Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bugarsko drzavljanstvo

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3452099 | Odgovora: 15654 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

LazaKS
Lazar Aksic
student
FSFV
Pozarevac, Srbija

Član broj: 330542
Poruke: 32
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo19.10.2015. u 15:59 - pre 102 meseci
Ja ovo bas i nisam shvatio... jel to znaci da meni nista ne znaci stari dokument o bugarskoj narodnosti?
LAksic
 
Odgovor na temu

ttiixx
novi sad

Član broj: 297196
Poruke: 44
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo19.10.2015. u 19:04 - pre 102 meseci
znači ti stari dokument!odlično što ga imaš----nego predlažu promene jer mnogo ljudi nema nikakav dokument,pa planiraju samo da se polaže test iz jezika istorije..kao u drugim eu zemljama,,daj bože da se tako usvoji..ako neko ima informacije neka piše..
 
Odgovor na temu

LazaKS
Lazar Aksic
student
FSFV
Pozarevac, Srbija

Član broj: 330542
Poruke: 32
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo19.10.2015. u 20:14 - pre 102 meseci
Znaci bice 2. mogucnosti:
1) imas stari dokument i ne znas nista o istoriji i
2) nemas dokument ali znas sve o istoriji ?
LAksic
 
Odgovor na temu

zzz030

Član broj: 311572
Poruke: 272



+61 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo19.10.2015. u 22:15 - pre 102 meseci
Sad ispada da je moglo/moze samo uz znanje istorije ako se aplicira?! Malo mi je nejasno...
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo21.10.2015. u 03:26 - pre 102 meseci
Citat:
ttiixx: ili može samo da se upiše službena adresa-ulica lege 6,opština Sredec,sofija...proverite..


Pitao sam moje rodjake koji su vadili BG drzavljanstva i kazu da ne moze tako kako ti kazes. Treba ti potvrda kojom ces potvrditi to sto navodis.
 
Odgovor na temu

kamerman

Član broj: 47513
Poruke: 534
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+14 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo21.10.2015. u 19:35 - pre 102 meseci
Citat:
2012: Pitao sam moje rodjake koji su vadili BG drzavljanstva i kazu da ne moze tako kako ti kazes. Treba ti potvrda kojom ces potvrditi to sto navodis.


Moze sluzbena adresa i ttiixx je u pravu.Ovo je tacna adresa za sve koji nemaju kod koga da se prijave i dobijaju sluzbenu adresu.To svaki posrednik zna i tu i prijavljuju ljude uz neku sitnu nadoknadu.
 
Odgovor na temu

perunbg
nezaposlen
bez zaposlenja

Član broj: 330954
Poruke: 2
87.116.153.*



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo22.10.2015. u 15:24 - pre 102 meseci
Da li postoji mogucnost da mi neko preporuci posrednika preko kojeg bih zavrsio celu pricu, naravno legalno ako to moram da napomenem. Moja situacija je sledeca, otac i njegova familija poticu iz sela Kalna na Staroj planini. Informacije koje sam pokupio iz nekih prica u familiji dok su bili zivi je da smo se mi prezivali Acov, verovatno u periodu dok su bili pod Bugarskom. Dokumenta koja imam su staro pismo koje glasi na mog dedu i poslato je iz Bugarske od njegove sestre koja je tamo i udata a glasi na prezime Acov. Mene zanima da li je dovoljno to sto mi je otac poreklom iz krajeva koji su nekad pripadali Bugarskoj i to pismo ili moram dokazivati jos kakvim dokumentima i gde ta dokumenta mogu naci i kako da proverim sve s obzirom da otac nije ziv kao i niko iz njegove familije. Mislim da mi je potreban posrednik koji bi mi pomogao da pronadjem dokaz ako ga ima i sa kojim bih mogao da predam svu papirologiju. Hvala vam svima i nestrpljivo ocekujem od vas bilo kakvu pomoc.
 
Odgovor na temu

zzz030

Član broj: 311572
Poruke: 272



+61 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo22.10.2015. u 16:15 - pre 102 meseci
Mogao si i da procitas koju stranu pa ne bi ni trebali ljudi ponovo da ti pisu najosnovnije stvari. Mozda to pismo moze da pomogne sudeci po tome ko sve i sa kakvim argumentima danas aplicira za BG drzavljanstvo ali moras pronaci neki zvanican dokument gde pise da su oni Bugarske nacionalnost/narodnosti ili kako vec. Za pocetak idi u Kalnu ili vecem mestu gde pripada Kalna u opstinu i trazi umrlice, vencani list ili bilo sta sto postoji gde pise da su Bugari. Ako tamo nema idi istorijski arhiv opstine i tamo trazi. Za pocetak to mozes i sam da uradis. Bitno je da nadjes nesto validno i onda ces se lako dogovoriti sa posrednikom. Potrazi i po licnim stvarima dedinim ako ih imas mozda postoji neki papir gde pise nesto tako npr. vojna knjizica.

[Ovu poruku je menjao zzz030 dana 22.10.2015. u 17:27 GMT+1]
 
Odgovor na temu

perunbg
nezaposlen
bez zaposlenja

Član broj: 330954
Poruke: 2
87.116.153.*



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo22.10.2015. u 19:00 - pre 102 meseci
Upravo zbog toga sto ne mogu da odlazim za Kalnu i pitam da li mogu dobiti nekog posrednika ili ako je moguce dobiti ta dokumenta elektronskim putem ili postom.
 
Odgovor na temu

mucko030
Srbija

Član broj: 244361
Poruke: 145
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+13 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo23.10.2015. u 17:27 - pre 102 meseci
Zar ti mislis da bi neki posrednik mogao da uzme neka zvanicna dokumenta u tvoje ime bez ovlascenja, a da ne govorim da su posrednici oni koji posreduju prilikom predaje dokumenata u BG dakle to su Bugari, lepo je napisao jedan clan da se malo izgugla unazad sve lepo pise i objasnjeno da sta god da se doda novo samo bi pokvarilo ranije postove, do posrednika imas jos mnogo ...dakle ako nesto hoces onda moras da potegnes-sto pre krenes pre ces i da zavrsis.
Puno uspeha
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo23.10.2015. u 22:26 - pre 102 meseci
Citat:
Zar ti mislis da bi neki posrednik mogao da uzme neka zvanicna dokumenta u tvoje ime bez ovlascenja,


Pa valjda je voljan da da punomoc posredniku, ako ga vec angazuje.

Nego, ima tu jedno interesantnije pitanje.

Ako je cena vadjenja drzavljanstva 350-500 evra, onda bi za usluge posrednika koji ce sakupljati dokumenta trebalo doplatiti jos odredjeni procenat.
Koliko bi iznosila cena te usluge?
 
Odgovor na temu

zzz030

Član broj: 311572
Poruke: 272



+61 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo24.10.2015. u 02:06 - pre 102 meseci
Pa ko to zna? Ne postoji cenovnik nigde. Ako je neko bas u toj situaciji da je sprecen i ne moze to da potrazi onda neka plati i to da mu neko zavrsi. Moze posrednik da trazi 50, 100, 150 evra... ko ce ga znati. Znaci platis put i vreme da posrednik dodje do tebe, pa ponovo i ko zna sta jos. Sve moze kada para ima.
 
Odgovor na temu

Kole019
Zajecar

Član broj: 330989
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo25.10.2015. u 21:58 - pre 102 meseci
Gospodo resio i ja da krenem u avanturu uzimanja bugarskog drzavljanstva.
Nasao sam ocevu vojnu knjizicu u kojoj pise da je bugarske nacionalnosti i dalje su me uputili da su mi potrebni jos moj i njegov izvod sto sam i nabavio.
Sada mi je potreban posrednik pa bih Vas zamoli da mi preporucite nekog za zavrsetak posla?
Inace sam bio u kontaktu sa nekom bakicom iz Dimitrovgrada ali kad sam otiso tamo da se dogovorimo od bakice ni traga ni glasa.
Unapred hvala!
 
Odgovor na temu

mucko030
Srbija

Član broj: 244361
Poruke: 145
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+13 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo26.10.2015. u 20:44 - pre 102 meseci
u Vidinu imas dobrog, postenog i preporuka je sa moje strane, ja sam preko njega isao a jos neki iz tvog mesta i iz sela sa istocne strane timoka, cak sam vozio jednu Zajcarku tako se pogodilo ona da preda za poreklo a mi u ministarstvo pravde i podeli smo troskove (bugarin nas je i ovde spojio da nam bude lakse )
ako hoces mogu ti dati njegov kontakt javi mi se u p.p ako nisi nasao posrednika , ja bih ti preporucio da kontaktiras vise njih zbog cene i azurnosti ..ali ovaj je dobar nije reklama dacu ti i broj mob. te zene da je pozoves i pitas sta je za nju ucinio retki su ti koji to mogu.
 
Odgovor na temu

Kole019
Zajecar

Član broj: 330989
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo27.10.2015. u 18:16 - pre 102 meseci
Prvo da se unapred zahvalim! Jos uvek nisam naso posrednika. Ako mozes posalji mi kontakt posrednika i te zene? Jel treba na nekog da se pozovem? Iz tvog iskustva vidim da je covek normalan a takav mi treba :). Ja sam iz Zajecara tako da mi odgovara sto je covek iz Vidina. Jos uvek mi ne dozvoljava da saljem privatne poruke posto sam otvorio nalog pre dva dana pa ako mozes posalji ti meni. Jos jednom hvala VELIKO!!!
 
Odgovor na temu

dzudista
dzudista
nezaposlen
nezaposlen
srbija

Član broj: 315356
Poruke: 32
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo28.10.2015. u 18:41 - pre 102 meseci
Citat:
mucko030:
u Vidinu imas dobrog, postenog i preporuka je sa moje strane, ja sam preko njega isao a jos neki iz tvog mesta i iz sela sa istocne strane timoka, cak sam vozio jednu Zajcarku tako se pogodilo ona da preda za poreklo a mi u ministarstvo pravde i podeli smo troskove (bugarin nas je i ovde spojio da nam bude lakse )
ako hoces mogu ti dati njegov kontakt javi mi se u p.p ako nisi nasao posrednika , ja bih ti preporucio da kontaktiras vise njih zbog cene i azurnosti ..ali ovaj je dobar nije reklama dacu ti i broj mob. te zene da je pozoves i pitas sta je za nju ucinio retki su ti koji to mogu.

Mucko 030 AJDE MOLIM TE DAJ MI IME I TEL OD POSREDNIKA ILI EMAIL DA SE RASPITAM DALI JA MOGU DOBITI DRZAVLJANSTVO NA OSNOVU DOKUMENTA IA ARHIVE KOJI MI JE NEDAVNO IZDAT DA MI JE CUKUBABA IZ VLASKE ALI JE PROBLEM STO U CRKVENI KNJIGAMA OSIM STO PISE DA JE IZ VLASKE NEPISE TACNO MESTO RODJENJA DA VIDIM DALI JE TERITORIJA DANASNJE RUMUNIJE ILI BUGARSKE.
 
Odgovor na temu

sladi123
Aleksandra Mitic
Student
FFD
Beograd, Srbija

Član broj: 331050
Poruke: 23
*.cgn.dynamic.surfer.at.



+2 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo29.10.2015. u 19:02 - pre 102 meseci
Citat:
aleksandar01:
Pozdrav svima

Interesuje me da li se neko obreo u EU u skorije vreme s bugarskim drzavljasntvom (pri tome ne mislim na same Bugare iz Bugarske ) i da li je uspeo da nadje posao legalno. Znam da Bugari i Rumuni jos uvek podlezu pod radne dozvole ali sam cuo da je procedura malo laksa.
Svaka informacija bi mi dobro dosla

Hvala unapred

Apsolutno se moze naci posao bez problema sa Bugarskim pasosem .

[Ovu poruku je menjao sladi123 dana 30.10.2015. u 14:28 GMT+1]
Sladi
 
Odgovor na temu

sladi123
Aleksandra Mitic
Student
FFD
Beograd, Srbija

Član broj: 331050
Poruke: 23
*.cgn.dynamic.surfer.at.



+2 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo29.10.2015. u 19:03 - pre 102 meseci
Da li mi neko slucajno moze reci , postoji li mogucnost da te odbiju za bugarski pasos a da si sve prosao i dobio cak i broj i na cekanju si.. ????Naime radi se o osobi kojoj je baba jos ziva i ima Bugarsko poreklo..Interviju je bio juna meseca 2014 i jos se ceka a broj je 76**.Hvala ....
Sladi
 
Odgovor na temu

Serb.ch
Dogodine u Cirihu

Član broj: 327329
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo29.10.2015. u 22:12 - pre 102 meseci
Postoji, ali vrlo mala, i njih odbijaju iz nekih drugih razloga. Ta osoba ukoliko je sve u redu, poreklo, nije krivicno gonjen, izjavio da mu je narodnost bugarska - nema cega da se boji, dobice 99%. Pretpostavljam da jos uvek stoji "Prepiskata se namira v zadъlžitelna procedura za sъglasuvane sъs zainteresuvanite institucii.", da nije dokumentacija u redu vec bi doticna osoba bila odbijena ili bi stojala na "dopolnitelno"(dodatna dokumenta koja obicno traze makedoncima koja dokazuju poreklo). Neka saceka jos jedno od prilike 2-3 meseca i dobice sigurno Ukaz, nakon koga ce sacekati potpis Vicerezidenta jos jedno 2 meseca. Decko koji je bio na intervju aprila meseca 2014 status mu se promenio tek ove nedelje i sada ceka potpis. Sta ja da kazem sto sam bio avgusta ove godine na intervju, ima da se nacekam, a i Nemacka ce morati malo saceka Pozdrav
serb.ch
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo29.10.2015. u 22:27 - pre 102 meseci
Citat:
sladi123:
Citat:
aleksandar01:
Pozdrav svima

Interesuje me da li se neko obreo u EU u skorije vreme s bugarskim drzavljasntvom (pri tome ne mislim na same Bugare iz Bugarske :) ) i da li je uspeo da nadje posao legalno. Znam da Bugari i Rumuni jos uvek podlezu pod radne dozvole ali sam cuo da je procedura malo laksa.
Svaka informacija bi mi dobro dosla

Hvala unapred

Apsolutno se moze naci posao bez problema sa Bugarskim pasosem s tim da se mora 1godinu raditi u istoj firmi da biste dobili radnu dozvolu ...


Nije tacno. Ne postoji radna dozvola za Bugare osim u Svajcarskoj i ti im istice u januaru iduce godine. Za sve ostale drzave imaju slobodan pristup trzistu rada.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3452099 | Odgovora: 15654 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.