Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Jednostavan računovodstveni softver

[es] :: IS i ERP :: Jednostavan računovodstveni softver

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 54591 | Odgovora: 83 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
*.teletrader.com.



+10242 Profil

icon Re: Jednostavan računovodstveni softver17.12.2009. u 07:42 - pre 173 meseci
Citat:
Moonshine: @Java
Upao si u flame bez potrebe. Pitanje u kome je range trazio objasnjavanje racunovodstvene prakse i knjigovodstvenih standarda je bilo retoricko. I vise se odnosilo na to kako mi previse vremena provodimo definisuci te pojmove, i razglabajuci beskrajne price o njima, nego zaista primenjujuci nesto sto postoji odaavnooo.

Ako je tako - izvinjavam se.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Digital Priest
Dejan Pejčinovski
software architect, new dimension
New Dimension
Pančevo

Član broj: 62522
Poruke: 27
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: www.nd.rs


+1 Profil

icon Re: Jednostavan računovodstveni softver17.12.2009. u 10:49 - pre 173 meseci
@moonshine:

Ti, a i još neki ovde, kritkovanje neke tehnologije ili načina rada mešaš sa pljuvanjem nekoga lično, i tu onda nema dalje rasprave, jer se očigledno ne možemo dogovoriti oko značenja i tumačenja rečenica. Ti bi se našao lično uvređen ako bi ja, na primer, kritikovao nokiju za način reklamiranja i prodaje i implementacije antene predajnika jer je tvoj telefon - nokia telefon, i onda mene proglasio za nepoznavaoca ovoga i onoga i pljuvača vrednih inženjera koji rade u nokiji. Čista zamena teza.

Ako svako svaku reč i svaki postupak razume onako kako hoće, a hoće da razume kao lični napad, a ne kako piše, onda se i ja pridružujem, shvatam ono što si napisao kako želim, i onda se potpuno se slažem sa tobom> u pravu si. I nadam se da ovo "u pravu si" nece biti protumačeno kao moje ne znanje uvijeno u licni napad, izvinjivama se, pljuvanje.

I pokušaću da prihvatim i ideju da je bolje da srčemo kaficu nego da trošimo vreme na rasprave ili ne-daj-bože nešto konkretno radimo i to ko zna gde i ko zna kad pričamo nekom... jer onda rizikujemo da neko, nogo kasnije, uz jutarnju kaficu, ne radeći ništa, ne znajući ništa o tome i ne želeći da zna išta o tome nečemu, to shvati kao lični napad i okarakteriše nas koji smo to nešto radili kao dosadne, nekulturne, primitivne, cinične, neznalice i pljuvače.

DP


P.S. Što bi neko reko... do fear inside of who you are...
 
Odgovor na temu

meron
Patrik Attila Mero
SZIE UNI
Sombor

Član broj: 257891
Poruke: 1
*.pool.invitel.hu.



Profil

icon Re: Jednostavan računovodstveni softver20.04.2010. u 14:26 - pre 169 meseci
poštovani,

ne znam da li pišem dobrom blogu, tu sam našao nešto oko teme koja me interesuje..

da li mi može neko dati savet koji je softver za jednu malu trgovinu dobar, ako ne, onda gde mogu da ih nadjem na netu, jer jako teško nalaiz ove programe na internetu.

hvala unapred!!

mp
 
Odgovor na temu

S A J A
Beograd

Član broj: 226539
Poruke: 1904
*.static.sbb.rs.



+421 Profil

icon Re: Jednostavan računovodstveni softver05.07.2010. u 20:59 - pre 167 meseci
Čemu ta negativnost? U Srbiji ima da se nađe dosta poslovnog softvera a neki među njima su i prilično dobri. Tebi niko ne brani da napišeš svoj program koji bi bio najbolji. Slažem se da nema nekog centralizovanog mesta gde bi neko mogao da se informiše. Evo ja dajem svoj skromni doprinos u vidu liste par web sajtova poslovnog softvera u Srbiji, poređao sam ih abecedno da ne ispadne da nekog favorizujem a dodatno se izvinjavam ako sam nekog zaboravio da upišem.


http://www.absoft.rs/
http://www.adacco.com/
http://www.bitimpeks.rs/
http://www.bizniskompas.rs/
http://www.biznisoft.com/
http://www.bluesoft.rs/
http://www.code.rs/
http://www.datalab.rs/
http://www.infosys.rs/
http://www.lidder.net/
http://www.logik.rs/
http://www.micro.co.rs/
http://www.navexpress.rs/
http://www.poslovniprogrami.rs/
http://www.pro-bit.rs/
http://www.psit.rs/
http://www.wings.rs/
 
Odgovor na temu

navigator
Navigator doo
Novi Sad

Član broj: 69833
Poruke: 19
*.rs
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.navigator.rs


Profil

icon Re: Jednostavan računovodstveni softver06.07.2010. u 08:09 - pre 167 meseci
>
Dodaj listi i http://www.navigator.rs
 
Odgovor na temu

mikal
srb

Član broj: 151312
Poruke: 102
*.static.bezeqint.net.



+8 Profil

icon Re: Jednostavan računovodstveni softver06.07.2010. u 17:42 - pre 167 meseci
Nisam negativan, već realan. Naravno da ima popriličan broj kuća i pojedinaca koji rade softver te namene. Ali pitanje je od kada? Retko ko je na tržištu više od 5-6 god. Kada im to dosadi i kada tu više nema para, bace se na pisanje softvera za nešto drugo. Voleo bih da vidim taj spisak za 5god. pa da tada prodiskutujemo. Nisam za to da neko piše softver za sebe, već samo da prilagodi par tabela koje će prilično lepo da rade poslove za koje je pitao. Daleko od ERP-a, i ostalih new age stvari. Koliko preduzetnika i malih firmi u Srbiji zaista treba ERP? Jako malo. Ako se radi o maloj radnji, verovatno je čovek na početku, nabavio je kasu, inventar, i potrošio za masu drugih stvari, a posao verovatno još nije počeo da bude isplativ. A sad ga naše kuće sačekaju sa programom koji ima trista ****. Ne treba njemu analiza, samo mu treba da ga inspekcija ne zatvori kada mu pogledaju knjige.
A posebna tema je oko cene softvera. Za neke je nemoguće utvrditi koliko koštaju. Neki se reklamiraju kao besplatni, a mi smo kao blesavi. Jedni drže obuku od 128 sati! Hoću da uradim kalkulaciju i da je proknjižim. Hoću da proknjižim izvod i par računa za troškove. Možda i zaradu. Verovatno bi u ovoj godini sve to uradio pešice za to vreme. A i uštedeo bih mnogo para koliko košta navedeno "konačno rešenje".
Drugi kažu: "još od osnivanja 2004 godine". To se zove tradicija!
Pridružiću se pitanjem "da li postoji na našem tržištu jednostavan i jeftin program za knjigovodstvo preduzetnika i malih preduzeća?"
 
Odgovor na temu

S A J A
Beograd

Član broj: 226539
Poruke: 1904
*.static.sbb.rs.



+421 Profil

icon Re: Jednostavan računovodstveni softver06.07.2010. u 19:24 - pre 167 meseci
Sa terminom ERP se poprilično preteruje u Srbiji, 100% sam siguran da preduzetnicima i malim preduzećima ne treba ERP a i bar polovini preduzeća srednje kategorije. Naravno termin ERP mnogo lepše zvuči nego računovodstveni program pa je to jedan od vidova marketinga. Ne znam odakle ti to da su programi toliko loši i da je podrška toliko loša. Dao sam ti spisak sajtova (plus još jedan koji je naknadno došao) pa zaređaj po njima i vidi šta sve nude. Ne bi bilo loše i da pozoveš te ljude i zakažeš prezentaciju koja je besplatna pa verujem da će se naći neko rešenje za to što ti treba.
 
Odgovor na temu

totovic
Aleksandar Totovic
CEO, Editor in Chief
ERP Consulting
Beograd

Član broj: 25536
Poruke: 840
*.mbb.telenor.rs.

Sajt: totovic.com


+1 Profil

icon Re: Jednostavan računovodstveni softver06.07.2010. u 20:00 - pre 167 meseci
Citat:
mikal: ...Retko ko je na tržištu više od 5-6 god. Kada im to dosadi i kada tu više nema para, bace se na pisanje softvera za nešto drugo...

Ovo je krajnje negativan stav prema ovom tržištu i uopšte nije realan. U ovoj zemlji postoji dosta ozbiljnih firmi koje se ovim poslom bave poduži niz godina. Naravno da nije svima potreban ERP, ali mislim da na tržištu knjigovodstvenih programa postoji prilično veliki izbor. Sa druge strane, teško da par Excel tabela mogu da zamene računovodstveni program. Šta da se radi kada se slučajno obriše fajl, ili par redova u fajlu???
Citat:
mikal: ..."da li postoji na našem tržištu jednostavan i jeftin program za knjigovodstvo preduzetnika i malih preduzeća?"

Kao što sam rekao, a Saja je i postavio spisak rešenja, ima ih sasvim dovoljno. Da li je nešto jeftino ili ne je relativna stvar. To važi i za jednostavnost.
Cave ab homine unius libri

The best argument against democracy is a five-minute conversation with the average
voter.
 
Odgovor na temu

Digital Priest
Dejan Pejčinovski
software architect, new dimension
New Dimension
Pančevo

Član broj: 62522
Poruke: 27
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.nd.rs


+1 Profil

icon Re: Jednostavan računovodstveni softver06.07.2010. u 21:58 - pre 167 meseci
Citat:
mikal: Nisam negativan, već realan. Naravno da ima popriličan broj kuća i pojedinaca koji rade softver te namene. Ali pitanje je od kada? Retko ko je na tržištu više od 5-6 god. Kada im to dosadi i kada tu više nema para, bace se na pisanje softvera za nešto drugo. Voleo bih da vidim taj spisak za 5god. pa da tada prodiskutujemo.
...
Drugi kažu: "još od osnivanja 2004 godine". To se zove tradicija!
...


Potpisujem, tj. slažem se u potpunosti i to zbog ličnog i praktičnog iskustva održavanja liste proizvođača zadnjih 10-ak godina. Mnogo duža lista od Sajine se nalazi na lidder sajtu. Pre par godina sam prestao da brišem neaktivne linkove, a da nisam lista bi bila bar 50% veća što govori u prilog tvojoj tezi. S tim da moram da dodam da je Sajin spisak kandidat za spisak koji će opstati duže od 5 godina od danas.

Citat:
mikal: A posebna tema je oko cene softvera. Za neke je nemoguće utvrditi koliko koštaju. Neki se reklamiraju kao besplatni, a mi smo kao blesavi. Jedni drže obuku od 128 sati! Hoću da uradim kalkulaciju i da je proknjižim. Hoću da proknjižim izvod i par računa za troškove. Možda i zaradu. Verovatno bi u ovoj godini sve to uradio pešice za to vreme. A i uštedeo bih mnogo para koliko košta navedeno "konačno rešenje".


I ovo potpisujem.

Citat:
mikal: Pridružiću se pitanjem "da li postoji na našem tržištu jednostavan i jeftin program za knjigovodstvo preduzetnika i malih preduzeća?"


Za mala preduzeća ima i to takav da jeftinije ne može, a jednostvnost je manja obrnuto srazmerno mogućnostima u odnosu na dve excell tabele. Potraži link na lidder educa verziju, skini je, zakaži prezentaciju, pregledaj ceo sajt, pročitaj help... za par dana si u sedlu. Ili uradi otprilike ono što je saja preporučio, bar za one iz njegove liste. Za preduzetnike ne znam, moraš potražiti na listi. Ja ti, ovako javno, garantujem da je stvarno besplatno za male firme, tj. za firme koje imaju manje od 300 izlaznih VP faktura robe, dok je ostalo neograničeno. Takođe garantujem da mogu osposobiti nekoga ko poznaje protok dokumenta u okviru firme za 1 sat da radi ono što si naveo i da sve to bude besplatno.

Da rezimiram, nije baš da smo svi bukači i prevaranti. Ima nas raznih, a ima i jeftinog i efikasnog softvera. Ono što ne postoji, a prečesto se traži, je to da bez ikakvog truda i da za 1 sat softver izgleda i radi onako kako ga je taj neko zamislio, a krajnji dometi administracije su mu excel, word i outlook. Glavno pitanje je zašto nije k'o word i excel, i zašto ne izgleda kao IE8.0, i zašto ima više od dve opcije (i to je mnogo) tj. zašto nije onako kako mi je komšija Mile pričao da ima i da će on da napravi čim stigne. Ipak treba našto i znati i biti spreman da se potroši koji dan na traženje i to bez obzira na to da li tražiš softver za malu srednju ili veliku firmu i bez obzira na to da li misliš da ga platiš ili koristiš besplatno.

DP/ND

 
Odgovor na temu

mikal
srb

Član broj: 151312
Poruke: 102
*.static.bezeqint.net.



+8 Profil

icon Re: Jednostavan računovodstveni softver06.07.2010. u 22:00 - pre 167 meseci
Citat:
totovic: Kao što sam rekao, a Saja je i postavio spisak rešenja, ima ih sasvim dovoljno. Da li je nešto jeftino ili ne je relativna stvar. To važi i za jednostavnost.

Da li je hleb za 10din jeftin. Jeste. Da li je hleb za 1.000din jeftin. Nije. Zašto sada relativizacija? Da li je softver za ciju obuku treba 128h jednostavan? NIJE. Tema posta je bila jednostavan program. Mislim da jednostavan obuhvata lak za učenje, lak za upotrebu, ne previse zahtevan. Iz želje da se dokopaju velikih klijenata, domaće firme, a i strani ponudjači su se bacili na tesku artiljeriju. Tu su grafikoni, tu je praćenje troškova po hiljadu i jednom kriterijumu. Covek je pitao za jednostavan računovodstveni program. Ja kazem da takvog nema. Hoće čovek wordpad, neće word 2100 GLX.
Kupovina programa nije kupovina svemirskog broda. Pogledao sam kratko listu. jedni nemaju cenu na sajtu. citaj "šišamo kako koga možemo". drugima ne možeš da izračunaš cenu, verovatno ni njima nije jasno kako su formirali cene, te iznajmljivanje, te licenciranje... treći su toliko zauzeti otimanjem para od raznih vladinih službi. četvrti su skoro slavili prvi rodjendan. petima sajt nije dostupan... šeste sam probao i pobegao glavom bez obzira (samo mazohisti mogu da vole tako nešto), iza sedmih je firma sa kapitalom od 250e, a softver koji pokušavaju da prodaju vredi 6x više!
Mogu ja ovako do kraja liste. Ima tu dobrih programa, ali ni jedan nije jednostavan i jeftin. Setite se kako je Bil Gates postigao uspeh. Napravio je jednostavan i jeftin OS.
 
Odgovor na temu

bubili19
ekonomista
Novi Sad

Član broj: 182946
Poruke: 4
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: Jednostavan računovodstveni softver07.07.2010. u 07:41 - pre 167 meseci
Da dodam jos jedan link na prethodnu listu.

www.informatix.rs

Nosi u nazivu ERP, negde to i podrzava i mislim da je za korisnike dosta lak za koriscenje, a nije ni skup i podrska im je odlicna.


 
Odgovor na temu

zoranix
Software Architect
IS MicroCore
Knjaževac

Član broj: 243111
Poruke: 162
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: www.micro.co.rs


+36 Profil

icon Re: Jednostavan računovodstveni softver07.07.2010. u 08:10 - pre 167 meseci
Zahtevi su oprečni: traži se jeftino, a dobro!

Dobar softver podrazumeva dobru podršku. Ovo je ključ uspeha i opstanka mnogih softverskih firmi, ali na žalost situacija nije sjajna. Do pre par godina se u Privrednoj komori, a i u Vladi, pričalo kako nam je izvoz pameti (odavno smo je izvezli i to više od 2000., nego pre toga!) jedina šansa. Paralelno s tom proklamacijom smo liberalizovali tržište i dozvolili da dođu veliki igrači (MS, Oracle, SAP...). Osim MS-a niko u Srbiji nije značajno napravio neki pomak, pa je tržište monopolizovano, sada se samo govori o NAV, a tu i tamo se pomene Oracle. Da li je nako od tih kompanija sprečio odliv "mozgova"? Ne. Da li je neka od njih uspela da stabilizuje tržište? Ne.

I dalje se uvodi NAV u opštinskim upravama (jer tu jedino ima para!) i to što siromašnije opštine, to veća buka. Da li tim opštinama treba NAV? Ne. Zašto? Zato što priroda poslova u opštinama, kao i njihov organizacioni status to ne traži. I šta sada?

Sada su, čak i na tako skučenom tržištu, male softverske kompanije potisnute i izbačene (političkim putem?) da više nemaju kome da prodaju svoj softver, odnosno jedino mogu da ga "poklone". Da, ali pod kojim uslovima?

Pretpostavimo da obična, mala, softverska firma ima tržište oko 100-tinak kupaca. Za takvu vrstu poslova, kako bi se to tržište održavalo na kvalitetan način, potrebno je najmanje 6-toro kvalifikovanih ljudi, plus menadžer i sistem administrator, dakle 8. Ne znam kako je kod drugih, ali mislim da je svuda situacija slična, isplaćuju se plate u bruto iznosu cca 50.000,00 dinara. To znači da je platni fond negde oko 400.000,00 dinara. Ako se dodaju troškovi obnavljanja opreme (najmanje 3 nova računara godišnje, 15.000,00 mesečno za struju, 5.000,00 za Internet ....) dolazi se do cifre koja je za 50% veća, 600.000,00 dinara i koja se mora fakturisati kao održavanje + PDV 18%=708.000,00 dinara. Ako se zna da isti tim, godišnje ne može da uveća posao za više od 5-8% kupaca, bez povećanja ljudstva, onda je sve jasno:
• Od novih poslova se ne može finansirati razvojni tim;
• Zbog slabe naplate odumrle privrede, raspoloživo je samo 50% sredstava od fakturisane realizacije;
• PDV je 18% na usluge, gde prethodnog poreza za odbitak skoro i da nema, pa je na 708.000,00 dinara fakturisanih usluga, PDV cca 108.000,dinara, koji se mora platiti od onih 50% naplate;
• Dakle ostaje cca 240.000,00 za plate i troškove 8-moro radnika.

Unapred se izvinjavam zbog grube kalkulacije, ali svrha ovoga je da pokažem kako poslovni softver danas ne može biti jeftin. Kao što se vidi ne može se poslovati pod ovakvim uslovima. Šta treba, po meni, uraditi?
• Smanjiti PDV na 8-10%, što će se kompenzovati povećanjem broja zaposlenih u sektoru;
• Dozvoliti da se za gorivo putničkih automobila (ovo čini značajan deo troškova!) koristi prethodni PDV kao odbitna stavka;
• Poboljšati pravnu regulativu da se na dokazani dug ne može podneti žalba i da se sudski procesi pretvore u maratonske;
• Oporezovati dodatno strane kompanije, koje prodaju softver na domaćem tržištu, a nemaju sopstveni razvoj u Srbiji;

Ovde bih mogao dodati što šta, ali mislim da bi i ovo bilo dovoljno. Interesantno je da se niko od domaćih softverskih kompanija ne žali, a pouzdano znam da je situacija očajna. Mislim da će mnoge kolege podeliti mišljenje sa mnom i da će i oni možda dati svoj doprinos, na bilo koji način, rešavanju našeg problema.

Dakle, dobar softver, sa dobrom podrškom ne može biti jeftin! Na žalost smanjenje cene uvek ide na račun podrške (zato je NAV tako skup!).

 
Odgovor na temu

totovic
Aleksandar Totovic
CEO, Editor in Chief
ERP Consulting
Beograd

Član broj: 25536
Poruke: 840
*.mbb.telenor.rs.

Sajt: totovic.com


+1 Profil

icon Re: Jednostavan računovodstveni softver07.07.2010. u 12:34 - pre 167 meseci
Citat:
zoranix: I dalje se uvodi NAV u opštinskim upravama (jer tu jedino ima para!) i to što siromašnije opštine, to veća buka. Da li tim opštinama treba NAV? Ne. Zašto? Zato što priroda poslova u opštinama, kao i njihov organizacioni status to ne traži. I šta sada? ... Sada su, čak i na tako skučenom tržištu, male softverske kompanije potisnute i izbačene (političkim putem?) da više nemaju kome da prodaju svoj softver...

Ako već imaš informacija, u kojim to opštinskim upravama je uveden NAV? Ja ne znam ni za jednu. Možda neka i ima, a da meni nije poznato, ali mi je zato poznato da NAV koristi stotinak uspešnih firmi, uglavnom privatnih. Niko od njih nije kupio NAV pod političkim pritiskom.
Nije mi ni jasno, zašto uopšte neko u ovu priču meša NAV ili SAP. Tema je jednostavan računovodstveni softver, a ova rešenja to nisu i uopšte ne prave konkurenciju firmama koje se bave takvim rešenjima. Čak i da prave, nisu u pitanju strane firme, već domaće firme koje upošljavaju veliki broj domaćih ljudi (programera i konsultanata). A takođe mi nije jasno, zašto neko pokušava da favorizuje niti domaća, niti inostrana rešenja. Valjda se gleda da li je nešto kvalitetno ili ne.




edit: izbrisan odgovor na poruku koja nije vise vidljiva.

[Ovu poruku je menjao m.petrovic dana 13.07.2010. u 00:33 GMT+1]
Cave ab homine unius libri

The best argument against democracy is a five-minute conversation with the average
voter.
 
Odgovor na temu

mikal
srb

Član broj: 151312
Poruke: 102
*.static.bezeqint.net.



+8 Profil

icon Re: Jednostavan računovodstveni softver07.07.2010. u 16:23 - pre 167 meseci
Gde se dotakoste politike i velikih sistema? Krenuli smo od jednostavnog racunovodstvenog softvera za malu trgovinsku radnju. Naravno da je sve, ali baš sve u državi nabavljeno preko partijskih firmi! Cena nikada nije bila problem, nije ni kvalitet, samo je procenat bio bitan! Da li se sećate kada je pok. premijer na sastanku u Microsoftu, prihvatio da nam se cela država vrti na pendžerima? Baš u tom trenutku se Nemačka opredeljivala za linux. Ali procenat je procenat, svakoj tetkici i u najmanjoj kancelariji nekog državnog organa je kupljen računar i vindouz! Najkorišćeniji softver je bio solitaire i winamp! Pok. premijer je otišao, a procenti su ostali. Sada je država dodala još malo para pa je krenula u nabavku softvera koji nikada neće da im treba.
Da li znate zašto SRP ne funkcioniše, zašto NALED-u čak ni sajt ne radi? Mito, korupcija, partije.
Gospodine totovicu, imate veoma kvalitetne komentare na ovom forumu, ali sada ste malo neupućeni. Da li bi mogli da mi kažete koliko firmi od tih kojima ste implementirali ta belosvetska rešenja spada u mala pravna lica?
Hajte ljudi da se vratimo jednostavnom računovodstvenom softveru za malu trgovinsku radnju, a da ove velike lopuže ostavimo da završe svoj posao.
 
Odgovor na temu

zoranix
Software Architect
IS MicroCore
Knjaževac

Član broj: 243111
Poruke: 162
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.micro.co.rs


+36 Profil

icon Re: Jednostavan računovodstveni softver07.07.2010. u 22:25 - pre 167 meseci
Da, @mikal, u pravu si i još jednom se izvinjavam. Pa da se vratimo na temu k`o što ti reče...

Mišljenje da malim firmama treba jednostavan softver je pogrešno i male firme kad tad to shvate. Obično male firme svoje knjigovodstveno/računovodstvene poslove poveravaju poslovnim agencijama i u tom slučaju skoro i da im ne treba nikakav softver, što naravno zavisi od agencije s kojom sarađuju. Dakle, retko im treba nekakav računovodstveni softver, osim za rad sa fiskalnim printerima, ili kasama i on-line prodaju. Tu ima raznih softvera i nisu skupi cca 100-200€.

Male firme koje preferiraju svoje knjigovodstvo, eventualno uz nadzor "lutajućeg" knjigovođe, koji prati možda više takvih firmi, su veoma čest slučaj. Njima se najviše isplati da imaju takav softver, koji će nakon podešavanja, da radi automatski sva knjiženja, tako da "lutajućem" knjigovođi ostaje da proknjiži izvode, blagajne i troškove, što može činiti periodično (3-5 dana) sa smanjenim učešćem u poslu. To praktično znači da se ulaz/izlaz u magacinima (na veliko) vrši pomoću softvera koji sve promene knjiži u glavnu knjigu, KEPU knjigu i KUR/KIR. To isto važi i za maloprodajne objekte. Dakle "lutajućem" ostaje veom amalo posla, koji on može završiti za par sati (minuta!), kao i povremeno zauzeće da obračuna PDV (msečno, ili tromesečno). Složićete se sa mnom da ovakav softver ne može biti jeftin. Pojedine firme takav softver prodaju za 2000-3000€, ali to malim firmama ne odgovara, jer ničim ne mogu da opravdaju takvu investiciju.

Takođe pojedine firme isti softver prodaju uz ograničenja, koja malim firmama ne bi smela da smetaju, uz pristojnu cenu od par stotina € (cca 500-1000€). Kada male firme prerastu ograničenja ovog softvera, uz zaštitu investicije, doplati se razlika za isti softver bez ograničenja i nasavi se rad dalje.

Kolega pre mene reče da nema jeftinog/skupog softvera, već da zavisi koliko je neko spreman da plati za softver. Upravo je ovo veoma bitno i namera softvera za male firme je upravo ta da su pojedini proizvođači uočili da pomenuti iznos od 500-1000€ odgovara malim firmama. Ovim ujedno činim i pokušaj da našem kolegi, koji je postavio ovu temu, odgovorim na pitanje. Njemu jedino ostaje da pregleda prethodne linkove i da zatraži DEMO, ili da da blanko poverenje kompaniji koja je po njemu dovoljno ubedljiva. Većina proizvođača, na pomenutim linkovima, nudi takav softver, pa izvolite...
 
Odgovor na temu

Digital Priest
Dejan Pejčinovski
software architect, new dimension
New Dimension
Pančevo

Član broj: 62522
Poruke: 27
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.nd.rs


+1 Profil

icon Re: Jednostavan računovodstveni softver08.07.2010. u 10:53 - pre 167 meseci
@Mikal

Citat:
Cena nikada nije bila problem, nije ni kvalitet, samo je procenat bio bitan!


Surovo tačno. I da ne bi dolazili u razne moralne dileme, mi odbijamo prodaje sektoru koji živi na tuđ račun (čitaj država) upravo zbog toga. Time dobijena satisfakcija je taman za malo veća od osećaja besa svakog meseca na jedan dan i to na onaj dan kada određena javna preduzeća plate mesečno održavanje više nego kompletan naš softver sa godišnjim održavanjem, a i dalje nemaju ništa od funkcionalnosti koje im trebaju za rad. Ex, da smo samo progutali tih 20-ak knedli, dali procentčiće u raznim vidovima... ali to je jedan dan u mesecu i to samo kada čujemo za plaćanje, a dana ima oko 30, pa je sve ok :-)

@Zoranix
Onaj grubi obračun mogu da potvrdim sa 90%, kao i sve drugo što ste rekli, kolega. Ali pošto ovo ipak nije priča o "velikim", da se vratimo "malima"...

Citat:
Takođe pojedine firme isti softver prodaju uz ograničenja, koja malim firmama ne bi smela da smetaju, uz pristojnu cenu od par stotina € (cca 500-1000€). Kada male firme prerastu ograničenja ovog softvera, uz zaštitu investicije, doplati se razlika za isti softver bez ograničenja i nastavi se rad dalje.


Sve je tačno, s tim da, kod nas na primer, postoji model prodaje koji daje kompletnu verziju softvera, bez tehničkih ograničenja u radu programa, za 500e pod uslovom da "lutajući" kako ste ga Vi nazvali, knjigovođa ima pro verziju.

Dakle, može se nabaviti kompletno funkcionalni knjigovodstveni sistem za 500e uz "samo" pravno ograničenje o korišćenju koje je vezano za ugovor koji imaju sa agencijom. Mi takvih korisnika imamo više nego "redovnih". Od njih nemamo kasnijeg prihoda od održavanja, jer je nosioc licence agencija, a ne mali korisnik, ali mora se nekako izaći u susret i onima koji ne mogu da plate punu cenu, a koji će to moći nekad ako im asada pomognemo. Neke agencije čak kupuju takve licence i daju ih korisnicima u sklopu svoje usluge, na određeno vremensko korišćenje. Softver sa određenim ograničenjima koja ne bi smela da smetaju malim firmama dajemo besplatno. Ovo i ovako radimo više od 10 godina.

Da zaključim i potvrdim ono što i Zoranx čini mi se govori, za mala preduzeća se može naći jednostavan knjigovodstveni softver i džabe i za 500e, ali ne bez truda makar oko čitanja materijala po netu i malo postavljanja opcija u sofveru i jedan dan učenja iz helpa ili dolaska na učenje koje je besplatno. Naravno, pod uslovom da se pod jednostavno ne podrazumeva bilo šta, već razumno jednostavno za korišćenje. Na prvu loptu, sve izgleda ili preskupo ili neozbiljno, ali kad se malo uđe u suštinu stvari, ima i jednostavnog i ne tako skupog, ali i onog drugog.

DP/ND

 
Odgovor na temu

mikal
srb

Član broj: 151312
Poruke: 102
*.static.bezeqint.net.



+8 Profil

icon Re: Jednostavan računovodstveni softver08.07.2010. u 14:05 - pre 167 meseci
Gospodo, biće da ste me ubedili da procunjam netom i pogledam neka rešenja. Daću sebi za pravo da vas nakon par nedelja izvestim o rezultatima.
Citat:
Takođe pojedine firme isti softver prodaju uz ograničenja, koja malim firmama ne bi smela da smetaju, uz pristojnu cenu od par stotina € (cca 500-1000€). Kada male firme prerastu ograničenja ovog softvera, uz zaštitu investicije, doplati se razlika za isti softver bez ograničenja i nasavi se rad dalje.

Da li to znači da će Microsoft početi da prodaje word zavisno od toga šta pišete u njemu. Za maturske jedna cena, za doktorske druga, a nemoj da si probao da napišeš nešto i da dobiješ Nobelovu nagradu za to. Uzeće to Bil sve pare od nagrade.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
*.teletrader.com.



+10242 Profil

icon Re: Jednostavan računovodstveni softver08.07.2010. u 14:50 - pre 167 meseci
Citat:
mikal: Da li to znači da će Microsoft početi da prodaje word zavisno od toga šta pišete u njemu. Za maturske jedna cena, za doktorske druga, a nemoj da si probao da napišeš nešto i da dobiješ Nobelovu nagradu za to. Uzeće to Bil sve pare od nagrade. :)

Verovao ili ne, taj isti Microsoft prodaje Dinamics NAV modul za obračun zarada po ceni koja zavisi od toga za koliko se radnika obračunava plata. Ako je za 50-tak radnika onda je jedna cena, ako je više onda je viša cena.
Modul za obračun zarada je naravno domaći plug-in pa sam jako sklon da poverujem da je i ovaj cenovni biser plod domaće pameti (čitaj: alavosti)


Dok sam radiu u jednoj velikoj kompaniji i tražio softver za zarade, u jednoj softverskoj firmi mi je njihov salesman 'vako rekao: Ne mogu da vam prodam po važećem cenovniku jer bi to onda za vas bilo previše jeftino ! (Od reči do reči !) Možeš da pretpostaviš da li sam kupio softver od njega.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

navigator
Navigator doo
Novi Sad

Član broj: 69833
Poruke: 19
*.rs
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.navigator.rs


Profil

icon Re: Jednostavan računovodstveni softver08.07.2010. u 15:43 - pre 167 meseci
>

Cenovne bisere te vrste mozes sresti na ino trzistu i svim mogucim
varijantama, tj skaliranje cena spram nacina koriscenja, broja
korisnika, broja paralelnih korisnika ili vec cega, tako da, na zalost,
ne mozemo sebi da pripisemo zaslugu, a po alavosti moram priznati da
daleko zaostajemo za zapadnim kolegama. Samo je stvar u tome sto oni to
upakuju u "Pricing model", a mi to u atribut sa negativnom konotacijom.
Cilj je u oba slucaja isti - maksimizacija profita.
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.adsl-a-5.sezampro.rs.



+395 Profil

icon Re: Jednostavan računovodstveni softver08.07.2010. u 16:04 - pre 167 meseci
Sve je to tacno sto kazete (uglavnom je alavost u pitanju ali iza toga ima i opravdani razlog
tj . koju sigurnost oni imaju da neces da instaliras na 20-30 masina a kupio si 1 licencu za program.
Nikakvu , pogotovu ne na domacem terenu (domaci klijenti i domace softver kompanije) .


Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

[es] :: IS i ERP :: Jednostavan računovodstveni softver

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 54591 | Odgovora: 83 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.