Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ADO, DBgrid i navigacija uz pomoc kursorski strelica

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: ADO, DBgrid i navigacija uz pomoc kursorski strelica

[ Pregleda: 2673 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

holy_knight

Član broj: 150240
Poruke: 28
79.101.178.*



+2 Profil

icon ADO, DBgrid i navigacija uz pomoc kursorski strelica24.03.2008. u 17:08 - pre 195 meseci
Imam jednu tabelu artikala u kojoj imam nekoliko tekstualnih polja i 2 polja (pic1 i pic2) koja su putanje do slike. Tekstualna polja prikazujem u dbGridu a slike su prikazane preko 2 image komponente. Kada se pritisne na red u dbGridu promene se i slike u zavisnosti od artikla. I to sve lepo radi ali hteo bi da napravim i kada se menjaju redovi u dbGridu uz pomoc strelica na dole i na gore menjaju i slike u zavisnosti od artikla. Problem je sledeci da ako koristim event OnKeyDown on mi prikazuje sliku od prethodno aktivnog artikla a ne od onog na kojeg sam presao. Da li neko zna kako bi ovo mogao da resim? Svaka pomoc dobrodosla.
 
Odgovor na temu

savkic
Igor Savkić

Moderator
Član broj: 92186
Poruke: 2739



+92 Profil

icon Re: ADO, DBgrid i navigacija uz pomoc kursorski strelica24.03.2008. u 18:42 - pre 195 meseci
> Tekstualna polja prikazujem u dbGridu a slike su prikazane preko 2 image komponente. Kada se pritisne na red u dbGridu promene se i slike
> u zavisnosti od artikla. I to sve lepo radi ali hteo bi da napravim i kada se menjaju redovi u dbGridu uz pomoc strelica na dole i na
> gore menjaju i slike u zavisnosti od artikla. Problem je sledeci da ako koristim event OnKeyDown on mi prikazuje sliku od prethodno
> aktivnog artikla a ne od onog na kojeg sam presao. Da li neko zna kako bi ovo mogao da resim? Svaka pomoc dobrodosla.

Da li koristiš DBImage kontrole koje su povezane sa odgovarajućim poljima iz baze? Ako da onda ti ne treba ništa dodatno da radiš, kada se promeni aktivni slog promeniće se i sadržaj tih kontrola. DBGrid automatski menja aktivni slog posle pritiska na strelicu gore ili dole. OnKeyDown ti ne treba.
 
Odgovor na temu

holy_knight

Član broj: 150240
Poruke: 28
79.101.178.*



+2 Profil

icon Re: ADO, DBgrid i navigacija uz pomoc kursorski strelica24.03.2008. u 18:57 - pre 195 meseci
Ne koristim dbImage komponentu vec obicnu image komponentu posto u tabeli cuvam samo ime slike koja se nalazi u tacno odredjenom folderu (imam 2 foldera thumb i pics za jednu sliku) i onda radim concat imena slike sa putanjom foldera.
 
Odgovor na temu

savkic
Igor Savkić

Moderator
Član broj: 92186
Poruke: 2739



+92 Profil

icon Re: ADO, DBgrid i navigacija uz pomoc kursorski strelica24.03.2008. u 19:07 - pre 195 meseci
> Ne koristim dbImage komponentu vec obicnu image komponentu posto u tabeli cuvam samo ime slike koja se nalazi u tacno odredjenom folderu
> (imam 2 foldera thumb i pics za jednu sliku) i onda radim concat imena slike sa putanjom foldera.

Onda kako prikazuješ te slike u Image kontroli, dovoljno je da handluješ OnRecordScroll (ili OnScroll) event dataseta.
 
Odgovor na temu

holy_knight

Član broj: 150240
Poruke: 28
79.101.178.*



+2 Profil

icon Re: ADO, DBgrid i navigacija uz pomoc kursorski strelica24.03.2008. u 22:43 - pre 195 meseci
Ekstra. Stavio sam u onDataChange event od dataSet-a i radi. Hvala puno.
 
Odgovor na temu

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: ADO, DBgrid i navigacija uz pomoc kursorski strelica

[ Pregleda: 2673 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.