Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bugarsko drzavljanstvo

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3493433 | Odgovora: 15725 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mucko030
Srbija

Član broj: 244361
Poruke: 145
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+13 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo26.09.2015. u 19:37 - pre 104 meseci
Ne razumem zasto komplikujes sebi stvari Timok , imas vojnu knjizicu da je sluzio BG vojsku i ne treba ti nista vise , ti sa brdo papira koje hoces da dokazujes, mozda se desi da napravis samo vecu konfuziju pa bude kontraproduktivno - jedan-dva dokumenta je sasvim dovoljno da dokazes poreklo , ali ti radi kako hoces (racunaj da svaki list za legalizaciju ti je cca20evra).
 
Odgovor na temu

eliksir189

Član broj: 316497
Poruke: 8
31.223.132.*



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo26.09.2015. u 19:47 - pre 104 meseci
Majka mi je rodom iz Surdulice bugarskog porijekla (roditelji razvedeni zivim sa ocem) u Bosni povremeno Srbija, imam samo BiH drzavljanstvo. Kakve su moje sanse da dobijem Bugarsko drzavaljnstvo na osnovu nje ako su nesto poostravali zakonski? Krenuo bih u ovu pricu, ne znam koliko je realna u mom slucaju...
 
Odgovor na temu

Timok
Zajecar

Član broj: 330553
Poruke: 150
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo27.09.2015. u 01:22 - pre 104 meseci
Citat:
mucko030:
Ne razumem zasto komplikujes sebi stvari Timok , imas vojnu knjizicu da je sluzio BG vojsku i ne treba ti nista vise , ti sa brdo papira koje hoces da dokazujes, mozda se desi da napravis samo vecu konfuziju pa bude kontraproduktivno - jedan-dva dokumenta je sasvim dovoljno da dokazes poreklo , ali ti radi kako hoces (racunaj da svaki list za legalizaciju ti je cca20evra).



U pravu si,razmislicu koje cu papire da prilozim...
 
Odgovor na temu

mucko030
Srbija

Član broj: 244361
Poruke: 145
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+13 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo27.09.2015. u 13:52 - pre 104 meseci
Citat:
eliksir189:
Majka mi je rodom iz Surdulice bugarskog porijekla (roditelji razvedeni zivim sa ocem) u Bosni povremeno Srbija, imam samo BiH drzavljanstvo. Kakve su moje sanse da dobijem Bugarsko drzavaljnstvo na osnovu nje ako su nesto poostravali zakonski? Krenuo bih u ovu pricu, ne znam koliko je realna u mom slucaju...

Ako mozes da dokazes to neophodnim dokumentima , naravno sto da ne .
 
Odgovor na temu

eliksir189

Član broj: 316497
Poruke: 8
31.223.132.*



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo27.09.2015. u 17:08 - pre 104 meseci
Da li je rodni list gdje je vidljivo da mi je ona majka dovoljan dokaz? Verovatno treba dokaz dodatni za njeno poreklo?!
Ne znam odakle bih poceo proceduru, vidim da uglavnom idete preko ambasade kao drzavljani SRB?
Ja imam BiH drzavljanstvo a isao bih direktno u Sofiju ako bi to ubrzalo nesto, i imao bih kod koga fiktivno prijaviti i prebivaliste ( poznanik).
 
Odgovor na temu

zzz030

Član broj: 311572
Poruke: 272



+61 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo27.09.2015. u 18:01 - pre 104 meseci
Procitaj temu posto ne razumes da ne bi ponavljali po sto puta. Nadji valjani dokument gde pise da je bugarka i sa tim pocni.
 
Odgovor na temu

kobra789
nema ga
nemam

Član broj: 330676
Poruke: 4
*.opera-mini.net.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo28.09.2015. u 11:27 - pre 104 meseci
mucko030 kako da saznam vise o tome za RO pasos? ja sam Vlah poreklom. Posalji mi u p.p neki kontakt.
 
Odgovor na temu

Timok
Zajecar

Član broj: 330553
Poruke: 150
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo28.09.2015. u 20:43 - pre 104 meseci
Jel prosla nekom potvrda iz opstine sa izjavom dva svedoka da je to isti covek,evidentiran sa dva prezimena - OV u bugarskoj a IC kod nas? Listam u nazad i ne vidim da je neko napisao nesto u vezi toga.Drugacije ne znam kako da dokazem da je to isti covek...?
 
Odgovor na temu

LazaKS
Lazar Aksic
student
FSFV
Pozarevac, Srbija

Član broj: 330542
Poruke: 32
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo28.09.2015. u 21:05 - pre 104 meseci
Timok i mene to interesuje, meni je deda u krstenici "OV" ("IC") a u izvodu, kojim dokazujem da je moj deda pise samo "IC", da li to prolazi ?
LAksic
 
Odgovor na temu

kobra789
nema ga
nemam

Član broj: 330676
Poruke: 4
*.opera-mini.net.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo28.09.2015. u 23:03 - pre 104 meseci
hvala mucko030. ako mozes napisi mi u pp neki broj ili bar prezime da budem siguran kome se obracam. ne mogu da pisem u p.p jer sam novi. hvala unapred.
 
Odgovor na temu

mucko030
Srbija

Član broj: 244361
Poruke: 145
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+13 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo29.09.2015. u 16:15 - pre 104 meseci
napisacu ti na koga da se pozoves kad budes isao tamo , izvini nisam stigao sve da ti objasnim ...meni je to nudjeno posto sam i ja Vlah, a ne mogu preko zene da uzmem BG papire, mada mi je ovaj nesto rekao kao da moze nesto da se izmulja nego prvo da sacekamo da uzme ona pasos i LK, a da ne dam 6500, po meni je to mnogo.
 
Odgovor na temu

mucko030
Srbija

Član broj: 244361
Poruke: 145
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+13 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo29.09.2015. u 19:18 - pre 104 meseci
Citat:
kobra789:
hvala mucko030. ako mozes napisi mi u pp neki broj ili bar prezime da budem siguran kome se obracam. ne mogu da pisem u p.p jer sam novi. hvala unapred.

Poslao sam ti broj itd.
 
Odgovor na temu

kobra789
nema ga
nemam

Član broj: 330676
Poruke: 4
*.opera-mini.net.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo29.09.2015. u 21:16 - pre 104 meseci
hvala ti puno.
 
Odgovor na temu

kobra789
nema ga
nemam

Član broj: 330676
Poruke: 4
*.opera-mini.net.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo29.09.2015. u 21:17 - pre 104 meseci
hvala puno.
 
Odgovor na temu

ttiixx
novi sad

Član broj: 297196
Poruke: 44
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo30.09.2015. u 20:53 - pre 104 meseci
http://www.parliament.bg/bg/pa...ees/members/2400/steno/ID/3888

Smяtame, če radikalnoto uskorяvane na procedurata щe vъrvi črez edna promяna v neйnata filosofiя. Toest vmesto da se tъrsi ustanovяvane dokumentalno na istoričeska prinadležnost i proizhod kъm bъlgarsko graždanstvo da se premine kъm edna logika, v koяto liceto da zaяvяva takava prinadležnost. I ako otgovarя na opredelen tip harakteristiki, može da položi izpit po bъlgarski ezik i ako pokaže poznaniя po opredelen tip vъprosi, koito pokazvat privъrzanost kъm bъlgarskata naciя, togava da mu se dava bъlgarsko graždanstvo. Tova značitelno щe sъkrati tozi komponent, koйto otnema naй-mnogo vreme, usiliя i administrativen kapacitet, a sъщo taka smяtam, če bi bilo po-logično kato podhod.
Vpročem, dokolkoto poznavame praktikata v mnogo evropeйski strani, tя e takava.
 
Odgovor na temu

LazaKS
Lazar Aksic
student
FSFV
Pozarevac, Srbija

Član broj: 330542
Poruke: 32
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo01.10.2015. u 00:10 - pre 104 meseci
Koliko sam ja mogao da razumem, oni hoce da ukinu dokaz o poreklu a da uvedu logiku da mi izjavljujemo da smo Bugari i da polozimo ispit na bugarskom jeziku gde cemo, odgovorom na ta pitanja, pokazati naklonost prema bugarskoj naciji ? Mozda sam pogresno shvatio?! ....
LAksic
 
Odgovor na temu

tikili90
Tijana Savic
brus
ne radim
brus

Član broj: 330705
Poruke: 1
*.dynamic.panet.rs.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo01.10.2015. u 01:11 - pre 104 meseci
pozdrav svima, potrebna mi je pomoc ili bilo kakav komentar, moj muz je predao papire za bugarsko drzavljanstvo jos decembra 2013. tj tad ih je odneo posredniku,navodno "coveku od poverenja i sa vezama" ove godine je isao u bugarsku pocetkom februara gde je predao neke papire negde i dobio je papir nazad kao fali neka dokumentacija. i eto ;ekamo i sedimo u mestu. gospodin posrednik je javio da se nada da za mesec dva idu u sofiju ponovo. na osnovu pra babe i dede trayi drzavljanstvo koji su bili bugari rajkov. ko ima iskustva sa ovim molim da mi odgovori, da li ima bilo kakve vajde i nade od ovog ili ne, iskreno ovo ;ekanje govori da nema. plan nam je odlazak u ch gde je i pre radio ali na crno. hvala unapred i molim za pomoc
 
Odgovor na temu

ttiixx
novi sad

Član broj: 297196
Poruke: 44
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo01.10.2015. u 09:02 - pre 104 meseci
lazaks/dobro si razumeo Za Makedonce trenutno vazi da ako nemaju papire o poreklu,prolaze i sa potvrdom iz bugarsko kulturnog kluba..

Molba za vas ako neko ima broj telefona nekog posrednika da mi prosledi,pocetkom novembra imam zakazano u DABC u .
Timok jesi li predao u DAVC?molim te pisi sta su ti sve od papira uzeli,kako je bilo..
 
Odgovor na temu

Timok
Zajecar

Član broj: 330553
Poruke: 150
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo01.10.2015. u 09:52 - pre 104 meseci
Ja imam krajem oktobra zakazano za DABC - pisacu kako je proslo predavanje papira...sto se tice posrednika - opet ne mogu da pomognem jer tek krecem da saradjujem sa njim...
 
Odgovor na temu

Timok
Zajecar

Član broj: 330553
Poruke: 150
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo01.10.2015. u 13:19 - pre 104 meseci
Citat:
ttiixx:
lazaks/dobro si razumeo Za Makedonce trenutno vazi da ako nemaju papire o poreklu,prolaze i sa potvrdom iz bugarsko kulturnog kluba..

Molba za vas ako neko ima broj telefona nekog posrednika da mi prosledi,pocetkom novembra imam zakazano u DABC u .
Timok jesi li predao u DAVC?molim te pisi sta su ti sve od papira uzeli,kako je bilo..




Ako ides sa posrednikom,gledaj za desetak dana da posaljes papire,treba to da se prevede,legalizuje - racunaj tu jedno 15 dana da das fore posredniku...ako ne uspes da nadjes posrednika,mogu da ti dam kontak od ovog mog...ali ipak probaj da nadjes nekog ko je vec nekome zavrsio ... nije problem da se postom posalju dokumenta a uplata da ide preko western uniona...sve je stvar dogovora...mozes i sam da sredis papire za DABC ali tu ima peripetija mnogo.Recimo u Vidinu je cena za jedan papir 65 leva a u Sofiji ima za 20 leva taj isti papir da se prevede i legalizuje...Sad ne znam da li bi uspeo sa jednim odlaskom u Sofiju da dogovoris da se papiri prevedu i legalizuju i da te cekaju kad odes drugi put...Onda treba neke formulare da popunis na bugarskom...i to isto verovatno moze notar da ti zavrsi - zato sluze posrednici - skuplje ali nema da juris i da se raspitujes gde i sta da radis...vec sam naveo da u Bosilegradu ima dosta posrednika koji uzimaju 40-50e za usluge.Znaci - brzom postom im posaljes a za ostalo se dogovoris sa njima da li da ti salju nazad ili da te cekaju u Sofiji kad imas termin...informacije mozes da dobijes na telefon koji se nalazi na sajtu KIC Bosilegrad...Srecno
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3493433 | Odgovora: 15725 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.