Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

problem sa SBB kablovskim internetom

[es] :: ISP :: problem sa SBB kablovskim internetom

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 23144 | Odgovora: 111 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: problem sa SBB kablovskim internetom25.09.2003. u 20:01 - pre 250 meseci
Citat:
ajde podali sa nama ostalim pilicima s'kim si prichao :)
?
elem... nadam se da neko nemisli da iko vodi kompletnu ''evidenciju''
znachi ... kopiju internet saobracaja itd...
:) mislim... malo je problem skladishtenja toga itd.. :)

pricao sam sa Nenadom, ali ne mogu da vam dam broj, pa da on posle promeni a ja ostanem i bez najgore tehnicke podrske.

Obican WinGate ima detaljnu evidenciju (trenutno) online korisnika i njihovih trenutnih konekcija, pa pretpostavljam da treba da ima i svaki profesionalni program.
Trebalo bi ako ja pozovem telefonom i pitam da mi proveri po kojim sam protokolima i sa kim trenutno konektovan, da on to moze da uradi.
Konkretno, gore sam mislio na program koji bih kod sebe instalirao i pratio svoj internet saobracaj.
Hocu da mu to dokumentujem lažni protok i da ga pitam koji to program/virus moze da napravi 10 Mb download uz 0b upload (obrnuto je svakako moguće). Svi meni potrebni internet protokoli komuniciraju dvosmerno.

Inace, dok ovo pisem, besni konstantno "download" na 87Kbps, pa vi izracunajte!
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

nemesis

Član broj: 270
Poruke: 1788
195.250.117.*



+17 Profil

icon Re: problem sa SBB kablovskim internetom26.09.2003. u 11:10 - pre 250 meseci
Citat:
155FreeSpaceOptics:
Ima nesto sto Nemesis pokusava da vam objasni, to se zove "DEDICATED", a ustvari znaci GARANTOVANO. To kosta E300 za svakih 64 Kbit/s u svakom smeru.


pa lepo ima kazem ... 256/64=4 ... 4 * 300e = 1200e mesechno :)
znachi i do 60x vishe nego shto neki potroshe na net :)
 
Odgovor na temu

nemesis

Član broj: 270
Poruke: 1788
195.250.117.*



+17 Profil

icon Re: problem sa SBB kablovskim internetom26.09.2003. u 11:15 - pre 250 meseci
Citat:
155FreeSpaceOptics:
Ljudi u zgradama bi trebalo da budu pametniji, da postave uslov provajderima da kada buse zajednicke prostorije da bi provukli kablove, moraju da naprave mesto za jos jednog u buducnosti i da kablovski operator nema monopol nad tim otvorima. Onda taj tvoj primer nebi vise imao smisla, vec bi se onda provajder debelo zamislio da li treba postuje sto napise.


ma da :)
pazi ... ljudi su hepi kad im uvedu kablovsku uopshte itd... :)
sacesh ti nekoga da uslovljavash :0)
pa cesh isto prodjesh ko ''onaj_koga_iskljuchishe_i_chije_ime_nepominjemo" :))
pazi ... rade izvode podizvodjachi ... oni imaju radni nalog da urade to i to ..
njih ne znimaju tvoji problemi itd...
drugo ... nisu problem instalacije po zgradi ... problem je kako ce
drugi CaTV doci do tebe ... a da nepominjemo koliko to sve koshta :)


 
Odgovor na temu

nemesis

Član broj: 270
Poruke: 1788
195.250.117.*



+17 Profil

icon Re: problem sa SBB kablovskim internetom26.09.2003. u 11:20 - pre 250 meseci
Citat:
pctel:
pricao sam sa Nenadom, ali ne mogu da vam dam broj, pa da on posle promeni a ja ostanem i bez najgore tehnicke podrske.


jao strashno :)
pa zvao si na 064/8126xxx telefon ... pa to je ono shto dobijesh na onom papiru sa podacima tvoje konkecije ... ???
pa nije to neka naruchita tajna :)
na sajtu imash josh telefona ... :)

Citat:

Obican WinGate ima detaljnu evidenciju (trenutno) online korisnika i njihovih trenutnih konekcija, pa pretpostavljam da treba da ima i svaki profesionalni program.
Trebalo bi ako ja pozovem telefonom i pitam da mi proveri po kojim sam protokolima i sa kim trenutno konektovan, da on to moze da uradi.
Konkretno, gore sam mislio na program koji bih kod sebe instalirao i pratio svoj internet saobracaj.
Hocu da mu to dokumentujem lažni protok i da ga pitam koji to program/virus moze da napravi 10 Mb download uz 0b upload (obrnuto je svakako moguće). Svi meni potrebni internet protokoli komuniciraju dvosmerno.


e to je kljuchna rech ... t r e n u t n u ... znachi samo otvorene konekcije ...
a shta je sa UDP konekcijama... to shto ti zatvorish neku udp ne znachi da
josh neko vreme ti nece stizati udp paketi :))) ...

to o chemu ti prichash bi zahtevalo \\slushanje\\ celokupnog saobracaja :)))) ...
te bi onda ispalo da neko prislushkuje korisnike :) ...


Citat:

Inace, dok ovo pisem, besni konstantno "download" na 87Kbps, pa vi izracunajte!


nabavi commview ili neshto slichno i daj neki log ... :)
mozda te neko prca :)
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: problem sa SBB kablovskim internetom26.09.2003. u 12:46 - pre 250 meseci
Citat:
nabavi commview ili neshto slichno i daj neki log ... :)
mozda te neko prca :)

Evo ti pa daj dijagnozu. Ukljucim ja commview i sedim onako kao lovac kad vreba plen - niti disem, niti prstom mrdam :-)
Nepun minut potom, pocinje. Za par minuta bilo je 50.000 podataka tipa:
Code:

Protocol    Mac Addresses        IP Adresses        Ports
ARP REQ    00:30:B8:80:OA:DE  10.1.0.2-?-10.1.108.**    N/A        


gde je * broj od 1 do 50.000 a ** od 1.1 do 255.255

Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

stargatenow

Član broj: 9811
Poruke: 258
*.europeonline.net



+3 Profil

icon Re: problem sa SBB kablovskim internetom26.09.2003. u 13:43 - pre 250 meseci
:)
Nocas izmedju 18:00 i 02:00 mi je doslo oko 10MB broadcast paketa...
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: problem sa SBB kablovskim internetom26.09.2003. u 13:47 - pre 250 meseci
IP adrese sa slicnim aktivnostima su jos:

192.168.128.1
192.168.129.1
192.168.130.1
195.252.113.33
195.250.117.1


(10.1.0.2 i 195.250.117.1 su Gateway-i, za ostale ne znam)
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: problem sa SBB kablovskim internetom26.09.2003. u 13:56 - pre 250 meseci
Citat:
Nocas izmedju 18:00 i 02:00 mi je doslo oko 10MB broadcast paketa...

Mislim da danas padaju svi rekordi...
Inače, otkad sam im rekao da obrate pažnju na moj protok, potrošnja mi se smanjila za 75% ;-)
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

155FreeSpaceOptics
Bogdan Kecmani
Novi Beograd

Član broj: 9870
Poruke: 80
*.75.EUnet.yu



Profil

icon Re: problem sa SBB kablovskim internetom27.09.2003. u 07:22 - pre 250 meseci
Citat:

ma da
pazi ... ljudi su hepi kad im uvedu kablovsku uopshte itd...
sacesh ti nekoga da uslovljavash :0)


Znam mnogo njih koji sada traze svoje pare nazad. Svaka batina ima dva kraja!
Znam mnogo slucajeva gde su se pod-izvodjaci pojavili pa odmah bez traga nestali kada im je predsednik kucnog saveta trazio da vidi tehnicki projekat za instalacije koje treba da urade.
Svaki stanar koji nije zadovoljan sa sadasnjim KDS ce istog momenta preci kod drugog ako mu taj ponudi bolje uslove i bolji servis. To je jednostavno uraditi.

Citat:

pa cesh isto prodjesh ko ''onaj_koga_iskljuchishe_i_chije_ime_nepominjemo" )
pazi ... rade izvode podizvodjachi ... oni imaju radni nalog da urade to i to ..
njih ne znimaju tvoji problemi itd...


Da se sluzbenici u Ministarstvu malo pozabave interesima drustva onda bi ova obaveza bila mandatorna i za svakog ko predstavlja skupstinu stanara odnosno vlasnike. Takav covek ne bi dozvolio da se pod-izvodjac uopste pojavi u zgradi bez gradjevinske dozvole i bez saglasnosti stanara. Dokle god budemo imali inertnu inspekciju i inertne predstavnike tako ce nam i biti, bicemo na kraju "repa" a obicno se tamo nalazi GUZICA!

Citat:

drugo ... nisu problem instalacije po zgradi ... problem je kako ce
drugi CaTV doci do tebe ... a da nepominjemo koliko to sve koshta


To ne kosta puno ako imas plan kako i za koje vreme zelis da vratis ulozeno. Ima cak zainteresovanih koji zele da ti daju novac da to ostvaris. Jedini uslov koji postavljaju je da budes legalan u svemu! A to je mnogo-mnogo rada a to Srbi ne vole, vec vole sve AdHoc pa sta bude. Prvo potrose pare pa posle gledaju kako da to bude legalno umesto da rade obrnuto. Cist primer ovoga ti je bgwireless ekipa. Prvo su kupili opremu, postavili je i ponudili je, i sada pokusavaju da joj daju neku dozu legalnosti, tako sto se pozivaju na EEZ zakone koji se kod nas jos ne primenjuju i koji se jos dugo i nece. (sad ce da skoce na ovu moju opasku!)
Dosta ljudi ukljucujuci i tebe se smeju www.beogradwireless.net jer oni upravo rade obrnuto, prvo legalizacija pa onda investicija. Koliko se ja secam doskocice, glasi otprilike ovako: "ko se poslednji smeje taj se najsladje smeje."
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: problem sa SBB kablovskim internetom27.09.2003. u 15:05 - pre 250 meseci
Udaljismo se od teme, pa da podsetim na neke stvari:

Citat:
Svaki stanar koji nije zadovoljan sa sadasnjim KDS ce istog momenta preci kod drugog

Ne moze u zgradi sa 50 stanova biti 50 KDS-ova
Citat:
Znam mnogo slucajeva gde su se pod-izvodjaci pojavili pa odmah bez traga nestali kada im je predsednik kucnog saveta trazio da vidi tehnicki projekat

Jedno iskustvo vise - sledeci put nece traziti! :-)
Citat:
Da se sluzbenici u Ministarstvu malo pozabave interesima drustva

Nije za ovu temu, ali dobro...

Za nekog je interes drustva da se zivi samo u legalizovanim kucama, a da se one druge poruse, ali za onog ko bi tada zavrsio na ulici nije.

Za nekog je interes drustva da se voze automobili po najnovijim tehnickim i ekoloskim standardima, a ostali da se uniste, ali za onog ko bi tada morao pesice nije.

Za nekog je interes drustva da se primaju samo plate koje su u skladu sa Evropskim prosekom, a da se ove manje ukinu, ali za one koji bi ostali bez prebijene pare nije!

I naravno, za neke je u interesu drustva da mogu postojati samo telekomunikacije "koje su legalne u svemu", ali za one koji ce ostati odseceni od sveta nije!
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

155FreeSpaceOptics
Bogdan Kecmani
Novi Beograd

Član broj: 9870
Poruke: 80
*.88.EUnet.yu



Profil

icon Re: problem sa SBB kablovskim internetom28.09.2003. u 23:44 - pre 250 meseci
nastavak...nije za ovu temu...tvoj post ce ostati a moj ce da obrisu ali se nadam da ces ga videti...

Citat:
Nije za ovu temu, ali dobro...

Za nekog je interes drustva da se zivi samo u legalizovanim kucama, a da se one druge poruse, ali za onog ko bi tada zavrsio na ulici nije.

Ako je investitor svesno gradio kucu za koju nema dozvolu, naravno da treba da se srusi.

Citat:

Za nekog je interes drustva da se voze automobili po najnovijim tehnickim i ekoloskim standardima, a ostali da se uniste, ali za onog ko bi tada morao pesice nije.

Nema potrebe da ide pesice, postoji GSB, taxi, metro, "palac"...a ko nema strpljenja, treba da ide pesice.

Citat:

Za nekog je interes drustva da se primaju samo plate koje su u skladu sa Evropskim prosekom, a da se ove manje ukinu, ali za one koji bi ostali bez prebijene pare nije!

Za takve koji ostanu bez prebijene pare cemo naci mesto, ionako nam kazu da su sela ostala bez stanovnika, znaci bice posla za njih u poljoprivredi.

Citat:

I naravno, za neke je u interesu drustva da mogu postojati samo telekomunikacije "koje su legalne u svemu", ali za one koji ce ostati odseceni od sveta nije!

Prosto je neverovatno kako Evropska unija funkcionise "legalno"...kako bi se samo razvijale da je "nelegalna" kao kod nas!!!
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: problem sa SBB kablovskim internetom29.09.2003. u 15:39 - pre 250 meseci
ma kakva legalizacija...
Ja sam uvek bio za anarhiju! Demokratija je kao sto znate nemoguca, a svaka legalizacija tj. vlast tezi da postane diktatura. Anarhija je najstarije drustveno uredjenje, najduze je trajalo, najmanje zla nanelo...
:-)

PS. U demokratski uredjenom drustvu kao sto je ES ova poruka prosto trazi brisanje.
:-)
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

malisha
Dragan Lukic
Novi Sad

Član broj: 2019
Poruke: 676
*.neobee.net



+7 Profil

icon Re: problem sa SBB kablovskim internetom29.09.2003. u 23:37 - pre 250 meseci
Citat:
nemesis:
pa cesh isto prodjesh ko ''onaj_koga_iskljuchishe_i_chije_ime_nepominjemo" :))


ne znam zasto, ali mi se cini da se ovo odnosi na mene.... ali pravda je dostupna iako spora...

a ja sam suvise uporan (izazvan) da bi dozvolio da ovo sto se meni desava tek tako prodje...
Registered Linux user #338733
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.dialup.xtra.co.nz



+3 Profil

icon Re: problem sa SBB kablovskim internetom30.09.2003. u 12:46 - pre 250 meseci
nemesise, a sto su ti poruke pune " ... " ?!?
Bas tako za razmakom pa tri tacke. Bas izgledaju konfuzno.

Nadam se da ne pricas tako kao sto ti poruke izgledaju :-)
 
Odgovor na temu

malisha
Dragan Lukic
Novi Sad

Član broj: 2019
Poruke: 676
195.250.117.*



+7 Profil

icon Re: problem sa SBB kablovskim internetom02.10.2003. u 00:29 - pre 250 meseci
Zagarantovane brzine:


[Ovu poruku je menjao malisha dana 02.10.2003. u 02:36 GMT]
Registered Linux user #338733
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

malisha
Dragan Lukic
Novi Sad

Član broj: 2019
Poruke: 676
195.250.117.*



+7 Profil

icon Re: problem sa SBB kablovskim internetom02.10.2003. u 00:32 - pre 250 meseci
Besplatna instalacija i modem:

Registered Linux user #338733
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

malisha
Dragan Lukic
Novi Sad

Član broj: 2019
Poruke: 676
195.250.117.*



+7 Profil

icon Re: problem sa SBB kablovskim internetom02.10.2003. u 00:34 - pre 250 meseci
A sa druge strane cene "besplatnih" usluga!!!

Registered Linux user #338733
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

nemesis

Član broj: 270
Poruke: 1788
*.sbb.co.yu



+17 Profil

icon Re: problem sa SBB kablovskim internetom02.10.2003. u 02:19 - pre 250 meseci
Citat:
malisha:
Zagarantovane brzine:


[Ovu poruku je menjao malisha dana 02.10.2003. u 02:36 GMT]


sve je kewl i keasno ali gde ti pishe u ugovoru da ti je zagarantovana
brzina za net ?:) ... ili samo do sbb:) .. heheh:)))
 
Odgovor na temu

malisha
Dragan Lukic
Novi Sad

Član broj: 2019
Poruke: 676
195.252.100.*



+7 Profil

icon Re: problem sa SBB kablovskim internetom02.10.2003. u 08:20 - pre 250 meseci
Citat:
nemesis:
sve je kewl i keasno ali gde ti pishe u ugovoru da ti je zagarantovana
brzina za net ?:) ... ili samo do sbb:) .. heheh:)))


Pise sledece u Clan-u 7.
"Preduzece se obavezuje da ce odrzavati permanentno i kvalitetno sistem radi ocuvanja postignutog nivoa kvaliteta usluga."

Postignuti kvalitet = reklamirani kvalitet = ono sto se prodaje kao usluga


Registered Linux user #338733
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: problem sa SBB kablovskim internetom02.10.2003. u 12:48 - pre 250 meseci
Ako moze tako da se radi, evo ja cu da napravim prvi pristup internetu sa 2 Mbps zagarantovanim i neogranicenim protokom, a to sto cu od mene prema internetu da stavim samo neki 33.6k modem, bas me briga, vazna je brzina do mene! Ako i ne bude bio pun 33.6 protok, ni to me ne interesuje, to je do telekoma! Nemesise, da li bi neko mogao da me tuzi zbog toga?


Zar ne postoje neki standardi o propusnom opsegu prema nadprovajderu... ako imas npr. 1000 korisnika se 256 kbps, sigurno ne mozes staviti 1Mbps prema internetu... a ne treba ti ni 256 Mbps... koliko moras imati prema internetu (zagarantovano)?

Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: problem sa SBB kablovskim internetom

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 23144 | Odgovora: 111 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.