Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

problem sa SBB kablovskim internetom

[es] :: ISP :: problem sa SBB kablovskim internetom

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 22950 | Odgovora: 111 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net



+7169 Profil

icon Re: problem sa SBB kablovskim internetom02.10.2003. u 13:53 - pre 249 meseci
Citat:

Zar ne postoje neki standardi o propusnom opsegu prema nadprovajderu... ako imas npr. 1000 korisnika se 256 kbps, sigurno ne mozes staviti 1Mbps prema internetu... a ne treba ti ni 256 Mbps... koliko moras imati prema internetu (zagarantovano)?


Ne postoje standardi...

- U liberalno kapitalistickim zemljama kvalitet servisa ti donosi/odnosi korisnike, pa ljudi koji stede na bandwidth-u mogu da izgube klijente. Ne postoje "propisi" koliko koji ISP treba da ima bandwidth, ali ISP-ova ima mnogo pa korisnici migriraju ako primete da nesto ne valja. Naravno, ko ima SLA koji propisuje minimalni QoS moze lepo i da tuzi ISP-a zbog pretprljene stete... a i za lazni marketing se moze popiti tuzba.

- U totalitarnim rezimima je sve propisano, pa i minimalni bandwidth - samo sto je internet manje-vise ilegalan :) Obicno postoji jedan ISP koji partija (centralni komitet) kontrolise i propisuje koliki bandwidth pojedincu stvarno treba :)

- U anarhijskim rezimima je sve haoticno :) Vazi pravilo jaceg.. a to obicno nije korisnik :)


Pa ti prepoznaj gde spada SCG :)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

ddz
Dušan Dželebdžić
Pravni fakultet UUB
Beograd

Član broj: 3272
Poruke: 711
*.sbb.co.yu



Profil

icon Re: problem sa SBB kablovskim internetom02.10.2003. u 22:27 - pre 249 meseci
A evo kakve su cene u komšiluku:

sa www.xnet.hr



Ne nude ništa drugo osim flat-rate. Ali ne SBBov "flat-rate" gde na kraju meseca naplate potrošene megabajte, nego PRAVI FLAT RATE, bez ograničenja potrošnje.

Uz to, vredi napomenuti da je DCM najveći hrvatski cable operator, i da je sponzorisan od strane Soroša. Hmmm, na koju li me to firmu kod nas podseća? ;)

Inače, 1€= cca 7.5kn
If you can't beat your computer at chess, try kickboxing.
 
Odgovor na temu

S a l e
BGD

Član broj: 7457
Poruke: 1422



+8 Profil

icon Re: problem sa SBB kablovskim internetom02.10.2003. u 23:01 - pre 249 meseci
Ako je kurs 7.5, onda sam izracunao da su cijene ove:
Citat:
64 / 64 - 22 EUR
128 / 64 - 36 EUR
256 / 64 - 56 EUR
512 /128 - 105 EUR

Najam modema - 1,952 EUR


Za ISDN 64/64 ovdje bi ga morao da platis mnogo vise od 22 eura mjesecno...
A veza slicne brzine kod njih kosta ~22 EUR (uracunat PDV 22%)...

Sta reci...
 
Odgovor na temu

nemesis

Član broj: 270
Poruke: 1788
*.sbb.co.yu



+17 Profil

icon Re: problem sa SBB kablovskim internetom03.10.2003. u 03:01 - pre 249 meseci
Citat:
malisha:
Pise sledece u Clan-u 7.
"Preduzece se obavezuje da ce odrzavati permanentno i kvalitetno sistem radi ocuvanja postignutog nivoa kvaliteta usluga."
Postignuti kvalitet = reklamirani kvalitet = ono sto se prodaje kao usluga


a pa nije isto :) ne nene ne e...
pitanje shta znachi postignuti nivo .. znachi reko sam ti ..
nigde nepishe explicitno u anex-u ;)

Preduzece se obavezuje da korisniku obezbedi stalnu vezu 24/7 bez prekida
duzeg od XXX min uz godishnji nivo UPLINE-a od 95.5 ili 99.5 i stalni rezervisani
kapacitet itd...

ne kazem da je anex najsrecnije napisan :) ... niti precizno ... ali ti kazem da ti
neobezbedjuje nishta ali bash nishta :)
shta znachi permantetno i kvalitetno da radi sistem... koji sistem ..
sistem prenosa... do koga .. do korisnika ... od koga ... od ISP-a ..
e sad a sta je sa CONTEXT-om ... to je sadrzajem ... to je tebi problem :)))
ti verovatno ima stalnu vezu da centrom ... sa CMTS-om ... ali pitanje
dal imash i kakvu vezu ka zeljenom sadrzaju sa neta... :)

ja sam i dalje stava da ti taj ugovor neobezbedjuje nikakva prava :)
 
Odgovor na temu

nemesis

Član broj: 270
Poruke: 1788
*.sbb.co.yu



+17 Profil

icon Re: problem sa SBB kablovskim internetom03.10.2003. u 03:10 - pre 249 meseci
Citat:
pctel:
Ako moze tako da se radi, evo ja cu da napravim prvi pristup internetu sa 2 Mbps zagarantovanim i neogranicenim protokom, a to sto cu od mene prema internetu da stavim samo neki 33.6k modem, bas me briga, vazna je brzina do mene! Ako i ne bude bio pun 33.6 protok, ni to me ne interesuje, to je do telekoma! Nemesise, da li bi neko mogao da me tuzi zbog toga?


mozesh i izgubish korisnike :)
e sad... bices zanimljiv korisnicima koji ce medju sobom shetaju podatke :)
itd... al malo si ono .. banalizovao stvari ...

Citat:

Zar ne postoje neki standardi o propusnom opsegu prema nadprovajderu... ako imas npr. 1000 korisnika se 256 kbps, sigurno ne mozes staviti 1Mbps prema internetu... a ne treba ti ni 256 Mbps... koliko moras imati prema internetu (zagarantovano)?


za shvaki k zagantovanog morash imati 1/1 da bi radilo :) ...
zato sigurno nikad necesh dobiti kuci zagarantovan link ... :)
u najboljem sluchaju ... ko zna :)
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: problem sa SBB kablovskim internetom03.10.2003. u 11:52 - pre 249 meseci
Citat:
nemesis:
Citat:
pctel:
Ako moze tako da se radi, evo ja cu da napravim prvi pristup internetu sa 2 Mbps zagarantovanim i neogranicenim protokom, a to sto cu od mene prema internetu da stavim samo neki 33.6k modem, bas me briga, vazna je brzina do mene! Ako i ne bude bio pun 33.6 protok, ni to me ne interesuje, to je do telekoma! Nemesise, da li bi neko mogao da me tuzi zbog toga?


mozesh i izgubish korisnike :)

Da, al dok se oni osveste, ja se nakupim para... :-)
Evo, ukradose mi ideju... bas sam naisao na podatak da jedna firma nudi 10Mbps konekciju deleci svoju 256 kbps prema net-u na 100 korisnika :-). Mogu li da ih tuzim za kradju autorskih prava na tu prevaru? :-)
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

nemesis

Član broj: 270
Poruke: 1788
*.sbb.co.yu



+17 Profil

icon Re: problem sa SBB kablovskim internetom03.10.2003. u 13:54 - pre 249 meseci
Citat:
pctel:
Da, al dok se oni osveste, ja se nakupim para... :-)
Evo, ukradose mi ideju... bas sam naisao na podatak da jedna firma nudi 10Mbps konekciju deleci svoju 256 kbps prema net-u na 100 korisnika :-). Mogu li da ih tuzim za kradju autorskih prava na tu prevaru? :-)


u je ... pa absolute ok je imao svojevremeno i josh zeshci odnos :)
al neka :) ... ajde finismo i multikulti ... itd.. :)

elem... ali ti mozesh da imash lokalni saobracaj koji zanima korisnike.
context provider ... znachi ... tv kanali .. movie on demand itd... :)


:)....


samo je pitanje bandwith mendzmenta kako ce shta da radi itd.. :)
 
Odgovor na temu

nemesis

Član broj: 270
Poruke: 1788
*.sbb.co.yu



+17 Profil

icon Re: problem sa SBB kablovskim internetom03.10.2003. u 13:56 - pre 249 meseci
malisha shta si uradio sa instalacijama...
ajde neki feedback... :) ... kad ti vec radimo probono reparaciju :)

vidimo da ce na kraju da konzilijum iz bgd ide za nsad da radi pregled
i vecanje oko malishinog problema :0)))
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: problem sa SBB kablovskim internetom12.10.2003. u 16:12 - pre 249 meseci
Citat:
Imam SBB kablovski net i sledeci problem: kada ne radim nista na kompjuteru i kada pogasim sve programe koji koriste net i dalje postoji odredjeni protok podataka preko mog kablovskog modema koji rezultuje velikom potrosnjom uplacenih paketa (za sada od 1 do 5 MB /h u idle stanju!).
Pomocu programa CommView sam detektovao da je taj idle saobracaj rezultat velikog broja ARP paketa koje izgleda salje sam provajder.
Cak i kada firewall ukljucim na block all to i dalje tece (posto je to pass-through saobracaj kroz modem). Sta da radim? Koliko sam se informisao na netu ne mogu da blokiram taj ARP saobracaj, ali da li mogu od njih da trazim da to nekako smanje?
Imaju li oni pravo da naplacuju broadcast saobracaj - i to svakom korisniku???
Pre neko vece mi je otislo 50MB za noc, a da nisam pipnuo net...


Mislim da ce danas biti vise... oko 10 Mb/h konstantno, ceo dan. Sutra ce administratori imati pune ruke posla da preprave izvestaje, pa "treba imati razumevanja" ako isti budu kasnili.

Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

ddz
Dušan Dželebdžić
Pravni fakultet UUB
Beograd

Član broj: 3272
Poruke: 711
*.sbb.co.yu



Profil

icon Re: problem sa SBB kablovskim internetom12.10.2003. u 18:15 - pre 249 meseci
Citat:
Mislim da ce danas biti vise... oko 10 Mb/h konstantno, ceo dan.


Taman sam pomislio da je moj komp poludeo! Ostavio sam otvoren telnet i otišao od kompjutera. Kad sam se vratio, video sam da activity svetli (dakle ne trepće, svetli) i da mi je otišlo nekih 7-8 MB
If you can't beat your computer at chess, try kickboxing.
 
Odgovor na temu

nemesis

Član broj: 270
Poruke: 1788
*.sbb.co.yu



+17 Profil

icon Re: problem sa SBB kablovskim internetom13.10.2003. u 14:49 - pre 249 meseci
Citat:
pctel:
Mislim da ce danas biti vise... oko 10 Mb/h konstantno, ceo dan. Sutra ce administratori imati pune ruke posla da preprave izvestaje, pa "treba imati razumevanja" ako isti budu kasnili.


na koju to poruku odgovarash... ???
ja je nisam video u zadnjih par dana .. mada ... sve je moguce :)
 
Odgovor na temu

login15

Član broj: 15307
Poruke: 3
*.InfoSky.Net



Profil

icon Re: problem sa SBB kablovskim internetom22.10.2003. u 03:02 - pre 248 meseci
Kakva je situacja oko SBB?
Nasao sam modem Motorola Surfboard Cable Modem SB5100E po ceni od 5500 din ali sam procitao ove jadikovke na SBB pa me interesuje da li da se kacam ili ne?
Takodje interesuje me kakvo je stanje na grbavici sa protokom konkretno (Lasla Gala) posto cujem da su nesto sredjivali na limani 1 i 2.
 
Odgovor na temu

ddz
Dušan Dželebdžić
Pravni fakultet UUB
Beograd

Član broj: 3272
Poruke: 711
*.sbb.co.yu



Profil

icon Re: problem sa SBB kablovskim internetom29.10.2003. u 10:14 - pre 248 meseci
Ne treba da ti kupuješ modem, dobićeš ga od SBBa kad se budeš prijavio za 'net. O stanju na novosadskoj mreži ne mogu ništa da ti kažem, a što se beogradske tiče - vidiš u prethodnim postovima. Fina stvar, ali skoro godinu dana boluje od dečijih bolesti.




Da li je još neko primetio probleme sa Internetom u poslednjih nekoliko dana? U subotu sam imao još jedan napad ARPova (activity je svetleo neprestano, dok sam ja primetio otišlo 14MB). Doduše, malo su se izbezobrazili, poslao sam mail ggajicu čim sam video šta se desilo. Još uvek nisam dobio odgovor, niti je sređena potrošnja.

Pored toga, juče sam video tri prekida u radu, danas još jedan, ali verujem da je to zato što čačkaju CMTS da bi pustili (davno obećane) digitalne kanale.

Da ne bismo više ovakvim porukama smarali ljude sa ESa, otvorio sam mailing listu na Yahoo.

Prijavljivanje na [email protected]

Arhiva poruka će biti dostupna svima, a nalazi se na http://groups.yahoo.com/group/sbbinfo/messages
If you can't beat your computer at chess, try kickboxing.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: problem sa SBB kablovskim internetom29.10.2003. u 14:49 - pre 248 meseci
Od kad postoje, ovih dana su ubedljivo najgori.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

srdjandakic

Član broj: 11297
Poruke: 430
62.108.125.*



+14 Profil

icon Re: problem sa SBB kablovskim internetom30.10.2003. u 14:24 - pre 248 meseci
Citat:
login15:
Kakva je situacja oko SBB?
Nasao sam modem Motorola Surfboard Cable Modem SB5100E po ceni od 5500 din ali sam procitao ove jadikovke na SBB pa me interesuje da li da se kacam ili ne?
Takodje interesuje me kakvo je stanje na grbavici sa protokom konkretno (Lasla Gala) posto cujem da su nesto sredjivali na limani 1 i 2.


Komsija, nije lose na Grbavici. Ja sam u Gogoljevoj.

Desi se ponekad, recimo par puta dnevno, da jednostavno pukne na minut-dva: pogasi lampice i onda pali jednu po jednu i krene normalno.

Protok je OK ... isao je ~30 KB/s na 256k a sad sam od nedavno smanjio na 128k pa ide 15-16 KB/s (misim na download)
 
Odgovor na temu

cleric
Milan Maksimovic

Član broj: 14004
Poruke: 8
195.250.117.*



Profil

icon Re: problem sa SBB kablovskim internetom08.12.2003. u 05:13 - pre 247 meseci

Je l' možemo da se prebrojimo, koga još u zadnjih mesec dana izuva ARP flooding?

Mene razvališe, tikće taksimetar samo tako. A ja ni nisam kući. ;)

Znam da bar još dvoje troje ljudi ima ovaj problem. Je l' se dešava još nekome ko ovo čita?

 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: problem sa SBB kablovskim internetom08.12.2003. u 11:18 - pre 247 meseci
Samo pritisnes onaj mali taster na modemu i toga vise nema :-)
Ja se iskljucujem i dok kucam ovu poruku, ukljucim se samo da kliknem na posalji :-(
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

stargatenow

Član broj: 9811
Poruke: 258
195.250.117.*



+3 Profil

icon Re: problem sa SBB kablovskim internetom08.12.2003. u 13:55 - pre 247 meseci
Zalosno je sto imamo kablovski internet a ne mozemo stalno biti na vezi zbog nesposobnosti ISP-a da resi te probleme sa broadcast paketima.

 
Odgovor na temu

nemesis

Član broj: 270
Poruke: 1788
*.beograd-1.tehnicom.net



+17 Profil

icon Re: problem sa SBB kablovskim internetom10.12.2003. u 23:48 - pre 247 meseci
Citat:
stargatenow:
Zalosno je sto imamo kablovski internet a ne mozemo stalno biti na vezi zbog nesposobnosti ISP-a da resi te probleme sa broadcast paketima.


to josh uvek traje ?
 
Odgovor na temu

S a l e
BGD

Član broj: 7457
Poruke: 1422



+8 Profil

icon Re: problem sa SBB kablovskim internetom11.12.2003. u 00:11 - pre 247 meseci
Posto sam sada u skoli naucio sta su ARP paketi, sada mi je jos vise smijesno sta to oni naplacuju... Uzas... Zasto ne podese da je taj lokalni saobracaj kroz mrezu besplatan?!
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: problem sa SBB kablovskim internetom

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 22950 | Odgovora: 111 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.