Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Od 02.2008. besplatan lokalizovan informatički softver (Linux)

[es] :: Advocacy :: Od 02.2008. besplatan lokalizovan informatički softver (Linux)

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 25678 | Odgovora: 102 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Silencer
Mitrović Stevan
Smederevo

Član broj: 399
Poruke: 480
80.93.249.*

ICQ: 76958890


+72 Profil

icon Re: Od 02.2008. besplatan lokalizovan informatički softver (Linux)11.01.2008. u 06:57 - pre 197 meseci
Citat:
(da ne spominjem kako će da izgleda podrška za USB ADSL Modeme i WinModeme)

USB ADSL Modemi vecinom rade ima onih kojih ne rade, kao i za winmodeme.

Da zanemarimo winmodem-e jer je stvarno to postala istorija.
A sto se tiche ADSL-a tu su ADSL Lan routeri koji mogu da zavrse posao. Samo krajnji korisnik treba biti upoznat time.
Njegova je krivica ako ne kaze sta zeli... Hocu Masinu sa srpskim linuxom koji moze da koristi ADSL internet.

Drugo ne vidim odakle ti
Citat:
Država nije u stanju da reši problem piraterije, već pokušava da uvali raji "neki tamo" Linux koji neće zadovoljiti ama baš nikoga iz te ciljne grupe.

Ne mora da znaci ovo, samo iz principa sto je to mozda vise uradjeno za firme nego krajne korisnike. Drzava je sama svesna toga, da krenemo od SBB-a preko kog useri preko dc++ skidaju sve moguce pirated softwarez. Drzava je extra resila problem piraterije kakva je bila pre 7 godina...
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: Od 02.2008. besplatan lokalizovan informatički softver (Linux)11.01.2008. u 08:59 - pre 197 meseci
Citat:
burex: Jeli, a otkud tebi uopšte ideja da se ja igram na mom računaru? Zašto se meni uopšte obraćaš? Govorim sa stanovišta ogromne većine u Srbiji koji bez ikakvih problema smatraju da je piraterija blagoslov Srbije i da igrice koštaju 100din na buvljaku, ili 20din ako se prereže od drugara... Država nije u stanju da reši problem piraterije, već pokušava da uvali raji "neki tamo" Linux koji neće zadovoljiti ama baš nikoga iz te ciljne grupe. (da ne spominjem kako će da izgleda podrška za USB ADSL Modeme i WinModeme)

Ti si naveo to kao argument. Izvini, ako ti je uvredljivo da govorim o tebi kao o takvom korisniku :), ali poenta stoji nevezano za bilo sta. Jednostavno, danas, nije neophodno da se ima PC da bi se covek igrao, stavise, puno ljudi preferira igranje na konzolama. A stoji i ono sto sam rekao o ceni - PS2 kosta koa dobar GeForce 8600/800/koji vec....

Sto se tice toga da ih nece zadovoljiti - odakle ti to ? Ako tebe nece zadovoljiti, zasto mislis da nece nekog drugog? Sta to, sem igara, mislis da treba prosecnom korisniku, a da nije igranje? (Ne, ovo nije napad na tebe... ne vredjaj se, pricamo... OK? ) I dalje ponavljam, Linux ima gomilu besplatnih casual igrica, koje nisu NFS ili Crysis ili kako vec, ali zapravo takve igre su "preffered choice" vecine domacica....

Sto se tice hardvera, dobar deo tih modema radi pod Linux-om, a savrseno je realno da ce prodavac koji se odluci za prodaju racunara sa tim domacim Linuxom odabrati te, kao i ISP koji koristi USB modeme. Ne verujem da ce ijedan razuman ISP izabrati da koristi USB modeme (ili bar samo USB, bez mreze) koji ne rade sa Linuxom, ako drzava izda svoj Linux. Ako se ipak odluci, ima bar ISP-ova i prodavaca, uvek mozes da promenis....
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

burex
Software developer
Iterro
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
193.34.64.*



+679 Profil

icon Re: Od 02.2008. besplatan lokalizovan informatički softver (Linux)11.01.2008. u 20:38 - pre 197 meseci
Citat:
Silencer: Da zanemarimo winmodem-e jer je stvarno to postala istorija.
A sto se tiche ADSL-a tu su ADSL Lan routeri koji mogu da zavrse posao. Samo krajnji korisnik treba biti upoznat time.

Winmodemi, istorija? Alo! Živimo u Srbiji, gde je DialUp još uvek bog i batina! A za ADSL router dobar deo provajdera traži doplatu (eg. EuNet)...
(Koliko ljudi uopšte vidi razliku između routera i modema? Koliko ljudi zna da ADSL ne znači "analogno digitalna sezampro linija"?)

Citat:
Ti si naveo to kao argument.

Tačno, ali ne kao validan i osnovan. "Narod voli pirate" - fact. Dok ne bude standard međ' rajom da igrice ne koštaju 20din i da se pored svakog EXE ili MSI instalacije ne nalazi Crack.exe ili serial.txt, neće tu nikakav Linux pomoći. Nedavno me pitao jedan tipičan Windows user - "Zašto moram svaki put da tražim crack na internetu kada skinem neki program??? Zašto crack ne stave uz program u jedan ZIP file?"... Šta reći na to?

Citat:
Sto se tice toga da ih nece zadovoljiti - odakle ti to ? Ako tebe nece zadovoljiti, zasto mislis da nece nekog drugog?

Većina *kućnih* vlasnika računara neće imati luksuz tipa "Next next next finish", instalacija drivera za uređaje će biti vrlo otežana, a izbor dostupnih programa za Linux platformu koji se može instalirati na prethodno navedeni način postoji u veoma malom broju. Pogledati Sizifov posao gosn. Dimkovića na dokazivanju Linux zealotima da je Desktop Linux još uvek mit.
To što PS2 može da zameni igre na PC-u nemoj meni objašnjavati, već objasni tatama i mamama koji svakodnevno uleću u radnje tražeći "jeftini računar za igrice" (jeftin i igrice ne idu zajedno).
Koristio sam SuSE jedno vreme, međutim potreba za pokretanjem određenih win programa koji nisu dostupni na Lin platformi (ni kroz WINE) je ojačala i sada sam opet na Redmond terenu.

Citat:
I dalje ponavljam, Linux ima gomilu besplatnih casual igrica, koje nisu NFS ili Crysis ili kako vec, ali zapravo takve igre su "preffered choice" vecine domacica....

Sam si rekao da takve igrice igra narod u office-u. U Srbiji ljudi ne troše stotine evra da bi kupili mašinu za igranje solitaire-a i casual surf, već očekuju mnogo više, makar to bilo i ilegalno... Jednostavno, softver ne mogu opipati, pa kao takav im nema nikakvu novčanu vrednost... Nažalost. Kao što sam rekao, kada igrice ne budu koštale 20din i kada ne budu dobijali Windows "gratis" od svojih PC dobavljača, stvari će se promeniti na stranu Linuxa ukoliko opstane ovako loša finansijska situacija.

Edit: Seća li se neko prve srpske Linux distribucije - ProtOS?

http://www.elitesecurity.org/t...-prvi-srpski-linux-was-ist-das
http://www.avangarda.co.yu/protosinfo.htm
http://www.protos.co.yu/

Šta bi?

[Ovu poruku je menjao burex dana 11.01.2008. u 22:27 GMT+1]
A man is smart. People are stupid.
 
Odgovor na temu

Silencer
Mitrović Stevan
Smederevo

Član broj: 399
Poruke: 480
80.93.249.*

ICQ: 76958890


+72 Profil

icon Re: Od 02.2008. besplatan lokalizovan informatički softver (Linux)12.01.2008. u 11:11 - pre 197 meseci


Malo zainteresovanih (korisnika koji bi radili to), nije bilo finansiranje ili je loshe finansirano, cim nema finansiranja nema volje za rad. To se desilo :)
Ako vlada finansira Sprski linux onda ima volje za rad.

Citat:
Winmodemi, istorija? Alo! Živimo u Srbiji, gde je DialUp još uvek bog i batina!


Nista specijalno ako se javi, korsnik / firma izvolte externi modem preko com porta.
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: Od 02.2008. besplatan lokalizovan informatički softver (Linux)15.01.2008. u 10:14 - pre 197 meseci
Citat:
burex:
Većina *kućnih* vlasnika računara neće imati luksuz tipa "Next next next finish", instalacija drivera za uređaje će biti vrlo otežana, a izbor dostupnih programa za Linux platformu koji se može instalirati na prethodno navedeni način postoji u veoma malom broju. Pogledati Sizifov posao gosn. Dimkovića na dokazivanju Linux zealotima da je Desktop Linux još uvek mit.
To što PS2 može da zameni igre na PC-u nemoj meni objašnjavati, već objasni tatama i mamama koji svakodnevno uleću u radnje tražeći "jeftini računar za igrice" (jeftin i igrice ne idu zajedno).
Koristio sam SuSE jedno vreme, međutim potreba za pokretanjem određenih win programa koji nisu dostupni na Lin platformi (ni kroz WINE) je ojačala i sada sam opet na Redmond terenu.

Instalacija drivera.... Prvo, vecina modernih distribucija ce ti sama podesiti sve pri instalaciji, tako da ne trebas nikada da klikces na next... Jedini izuzetak je recimo instalacija 3D drajvera (uz pitanje koliko je to neophodno, i da li ce masina imati neintegrisanu 3D grafiku), ali recimo na Ubuntu se to bas radi sa next-nexr.... :).

Glavni problem je zapravo u tvojoj ideju "a kako ce to da se reinstalira", bez razmisljanja "a zasto bi se reinstaliralo?" :) Jako malo ljudi reinstalira svoje Linuxe svakih par dana.... Velika vecina kucnih korisnika i ne reinstalira samo svoj racunar.

Citat:
Sam si rekao da takve igrice igra narod u office-u. U Srbiji ljudi ne troše stotine evra da bi kupili mašinu za igranje solitaire-a i casual surf, već očekuju mnogo više, makar to bilo i ilegalno... Jednostavno, softver ne mogu opipati, pa kao takav im nema nikakvu novčanu vrednost... Nažalost. Kao što sam rekao, kada igrice ne budu koštale 20din i kada ne budu dobijali Windows "gratis" od svojih PC dobavljača, stvari će se promeniti na stranu Linuxa ukoliko opstane ovako loša finansijska situacija.

Nisam reako da ih igra SAMO narod u office-u. Prvo, jako puno ZENA igra takve igrice i kuci. Verovao ili ne. :) Drugo, ono sto ti pokusavam reci je da ljudi koji trose stotine evra za racunar za POSAO, zapravo ocekuju od svojih radnika da rade sto vise, i da im odgovara da se racunar na poslu ne moze koristiti za igranje.

Drugo, to sto ljudi "hoce sve", je tako u celom svetu, ali ja ti pokusavam reci da je cena Windows-a takva da za te pare ima PS2. Znaci, pricamo o tome da za iste pare prodavac moze da ponudi Windows racunar, ili isti taj racunar sa DOMACIM Linux-om + PS2 u paketu. Ne kazem da hoce, ne kazem da treba, samo kazem da je to odgovor na pitanje "sta za igre". Plus, sto onda i mama ima na cemu da se igra :).
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

Apatrid
Ottawa, ON

Član broj: 34944
Poruke: 471
*.nortelnetworks.com.



Profil

icon Re: Od 02.2008. besplatan lokalizovan informatički softver (Linux)15.01.2008. u 15:51 - pre 197 meseci
Heh, da je Windows tako stabilna platforma kakva se prodaje na ES:Advocacy, niko nikad reinstalaciju spomenuo ne bi.

Operativni sistemi se ne re-instaliraju, već se uradi backup i vrati se kopija ako dođe do katastrofalnog otkaza hardvera.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.sbb.co.yu.



+2789 Profil

icon Re: Od 02.2008. besplatan lokalizovan informatički softver (Linux)16.01.2008. u 07:59 - pre 197 meseci
Pa, oni koji ga tako reklamiraju i tvrde da za reinstalacijom nikada nisu imali potrebe, niti da će je imati. Često su besplatne reklame bolje od plaćenih.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

tosa
上海, 中国

Član broj: 1811
Poruke: 1342
218.1.28.*

ICQ: 14293955
Sajt: https://github.com/milost..


+48 Profil

icon Re: Od 02.2008. besplatan lokalizovan informatički softver (Linux)16.01.2008. u 09:20 - pre 197 meseci
Citat:
Apatrid: Heh, da je Windows tako stabilna platforma kakva se prodaje na ES:Advocacy, niko nikad reinstalaciju spomenuo ne bi.
Ovo je već do korisnika, ja nisam reinstalirao ni jedan vindouz počevši od Vindouza 2000, a to beše davno.


 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Od 02.2008. besplatan lokalizovan informatički softver (Linux)16.01.2008. u 09:24 - pre 197 meseci
Takodje. Od Windowsa 2000 se ne secam da sam >ikad< "reinstalirao" Windows, a da to nije bila nova instalacija zbog kompletne promene hardvera.

Lepo je valjda Degojs rekao da Windows najvise reinstaliraju ljudi koji tvrde da ga ne koriste ;-) Simpaticno.

--

To mu dodje isto kao i sa opste-prihvacenim misljenjem "medju ekspertima" u Srbiji pre par godina da se "AMD procesori pregrevaju i spaljuju ploce". Iako je ocigledno u pitanju bila klasicna losa montaza procesorskog rashladnog sistema i/ili los termalni dizajn kucista, protivu specifikaciji proizvodjaca = dakle, neznanje, ljudi se kunu da je to bilo do AMD-a i uzivali su da pljuckaju firmu koja je bas u tim godinama postala lider (na kratko) :)

Tako isto za Windows, po Srbiji idu te price o reinstalaciji, a kad pogledas sta i kako ljudi stavljaju na te racunare, pitas se i kako rade uopste. Naravno, svima je kriv Windows.

Pametan covek bar zna koliko ne zna.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.sbb.co.yu.



+2789 Profil

icon Re: Od 02.2008. besplatan lokalizovan informatički softver (Linux)16.01.2008. u 11:23 - pre 197 meseci
Da, samo što se AMD ne puva da pravi procesore koje treba da ugrađuju domaćice. Windows je reklamiran kao klik, klik, nekst, spidi, izi i ne znam ti ja već šta, tako da ako Windows rikne zato što je domaćica nešto nestručno stavila, onda to ide na dušu Microsoft-u. Taj argument bi prošao sa nekom drugom reklamom.

Na mom sadašnjem poslu, kao i na prethodnom poslu, gde je kadar IT stručan, nije trebao da se reinstalira niti Windows, niti GNU/Linux iako se na oba mesta koriste oba sistema, ali zato na mom poslu pre toga, kde je kadrovska struktura sasvim drugačija, stalno se kukalo na računare koji su radili što pod Windows-om 98, što pod Windows-om 2000. Preciznije, kukalo se na mene, da sam ja navodno "taj" zbog koga računari ne rade. Hvala bogu, pa se na sledećim radnim mestima, gde svi znaju da koriste računare, niko ne kuka ninakoga, pa ni na mene, niti ima potrebe.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Od 02.2008. besplatan lokalizovan informatički softver (Linux)16.01.2008. u 11:32 - pre 197 meseci
Ne znam samo kako npr. hosting provajderi uspevaju da reinstaliraju svaki čas Windows Server :)

@Nedeljko: i automobili se prodaju i reklamiraju za sve moguće kupce. Što ne znači da ne možeš da ga uništiš. Probaj da naspeš vodu umesto goriva ili ulja.

A posebna je priča oko ilegalnog Windowsa i raznog drugog softvera i krekova. Nemoj samo da nam pričaš da ljudi ne znaju u šta se upuštaju kad to rade. Pa ovde smo imali primer "stručnjaka" koji je "aktivirao" Vistu pomoću specijalnog drajvera :) I usput sam sebi instalirao trojanca, taj isti drajver izaziva BSOD i tako.. :)


[Ovu poruku je menjao degojs dana 16.01.2008. u 12:48 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.sbb.co.yu.



+2789 Profil

icon Re: Od 02.2008. besplatan lokalizovan informatički softver (Linux)16.01.2008. u 13:51 - pre 197 meseci
Na pomenutom mestu je bio jedan računar sa nelegalnim Windows-om 2000 i dve IBM mašine sa Windows-om 98, a stavljali su na njih svakakve gluposti koje su našli na internetu, da ne kažem svako g**** koje leti u vazduhu, da bi im onda ja bio kriv. Osim toga, svi su imali na Windows-u 2000 administratorske privilegije osim mene.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Od 02.2008. besplatan lokalizovan informatički softver (Linux)16.01.2008. u 20:28 - pre 197 meseci
Citat:
Osim toga, svi su imali na Windows-u 2000 administratorske privilegije osim mene.


Iskreno, ni ja ti ne bih dao admin nalog. Poznato je da vi Linuxovci upropastite Windows instalaciju očas posla.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

xtraya
Vladanko Vladanovic
Belgrado

Član broj: 323
Poruke: 1011
85.222.163.*

ICQ: 6072593


+49 Profil

icon Re: Od 02.2008. besplatan lokalizovan informatički softver (Linux)17.01.2008. u 00:57 - pre 197 meseci
evo instant resenja kako da upropastite degejsa , buahahahaha

cat /dev/urandom > /dev/HDDegejs1

probajte, nema sanse da se oporavi

ps: nisam hteo, al nekako mi bilo slatko kad vec pricamo o upropastavanju
Hmmm , na VIP-u 3G preko iphone-a 2,6 Mbps DL i 1,4 UP ...
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.sbb.co.yu.



+2789 Profil

icon Re: Od 02.2008. besplatan lokalizovan informatički softver (Linux)17.01.2008. u 10:31 - pre 197 meseci
Citat:
degojs: Iskreno, ni ja ti ne bih dao admin nalog. Poznato je da vi Linuxovci upropastite Windows instalaciju očas posla.


Pa,nešto se ne sećam ni da sam tražio administratorski nalog. A da li bi ga podelio svim neznalicama unaokolo i onda optuživao mene (jedinog bez administratorskog naloga) tek tako olako za sve ili ne?
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Od 02.2008. besplatan lokalizovan informatički softver (Linux)17.01.2008. u 14:13 - pre 197 meseci
^Paaa... ti bi bio prvi na listi sumnjivih, osim ako nema još neki Linuxovac :)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

mmilica81
milica milic
beograd

Član broj: 149163
Poruke: 21
91.150.119.*



Profil

icon Re: Od 02.2008. besplatan lokalizovan informatički softver (Linux)07.02.2008. u 11:37 - pre 196 meseci
Zna li neko - šta se dešava sa ovim?
it plavusa!?
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Od 02.2008. besplatan lokalizovan informatički softver (Linux)29.02.2008. u 22:47 - pre 195 meseci
Evo, prodje 02.2008.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Časlav Ilić
Braunšvajg, Nemačka

Član broj: 4945
Poruke: 565
*.pool.mediaWays.net.



+27 Profil

icon Re: Od 02.2008. besplatan lokalizovan informatički softver (Linux)01.03.2008. u 10:28 - pre 195 meseci
Pa?
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Od 02.2008. besplatan lokalizovan informatički softver (Linux)02.03.2008. u 21:39 - pre 195 meseci
Pa, nudi li se ili se ne nudi?!
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Od 02.2008. besplatan lokalizovan informatički softver (Linux)

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 25678 | Odgovora: 102 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.