Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dokaz da je putovanje kroz vreme nemoguće

[es] :: Nauka :: Dokaz da je putovanje kroz vreme nemoguće
(Zaključana tema (lock), by superbaka)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 40401 | Odgovora: 135 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

djordje
Novi Sad

Član broj: 3704
Poruke: 1725
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Dokaz da je putovanje kroz vreme nemoguće08.08.2010. u 20:43 - pre 166 meseci
nisam siguran ali ide nesto ovako:

ako se to telo krece od tebe, dolazi do dilatacije duzine koja se povecava sa povecanjem brzine pa se to nekako ponistava... ako dolazi ka tebi dolazi do kontrakcije... nemam pojma tako nesto.. stvarno se ne secam, ali cu potraziti detaljno objasnjenje. Poenta ATR jeste da se vektori NE mogu sabirati na klasican nacin, te tako ni ne mozes da oboris istu teoriju.

Nije u pitanju sta se krece vec koliko brzo. Iste te jednacine sa dilatacijom duzine su primenjive i na male brzine, ali su te dilatacije uzasno male te zanemarljive u svakom slucaju. Nesto valjda reda v/c gde je V brzina a c brzina svetlosti.



Da je tako prosto oboriti, setio bi se ajnstajn verovatno :)
 
0

kordun3
s. mitrovica/wiesbaden

Član broj: 260515
Poruke: 110
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Dokaz da je putovanje kroz vreme nemoguće08.08.2010. u 21:10 - pre 166 meseci
hvala na pojasnjenju,sada mi je jasno to u vezi brzine svjetlosti.mislim ta dilatacija koja izgleda nije samo dilatacija duzine vec i vremena,koliko sam uspio da shvatim nije jednako vreme u sistemu koje je u pokretu i ono koje je u mirovanju,ustvari duzina na fotone ne moze ni da se primjeni oni nisu objekti materije već talasi,ali na njih djeluje izgleda ova dilatacija vremena koliko god se brzo kretao svemirski brod koji ispaljuje laserski zrak za njega ce vreme teci taman toliko sporije da se sve vrati na normalu,ali ostaje samo jedno a to je da bi svjetlost za promatrača sa strane ipak trebala da promjeni brzinu,to je kao i onaj paradoks blizanaca gdje jedan stari brze od drugog ovisno koji se krece kojom brzinom a u njihovim pojedinacnim sistemima referencije vreme jednako protice
 
0

kordun3
s. mitrovica/wiesbaden

Član broj: 260515
Poruke: 110
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Dokaz da je putovanje kroz vreme nemoguće08.08.2010. u 21:36 - pre 166 meseci
ustvari tacno je i to sto si ti rekao,samo si se pogresno izrazio,radi se o diletaciji prostora a ne duzine nekog objekta.znaci prostor i vreme su promjenjivi prilikom bilo kog kretanja,samo sto je to na malim brzinama totalno beznacajno
 
0

kordun3
s. mitrovica/wiesbaden

Član broj: 260515
Poruke: 110
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Dokaz da je putovanje kroz vreme nemoguće09.08.2010. u 00:01 - pre 166 meseci
što se tiče nekih apsurda kvantne fizike da neka čestica može biti istovremeno na 2 različita mjesta i slično to važi samo za materiju na subatomskom nivou,materija na subatomskom nivou se ponaša više kao talasi a ne kao objekti koje mi doživljavamo svojim čulima,sto se tiče ovih apsurda oko putovanja u proslost i mijenjanja iste to ima sličnosti sa kvantnom fizikom,vremenski kontinum moze da se račva isto kao sto subatomska cestica moze da bude istovremeno na 2 mjesta tako izgleda mozes i ti biti istovremeno na 2 mjesta ,možeš i ubiti onog drugog sebe ali nećeš sam sebe ponistiti,to je tesko zamislivo ,baš kao što je tesko zamisliti i subatomsku cesticu koja moze istovremeno biti na 2 mjesta.

[Ovu poruku je menjao superbaka dana 09.08.2010. u 22:16 GMT+1]
 
0

djordje
Novi Sad

Član broj: 3704
Poruke: 1725
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Dokaz da je putovanje kroz vreme nemoguće09.08.2010. u 00:15 - pre 166 meseci
Samo zato sto smo navikli nase misli na linearnost vremena je to tesko razumeti. Posto vreme drugacije ne mozemo da percipiramo, tesko da cemo ikada u potpunosti doziveti ga na drugaciji nacin.
 
0

kordun3
s. mitrovica/wiesbaden

Član broj: 260515
Poruke: 110
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Dokaz da je putovanje kroz vreme nemoguće09.08.2010. u 00:18 - pre 166 meseci
evo ti vrlo jednostavan priimjer koji pobija bibliju,u njoj piše kako je bog stvorio svjet prije 6000 godina,a mi danas gledamo galaksije i kvazare sa kojih je do nas svjetlost putovala 14 milijardi godina,inače udaljenost objekata se lako utvrdi kad ga promatraš sa dva mjesta i snimiš uglove sa prvog i drugog mjesta ,potrebna ti je samo još udaljenost između prvog i drugog mjesta pa da doobiješ računicu ,samo još uvedeš zakrivljenost prostora koju izaziva masa .po bibliji mi bi vidjeli jako malo zvjezda na nebu,jedan sićušni dio naše galaksije do 6000 svjetlosnh godina u daljinu,dakle bog onakav kakva ga biblija predstavlja je odavno na slomljenim staklenim nogama bar kad su obrazovani ljudi u pitanju,mnoge su se religije do sada izmjenile ,ja mislim da će i ove današnje da padnu ,bliži im se kraj nezaustavljivo
 
0

morpheusxxx
M.Milosevic
beograd/surcin

Član broj: 139878
Poruke: 332
93.93.194.*

Sajt: www.juvebalkan.com


+86 Profil

icon Re: Dokaz da je putovanje kroz vreme nemoguće09.08.2010. u 01:24 - pre 166 meseci
Citat:
kordun3: evo ti vrlo jednostavan priimjer koji pobija bibliju,u njoj piše kako je bog stvorio svjet prije 6000 godina,a mi danas gledamo galaksije i kvazare sa kojih je do nas svjetlost putovala 14 milijardi godina,inače udaljenost objekata se lako utvrdi kad ga promatraš sa dva mjesta i snimiš uglove sa prvog i drugog mjesta ,potrebna ti je samo još udaljenost između prvog i drugog mjesta pa da doobiješ računicu ,samo još uvedeš zakrivljenost prostora koju izaziva masa .po bibliji mi bi vidjeli jako malo zvjezda na nebu,jedan sićušni dio naše galaksije do 6000 svjetlosnh godina u daljinu,dakle bog onakav kakva ga biblija predstavlja je odavno na slomljenim staklenim nogama bar kad su obrazovani ljudi u pitanju,mnoge su se religije do sada izmjenile ,ja mislim da će i ove današnje da padnu ,bliži im se kraj nezaustavljivo


Boze,oprosti mu,ne zna sta prica :)
Bolji je častan bijeg, nego nečasna smrt!
 
0

Comrade

Član broj: 30466
Poruke: 306
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Dokaz da je putovanje kroz vreme nemoguće09.08.2010. u 03:57 - pre 166 meseci
Vulkanski naucni direktorat je zakljucio da je putovanje kroz vreme nemoguce.
 
+1

Angelico
Angelico Payne
Srbija

Član broj: 122066
Poruke: 196
*.dynamic.sbb.rs.



+6 Profil

icon Re: Dokaz da je putovanje kroz vreme nemoguće09.08.2010. u 06:08 - pre 166 meseci
@kordun3

Pominjem jer je lik u ovoj temi napisao da se može "eliminirati" ljudska vrsta tako što se ubiju majmuni.. pa rekoh da iskomentarišem... tek sam kasnije video da je post star skoro godinu dana... Žao mi je što ti je otac preminuo, i sigurno ti nije lako, ali ovo nije bilo upućeno tebi, nego je bilo parafraziranje vica o Perici kad dođe iz škole i kaže da su učili da potiču od majmuna, na šta mu ćale odgovori, možda si ti potekao od majmuna, ali ja nisam... tako nešto sl. Darvinova teorija o evoluciji je oborena, tako što su oboreni svi dokazi i hipoteze na kojima se zasnivala. google je mama... I ne brini nikad se ne vređam, zapravo drago mi je da si iskomentarisao jer nisam quotovao čoveka, pa mojom greškom ne znate na čega se odnosilo.

Koliko znam za pravoslavnu (odnosno hrišćansku) bibliju to ne važi, jer kad se biblija promeni, više nije Biblija. A što se tiče Rimokatolika i svih vera i sekti koji su proistekli kasnije iz njih, si u pravu, ono što oni nazivaju Biblija, jeste menjano mnogo puta. Ali to bi ti bilo koji student bogoslovije ili sveštenik bolje objasnio.

Nezavisno od pitanja postojanja boga ima jedna lepa rečenica u Bibliji koja kaže: Jednom kad si pronašao istinu, i nastaviš tražiti, tražiš laž.

@kordun3
Ne znam koje si vere, pa ne znam koju Bibliju čitaš.. koliko znam u pravoslavnoj ne piše ništa slično... i zapravo neki od najvećih intelektualaca su bili i jesu veliki vernici. I niko nije uspeo da sistematski obori ono što piše u Bibliji, što ne znači da je sve 100% istorijski tačno... Biblija koristi puno metafora..

@Comrade Vulkanski naucni direktorat je zakljucio da je putovanje kroz vreme nemoguce.

Hahahhahaaha +1
Beware of man who withholds information from you, for in his heart he sees himself as your master.
Every once in a while declare peace. It confuses the hell out of your enemies.
Usucapio is 9/10 of possession. Possession is 11/10 of the law.
 
0

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Dokaz da je putovanje kroz vreme nemoguće09.08.2010. u 06:22 - pre 166 meseci
Citat:
Angelico:Darvinova teorija o evoluciji je oborena, tako što su oboreni svi dokazi i hipoteze na kojima se zasnivala.


:D:D:D
Nesto sam se iznervir'o od jutros, pa je ovo bas dobro doslo da me nasmeje :)
Ono, da je oborena - jeste. Tako tvrde svi sajtovi tipa Trece oko i Galaksija :):)
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
0

Comrade

Član broj: 30466
Poruke: 306
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Dokaz da je putovanje kroz vreme nemoguće09.08.2010. u 06:38 - pre 166 meseci
Citat:
Angelico: @kordun3

Pominjem jer je lik u ovoj temi napisao da se može "eliminirati" ljudska vrsta tako što se ubiju majmuni.. pa rekoh da iskomentarišem... tek sam kasnije video da je post star skoro godinu dana... Žao mi je što ti je otac preminuo, i sigurno ti nije lako, ali ovo nije bilo upućeno tebi, nego je bilo parafraziranje vica o Perici kad dođe iz škole i kaže da su učili da potiču od majmuna, na šta mu ćale odgovori, možda si ti potekao od majmuna, ali ja nisam... tako nešto sl. Darvinova teorija o evoluciji je oborena, tako što su oboreni svi dokazi i hipoteze na kojima se zasnivala. google je mama... I ne brini nikad se ne vređam, zapravo drago mi je da si iskomentarisao jer nisam quotovao čoveka, pa mojom greškom ne znate na čega se odnosilo.

Koliko znam za pravoslavnu (odnosno hrišćansku) bibliju to ne važi, jer kad se biblija promeni, više nije Biblija. A što se tiče Rimokatolika i svih vera i sekti koji su proistekli kasnije iz njih, si u pravu, ono što oni nazivaju Biblija, jeste menjano mnogo puta. Ali to bi ti bilo koji student bogoslovije ili sveštenik bolje objasnio.

Nezavisno od pitanja postojanja boga ima jedna lepa rečenica u Bibliji koja kaže: Jednom kad si pronašao istinu, i nastaviš tražiti, tražiš laž.

@kordun3
Ne znam koje si vere, pa ne znam koju Bibliju čitaš.. koliko znam u pravoslavnoj ne piše ništa slično... i zapravo neki od najvećih intelektualaca su bili i jesu veliki vernici. I niko nije uspeo da sistematski obori ono što piše u Bibliji, što ne znači da je sve 100% istorijski tačno... Biblija koristi puno metafora..

@Comrade Vulkanski naucni direktorat je zakljucio da je putovanje kroz vreme nemoguce.

Hahahhahaaha +1


Zasto se u forumu nauka diskutuje o bibliji i drugom hokus pokusu?

 
0

morihei ueshiba

Član broj: 174125
Poruke: 294
93.49.241.*



+435 Profil

icon Re: Dokaz da je putovanje kroz vreme nemoguće09.08.2010. u 07:56 - pre 166 meseci
Citat:
Zasto se u forumu nauka diskutuje o bibliji i drugom hokus pokusu?


Pokusavaju da izvrse kvantni skok sa nauke u UMZ
Mio papa' dice che ogni uomo ha tre misure:
altezza, larghezza e lunghezza
 
0

dany12
/home

Član broj: 247039
Poruke: 464
*.mediaworksit.net.



+25 Profil

icon Re: Dokaz da je putovanje kroz vreme nemoguće09.08.2010. u 08:30 - pre 166 meseci
Citat:
kordun3: evo ti vrlo jednostavan priimjer koji pobija bibliju,u njoj piše kako je bog stvorio svjet prije 6000 godina,a mi danas gledamo galaksije i kvazare sa kojih je do nas svjetlost putovala 14 milijardi godina,inače udaljenost objekata se lako utvrdi kad ga promatraš sa dva mjesta i snimiš uglove sa prvog i drugog mjesta ,potrebna ti je samo još udaljenost između prvog i drugog mjesta pa da doobiješ računicu ,samo još uvedeš zakrivljenost prostora koju izaziva masa .po bibliji mi bi vidjeli jako malo zvjezda na nebu,jedan sićušni dio naše galaksije do 6000 svjetlosnh godina u daljinu,dakle bog onakav kakva ga biblija predstavlja je odavno na slomljenim staklenim nogama bar kad su obrazovani ljudi u pitanju,mnoge su se religije do sada izmjenile ,ja mislim da će i ove današnje da padnu ,bliži im se kraj nezaustavljivo

Ha ha ha,sto volim da procitam ovaku visoku pamet.Nigde prijatelju u bibliji ne pise da je svemir stvoren pre 6000 godina,pa cak ni nasa planeta nije stvorena tada,vec su tada samo stvoreni uslovi za zivot i sav zivot na njoj.
Grejna površina:Kuća na sprat 100 m2,podno grejanje,zid i plafon 10cm
stiropor,pod 5cm
stirodur + prizemna kuca 40 m2,radijatori,zid 5cm stiropor,plafon 10cm staklena
vuna + kombinovani bojler 120 litara.I na jednom i drugom objektu
petokomorna pvc stolarija sa duplim staklom punjena argonom.
Kotao: Termomont toby20
 
0

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Dokaz da je putovanje kroz vreme nemoguće09.08.2010. u 08:33 - pre 166 meseci
Tada su samo stvoreni uslovi za zivot?
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
0

_goThic_
Colt Willcox
Java
Coffee City

Član broj: 43667
Poruke: 237
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+15 Profil

icon Re: Dokaz da je putovanje kroz vreme nemoguće09.08.2010. u 09:10 - pre 166 meseci
dinoi su bili, tu negde, oko 423 BC...
 
0

dany12
/home

Član broj: 247039
Poruke: 464
*.mediaworksit.net.



+25 Profil

icon Re: Dokaz da je putovanje kroz vreme nemoguće09.08.2010. u 09:59 - pre 166 meseci
Citat:
3way: Tada su samo stvoreni uslovi za zivot?

Pa probaj da odneses neku biljku ili zivotinju na mars,pa je pusti da zivi tamo.
Grejna površina:Kuća na sprat 100 m2,podno grejanje,zid i plafon 10cm
stiropor,pod 5cm
stirodur + prizemna kuca 40 m2,radijatori,zid 5cm stiropor,plafon 10cm staklena
vuna + kombinovani bojler 120 litara.I na jednom i drugom objektu
petokomorna pvc stolarija sa duplim staklom punjena argonom.
Kotao: Termomont toby20
 
0

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Dokaz da je putovanje kroz vreme nemoguće09.08.2010. u 10:01 - pre 166 meseci
Ako te dobro razumem...neko je stvorio uslove za zivot, pa je onda doneo biljke i zivotinje?
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
0

kordun3
s. mitrovica/wiesbaden

Član broj: 260515
Poruke: 110
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Dokaz da je putovanje kroz vreme nemoguće09.08.2010. u 10:20 - pre 166 meseci
Citat:

dany12 napisao:
Ha ha ha,sto volim da procitam ovaku visoku pamet.Nigde prijatelju u bibliji ne pise da je svemir stvoren pre 6000 godina,pa cak ni nasa planeta nije stvorena tada,vec su tada samo stvoreni uslovi za zivot i sav zivot na njoj.


ne piše odnedavno,jer takve problematične stvari se sklanjaju posebno kod katolika i protestanata ali i kod pravoslavaca isto,nije tacno da pravoslavci ništa ne mjenjaju i biblija kod pravoslavaca ima velike razlike u odnosu na prve forme biblije ona se jednostavno korigovala i prilagođavala,danas ne smiju to tako lako da rade jer narod više nije nepisemen pa to ne bi prošlo.ako uzmeš djelove starog zavjeta na orginalnom jevrejskom jeziku (knjiga postanja) jasno je ko dan da piše da je bog stvorio čitav svjet za 6 dana ,nebo,zvjezde,svjetlo sve,sve prije 6500 godina gledajući iz našeg vremena,uostalom o tome postoje i čitave naučne studije mislim da su i dokumentarac snimili na tu temu vidio sam ga negdje na kiosku u prodaji ali nisma gledao,nevazžno je ali hoću reći da ti to nije nikakav argument sto si naveo ,jer ne odgovara činjenicama a podsmijavaš se mojoj kako kažeš visokoj pameti.bilo bi lako da se skloni 2 rječi iz biblije i da se izbjegnu kotradiktornosti .
 
0

meter
Nezaposlen

Član broj: 265908
Poruke: 1
..7-r.retail.telecomitalia.it.

Sajt: cromalternativemoney.org


Profil

icon Re: Dokaz da je putovanje kroz vreme nemoguće09.08.2010. u 10:23 - pre 166 meseci
Putovanje kroz vrijeme je oduvijek bila doista škakljiva tema.
Kad je u pitanju vremeplov, koliko se tu radi o stvarnoj mogućnosti, a koliko je sve samo fanatazija?
Ruski znanstvenici vjeruju da će se CERN-ov akcelerator čestica moći upotrijebiti za putovanje kroz vrijeme.

CERN-ov Akcelerator Čestica Europski Vremeplov?


 
0

kordun3
s. mitrovica/wiesbaden

Član broj: 260515
Poruke: 110
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Dokaz da je putovanje kroz vreme nemoguće09.08.2010. u 10:32 - pre 166 meseci
angelico srbin sam kršten kao pravoslavac. iz krajine original bez trunka turske genetike.poštujem ja crkvu kao tradiciju,ali crkva ima velikih problema kako vreme odmice jer se sve vise kontradiktornosti pojavljuje.
što se tiče obaranja darvinove teorije,ja nisma ni pominjao darvinovu teoriju ja sma rekao da je ljudski genom u 90 % stvari identičan genomu čimpanze npr,gorilinom genomu je još bliže a imamo tu i izumrle humanoide ,imamo njihove kosti nađene od etiopije pa do kromanjonca i naendertalca,njih biblija ne može poreći a oni su trenutno najlogičniji pokazatelj kako je čovijek evoluirao e volio bi da vidim ko bi to pobio činjenicama.
što se tiče onog nesporazuma u redu je drago m ije da nisi mislio na mene i mog oca.
 
0

[es] :: Nauka :: Dokaz da je putovanje kroz vreme nemoguće
(Zaključana tema (lock), by superbaka)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 40401 | Odgovora: 135 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.