Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

molim za jednostavan odgovor(mp3 u acc)

[es] :: Audio kompresija :: molim za jednostavan odgovor(mp3 u acc)

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7819 | Odgovora: 34 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Bojanc
Srbija

Član broj: 35765
Poruke: 218
*.WLAN-Narvik.KKD.panline.net.

Sajt: www.krajinaforce.com


Profil

icon molim za jednostavan odgovor(mp3 u acc)02.03.2007. u 13:14 - pre 207 meseci
Dakle pokusao sam da procitam top temu oko konvertovanja i (ne)gubljenja kvaliteta konverzijom jednog u drugo,ali sam se ubrzo pogubio u svemu :(
Ja sam amater sto se zvuka tice pa vas molim i zato sto jednostavniji odgovor.
Zelim da mi na moj SEW810 stane sto vise muzike,a video sam da konverzijom mp3 u acc dobijam dosta na velicini fajlova.
Interesuje me vasa preporuka za softver koji ce mi to kvalitetno odraditi i naravno sta dobijam\gubim tim konvertovanjem?
Ne treba mi nikakva strucna analiza,da me neko ne bi pogresno razumeo,samo prost i jednostavan odgovor.

Hvala unapred.
Zvezda je život, drugo su sitnice!
 
Odgovor na temu

Emil Ranc
Hannover, DE

Član broj: 20995
Poruke: 1150
195.252.78.*



+294 Profil

icon Re: molim za jednostavan odgovor(mp3 u acc)02.03.2007. u 15:47 - pre 207 meseci
Evo brzo, jednostavno i legalno. Skineš foobar2000 (besplatan plejer i konverter) i nero 7 aac (besplatan aac kodek). Nero encoder u okviru foobara podesiš na Target quality VBR (cca 48kbps). Target file extension treba da bude .mp4.

Da se dopunim... Dobijaš skoro tri put više mesta za skladištenje muzike. Gubiš nešto malo u kvalitetu (nešto je izgubljeno konverzijom cd-a u mp3, sad se gubi još malo). Uostalom, isprobaj pa ćeš videti kako ti zvuči. Ako te ne zadovoljava, uvek možeš podići bitrate na 64 (mada iskreno mislim da nema potrebe, za tvoju namenu)
 
Odgovor na temu

DrSale
USA

Član broj: 37820
Poruke: 139
*.mayo.edu.



Profil

icon Re: molim za jednostavan odgovor(mp3 u acc)07.03.2007. u 21:44 - pre 207 meseci
@Emilio
da li je to jedini nacin da se odradi - konverzija mp3 u aac format. dakle i ja sam o tome nesto razmisljao i zato sam dosao do ove teme. medjutim nemam taj foobar. znam da mogu da ga skinem, ali da li pstoji i drugi nacin za tu konverziju, recimo ako samo skinem aac kodek. da li moze preko CDex-a, preko koga sam svojevremeno prebacivao CD>>>mp3 lame
hvala
Minnesota >>> Munze Konza
 
Odgovor na temu

Emil Ranc
Hannover, DE

Član broj: 20995
Poruke: 1150
195.252.78.*



+294 Profil

icon Re: molim za jednostavan odgovor(mp3 u acc)07.03.2007. u 21:59 - pre 207 meseci
Iskreno, ne koristim CDex (koristio sam ga nekada davno) ali verujem da će raditi bez problema. CDex normalno podržava eksterne enkodere, pa i ako baš ne postoji pattern za nero-aac u okviru CDex-a, prostudiraš readme od neroaac i upišeš šta treba u command line parametre u CDex.
 
Odgovor na temu

DrSale
USA

Član broj: 37820
Poruke: 139
*.dhcp.roch.mn.charter.com.



Profil

icon Re: molim za jednostavan odgovor(mp3 u acc)08.03.2007. u 01:42 - pre 207 meseci
@ Emilio majstore mnogo hvala
Nikako nisam uspevao da namestim da mi radi preko CDex-a i onda sam uspeo preko Foobar-a i to vrlo prosto, bas kao sto si opisao. ZNas, kada covek navikne na nesto onda tesko menja, tako i ja nisam hteo odmah da prelazim na nesto novo. Vise sam nego zadovoljan, i za citaoce ove teme, isprobao sam razne varijante kompresije u MP4. Kao sto je Emilio rekao ona kompresija u 48kbps je OK, a ako neko hoce za svoju dusu (kao na primer ja) onda moze da stavi i na 63kbps. napominjem 63 jer meni nikako nije uspevalo da namestim 64. Daje mi 60, pa 63, pa 67.... ali sta je tu je. Dakle ja bih rekao, za obicne potrebe- slusanje muzike u kucnim uslovima vise od 64kbps ne treba. MOzda se ne dobije bas 3X vise prostora (ili ustede) ali jedno 2-2,5 puta sigurno.
Ko ovome nalazi manu, tj kome treba odlican kvalitet, ko je sluhista, onda njemu ja mislim da ne treba ni MP3, vec neki lossless kodek....

Emilio ako imas jos nesto da dodas,slobodno. Ja sam izlgeda mnogo "Zelen" sto se tice audio kompresije i kodeka. Jednostavno ja nisam hteo da cujem ni za sta drugo osim mp3. Kakav aac, ogg, wma, flac itd. Ali kada sam nesto citao ovde na forumu oko nero aac mp4 formata, resio sam da uprkos mrzovolji isprobam i ne kajem se.

pozdrav svim ljudima dobre volje
Minnesota >>> Munze Konza
 
Odgovor na temu

DrSale
USA

Član broj: 37820
Poruke: 139
*.dhcp.roch.mn.charter.com.



Profil

icon Re: molim za jednostavan odgovor(mp3 u acc)08.03.2007. u 01:46 - pre 207 meseci
PITANJE:

sto vise radim u Foobaru sve mi se vise svidja. Mnogo mi je bolji od winampa. ALi jedna sitnica me mnogo nervira. To je sto nema Volume control na osnovnom prozoru programa. Jel moze to nekako da se namesti? nisam uspeo nikako
Minnesota >>> Munze Konza
 
Odgovor na temu

Emil Ranc
Hannover, DE

Član broj: 20995
Poruke: 1150
195.252.78.*



+294 Profil

icon Re: molim za jednostavan odgovor(mp3 u acc)08.03.2007. u 02:17 - pre 207 meseci
Drago mi je što sam pomogao, a zasluge pripadaju koliko meni, toliko i ljudima sa foruma od kojih sam ja saznao za (Nero) AAC(+), Foobar, kao i gomilu drugih stvari.

VBR kompresija predstavlja Variable Bitrate, i u principu njen glavni parametar je Quality (iznosi od 0 do 1), a bitrate je tu stavljen da bi znao koliki prosečni bitrate treba da očekuješ (i piše ~63k što znači otprilike 63k).

Volume control postoji u foobaru, ali je malo skriven. Naime, klikom na donji desni ugao prozora (xx dB) otvoriće se volume control.
Postoje možda i neka bolja rešenja u vidu nekog plugina za foobar, proguglaj ako te ovo rešenje ne zadovoljava.
 
Odgovor na temu

DrSale
USA

Član broj: 37820
Poruke: 139
*.dhcp.roch.mn.charter.com.



Profil

icon Re: molim za jednostavan odgovor(mp3 u acc)08.03.2007. u 02:21 - pre 207 meseci
Hvala na odgovoru. NAsao sam volume bar skriven u opcijama gde je prakticno "useless". ALi nisam znao za to kliktanje na donji desni ugao. SUper je resenje, ali bilo bi najbolje kada bi imao kao winamp. JEr navika mi je postala da kada kliknem na winamp prozor, cim zavrtim tockic na misu, ja regulisem Volume Up or Down.
I to me malo sada iritira ali navici cu se.
A sto se plaginova tice proguglacu sigurno.
Hvala jos jednom
Minnesota >>> Munze Konza
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: molim za jednostavan odgovor(mp3 u acc)08.03.2007. u 09:40 - pre 207 meseci
Dovoljno je i da je kursor na onom polju i onda radi kotrljanje točkića. Možda bi mogao da proveriš podešavanja pa da u svakom slučaju kotrljanje točkića menja jačinu. Ja sam inače nabacio plugin Columns UI pa sada postoji volume kontrola na plejeru.
Citat:
DrSale: Nikako nisam uspevao da namestim da mi radi preko CDex-a i onda sam uspeo preko Foobar-a i to vrlo prosto, bas kao sto si opisao. ZNas, kada covek navikne na nesto onda tesko menja, tako i ja nisam hteo odmah da prelazim na nesto novo.
CDex je ipak namenjen nečem drugom pa je moguće da nema konverziju, prebacivanje CD u mp3 je nešto drugo. Meni je trebalo mnogo pokušaja i konkretan povod da pređem na foobar (kao i svojevremeno na EAC) ali sam siguran da je to možda trenutno jedini pravi izbor.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: molim za jednostavan odgovor(mp3 u acc)08.03.2007. u 09:44 - pre 207 meseci
Citat:

napominjem 63 jer meni nikako nije uspevalo da namestim 64. Daje mi 60, pa 63, pa 67.... ali sta je tu je


Mozes da promenis nacin kompresije u podesavanjima u Foobaru, po defaultu je ukljucen VBR (Variable Bit Rate) - a, ako ti bas treba konstantni bitrejt mozes da koristis ABR ili, jos preciznije, CBR mod.

Medjutim time zrtvujes kvalitet - VBR je definitivno najbolja opcija sto se kvaliteta tice. Konstantni bitrate se koristi iskljucivo tamo gde je neophodan (streaming, itd...)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

DrSale
USA

Član broj: 37820
Poruke: 139
*.dhcp.roch.mn.charter.com.



Profil

icon Re: molim za jednostavan odgovor(mp3 u acc)08.03.2007. u 13:47 - pre 207 meseci
@ Ivan
da citao sam da je VBR najbolja opcija pa to i drzim.

@calexx
hvala na informaicji. isprobacu taj plugin u toku dana

a kogod ima ideju ili zna da postoji jos neki zanimljivi/korisni plagin za foobar neka postavi ovde ime a eventualno i link za to.
sto vise koristim foobar, sve mi se vise svidja.
negde sam jos procitao da kao plejer daje "bolji" zvuk od winampa. to mi nije jasno kako ali nije ni tema ovde.....
Minnesota >>> Munze Konza
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: molim za jednostavan odgovor(mp3 u acc)08.03.2007. u 17:49 - pre 207 meseci
Mislim da se neka tema bavi ovim, ja sam instalirao taj Columns UI, nekoliko pluginova za lossless formate koje ne podržava u startu, mislim i DSP plugin, podesio sve enkodere koje koristim pa mi sada foobar radi kao plejer i kao konvertor za sve u sve. Meni više nije potrebno.
 
Odgovor na temu

DrSale
USA

Član broj: 37820
Poruke: 139
*.mayo.edu.



Profil

icon Re: molim za jednostavan odgovor(mp3 u acc)08.03.2007. u 18:50 - pre 207 meseci
a sta je to DSP plugin?
Minnesota >>> Munze Konza
 
Odgovor na temu

Shon3i
Beograd

Moderator
Član broj: 85406
Poruke: 1173
*.sbb.co.yu.



+56 Profil

icon Re: molim za jednostavan odgovor(mp3 u acc)08.03.2007. u 19:11 - pre 207 meseci
Konverziju mozes obaviti i u Winampu, od verzije 5.31 winamp dolazi zajedno integrisanim Transcoderom, koji omogucava konverziju izmedju raznih formata, bas kao i foobar, samo kilknes desnim tasterom misa na pesmu/pesme zatim send to trancoder izaberes MP4/HE-AAC i bitrate i cepas.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

DrSale
USA

Član broj: 37820
Poruke: 139
*.mayo.edu.



Profil

icon Re: molim za jednostavan odgovor(mp3 u acc)08.03.2007. u 20:41 - pre 207 meseci
Ne znam nisam pokusavao to sa Winamp-om. Ali ni necu. Foobar je bas ono sto mi je trebalo kao osvezenje. Jesam navikao na winamp, jos od prvih verzija cini mise 1997... ali vizuelno mi je dosadio. U foobarru mozes da menjas boje fontove itd... A sto sam tek malopre primetio mozes i da napravis vise "tab-ova" kao za plejliste. Pretpostavljam da je funkcija toga da napravis nekoliko takvih sa najslusanijom muzikom i ne moras stalno da ubacujes ili menjas.
kao sto rece calexx, ni meni nista vise nije potrebno. super je plejer, a jos pride i konverter. ako jos i stvarno omogucava bolji zvuk nego vinamp onda je prica sto se mene tice zavrsena (bar do eventualne pojave neceg boljeg)
hvala Shon3i na onoj informaciji
Minnesota >>> Munze Konza
 
Odgovor na temu

Shon3i
Beograd

Moderator
Član broj: 85406
Poruke: 1173
*.sbb.co.yu.



+56 Profil

icon Re: molim za jednostavan odgovor(mp3 u acc)08.03.2007. u 20:50 - pre 207 meseci
Iskreno mi je drago da si presao na foobar, jer se neces razocarati, licno nemam nista protiv winampa i kad kada ga koristim, ali vise nema sanse da bude default player, iskreno drzim ga samo zbog CT AAC encodera.

 
Odgovor na temu

DrSale
USA

Član broj: 37820
Poruke: 139
*.mayo.edu.



Profil

icon Re: molim za jednostavan odgovor(mp3 u acc)08.03.2007. u 21:14 - pre 207 meseci
Shon3i
da li onda mozes da budes malo prezicniji, ili da das razlog - zasto onda i dalje drzis winamp zbog tog encodera, ako to vec moze i foobar da radi? Tebi verujem jer dosta znas, i mora da ima neki razlog sto to tako radis.
Ja uzgred nisam uspeo u winampu da nadjem to "desni klik i send to transcoder" as you said....

Minnesota >>> Munze Konza
 
Odgovor na temu

Shon3i
Beograd

Moderator
Član broj: 85406
Poruke: 1173
*.sbb.co.yu.



+56 Profil

icon Re: molim za jednostavan odgovor(mp3 u acc)08.03.2007. u 23:00 - pre 207 meseci
Moja greska, mislio sa na Send To->Format Converter, ocigledno da su promenili ime, mogu da se zakunem da je u starijim verzijama bilo transcoder, no nema veze, bitno je da je isto. Drzim winamp iz prostog razloga jer on u sebi ima taj Coding Technologies AAC encoder, koji za moje usi daje kvalitetniji zvuk kada je u pitanju multichannel encoding u mom slucaju 5.1, kada radim sound za filmove. Sto se tice stereo kvaliteta, tu nemam zamerki, sasvim sam zadovoljan kvalitetom. Takodje winamp nije potreban da bi se ovaj encoder koristio bilo gde pa i u foobaru, ali je mnogo komlikovanije da se namesti od nera, koji je vec integrisan u foobaru, a to je CLI porta za ovaj encoder imas ga u AAC temi za download, on koristi dll-ove iz winampa, tako da winamp u opste ne treba. Ja sam samo hteo tebi da olaksam zivot jer znam kako je meni bilo da predjem sa winampa na foobar, a tada nije bilo ovakvih mogucnosti, sada i winamp i foobar imaju manje vise iste mogucnosti, ali ipak foobar ima kvalitetniji playback IMHO
 
Odgovor na temu

draganmi
Beograd

Član broj: 61212
Poruke: 494
*.yuheritage.com.



+6 Profil

icon Re: molim za jednostavan odgovor(mp3 u acc)09.03.2007. u 11:49 - pre 207 meseci
Vidim da je ovde glavni kriterijum do sada bio jednostavnost i brzina korišćenja.

Ako je neko zainteresovan za maksimalni kvalitet konverzije nezavisno od utrošenog vremena, onda ni Winamp ni Foobar nisu najbolji izbor.
Najbolji izbor u pogledu kvaliteta je onaj koji za dekodovanje mp3-ja koristi najbolji mp3 decoder, a to je Apollov. Dakle, dekodovati mp3 u WAV u Apollo-u, a potom taj WAV enkodovati u aac (može u Nero Wave Editoru, itd.).
 
Odgovor na temu

DrSale
USA

Član broj: 37820
Poruke: 139
*.mayo.edu.



Profil

icon Re: molim za jednostavan odgovor(mp3 u acc)09.03.2007. u 17:12 - pre 207 meseci
@ Dragan
nije losa ideja za one kojima je zaista sstalo do kvaliteta. meni nije toliko, nisam sluhista, samo mi je bitno da utrosim sto manje svog vremena za te stvari. dakle meni je foobar zakon, za sada.

@shon3i
za tebe kao osobi koja zna mnogo imam jedno pitanje. mozda nije mesto ovde, ali da li ima negde objasnjeno kako ustvari radi audio kompresija. dakle prostim jezikom, ne preterano sstrucnim, da mogu da shvatim kako iz recimo 100MB wav formata to uspe da se smanji na 10MB mp3 ili 5MB mp4 formata. Nikada se nisam pitao tako nesto, dok me juce zena nije pitala "sta radis bre toliko za tim kompjuterom" :-)))) i onda mi trazila da joj objasnim kako radi audio kompresija. I onda shvatim da pojma nemam. Za video kompresiju donekle znam....
pozdrav svima
Minnesota >>> Munze Konza
 
Odgovor na temu

[es] :: Audio kompresija :: molim za jednostavan odgovor(mp3 u acc)

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7819 | Odgovora: 34 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.