Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

problem sa SBB kablovskim internetom

[es] :: ISP :: problem sa SBB kablovskim internetom

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 22954 | Odgovora: 111 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pailhead
Dusan Bosnjak
freelance
Oakland baby, CA

Član broj: 16715
Poruke: 862
*.beograd-3.tehnicom.net

ICQ: 55993773


+9 Profil

icon Re: problem sa SBB kablovskim internetom04.03.2004. u 21:32 - pre 244 meseci
E ja sam totalni laik, a sbb koliko god da je los ipak prizejlkujem da se pojavi kod mene jer ja imam jos goreg provajdera i.com.

Anyway, sta je meni mnogo glupo bilo u onim paketima bla bla brdo para = veoma malo megabajta je sto ti se isto naplati mb koji skines iz japana (kao laik pretpostavljam samo da ide preko vise kompjutera cega vec) i mb koji skines od komsije sa 3eg sprata. Isto mi je delovalo glupo i ono sto ti naplacuju izvestaj, koji jeste 30kb ali je to tvojih 30kb.
Za sada bih voleo da se prikljucim na taj njihov flat jer trenutno sam na dial up-u koji me kosta prosecno 4000din mesecno

what we want, we must create
 
Odgovor na temu

pierre
Aleksic Goran
Beograd

Član broj: 3189
Poruke: 190
*.ptt.yu

Sajt: www.inter.rs


Profil

icon Re: problem sa SBB kablovskim internetom07.03.2004. u 14:22 - pre 244 meseci
Citat:
pailhead:
E ja sam totalni laik, a sbb koliko god da je los ipak prizejlkujem da se pojavi kod mene jer ja imam jos goreg provajdera i.com.


ne bih da te ispravljam, samo bih da dodam, da to ipak moze da bude i stvar ukusa. zavisi sve od toga sta ti lakse, a sta teze pada.

ikom je dosao kod nas na karaburmu i rekao bice internet sledeceg meseca. sledeceg meseca su rekli bice za dva meseca. za dva meseca su rekli bice na leto. i tako dalje, u nedogled...

onda je dosao SBB i rekao ima internet i odmah sutra poslase decka koji je doneo modem, napravio anex ugovora i naplatio setup, instalaciju i dva paketa, ali nije bilo interneta - jer "treba da se pojaca signal".

kad ce to da bude? sutra. sutra su rekli do kraja nedelje. krajem nedelje su rekli sledece nedelje. i tako dalje i tako dalje dva meseca, onda pocetkom februara mi kazu bice do kraja meseca, a 29.tog februara "neznamo tacno, ali u toku narednih mesec dana sigurno nece biti"

da ne ponavljam, deo price sam ispricao na:
http://www.elitesecurity.org/tema/39193/3#296838

Citat:
pailhead:
Anyway, sta je meni mnogo glupo bilo u onim paketima bla bla brdo para = veoma malo megabajta je sto ti se isto naplati mb koji skines iz japana (kao laik pretpostavljam samo da ide preko vise kompjutera cega vec) i mb koji skines od komsije sa 3eg sprata.

nisam ni ja neki expert, ali mislim da je njima svejedno da li skidas 100 MB sa nekog sajta iz japana, ili sa nekog sajta koji je tu u beogradu.

a to za komsiju sa treceg sprata si mozda i u pravu. kolliko sam ja obavesten, navodno je u svetu uobicajeno da se takve stvari racunaju u nesto kao "interni saobracaj" i da se ne naplacuju. sad da li je to istina, ne bih mogao da se sporim...

Citat:
pailhead:
Isto mi je delovalo glupo i ono sto ti naplacuju izvestaj, koji jeste 30kb ali je to tvojih 30kb.

dobro, to su sitne pare. ako su korektni prema meni, to im nikada nebih zamerio.

Citat:
pailhead:
Za sada bih voleo da se prikljucim na taj njihov flat jer trenutno sam na dial up-u koji me kosta prosecno 4000din mesecno


ja sam se pre dva i po meseca prikljucio na njihov kablovski intenet i sve im platio, ali mi ne radi pa sam i dalje na dialup-u, koji me takodje kosta 3000 do 4500 hiljade mesecno...

kad odlucis da uvedes i internet, nemoj prvo njih da pitas da li moze, vec se raspitaj u svojoj zgradi da li ima neko kome vec radi kablovski internet. ako ima - super, verovatno neces imati problema, ali ako nema ili ako je potrebno da oni nesto intervenisu da bi ga bilo, onda ces da se nacekas i mozda nikada i ne docekas da oni nesto urade. osim da obecavaju.
www.specihost.net - Linux hosting solucije
 
Odgovor na temu

pailhead
Dusan Bosnjak
freelance
Oakland baby, CA

Član broj: 16715
Poruke: 862
*.beograd-2.tehnicom.net

ICQ: 55993773


+9 Profil

icon Re: problem sa SBB kablovskim internetom09.03.2004. u 01:22 - pre 244 meseci
Pa dobro, ali meni su oni dosli valjda 2001 i spominjali internet i potpisao sam, tada je bio dp.com, ovo tvoje mi ipak deluje malo realnije, ako vec imas i modem i kabl, i ugovor.
MIslim da je sbb golo g..., ali i.com je jos gori jer je sve to ovde kaubojska kradja i otimacina.

U zgradi niko nema sbb, a kamoli internet, ali nadam se da ce bar potpisati 50% za prelaz, jer evo sad nisam odgledao southpark jer su prekinuli na pocetku program i pojavilo se tek posle sat vremena, a pre toga nije bilo od nekih pola 12. To se cesto desava.

Sbb imaju mozda nekih 300 metara dalje od moje zgrade, moguce da imaju i internet, tj barem uslove za njega, ali ljudi koje ja znam nisu hteli da placaju te glupe i preskupe pakete. Ali tv im radi super, za razliku od mog koji ima sneg na pola kanala i nestaje svako trece vece.

Kao sto rekoh nisam expert, ali stvarno mislim da ima veze odakle skidas, barem sam do zakljucio po prijatelju koji zivi u spaniji i ima bas kablovsku vezu, i ima ne znam 1gb limit za internationalni promet.
A komsija sa treceg sprata je u tvojoj mrezi, i izmedju vas dvojice je jedan kompjuter, to bi trebalo biti besplatno.
what we want, we must create
 
Odgovor na temu

nemesis

Član broj: 270
Poruke: 1788
195.178.35.*



+17 Profil

icon Re: problem sa SBB kablovskim internetom10.03.2004. u 12:27 - pre 244 meseci
Citat:
pailhead:
A komsija sa treceg sprata je u tvojoj mrezi, i izmedju vas dvojice je jedan kompjuter, to bi trebalo biti besplatno.

prvo to nije besplatno .. jer taj saobracaj zauzima resurse... ;)
a kroz te resurse moze da ono shto se napalacuje... ti i tvoj komshija mozete
wirelessom da jedan drugog povezete ako vam je to toliko bitno :) ...

 
Odgovor na temu

pailhead
Dusan Bosnjak
freelance
Oakland baby, CA

Član broj: 16715
Poruke: 862
62.193.130.*

ICQ: 55993773


+9 Profil

icon Re: problem sa SBB kablovskim internetom17.03.2004. u 07:38 - pre 243 meseci
Jao :)
Sto si ti pametan ;)

Ja sam kao laik ;), zakljucio sledece ;))
npr. imam modem :), imam kabl do provajdera ;)

uzmem 256 pake ;) ili 64 :), sve to ide preko istog kabla ;))))

sto znaci, da taj kabl ;), moze da prenese 256k :)))))
ako svi imaju prosecno taj 64k flat ;))))) jel onda ostane 192k za sherovanje sa komsijama :)), ne onima sa treceg sprata ali sa onima 3 naselja dalje ;)))))

doduse :))
to je verovatno bezveze :)
jer komsije mogu da se povezu ;)) wirelessom ;), kako to bese ide ;) moraju da skupljaju potpise po zgradi ;) da bi mogli da stave onaj ap na zgradu ;) pa onda da postave tu jedan kompjuter ;) jer kablovi valjda nemogu biti duzi od 5m ;) pa onda da kupe svu tu silnu opremu i da je odrzavaju ;)
;))))

what we want, we must create
 
Odgovor na temu

nemesis

Član broj: 270
Poruke: 1788
195.178.35.*



+17 Profil

icon Re: problem sa SBB kablovskim internetom17.03.2004. u 21:04 - pre 243 meseci
ajde ovako da ti pojednostavim...
dva modema u istoj zgradi jedan drugog nevide...
nego sva komunikacija ide od modema do centra pa od centra do korisnika :0
propusna snaga centra je 50MB .. 50.000 Kbps :) ...
e sad... nije samo stvar u propusnoj moci nego i u kolichini tcp/ip paketa koji moze
da obradi :) .. shta to znachi to znachi da je centru svejedno sa kim ti dzarash
podatke :) ... :))) ...
a shto se tiche wireless-a :) .. tachno je tako .. ap i udri mishko ;) ...
 
Odgovor na temu

pailhead
Dusan Bosnjak
freelance
Oakland baby, CA

Član broj: 16715
Poruke: 862
62.193.130.*

ICQ: 55993773


+9 Profil

icon Re: problem sa SBB kablovskim internetom22.03.2004. u 13:48 - pre 243 meseci
Znaci centar moze da primi 40 korisnika istovremeno?

A taj centar, sa cim je povezan, dalje?
I kako rade to u normalnim zemljama?

what we want, we must create
 
Odgovor na temu

nemesis

Član broj: 270
Poruke: 1788
195.178.35.*



+17 Profil

icon Re: problem sa SBB kablovskim internetom22.03.2004. u 16:46 - pre 243 meseci
ako nisi ovo do sad shvatio ni dalje
objashnjavanje ti neci objasniti :)
 
Odgovor na temu

pailhead
Dusan Bosnjak
freelance
Oakland baby, CA

Član broj: 16715
Poruke: 862
*.beograd-1.tehnicom.net

ICQ: 55993773


+9 Profil

icon Re: problem sa SBB kablovskim internetom22.03.2004. u 22:11 - pre 243 meseci
Pa nisam razmeo
a voleo bih da shvatim.

Znaci zbog slabe propusne snage centra, koji verovatno nema razloga da bude slab zbog veoma visokih cena internet usluga, oni onemogucavaju komunikaciju medju korisnicima unutar same mreze, kako bi imali mesta za regularan internet koji mogu papreno da naplacuju?

A opet nije mi jasno, ako vec postoje counterstrike i kojekekakve gluposti serveri, sta ako se sutra poveze 100 korisnika da igra igrice unutar mreze (koja je besplatna?) eto im zakrcenja, zauzeti su im resursi koje mogu papreno da naplate i sta... propada sbb?


what we want, we must create
 
Odgovor na temu

Reljam
Relja Markovic
San Francisco

Član broj: 531
Poruke: 1793
*.client.comcast.net.



+18 Profil

icon Re: problem sa SBB kablovskim internetom01.11.2004. u 09:10 - pre 236 meseci
Da li ljudi i dalje imaju onaj problem sa 'misterioznim' protokom na SBBu (ARPovi?)? Kako ste to resili za sada?
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: problem sa SBB kablovskim internetom01.11.2004. u 13:14 - pre 236 meseci
SBB je resio taj problem. Misteriozni protok je dosta retka pojava, a i kada ga ima onda se ne zaracunava u potrosnju.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

idFilip
Beograd

Član broj: 13882
Poruke: 28
*.rvkds.net.



Profil

icon Re: problem sa SBB kablovskim internetom01.11.2004. u 15:03 - pre 236 meseci
Citat:
Reljam: Da li ljudi i dalje imaju onaj problem sa 'misterioznim' protokom na SBBu (ARPovi?)? Kako ste to resili za sada?



Izmedju ostalog moze se resiti i nabavkom Routera. ARP paketi ne prolaze kroz router. Znam da to ne resava problem kod samog ISP-a ali jedan od nacina da se ne racuna bandwidth koje arp paketi mogu da naprave.


Citat:
pctel: SBB je resio taj problem. Misteriozni protok je dosta retka pojava, a i kada ga ima onda se ne zaracunava u potrosnju.


Ja sam se uverio u suprotno.
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: problem sa SBB kablovskim internetom

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 22954 | Odgovora: 111 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.