Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bugarsko drzavljanstvo

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3452207 | Odgovora: 15654 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Timok
Zajecar

Član broj: 330553
Poruke: 150
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo01.10.2015. u 13:26 - pre 103 meseci
A sto se tice papira,uzimaju sve sto predas ali koliko sam razumeo moras da imas kopije prevoda srpskih papira da bi ti vratili originale i kopije bugarskih papira da bi ti vratili originale.Neko je ranije ovde naveo da kopije moraju biti overene...
 
Odgovor na temu

ttiixx
novi sad

Član broj: 297196
Poruke: 44
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo02.10.2015. u 08:38 - pre 103 meseci
Timok-hvala veliko!!Zvao sam KIC Bosilegrad..meni nigde u papirima ne pise da mi je baba bila banatska bugarka,tako da od starih papira nemam nista....imam ocevu krstenicu iz srpske crkve gde pise nacionalnost bugarin i papir da sam ja i otac upisani u biracki spisak bug.nac manjine..ako moze broj mobitela tog tvog posrednika..hvala!
 
Odgovor na temu

tecaizbeca

Član broj: 324243
Poruke: 759



+169 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo02.10.2015. u 11:37 - pre 103 meseci
Citat:
Timok:
Jel prosla nekom potvrda iz opstine sa izjavom dva svedoka da je to isti covek,evidentiran sa dva prezimena - OV u bugarskoj a IC kod nas? Listam u nazad i ne vidim da je neko napisao nesto u vezi toga.Drugacije ne znam kako da dokazem da je to isti covek...?


Druže kada sam ja bio u Bugarskoj ambasadi, zena koja tamo radi mi je rekla da takva potvrda nije validna (jer svako na ulici može da potvrdi da si ti marsovac a ne čovek i to da overi u opštini). Ukoliko imas 2 papira, na jednom da ti pise prezime na ov gde ima ostalih podataka tipa gde je taj rrodjen i datum rodjenja i papir na ić sa istim podacima to jest da se podudaraju mesto rodjenja i datum i td... onda moras da tražis da ti opština koja ti izdala papir gde pise da je taj neko bugarin, izda jos jedno uverenje, da su te dve osobe iste. Konkretno uverenje bi izgledalo ovako.

Uvidom u matične knjige na primer rodjenih koja se vodi za mesto to i to i uvidom u knjigu na primer venčanih (ako imas uzvod rodjenih sa prezimenom na ov i vencanih sa prezimenom na ić) utvrđeno je da je osoba ta i ta (na primer Marko Dimitrov) i osoba (Marko Dimitrijević) JEDNA TE ISTA OSOBA. To su meni izdali u opštini gde je rođena moja baba na ov a kasnije postala na ić ali ja srpski izvod rodjenih nemam gde piše ić pa sam iskoristio njen venčani list jer tamo pise sa srpskim prezimenom i lepo se po datumu i mestu rodjenja vidi da su te dve osobe zapravo jedna te ista.
 
Odgovor na temu

ttiixx
novi sad

Član broj: 297196
Poruke: 44
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo02.10.2015. u 14:03 - pre 103 meseci
http://www.cross.bg/proizhod-d...tvo-1482617.html#axzz3nPnqH9Yj
 
Odgovor na temu

Timok
Zajecar

Član broj: 330553
Poruke: 150
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo02.10.2015. u 14:36 - pre 103 meseci
Citat:
tecaizbeca:
Citat:
Timok:
Jel prosla nekom potvrda iz opstine sa izjavom dva svedoka da je to isti covek,evidentiran sa dva prezimena - OV u bugarskoj a IC kod nas? Listam u nazad i ne vidim da je neko napisao nesto u vezi toga.Drugacije ne znam kako da dokazem da je to isti covek...?


Druže kada sam ja bio u Bugarskoj ambasadi, zena koja tamo radi mi je rekla da takva potvrda nije validna (jer svako na ulici može da potvrdi da si ti marsovac a ne čovek i to da overi u opštini). Ukoliko imas 2 papira, na jednom da ti pise prezime na ov gde ima ostalih podataka tipa gde je taj rrodjen i datum rodjenja i papir na ić sa istim podacima to jest da se podudaraju mesto rodjenja i datum i td... onda moras da tražis da ti opština koja ti izdala papir gde pise da je taj neko bugarin, izda jos jedno uverenje, da su te dve osobe iste. Konkretno uverenje bi izgledalo ovako.

Uvidom u matične knjige na primer rodjenih koja se vodi za mesto to i to i uvidom u knjigu na primer venčanih (ako imas uzvod rodjenih sa prezimenom na ov i vencanih sa prezimenom na ić) utvrđeno je da je osoba ta i ta (na primer Marko Dimitrov) i osoba (Marko Dimitrijević) JEDNA TE ISTA OSOBA. To su meni izdali u opštini gde je rođena moja baba na ov a kasnije postala na ić ali ja srpski izvod rodjenih nemam gde piše ić pa sam iskoristio njen venčani list jer tamo pise sa srpskim prezimenom i lepo se po datumu i mestu rodjenja vidi da su te dve osobe zapravo jedna te ista.


Tako je,bravo.Bas takvo uverenje sam izvadio,na osnovu cinjenica iz maticnih knjiga
 
Odgovor na temu

Timok
Zajecar

Član broj: 330553
Poruke: 150
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo02.10.2015. u 14:43 - pre 103 meseci
Citat:
ttiixx:
Timok-hvala veliko!!Zvao sam KIC Bosilegrad..meni nigde u papirima ne pise da mi je baba bila banatska bugarka,tako da od starih papira nemam nista....imam ocevu krstenicu iz srpske crkve gde pise nacionalnost bugarin i papir da sam ja i otac upisani u biracki spisak bug.nac manjine..ako moze broj mobitela tog tvog posrednika..hvala!


Poslao sam ti sve u vezi mog posrednika...
 
Odgovor na temu

cool18

Član broj: 141104
Poruke: 14
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo05.10.2015. u 10:22 - pre 103 meseci
Pozdrav svima. Ja sam pocela da prikupljam neke dokumente za Bg drzavljanstvo posto imam prava, deda po majci mi je bugarskog porekla. Problem je u tome sto pojma nemam da popunim onaj obrazac Dabc pa ako bi neko mogao da mi se javi u pp cisto neke stavke da mi pojasni. Hvala unapred
 
Odgovor na temu

LazaKS
Lazar Aksic
student
FSFV
Pozarevac, Srbija

Član broj: 330542
Poruke: 32
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo05.10.2015. u 16:47 - pre 103 meseci
cool18 Pa zar ti nije lakse da platis nekog posrednika ? manje ce glava da te boli ?! reci mi koji dokument imas ?
LAksic
 
Odgovor na temu

cool18

Član broj: 141104
Poruke: 14
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo06.10.2015. u 08:11 - pre 103 meseci
Pa verovatno cu tako uraditi. Izvod svoj i mamin posto idem preko dede a mozda ce mi trebati i njegov. Nemam jos nijedan konkretan dokument. Iz ambasade su mi rekli prvo se prijavljujem na sajtu dabč a to nema sanse da popunim tj popunim ali stalno neke greske. Hvala u svakom slucaju na odgovoru
 
Odgovor na temu

LazaKS
Lazar Aksic
student
FSFV
Pozarevac, Srbija

Član broj: 330542
Poruke: 32
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo06.10.2015. u 13:35 - pre 103 meseci
Pa kako mislis da bez dokumenta apliciras za bugarsko drzavljanstvo? Koji dokument imas od dede, gde pise da je on po narodnosti bugarin, jel to imas ?

LAksic
 
Odgovor na temu

ttiixx
novi sad

Član broj: 297196
Poruke: 44
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo06.10.2015. u 21:04 - pre 103 meseci
cool18 -sto pre zakazuj u DABC jer se ceka na red godinu dana!...dakle sad ako zakazes tek za sledecu jesen stizes na red ako sam dobro informisan...moraju polja da se popune na kirilici..ugradi na kompu kirilicu bugarsku,osnovne svoje podatke popunis,sacuvas povratni mejl od njih tj.dobijas potvrdu da si zakazao i datum kad da dodjes tako sam ja sam sebi.....dotle imas vremena da prevedes dokumente i overis.....
 
Odgovor na temu

Zlatanova
Zlatanova
nezaposlena
Negotin
Negotin

Član broj: 330122
Poruke: 70
212.200.231.*



+3 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo07.10.2015. u 09:54 - pre 103 meseci
Zdravo svima,
moj brat i ja smo 1.10 bili u Sofiji da predamo dokumenta u DABC-u,pa rekoh, da podelim iskustvo sa vama.Ja sam nasla posrednika jos pocetkom marta 2015 i tada mi je gospodja zakazala termin u DABC u za 1.10.Tamo svakodnevno primaju po 130 ljudi i kazu da niko ko nije na spisku ne moze da udje,mada....ipak je to Bugarska, kao i Srbija.Rade od 9 i 30 po njohovom do 14 i ne mora rano da se dolazi, predaja ide brzo.Mi imamo majcin prvi izvod iz MKR iz 1954 te godine u kome pise da su baba i deda bugari i sluzbenik je rekao da je to ok.Receno nam je da ce potvrda o poreklu biti gotova za oko mesec dana.Mi smo ovlastili posrednika da je podigne.Vreme cekanja je oko mesec dana.Posrednik nam je rekla da po predaji dokumenata u ministarstvu dobijamo termin ya intervju .Ljudi koji su bili krajem septembra dobili su mart 2016 te za intervju , tako da mi mozemo da ocekujemo maj ili april 2016te u najboljem slucaju.Nakon toga se ceka jos 7-8 meseci do drzavljanstva.Mi smo vec izvadili svu potrebnu dokumentaciju,lekarsko,potvrde...sve nam je to posrednik sredila, prevela, platila takse, odvela na tacno mesto.Zato svima preporucujem da idu preko posrednika.mnogo je brze i lakse, a obzirom da nas je ona vozila svojim kolima od Dimitrovgrada, sprovela po Sofiji, vratila nazad, sve organizovala, notara, overu, takse,fotokopiranje,sve smo zavrsili za par sati.
Jedino sto mogu svima da kazem da se ne nadaju mnogo ako nemaju korektna dokumenta.Coveka pre mene su vratili,nisu hteli da mu prihvate novi izvod iz MKR za dedu,trazili su stari dokument.Dali su mu rok od mesec dana da ga nadje i dodje kad god hoce da ga donese.Jednog su vratili da njegov izvod iz MKR uradi ponovo jer im se nije svideo izvod iz Boljevca,gde je decko i rodjen, vec da izvadi nov u Zajecaru jer nisu sigurni da Boljevac ima maticara.Naravno da ima, Boljevac je opstina, ali njihovo obrazlozenje je bilo da mi u Srbiji mozemo da nabavimo svakojaka dokumenta.
Eto toliko od mene...nadam se da ce ovi rokovi biti ispostovani, jeste mi daleko, ali sta cu....


[Ovu poruku je menjao Zlatanova dana 07.10.2015. u 11:07 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Serb.ch
Dogodine u Cirihu

Član broj: 327329
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo07.10.2015. u 14:21 - pre 103 meseci
Zlatanova, lepo opisano i veoma korisna stvar za sve koji krecu u proceduru. Samo jedno nije bas tacno. Posle intervjua se ceka najmanje 1 godina (prosek oko godina i tri meseca).
- Drugo, Bugari prihvataju nasa nova dokumenta, koja su naravno overena u opstini i prevedena. Mozda nece prihvatiti samo izvod, jer u novom izvodu nema rubrika *narodnost*, ali zato ta rubrika postoji u maticnu knjigu. Onda opstina izdaje uverenje da je ta i ta osoba Bugarske narodnosi, sve to overava. Ja sam drugacije radio, slikao maticnu knjigu vencanih gde pise da je moja baba bugarske narodnosti i to kopirao. Odneo u opstinu i overio. Bez problema sam dobio proizhod iz DABC. Mislim da je velika prednost sto mi je baba iz okoline Bosilegrada, ta teritorija je do 1920 bila u Bugarskoj, dobil smo je kao ratnu odstetu. Tako da svi koji imaju nekog pretka sa teritorije Bosilegrada i Dimitrovgrada imaju dobre sanse da dobiju proizhod iz DABC. Vecina nas ovde nije imala ni jedan stari dokument, vec smo sve to izvadili u opstini, overili i preveli na bugarski.
serb.ch
 
Odgovor na temu

mavastru
student
elektronski fakultet
Nis, Srbija

Član broj: 330780
Poruke: 1
178.79.42.*



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo07.10.2015. u 14:24 - pre 103 meseci
Dobar dan, moj otac je bugarski drzavljanin, tako da ako bi neko od vas mogao da mi kaze sta mi je od dokumenata potrebno da bih i ja dobio drzavljanstvo. Hvala
 
Odgovor na temu

mucko030
Srbija

Član broj: 244361
Poruke: 145
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+13 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo07.10.2015. u 16:07 - pre 103 meseci
ja idem sad u petak 09.10. da predam dokumenta za interviju pa videcemo sta kazu ...ne znam SERB.CH odakle tebi ta informacija da se ceka do 15meseci posle intervija za drzavljanstvo ,ja sam cuo da su neki i za mnogo krace vreme uzeli drzavljanstvo
 
Odgovor na temu

Serb.ch
Dogodine u Cirihu

Član broj: 327329
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo07.10.2015. u 16:55 - pre 103 meseci
I ja sam tako mislio Mucko, dok se nisam lepo raspitao. Minimum je godinu dana. Videcemo kad ce da uzme Kamerman, on je valjda krajem maja bio na intervju, ja sam avgusta meseca. Oni kad odobre zahtev na sajtu, posle se ceka oko dva meseca potpis viceprezidenta, pa tek onda krecemo da vadimo pasos i lk.
serb.ch
 
Odgovor na temu

kamerman

Član broj: 47513
Poruke: 534
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+14 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo07.10.2015. u 17:55 - pre 103 meseci
Citat:
mavastru: Dobar dan, moj otac je bugarski drzavljanin, tako da ako bi neko od vas mogao da mi kaze sta mi je od dokumenata potrebno da bih i ja dobio drzavljanstvo. Hvala


Posto ti otac vec ima bugarsko drzavljanstvo ti ides direktno u Ministarstvo pravde i tamo predajes potrebnu dokumentaciju.Tebi nije potrebno da ides kao mi u DABC i apliciras za papir o dokazivanju porekla.Nadji dobrog posrednika i kreni sto pre u proceduru jer se trenutno u ministarstvu intervjui zakazuju tek za februar ili mart 2016.Srecno !!!
 
Odgovor na temu

mucko030
Srbija

Član broj: 244361
Poruke: 145
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+13 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo08.10.2015. u 15:17 - pre 103 meseci
Ispravka ne idem 09.10 je ne radi nijihovo ministarstvo i 16.10 ne radi tako mi rece ovaj Bugarin, idem 12.10, pa cemo videti sta i kako i koliko su ti termini sad do intervija
 
Odgovor na temu

LeaMo
Srbija

Član broj: 328965
Poruke: 95
*.com
Via: [es] mailing liste



+10 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo08.10.2015. u 16:50 - pre 103 meseci
>

 
Odgovor na temu

LeaMo
Srbija

Član broj: 328965
Poruke: 95
*.com
Via: [es] mailing liste



+10 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo08.10.2015. u 16:52 - pre 103 meseci
>

 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3452207 | Odgovora: 15654 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.