02.06.2009. u 15:20 - pre 181 meseci
Evo za neverne Tome


[Ovu poruku je menjao Gojko Vujovic dana 03.06.2009. u 22:39 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

MihailoFX
Beograd

Član broj: 220774
Poruke: 74
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: Forex - Trgovina Valutama02.06.2009. u 15:35 - pre 181 meseci
Evo i još jedne sličice

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Forex - Trgovina Valutama03.06.2009. u 17:58 - pre 181 meseci
Citat:
MihailoFX: Evo za neverne Tome

Citat:
MihailoFX: Evo i još jedne sličice


Hoćeš li nam malo pojasniti šta se na ovim screenshotovima vidi?

Ja koliko vidim jedan račun ti je u blagom minusu, drugi u plusu 40%... A pošto su u pitanju kratki vremenski periodi, ovakvi rezultati su za očekivati čak i kad neko nasumično ubada... Daj ti nama presek kroz 6meseci, godinu, dve, tri, daj nam neki presek gde si napravio stotine i stotine tradeova, pa tek onda imaš neko pravo da bilo šta kažeš na temu svoje uspešnosti... Sa ovih 20-30 transakcija, i to još filtriranih (mogao si bar da obratiš pažnju da budu sortirani po vremenu a ne po P/L-u), ne možeš da kažeš ništa...

[Ovu poruku je menjao Gojko Vujovic dana 03.06.2009. u 22:39 GMT+1]
 
Odgovor na temu

eloks
Webmaster
Novi Sad

Član broj: 141574
Poruke: 77
*.dynamic.adsl.itsisp.net.



+3 Profil

icon Re: Forex - Trgovina Valutama03.06.2009. u 18:30 - pre 181 meseci
Citat:
Prve kontakte u poslu imao sam sa GAIN CAPITAL GROUP DLL iz Njujorka i bio sam prezadovoljan. Jedini problem je sto je novac dugo putovao kao doznaka, (Moja banka je banka Intesa).

Trenutno radim sa velikim novcem preko ATLAS brokera i PREZADOVOLJAN sam. Ekspozitura je u Beogradu i svaka transakcija u oba pravca se meri MINUTIMA.

Ukoliko ste zainteresovani mozemo zajedno otici kod njih uz moju preporuku.


MihailoFX hvala ti.Puno lepo sam čuo za ATLAS.Za sada ću još malo da vežbam na Demo računu,pa ću ondak da tamo otvorim pravi račun.
Malo da testiram strategije na raznim vremenskim chartovima pošto malo vremena imam zbog sezonskih honorarnih poslova,pa mi kada nisam kući H1 najbolje odgovara za dugu poziciju,a strategije na M1,M5 i M15 za kratke skalping strategije kada sam kući.Dali mozeš i meni da pošalješ tvoju skalping metodu na moj mail [email protected] .Trenutno usavršavam i testiram strategiju na H1 sa kojim evo koristeći medvedje raspoloženje GPD/USD danas sa 0,1 lotom na demo računu do sada uspeo da zaradim već 270$,a biće još više pošto cena pada ko cigla,pa mogu i ja da ti pošaljem moju strategiju za taj chart ako te zanima.

Pozdrav.

 
Odgovor na temu

bule4x
Beograd

Član broj: 173823
Poruke: 5
93.86.1.*

Sajt: bluesad.com


Profil

icon Re: Forex - Trgovina Valutama05.06.2009. u 13:34 - pre 181 meseci
Uciti, uciti i UCITI!!!
Ali najveci protivnik si sam sebi. S jedne strane tržista si ti a sa druge, sve tvoje lose osobine, pohlepa, strah, neopreynost, nedoslednost, itd....
 
Odgovor na temu

damir78
Vojvodina

Član broj: 47818
Poruke: 54
93.86.80.*

Sajt: https://www.grenef.com


+1 Profil

icon Re: Forex - Trgovina Valutama07.06.2009. u 09:28 - pre 181 meseci
kako to Ventura vidiš da je račun u minusu????

ja koliko vidim, on je radio withdraw....

pazi, na forexu može da se zaradi dobra lova a može i da se izgubi, naravno....

eto npr. ja sam imao jednu nedelju kiks 500$, a sledeću zaradio oko 1500$ a sledeću minus 1000$...
i to sve na micro nalogu ali sa malo većim lotsom radim....

svima naravno preporučujem učenje i vežbanje na demo nalogu, zatim prelazak na micro nalog
i to sa uplatom od 30$ za šta dobijaš 3.000 centi...

I ako se izgube novci, nije neka velika frka... ne vidim razlog zašto ne probati???
po tvom (ventura) najbolje je ništa ne raditi....

 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
81.93.93.*



+6455 Profil

icon Re: Forex - Trgovina Valutama07.06.2009. u 22:29 - pre 181 meseci
Forex trgovanje je daleko od lake love, kako svi ovde predstavljaju forex... Ja sam lično probao forex, pukao neke sitne pare, ali znam čoveka koji je svu svoju imovinu prokockao na forexu... Bukvalno sve... Počeo je prvo sa keš lovom, pa kad je to izgubio onda krenuo da se vadi... Auto, pa vikendica/kuća na selu, pa se žena razvela od njega pa je i svoju polovinu stana ostavio na forexu...

Ovo što predstavljaju ovi silni 'znalci', sve sa ovim smešnim botovima za trgovanje, i tehničkom analizom (za nepoverovati da je u Srbiji postojala naizgled ozbiljna trading škola koja je na sva usta promovisala tehničku analizu/trgovinu), nije ništa više nego najobičnija kocka... Otiđi u kazino i stavljaj pare na crveno/crno... Dobijaćeš, gubićeš, i tako u krug, ali ćeš na kraju ostati bez para... Jedini način da zaradiš je da prekineš u nekom trenutku kad si u plusu, ali to i dalje ne pomera ni za milimetar činjenicu da je forex najobičnija kocka za većinu učesnika.
 
Odgovor na temu

Amazzon
Beograd

Član broj: 163058
Poruke: 67
92.244.136.*



+1 Profil

icon Re: Forex - Trgovina Valutama09.06.2009. u 15:41 - pre 180 meseci
Citat:
ventura: Forex trgovanje je daleko od lake love, kako svi ovde predstavljaju forex...


Hajde definisi nam po tebi forex trgovanje??

Citat:
ventura:Ja sam lično probao forex, pukao neke sitne pare


To sam i predpostavio iz ranijih postova.

Citat:
ventura:Znam čoveka koji je svu svoju imovinu prokockao na forexu... Bukvalno sve... Počeo je prvo sa keš lovom, pa kad je to izgubio onda krenuo da se vadi... Auto, pa vikendica/kuća na selu, pa se žena razvela od njega pa je i svoju polovinu stana ostavio na forexu...


Ovo apsolutno nista ne znaci, normalno da postoje kockari generalno na berzi, kupi npr. paket akcija neke firme i cekaj da skoce(ili ne skoce), sve je u principu isto...ali ne zanemari i one koji zaradjuju svakodnevno(day trejderi)...

Citat:
ventura:Ovo što predstavljaju ovi silni 'znalci', sve sa ovim smešnim botovima za trgovanje, i tehničkom analizom (za nepoverovati da je u Srbiji postojala naizgled ozbiljna trading škola koja je na sva usta promovisala tehničku analizu/trgovinu), nije ništa više nego najobičnija kocka...


Sta je po tebi tehnicka analiza?

Citat:
ventura:Otiđi u kazino i stavljaj pare na crveno/crno... Dobijaćeš, gubićeš, i tako u krug, ali ćeš na kraju ostati bez para...
Jedini način da zaradiš je da prekineš u nekom trenutku kad si u plusu, ali to i dalje ne pomera ni za milimetar činjenicu da je forex najobičnija kocka za većinu učesnika.


Za neznalce normalno da forex i generalno berza dodje kao kocka.

[/quote]
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dial-up.dsl.siol.net.



+6455 Profil

icon Re: Forex - Trgovina Valutama09.06.2009. u 17:22 - pre 180 meseci
Citat:
Amazzon:
Ovo apsolutno nista ne znaci, normalno da postoje kockari generalno na berzi, kupi npr. paket akcija neke firme i cekaj da skoce(ili ne skoce), sve je u principu isto...ali ne zanemari i one koji zaradjuju svakodnevno(day trejderi)...

A u čemu se način trgovine učesnika na ovoj temi razlikuje od čiste kocke?

Citat:
Amazzon:
Sta je po tebi tehnicka analiza?

Tačno se zna šta je tehnička analiza... Ne po meni niti po bilo kome drugome.. Tehnička analiza je način trgovanja gde se za odluke o trgovini uzimaju isključivo 'podaci' koji se analiziraju na kojekakve načine, stochastic, trend linije i sl. i na osnovu toga prave naredni tradeovi... Sa druge strane fundamentalna analiza znači da su tradeovi bazirani na podacima iz realnog sveta (promena kamatne stope, svetska kriza, business performance, događaj u kompaniji i sl.)

Citat:
Amazzon:
Za neznalce normalno da forex i generalno berza dodje kao kocka.

Sigurno da sam kompletna neznalica po pitanju berze, stoga mi i forex izgleda kao kocka...

[Ovu poruku je menjao Gojko Vujovic dana 09.06.2009. u 21:15 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: Forex - Trgovina Valutama09.06.2009. u 20:50 - pre 180 meseci
Ventura, ceo zivot je kockanje. Svaka odluka koju doneses moze da izadje na dobro i na lose. Kada zapocinjes neki biznis i to je kocka, kada uzimas kredit ili ulazes u nekretninu i to je kocka. Sve je samo u tome koliko je neko spreman da rizikuje, bilo to na ulici ili na Forex-u.
 
Odgovor na temu

eloks
Webmaster
Novi Sad

Član broj: 141574
Poruke: 77
*.dynamic.adsl.itsisp.net.



+3 Profil

icon Re: Forex - Trgovina Valutama10.06.2009. u 11:50 - pre 180 meseci
Ja mislim da je svaki posao kockanje ako se ne zna raditi,pa radimo naslepo od kojeg imamo samo štete.
Čim mi naučimo posao da radimo, postanemo stručni,i posao prestane da bude kockanje.
Novce se gube samo ondak kada ne znamo voditi posao.Tako je to u svim privatnim poslovima.Počinjemo zaradjivati tek kada naučimo posao raditi,ili učenjem ili kroz praksu posle gubitka mnogo novaca.
Tako je i sa foreksom,neko uči mesec dana neko više godina na demo računu,neko izgubi dosta novaca dok ne nauči posao raditi kako treba.Ali bitno je ne odustati.Tek ćemo ondak naučiti da radimo i ovaj posao kao i bilo koji sa kojim želimo da se bavimo.Imamo ljude koji mogu pokazati i dokazati da lepo zaradjuju na to,a to što mi ne možemo isto tako da poslujemo,za to smo mi sami krivi.Pogotovo kada smo lenji ili nas ne interesuje taj posao,pa izmišljamo ili pogrešno procenjujemo mogućnosti odredjenog posla.
 
Odgovor na temu

damir78
Vojvodina

Član broj: 47818
Poruke: 54
93.86.32.*

Sajt: https://www.grenef.com


+1 Profil

icon Re: Forex - Trgovina Valutama10.06.2009. u 19:59 - pre 180 meseci
ja naprimer znam čoveka koji je uložio novac u realan posao, uložio gomilu para u mašine,krenu da radi
počeo da zarađuje i onda od jednom neka frka, počeo da gubi novce...
Država, fixni troškovi i na kraju pukao sve, razveo se od žene, kuća mu pod hipotekom, itd.....

A to nije nikakav razlog za odustajanje od ulaganja u svoj posao....

Tehnička analiza... najbolje je kombinovati i jednu i drugu, ali i to je relativno...
Svuda se greši, greši se na forexu, greši se u "realnom" poslu...

Bitno je ne odustati, raditi pametno, kontrolisati svoju tamnu stranu i učiti na greškama....

evo upravo sam uzeo 65 pipseva na kombinaciji tehniče i fundamentalne analize....
pa pomnožite sa svojim lotsom.... :-)

I ovo je forum da bi svi nešto naučili jedni od drugih i preneli neka svoja znanja, a ne da bi dokazivali jel kocka ili nije...
Za mene odavno nije kocka a ko misli da jeste, nek otvori svoju temu pa nek piše tamo šta misli...
 
Odgovor na temu

Amazzon
Beograd

Član broj: 163058
Poruke: 67
92.244.136.*



+1 Profil

icon Re: Forex - Trgovina Valutama10.06.2009. u 20:48 - pre 180 meseci
Ne znam vise kuda vodi ova tema, u svakom slucaju nekolicina je onih koji ovo ozbiljno shvataju...evo motivisacu malo ucesnike ove teme: kao prvo procitajte odlicnu knjigu http://books.google.com/books?...ver&dq=millionaire+traders i odgledajte video http://www.youtube.com/watch?v=lK58oT5GTGE , nije kao vecina koja govori o bogacenju na berzi preko noci, nego o intervjuima nekoliko trejdera koji su poceli sa skromnim kapitalom i danas zaradjuju stotine hiljada dolara godisnje trgujuci akcijama i valutama...interesantno je da je njihov put do uspeha opisan detaljno sa sve njihovim imenima, sistemima za trgovinu, pa cak i parovima valuta i imenima akcija kojima trguju. U knjizi nema nikakve carobne formule za brzo bogacenje, tako da ne ocekujte svasta. Ovi ljudi su pozitivni godinama i obavljaju nekoliko stotina trejdova godisnje.
I jos nesto, niko od njih ne trguje rucno ili manuelno, vec koriste automatizovane sisteme ili angazuju programere koji im pomazu u njihovom kreiranju.
 
Odgovor na temu

zorans
aka DENiRO
IT Manager; E-Trading
NBG

Član broj: 13452
Poruke: 56
93.86.90.*



Profil

icon Re: Forex - Trgovina Valutama12.06.2009. u 00:40 - pre 180 meseci
pozdrav,
samo bi zeleo da kazem IMHO, da ono sto donosi >= 100% profita godisnje, nosi i rizik od 100% gubitka godisnje. koliko zaradjenih para je vredno risika od gubitka svih para? mislim da nema tih para. sumnjam da neko sa odnosom average annual return/max total equity drawdown od 1:1 (za slucaj pd 100% profita godisnje) moze da izdrzi u ovom poslu duze od 5 godina. bankrot u najavi pre ili kasnije...
mnogo realniji scenario je odnos od avg annual return/max te drawdown 30% : 50% (dugirm recima rizik od gubitka 50% totalnog kapitala za srednju vrednost od 30% profita godisnje) uz puno znanja i iskustva i pametnog rada, moze se napraviti strategija (ili ti skup od nekoliko razlichitih ne korelarnih systema) koja taj odnos doteruje na 30% annual return/30-40% max te drawdown. veoma malo je onih old school tradera koji kroz svoje live trgovanje imaju ovaj odnos u korist average annual return, (ti likovi uglavnom rade za velike hedge fund-ove), stim sto njihov average godisnji profit ne prelazi 20% za rizik tj max drwawdown od recimo 15-18% chak su ove cifre i manje jer vise od 15% gubtika kapitala u nekom periodu je pogubno za njohove cliente jer trguju milijarde tudjeg kapitala. rizik je usko vezan za profit i odredjeni bol se mora pretrpeti zarad profita, a taj bol za odredjeni dobitak (odnos) mi pokusavamo da prilagodimo sebi, tj pain to gain ratio. ove sve cifre su za period od 5 do 10 godina live trgovanja, jer uzorak od 6 meseci do 2 godine trgovanja nije dovoljno relevantan jer je premali.
da li ovde postoji covek koji je 5+ godina u ovom poslu i da mu je account u profitu od pocetne ulozene sume ili zbira deposita kroz ovaj period?

moram da dodam da od scalpinga nema para ima samo bankrot pre ili kasnije. takvo trgovanje je cista kocka i nagadjanje, naprimer kao da se kladite sad u ovom trenutku da cete znati u buducnosti u sat kad ce poceti kisa da pada i koliko ce u sat da traje. oni koji misle da to nije bas tako, shvatice kad ostanu na 0-5% svog pocetnog kapitala u jednom trenutku. nemojte biti fooled by randomness! trgujte trend a ne shum, i sve posmatrajte na dugorocnom nivou. trgovanje je putovanje ne destinacija. ne mozes biti profitabilan svaki dan, ne mozes biti profitabilan svaki mesec, ne mozes biti profitabilan svaku godinu, ali mozes biti profitabilan na dugorocni period. samo oni koji tako gledaju na ovaj posao mogu uspeti u njemu (< od 10%). ja to vidim jos i kao: radi suprotno od onog sto radi vecina ako mislis biti na pobednickoj strani. nije tesko zakljuciti sta radi vecina, al je tesko raditi suprotno i ostati dosledan u tome.

[Ovu poruku je menjao zorans dana 12.06.2009. u 02:08 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bendzi54
Slavica Rogulja
Beograd

Član broj: 75783
Poruke: 7
*.adsl-3.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Forex - Trgovina Valutama20.06.2009. u 13:35 - pre 180 meseci
MIHAILOFX,
DA LI MOZES DA MI SE JAVIS NA e-MAIL:[email protected] ,vezano za tvoj sistem i obuku
Pozdrav
 
Odgovor na temu

eloks
Webmaster
Novi Sad

Član broj: 141574
Poruke: 77
*.dynamic.adsl.itsisp.net.



+3 Profil

icon Re: Forex - Trgovina Valutama18.08.2009. u 16:34 - pre 178 meseci
Citat:
samo bi zeleo da kazem IMHO, da ono sto donosi >= 100% profita godisnje, nosi i rizik od 100% gubitka godisnje. koliko zaradjenih para je vredno risika od gubitka svih para? mislim da nema tih para. sumnjam da neko sa odnosom average annual return/max total equity drawdown od 1:1 (za slucaj pd 100% profita godisnje) moze da izdrzi u ovom poslu duze od 5 godina.


Ne bih se složio sa ovim.Sama činjenica da 80% bogataša u svetu se obogatio upravo na ovoj berzi govori da to nije tako.
Kada čovek zna kada da rizikuje,profit je uvek veći od gubitka.
Takodje mnogi na berzi zaradjuju jednu solidnu platu,bez težnji da se obogate,a za to koriste dosta sigurne sisteme.

Rodjak mog komšije otišao u Japan sa 40 dolara.Kada dobro prostudirao berzu,sa 40 dolara za dve godine eto ima veliku kompaniju i sa svojim privatnim avionom došao u Srbiju.Žao mi je što nisam bio tu u tom trenutku,ali kako sam čuo od komšije,on upravo koristi sistem visokog rizika gde i profitirao.
Takvo trgovanje se uči mesecima i godinama pre nego što neko krene na živi račun.
A da to može da bude istina,eto primera na mom Demo računu gde vežbam upravo taj visokorizični sistem.
Tačno za 24 sata udvostručio deposit.I takva trgovina kada se uvežba,može dosta puta da se ponovi kada se stegnu odgovarajući uslovi.
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Poslovanje :: Forex :: Forex - Trgovina Valutama

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 212535 | Odgovora: 610 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.