Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

problem sa SBB kablovskim internetom

[es] :: ISP :: problem sa SBB kablovskim internetom

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 23129 | Odgovora: 111 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

S a l e
BGD

Član broj: 7457
Poruke: 1422



+8 Profil

icon Re: problem sa SBB kablovskim internetom23.09.2003. u 00:07 - pre 250 meseci
Kada vam vec tako pilicarski naplacuju konekciju koja bi trebala da bude flat, onda bi vi mogli da iskljucite Live update, Windows Update, Winamp Update... Sve to pravi promet...

Inace za to sto su pasivni, obratite se medijima... Pa kao sto neko napisa "da se jos neko ne prevari, kao sto sam ja"...
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: problem sa SBB kablovskim internetom23.09.2003. u 00:52 - pre 250 meseci
Citat:
Kada vam vec tako pilicarski naplacuju konekciju koja bi trebala da bude flat, onda bi vi mogli da iskljucite Live update, Windows Update, Winamp Update

Pa zar ima onih koji nesto od ovoga drze ukljuceno !?

Citat:
Inace za to sto su pasivni, obratite se medijima...

Ja sam za tu varijantu, ali prvo da se napravi udruzenje nezadovoljnih korisnika sbb, da se vidi koliko je takvih, a ne da sbb u odgovoru medijima posle kaze:
"tacno je da imamo jednog ili dva nezadovoljna korisnika, ali s obzirom na broj korisnika..."
Ako niko drugi to ne uradi za par dana, a sbb ne resi problem, ja cu postaviti negde stranicu za prikupljanje zalbi.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

S a l e
BGD

Član broj: 7457
Poruke: 1422



+8 Profil

icon Re: problem sa SBB kablovskim internetom23.09.2003. u 00:57 - pre 250 meseci
A zasto sve mora, "sjutra", u "ponedjeljak", u "petak"... ???

Ako nesto mozes sada da napravis, napravi odmah, jer niko drugi nece htjeti... Svi cekaju na gotovo...
 
Odgovor na temu

155FreeSpaceOptics
Bogdan Kecmani
Novi Beograd

Član broj: 9870
Poruke: 80
*.vdial.verat.net



Profil

icon Re: problem sa SBB kablovskim internetom23.09.2003. u 05:57 - pre 250 meseci
Citat:
pctel:
Citat:
juce je pisalo da sam potrosio 197 od 200 uplacenih Mb, danas stize izvestaj da sam potrosio 154...

Jesi li se zalio zbog visine protoka, ili su to sami uradili?
Meni nisu nista umanjili, a nisam ni trazio jer vracanje potrosnje pojedincima ne resava problem.


Koliko ja vidim a vidim odlicno, nije problem u provajderima vec u vama koji ste potpisali njihove ugovore. Pogledajte te sta ste potpisali, jel pise negde vezano za "support", za reklamacije - postupak u slucaju reklamacije, itd.

Nema! Zar ne? Sto se sad bunite?
 
Odgovor na temu

cleric
Milan Maksimovic

Član broj: 14004
Poruke: 8
195.250.117.*



Profil

icon Re: problem sa SBB kablovskim internetom23.09.2003. u 06:17 - pre 250 meseci
Citat:
Koliko ja vidim a vidim odlicno

"Mujo, pa ti si vidovit!" ;)
Citat:
nije problem u provajderima vec u vama koji ste potpisali njihove ugovore. Pogledajte te sta ste potpisali, jel pise negde vezano za "support", za reklamacije - postupak u slucaju reklamacije, itd.
Nema! Zar ne? Sto se sad bunite?


Lepršavo, odmereno, i nadasve konstrukivno.

Zapravo je mnogo prozaičnije. Problem je u nepostojanju broadband konkurencije.
Kada imaš još nekog pored ko može da ponudi isto što i ti ali malo bolje ili jeftinije, onda se opasuljiš i ne dešavaju ti se ovakve gluposti - ili propadneš.

Ne bih da amnestiram SBB ekipu (nisu mi ni rod ni pomoz' bog), ali to su sve dečije bolesti koje se lome na nama. Recimo ovaj kermez sa protokom koji se dešavao proteklih nedelju dana je već uveliko viđen i dokumentovan po belom svetu, i postoje razni načini kako se provajderi od toga brane (od zatvaranja kritičnih portova koji onemgućavaju da se worm zapati, pa na dalje). Ovde je stvar bila bolnija zato što se protok naplaćuje (skupo ;), dok se u svetu uglavnom prodaje flat rate sa nekim dalekim ograničenjem mesečne potrošnje.

Ako zanemarimo "vi ste zapatili blastera koji vam troši Internet" mislim da uz malo truda umeju da budu poprilično konstruktivni, pa predlažem da zovete i cimate odgovorna lica u SBB-u. Dok se ne pojavi konkurencija, kada će sami da se cimaju. ;)
 
Odgovor na temu

stargatenow

Član broj: 9811
Poruke: 258
*.europeonline.net



+3 Profil

icon Re: problem sa SBB kablovskim internetom23.09.2003. u 09:11 - pre 250 meseci
Utorak, 23.09, 9:50 ujutru: opet krenuli broadcast paketi u megabajtima...
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: problem sa SBB kablovskim internetom23.09.2003. u 12:06 - pre 250 meseci
Citat:
Pogledajte te sta ste potpisali, jel pise negde vezano za "support", za reklamacije - postupak u slucaju reklamacije, itd.


Sećam se dobro pre par godina, kad je jedan američki provajder uveo dial up flat rate... Udružili se korisnici koji par puta nisu mogli da dobiju vezu kad su hteli, tužili provajdera, i ne samo da su dobili sav novac nazad, nego je provajder platio kaznu veću od celokupnog godišnjeg prometa, zbog uskraćivanja plaćenih usluga...
Naravno, znam ja gde živim, ne treba me podsećati, samo navodim primer...

Citat:
Ako zanemarimo "vi ste zapatili blastera koji vam troši Internet" mislim da uz malo truda umeju da budu poprilično konstruktivni, pa predlažem da zovete i cimate odgovorna lica u SBB-u.


Ja sam dobio samo broj mobilnog telefona osobe za tehničku podršku. Da li su negde objavili brojeve telefona? Na koji e-mail se mogu poslati opisi problema?
Postoje 2 grupe SBB korisnika:
Prvi kažu:
"Danas sam imao 10 Mb protoka koji nisam napravio. Vidite da mi za toliko umanjite potrošnju"
A drugi:
"Danas sam imao 10 Mb protoka koji nisam napravio. Vidite da se to ne ponovi i sutra"

Za ovu prvu grupu, mogu biti konstruktivni, ali za drugu je ipak potrebno malo više znanja od pritiskanja tastera 1,0,delete!
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

cleric
Milan Maksimovic

Član broj: 14004
Poruke: 8
195.250.117.*



Profil

icon Re: problem sa SBB kablovskim internetom24.09.2003. u 06:37 - pre 250 meseci
Citat:

Postoje 2 grupe SBB korisnika:
Prvi kažu:
"Danas sam imao 10 Mb protoka koji nisam napravio. Vidite da mi za toliko umanjite potrošnju"
A drugi:
"Danas sam imao 10 Mb protoka koji nisam napravio. Vidite da se to ne ponovi i sutra"

Za ovu prvu grupu, mogu biti konstruktivni, ali za drugu je ipak potrebno malo više znanja od pritiskanja tastera 1,0,delete!

[/quote]

Bemliga, ja kad im pišem, uglavnom u Subject: stavim "Dokle više?" uz dodatnu viku i dreku da to već jednom srede, jedino kad sam apsolutno siguran koliko je "odnelo" to i napišem.

Po mojim saznanjima (dosta ograničenim, pošto nisam administrator, i svoje programersko vreme ne provodim u donjim nego u gornjim slojevima TCP/IP-a), meni se čini da oni mogu da urade par stvari, pri čemu tehničke akcije imaju ili sumnjive izglede na uspeh, ili mogu da imaju negativne posledice:

1) da svima blokiraju kritične portove na kojima su Windows rupe (135, itd.)
Ovo je naizgled ok, i to rade neki provajderi po svetu, ali npr. može da se desi da Outlook 2003 neće da skine mejl sa Exchange-a ako je to blokirano, ili da nekome kome to stvarno treba neće da radi DCOM/RPC preko Interneta, a što može da dovede u nezgodnu situaciju tog nekoga kome to treba za, što bi rekli, svakodnevni život i rad.

1.a) Mogu da probaju da dignu svest korisnika o ovim rupama tako što bi poskidali patcheve sa Microsofta čim izađu i stave ih na svoj server, šalju redovno mejlove i ponude to skidanje za dž., ako već ljudi nisu dovoljno svesni da to sami rade. Kosmička je pizdarija što oni naplaćuju i protok do svog servera koji ih ne košta ama baš ništa, odn. sve to ide kroz naše koaksijalne kablove po kućama i njihovu optiku, dakle troši tačno 0 dinara linka koji oni plaćaju (uzgred, sasvim moguće da ga oni plaćaju flat, tj. "radio ne radio", no to je špekulacija).

2) Da promptno otkače svakoga ko generiše jači broadcast saobraćaj, no to su već stvarno pipave stvari, pošto nije lako reći šta je to "jači broadcast saobraćaj", tj. ad hoc heuristike (al' je fensi izraz ;) za utvrđivanje razlike između "ovaj je fasovao worm-a" i "ovo je malo jači, mada sasvim regularan i ok broadcast saobraćaj" su poprilično zajebane, na tome ljudi doktoriraju. Broadcast paketi su takođe legitiman deo internet protokola i imaju svoju ulogu i primenu. Da potpuno ugase ARP je skroz glupo, ako ne i ne sasvim moguće.

3) Da batale tarifiranje protoka i počnu da prodaju flat rate kao sav kulturan svet, i onda nas uglavnom skoro zabole živo što povremeno tu i tamo jače šibaju neki ARP paketi.

Ovo pod 3) bi svakako bilo najbolje, i ne zahteva neko specijalno tehničko znanje (naprotiv dosta pojednostavljuje stvari). Jedino što to nije tehnička nego biznis odluka. Ja tipujem da će se to desiti kada se ubogi Telekom opasulji, izdigitalizuje dovoljno Beograd i počne da prodaje xDSL flat rate za neke prihvatljive pare.
Do tada, ponavljam - dok god jedini prodaju ovakvu uslugu, nemaju razloga da išta menjaju po pitanju poslovne politike, osim da ne pokažu "ljudsko lice kapitalizma" (što inače ne postoji ;).

U tom smislu, mislim da ima smisla masirati ih kad nešto ne radi kako treba, pa makar to rezultovalo samo vraćanjem tarife na početno stanje.

Ono što ti (tj. mi) kao korisnik možeš da uradiš je da tu potrošnju dokumentuješ. Treba ti windump/tcpdump i glupi awk skript od pet linija i da sve to stalno trči u pozadini Uz još malo skripta možeš čak i da napraviš sebi "alarm" kada krene "ARP oluja".

Jeste s***** stalno držati jedno oko na taksimetru, ali je tako je kako je.

 
Odgovor na temu

stargatenow

Član broj: 9811
Poruke: 258
*.europeonline.net



+3 Profil

icon Re: problem sa SBB kablovskim internetom24.09.2003. u 08:20 - pre 250 meseci
Ma, kao sto neko ranije rece, pomnozi broj korisnika sa velicinom broadcast paketa koji svima stizu svakoga dana pa vidi koliko KRADU.
U svakoj normalnoj zemlji bi odmah mogli da ih tuzimo za to...
 
Odgovor na temu

malisha
Dragan Lukic
Novi Sad

Član broj: 2019
Poruke: 676
195.252.100.*



+7 Profil

icon Re: problem sa SBB kablovskim internetom24.09.2003. u 08:41 - pre 250 meseci
http://www.elitesecurity.org/tema/29932

http://www.elitesecurity.org/tema/29792

Sve sto imam na ovu temu da dodam ima ovde.....
Registered Linux user #338733
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: problem sa SBB kablovskim internetom24.09.2003. u 13:27 - pre 250 meseci
Citat:
Bemliga, ja kad im pišem, uglavnom u Subject: stavim "Dokle više?"


Pa gde im to pises, objavi da svi znamo kad vec oni nisu objavili. Ja licno nisam za flat rate, jer bi se onda izgubilo na brzini. Sa svim korisnicima koje imaju, protok im je u proseku 2 MBps, a kad bi pustili flat rate, to bi bilo dovoljno za svega 10 korisnika (a ja ih znam toliko koji bi danonocno skidali gigabajte podataka). Ono za sta treba da se izborimo je besplatan lokalni protok.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

cleric
Milan Maksimovic

Član broj: 14004
Poruke: 8
195.250.117.*



Profil

icon Re: problem sa SBB kablovskim internetom24.09.2003. u 22:18 - pre 250 meseci
Citat:
Bemliga, ja kad im pišem, uglavnom u Subject: stavim "Dokle više?"

Pa gde im to pises, objavi da svi znamo kad vec oni nisu objavili.


Nemoj sad od toga da pravimo neku veliku enigmu, ni meni niko nije rekao.
Ja u jednom trenutku probao, i video da se stvari dešavaju kada pišem na tu adresu. ;)

Treba samo malo da razmisliš (ne treba ni digitron ;) - sa koje adrese svaki
dan primaš mejl, i koja je to adresa iza koje na svakom Unixu postoji Neko?

Citat:
Ja licno nisam za flat rate, jer bi se onda izgubilo na brzini.


Ja lično iz sve snage jesam za flat rate, uz naravno prateći ne-pilićarski link
koji će to da podnese, kao kod svakog ne-pilićarskog provajdera u svetu.

Mnogo će te jače zveknuti po protoku npr. eventualno omasovljenje
kablovskog Interneta u tvojoj zgradi/kraju tj. na tvom kablovskom segmentu,
zbog prirode hibridne fiber-koaksijalne mreže.

Citat:
Ono za sta treba da se izborimo je besplatan lokalni protok.


Slažem se skroz, mada mi pada na pamet par razloga zašto to oni ne bi
dozvolili. Ko bi u tom slučaju sprečio npr. nas par ortaka da koristimo njihove
kablove za surf preko npr. nečijeg flat satelitskog Interneta?

Ništa bez flat rate-a. I kon-ku-ren-ci-je.

Oću bre 1 Mbit flat rate za 50-ak EUR mesečno, kao što imaju sva okolna i prekomorska plemena. ;)

 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: problem sa SBB kablovskim internetom24.09.2003. u 23:53 - pre 250 meseci
Citat:
Oću bre 1 Mbit flat rate za 50-ak EUR mesečno, kao što imaju sva okolna i prekomorska plemena. ;)

Pa ako to moze tako, ajd' ti budi baja pa napravi za nas ostale... Treba ti minimum 100 Mbps prema internetu, i to ne satelitski.
To nema sanse da se uklope troskovi, da ne govorimo o profitu koji ima za cilj da ostvari svaka ozbiljna profitna organizacija.
Citat:
Treba samo malo da razmisliš (ne treba ni digitron ;) - sa koje adrese svaki
dan primaš mejl, i koja je to adresa iza koje na svakom Unixu postoji Neko?

Probao sam ali mi niko nije odgovorio, pa sam pretpostavio da nisu bas komunikativni (a zive od komunikacija :-))
Citat:
Ništa bez flat rate-a. I kon-ku-ren-ci-je.

NE, Ništa bez kon-ku-ren-ci-je. I flat rate-a. :-)

Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

nemesis

Član broj: 270
Poruke: 1788
195.250.117.*



+17 Profil

icon Re: problem sa SBB kablovskim internetom25.09.2003. u 18:33 - pre 250 meseci
Citat:
pctel:
JA: (pokusavam da izbegnem pominjanje virusa) Imaju li drugi ovaj problem?
ON: Samo pojedinacni slucajevi, ali to je zbog virusa.
JA: Imate li neki program za detaljnu evidenciju internet saobracaja?
ON: Nemamo, ali imamo antiviruse i ...
JA: KLEP. TU-TU...TU-TU...


ajde podali sa nama ostalim pilicima s'kim si prichao :)
?
elem... nadam se da neko nemisli da iko vodi kompletnu ''evidenciju''
znachi ... kopiju internet saobracaja itd...
:) mislim... malo je problem skladishtenja toga itd.. :)
 
Odgovor na temu

nemesis

Član broj: 270
Poruke: 1788
195.250.117.*



+17 Profil

icon Re: problem sa SBB kablovskim internetom25.09.2003. u 18:35 - pre 250 meseci
Citat:
pctel:
Pa zar ima onih koji nesto od ovoga drze ukljuceno !?


ima ima ... koliko hocesh :)
elem... up to date :) .. za win xp ... je oko 40mb ..
plus minus za driver update :) ... + neshto sitno
gubitak na protokol...
pa onda ostave NAV da radi komplet update sam itd...
pa onda ono ludilo sa download menagerima koji skidaju
reklame itd... a sve je to promet :)
pa recmo firma sa 20 pc-ja :))) le le :)

nemash pojima koliko to vuche prometa :)
 
Odgovor na temu

nemesis

Član broj: 270
Poruke: 1788
195.250.117.*



+17 Profil

icon Re: problem sa SBB kablovskim internetom25.09.2003. u 18:37 - pre 250 meseci
Citat:
155FreeSpaceOptics:
Koliko ja vidim a vidim odlicno, nije problem u provajderima vec u vama koji ste potpisali njihove ugovore. Pogledajte te sta ste potpisali, jel pise negde vezano za "support", za reklamacije - postupak u slucaju reklamacije, itd.
Nema! Zar ne? Sto se sad bunite?


isto im to kuckam ovde al ne vredi:)
ne kapiraju ljudi da N E M A J U Z A G A R A N T O V A N protok itd...
nego transportni put shirine xxx Kilo BITA u sekundi .. kilo bit = 1000 ne
1024bita itd.. :)



 
Odgovor na temu

nemesis

Član broj: 270
Poruke: 1788
195.250.117.*



+17 Profil

icon Re: problem sa SBB kablovskim internetom25.09.2003. u 18:44 - pre 250 meseci
Citat:
cleric:
Dok se ne pojavi konkurencija, kada će sami da se cimaju. ;)



if then else :)
ali ... :).. postoji jedno veliko ali :)
ljudi .. ko je uzeo koji teren za kablovsku .. uzeo ju je :)
ine vredi ti da se koprcash ako tvoja zgrada hoce drugu
mrezu a recimo ti si okruzen zgradama drugog CaTV :)
teshko da ce neko onda da postavlja samo do jedne zgrade
oko naokolo itd... :)

shta je josh problem ... pare ... prezivece onaj ko je
najveci i najbogatiji itd... :) chista igra brojevima...
800.000 pretplatnika * 150din = 120.000.000 / 65 =
1846153,8461538461538461538461538 ...
zakruzimo na 1.800.000 Eura :)))
s v a k i m e s e c od CaTV pretplate :)))) ...
shta je onda ''sistemu'' da uleti sa 500.000 E onako
chisto onako da ubije konkurenciju :)))
heheheh zivi bili pa videli :)
 
Odgovor na temu

nemesis

Član broj: 270
Poruke: 1788
195.250.117.*



+17 Profil

icon Re: problem sa SBB kablovskim internetom25.09.2003. u 18:46 - pre 250 meseci
Citat:
stargatenow:
Ma, kao sto neko ranije rece, pomnozi broj korisnika sa velicinom broadcast paketa koji svima stizu svakoga dana pa vidi koliko KRADU.
U svakoj normalnoj zemlji bi odmah mogli da ih tuzimo za to...


u normalnoj zemlji mogao bi da platish za flat :)
chinjenica je da je kod nas net skuplji 8x do 25x nego preko :)
:)
 
Odgovor na temu

155FreeSpaceOptics
Bogdan Kecmani
Novi Beograd

Član broj: 9870
Poruke: 80
*.vdial.verat.net



Profil

icon Re: problem sa SBB kablovskim internetom25.09.2003. u 19:02 - pre 250 meseci
Citat:
cleric:

Oću bre 1 Mbit flat rate za 50-ak EUR mesečno, kao što imaju sva okolna i prekomorska plemena. ;)



ha ha ha
Gde ima 1Mbit flat rate za E50 mesecno? Ima ako se zadovoljis da procitas samo reklamu, medjutim kad krenes da citas ugovor onda to tamo ne pise.
Tamo ti govore da je prosek koriscenja interneta oko 2 casa dnevno i da prosecno ljudi ostvare protok od 20-40MByte. Kad oni kazu FLAT RATE oni podrazumevaju da mozes povuci dnevno 50MByte.

I vidi cuda, cim ti brojcanik okrene tih 50MByte, brzina pristupa sidje na 7 Kbit, sto ce reci imas 1Mbit do 50Mbyte a onda imas 7Kbit pa vuci koliko mozes i to se zove FLAT RATE.

Ima nesto sto Nemesis pokusava da vam objasni, to se zove "DEDICATED", a ustvari znaci GARANTOVANO. To kosta E300 za svakih 64 Kbit/s u svakom smeru.
 
Odgovor na temu

155FreeSpaceOptics
Bogdan Kecmani
Novi Beograd

Član broj: 9870
Poruke: 80
*.vdial.verat.net



Profil

icon Re: problem sa SBB kablovskim internetom25.09.2003. u 19:09 - pre 250 meseci
Citat:
nemesis:
Citat:
cleric:
Dok se ne pojavi konkurencija, kada će sami da se cimaju. ;)



if then else :)
ali ... :).. postoji jedno veliko ali :)
ljudi .. ko je uzeo koji teren za kablovsku .. uzeo ju je :)
ine vredi ti da se koprcash ako tvoja zgrada hoce drugu
mrezu a recimo ti si okruzen zgradama drugog CaTV :)
teshko da ce neko onda da postavlja samo do jedne zgrade
oko naokolo itd... :)

shta je josh problem ... pare ... prezivece onaj ko je
najveci i najbogatiji itd... :) chista igra brojevima...
800.000 pretplatnika * 150din = 120.000.000 / 65 =
1846153,8461538461538461538461538 ...
zakruzimo na 1.800.000 Eura :)))
s v a k i m e s e c od CaTV pretplate :)))) ...
shta je onda ''sistemu'' da uleti sa 500.000 E onako
chisto onako da ubije konkurenciju :)))
heheheh zivi bili pa videli :)


Ljudi u zgradama bi trebalo da budu pametniji, da postave uslov provajderima da kada buse zajednicke prostorije da bi provukli kablove, moraju da naprave mesto za jos jednog u buducnosti i da kablovski operator nema monopol nad tim otvorima. Onda taj tvoj primer nebi vise imao smisla, vec bi se onda provajder debelo zamislio da li treba postuje sto napise.
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: problem sa SBB kablovskim internetom

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 23129 | Odgovora: 111 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.