Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bugarsko drzavljanstvo

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3500716 | Odgovora: 15726 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kamerman

Član broj: 47513
Poruke: 534
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+14 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo26.10.2016. u 07:46 - pre 91 meseci
@DM84 Prvi put pasoš ne može po expresnoj usluzi za 8 sati.Može za tri dana ili za 30.

@zapro i @wefi ja mislim da ti sa tim papirom dobijaš 100% jer se takav papir i traži.To je dokument izdat od Bugarske eparhije.Jedan od najjačih dokumenata za dokazivanje korena.@zapro nije isto imati Bugarski dokument izdat u Bugarskoj davnih godina i imati papir koji je na bugarskom.Ne znam kakav si izvod imao ? Pretpostavljam da je bio na bugarskom ali iz nekog pograničnog sela koje je nekada bilo pod Bugarskom.To nije isto kao ovo što ona ima.Traži se da imaš svidatelstvo za raždane, svidatelstvo za sveto krstelno ili svidatelstvo za venčanje.Ja sam sa takvim dokumentima dobio.
 
Odgovor na temu

vefi
Beograd

Član broj: 335188
Poruke: 72
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo26.10.2016. u 08:50 - pre 91 meseci
Na ovom papiru sto ja imam pise na vrhu Bugarska eparhija,ispod je crkvena slika,a ispod Sveditelstvo za sveto krstenje i onda na bugarskom ostali podaci o imenu i prezimenu roditelja,deteta(mog oca) i da je krstenje bilo u crkvi Sv.Panteleimon kod Velesa.Ima i pecat bugarske eparhije.Zapro,da li je takav tvoj papir?
 
Odgovor na temu

micevdaniel
Beograd

Član broj: 164040
Poruke: 57
212.62.38.*



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo26.10.2016. u 09:29 - pre 91 meseci
@vefi taj papir ti je zicer. Samo treba izvodima da se povezes sa dedom koji je na toj krstenici.
 
Odgovor na temu

vefi
Beograd

Član broj: 335188
Poruke: 72
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo26.10.2016. u 09:48 - pre 91 meseci
Mislis da treba da se povezem sa dedom,obzirom da je to krstenica mog oca? Ako je dovoljno da se povezem samo sa ocem,pretpostavljam da treba njegov izvod iz maticne knjige(onaj sto se koristi) i moj izvod?
 
Odgovor na temu

micevdaniel
Beograd

Član broj: 164040
Poruke: 57
212.62.38.*



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo26.10.2016. u 10:03 - pre 91 meseci
Aaa nisam te razumeo dobro... ne treba sa dedom onda, samo tvoj izvod gde se vidi ko ti je otac.
Prilicno cist slucaj.
 
Odgovor na temu

vefi
Beograd

Član broj: 335188
Poruke: 72
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo26.10.2016. u 10:05 - pre 91 meseci
Super.Hvala puno.Idem u petak u ambasadu,pa se javljam.
 
Odgovor na temu

kamerman

Član broj: 47513
Poruke: 534
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+14 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo26.10.2016. u 10:28 - pre 91 meseci
Pa i tvoj izvod ipak nije iz Bugarske nego Makedonije ali i sa tim papirom se dobija.
 
Odgovor na temu

DM84
Nezaposlen
Nezaposlen

Član broj: 334131
Poruke: 20
*.16.90.92.rev.sfr.net.



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo26.10.2016. u 12:11 - pre 91 meseci
Super kamermane i tri dana je super hvala puno na informaciji
 
Odgovor na temu

Zapro

Član broj: 332469
Poruke: 370
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+20 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo26.10.2016. u 15:43 - pre 91 meseci
Citat:
kamerman:
@DM84 Prvi put pasoš ne može po expresnoj usluzi za 8 sati.Može za tri dana ili za 30.

@zapro i @wefi ja mislim da ti sa tim papirom dobijaš 100% jer se takav papir i traži.To je dokument izdat od Bugarske eparhije.Jedan od najjačih dokumenata za dokazivanje korena.@zapro nije isto imati Bugarski dokument izdat u Bugarskoj davnih godina i imati papir koji je na bugarskom.Ne znam kakav si izvod imao ? Pretpostavljam da je bio na bugarskom ali iz nekog pograničnog sela koje je nekada bilo pod Bugarskom.To nije isto kao ovo što ona ima.Traži se da imaš svidatelstvo za raždane, svidatelstvo za sveto krstelno ili svidatelstvo za venčanje.Ja sam sa takvim dokumentima dobio.


Ja sam imao Akt na raždane. Kamerman jel moze neki mail u PP,da ti posaljem cisto da bacis pogled posto vidim da dosta znas o tome,ovde ne znam da posaljem niti da postavim sliku i da pogledas tu potvrdu koju su mi oni poslali iz sofije. Ili mi ti pusti mail na : [email protected] . Najvise me zanima da li mogu da nastavim tamo gde sam stao ili moram ispocetka sve
 
Odgovor na temu

bbane
Branimir
nis

Član broj: 310544
Poruke: 71
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo27.10.2016. u 13:54 - pre 91 meseci
Zdravo, evo uzeo sam pasos pa da opisem kako je bilo mozda nekom pomogne. EGN mi je bio gotov za 7 dana, podizanje je vrlo jednostavno (ne traze cak ni pasos) i preuzima se na istom mestu gde si i predao, ja sam predao u Sredec Lege 6 (to je sluzbena adresa). Crvena strelica je mesto gde se nalazi opstina a plava strelica je ministarstvo, cisto da imate predstavu gde je to da ne lutate mnogo ako cete da se prijavljujete na sluzbenu adresu.



Kada uzmete EGN idete u policiju, od pre mesec dana pasos moze da se izvadi u bilo kojoj policiskoj stanici, ne mora da idete u glavu policisku zato sto je ona negde bogu iza nogu a najbliza vam je druga policiska stanica, ona vam je blizu autobuske. Od dokumeneta za u policiju vam treba: UDOSTOVERENIE ZA POSTOJANEN ADRES (to je dokument koji dobijete u opstini), PREVEDEN IZVOD (kopirajte ga zato sto kopiju zadrzavaju a orginal ide samo na uvid i vracaju vam ga odmah), UKAZ (makar je on elektronski potpisan pa teoretski i ne mora ali bolje ga predajte) i KOPIJA SRPSKOG PASOSA. Kada predate to dace vam formular da popunite koji nije tezak za popunjavanje i moci cete sami da ga popunite, sa tim formularima idete u zgradu pored gde je blagajna. Crvena strelica je zgrada gde predajete dokumenta a plava strelica je blagajna gde placate, zuta strelica je autobuska cisto da se orjenisete.

Na blagajni predajte formulare i oni ce sve sami da popune (mene je za brzu uslugu od tri dana kostalo 124 leva i pasos i licna karta zajedno). Sa uplatnicama se vratite u policiju ( Nemojte da vas prevari natpis na vratima gde pise da je to odeljenje prebaceno u novu zgradu, mi koji vadimo dokumenta sa ukazom i dalje ih tu vadimo), tamo ce jos jednom da provere podatke i ako je sve u redu slikace vas uzeti otiske prsta i dace vam papiric na kome je napisano kada da dodjete da preuzmete dokumenta i to vam je kraj visegodisnje golgote.
Ja sam opisao za drugu policisku postavu, medjutim oni nemogu da izdaju pasos za jedan dan ko hoce pasos odmah mora da ide u glavnu stanicu, dali mogu odmah da vam daju pasos zavisi i od opstine na koju se prijavljujete, neke opstine nisu elektronski umrezene i onda mora da se ceka mesec dana.

[Ovu poruku je menjao bbane dana 27.10.2016. u 15:05 GMT+1]


[Ovu poruku je menjao bbane dana 27.10.2016. u 15:07 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao bbane dana 27.10.2016. u 15:08 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

zavrc
Beograd

Član broj: 331286
Poruke: 68
*.static.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo27.10.2016. u 14:46 - pre 91 meseci
Odneo sam dopunu pocetkom oktobra i dalje mi stoji isti status..
Da li neko zna posle koliko se menja?
 
Odgovor na temu

MilanBGR
Beograd

Član broj: 335187
Poruke: 14
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo27.10.2016. u 17:20 - pre 91 meseci
Citat:
Timok:
Citat:
micevdaniel:
Citat:
MilanBGR:
Iscitao sam temu od prve stranice, toliko korisnih informacija i iskustava, hvala svima koju su pisali i doprineli!

I ja cu ovde da podelim svoje iskustvo, da pokusam da vratim bar deo zajednici, ali sam tek na pocetku, krenuo sam da skupljam papire.

Puno bi mi znacilo ako bi neko ko je vec prosao kroz ceo proces mogao da mi preporuci dobrog posrednika i prosledi mi kontakt na PP.

I jos samo da proverim da li sam dobro shvatio prvi deo procesa, pa neko samo da mi potvrdi da to ide ovako nekako:

1. Zakazivanje termina u DABC-u
2. Skupljanje dokumentacije:
- Zahtev za utvrdjivanje porekla
- Deklaracija o Bugarskoj nacionalnoj svesti
- Kopija pasosa
- Kopija sopstvenog izvoda
- Dokumenta koja dokazuju Bugarsko poreklo (knjige rodjenih, vencanih, krstenice, svedocanstva, vojne knjizice) - overena i prevedena (originali na uvid)
- Nakon toga - lekarsko uverenje, izvodi iz MUP-a i suda
3. Podizanje proizhoda i nosenje papira u Ministarstvo ili Ambasadu radi zakazivanja intervjua

Ako neko ima iskustva sa online zakazivanjem DABC termina, bio bih veoma zahvalan ako to moze da podeli, posto bih zakazao sto pre. Ili naravno ako imate preporuku dobrog posrednika u slucaju da je tako najbolje zakazati.

Hvala za sve jos jednom!


Procedura je ta, samo sto ima puno detalja i neocekivanih gluposti oko kojih treba da vodis racuna. Zato je posrednih najsigurnija varijanta, uigrani su i znaju manje vise sve fore.
Moj posrednik je iz Mk tako da ne verujem da bi ti mnogo znacilo...



Ako sam pazljivo citao mislim da si najbitnije preskocio.Moras da povezes izvodima iz knjige rodjenih sve kako treba.Recimo ako ides preko pra dede - treba ti tvoj,ocev,dedin i pra dedin izvod.I tu treba manje vise da se poklopi sve.U slucaju da se prezimena ne poklapaju,prelistaj na forumu,svasta je vec pisano da se ne ponavljam.Sto se zakazivanja termina tice,mozes da kontaktiras telefonom KIC Bosilegrad i da ih zamolis da te prijave a ti im posalji mail sa podacima.Mozda mozes i sam da popunis na cirilici ali ovo je sigurnija varijanta.http://www.aba.government.bg/?legal=9
Koliko vidim,nema trenutno slobodnih termina za zakazivanje,s vremena na vreme ubace neki slobodan termin.Ali bas zato preporucujem da ides preko KIC Bosilegrad ili opstine Bosilegrad.Mozes i preko ambasade u Beogradu ja mislim da zakazes termin za DABC.Najbolje je po meni da nadjes dobrog posrednika ako se vec u startu ne snalazis.Ali preporucujem da prvo zakazes u DABC pa posle mozes i posrednika - jer koliko vidim bas se ceka za predavanje papira u DABC-u.


Hvala puno na pomoci i savetu! Pokusao sam da pozovem telefonom KIC Bosilegrad, medjutim niko se ne javlja tako da cu probati ponovo sutra. Pre neki dan je bilo bas dosta termina za online zakazivanje i danas reko da uzmem sam da popunim i zakazem, kad ono ni jedan vise nije ostao. Tako da cisto savet za ostale, cim vidite slobodan termin, zakazite i ne razmisljajte previse.

Ja sam i dalje u potrazi za posrednikom, tako da bi mi bas puno znacilo ako neko ima preporuku i kontakt.


[Ovu poruku je menjao MilanBGR dana 27.10.2016. u 18:45 GMT+1]
 
Odgovor na temu

LeaMo




Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo27.10.2016. u 18:43 - pre 91 meseci
Ako samo moze neko da mi pomogne...cekam na potpis ukaza...imam decu od 18 i 14 godina...da li i za njih odmah mogu da predam za dokumenta u istom trenutku ili deca moraju opet u neku peocesuru
 
Odgovor na temu

Sima19

Član broj: 331955
Poruke: 102



+16 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo27.10.2016. u 19:35 - pre 91 meseci
bbane ..... šta misliš pod "PREVEDEN IZVOD (kopirajte ga zato sto kopiju zadrzavaju a orginal ide samo na uvid i vracaju vam ga odmah" ?

Da li je to izvod naš srpski iz knjige rođenih ?
Da li on mora da bude preveden i legalizovan ?
 
Odgovor na temu

vefi
Beograd

Član broj: 335188
Poruke: 72
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo28.10.2016. u 13:39 - pre 91 meseci
Evo ovako stoje stvari.Bila sam danas u ambasadi.Pokazala sam onu ocevu krstenicu iz Bugarske eparhije i rekli su mi da na osnovu toga mogu da dobijem poreklo.Problem je sto je na krstenici prezime na OV(mada sam ja bila ubedjena da se zavrsava na ski-malo su cudni zavrseci na tom papiru),a u njegovom izvodu oz maticne knjige je na prezime na SKI .Jasno je njima da su pokrstavanjem tada menjana prezimena,ali ipak treba da donesem zvanicni dokument iz opstine da potvrdjuje da je to ista osoba.Znaci, radi se o istom prezimenu,ali je nastavak razlicit.U ponedeljak cu ici da probam da dobijem potvrdu.

[Ovu poruku je menjao vefi dana 28.10.2016. u 15:03 GMT+1]
 
Odgovor na temu

mikavuk
dobbio ljubazan otkaz

Član broj: 285945
Poruke: 25
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo28.10.2016. u 15:02 - pre 91 meseci
ja sam imao istu situaciju gde su bila tri potpuno razlicita prezimena , opisivao sam to negde ranije na forumu
i jednostavno sam pozvao maticara nadleznog za to selo u blizini bosilegrada, objasnio mu, a posto su to ipak mala sela i ko znaa koliko je covek tu dugo maticar , cak je znao o kome se radi ko su rodjaci itd

on nam je izdao UVERENJE na ZVANICNOM OBRASCU, a ne kucano na obicnom belom papiru

tekst pocinje
na osnuvu clana broj, zakona tog i tog ia na zahtev zizke zikica izdaje se uverenje
da je

petar petrovic rodjen xxxxxxx od oca mite miticai majke mitre mitic u selu xxxxx opstina xxxxx

i petar jokic rodjen xxxxxxx od oca mite miticai majke mitre mitic u selu xxxxx opstina xxxxx


i petar pavlovic rodjen xxxxxxx od oca mite miticai majke mitre mitic u selu xxxxx opstina xxxxx


JEDNA I ISTA OSOBA

uverenje se izdaje na osnovu cinjenica upisanih u maticnu knjigu koja se vodi za opstinu bosilegra itd...

ja sam prvo zvao opstinu bosilegrad i oni su me uputili na nadleznog maticara

to smo prevelei overili i poreklo je dobijeno bez problema 2015 godine , znaci kada su stvari pocele ozbiljnije da se kontrolisu

eto to je moje iskustvo
 
Odgovor na temu

vefi
Beograd

Član broj: 335188
Poruke: 72
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo28.10.2016. u 15:07 - pre 91 meseci
Hvala puno na brzom odgovoru.Mene brine sto je otac rodjen u Velesu,a izvod mu je preveden u Beogradu.Ako me upute da moram u Makedoniju da vadim potvrdu,to mi bas pravi problem.
 
Odgovor na temu

Sk1

Član broj: 331145
Poruke: 76
77.28.67.*



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo28.10.2016. u 15:21 - pre 91 meseci
Kod nas neki pre predaje koji su imali razliti prezimena njihovih predaka, oni su bili na notar sa dva svedoka da im overe da se radi o jedna ista osoba.
 
Odgovor na temu

vefi
Beograd

Član broj: 335188
Poruke: 72
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo28.10.2016. u 18:53 - pre 91 meseci
Zaboravila sam da pitam ambasadu da li moze izjava sa dva svedoka.Probacu prvo u opstini kako su mi rekli,a ako ne,ponovo cu zvati da pitam.Hvala vam puno.
 
Odgovor na temu

MilanBGR
Beograd

Član broj: 335187
Poruke: 14
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo29.10.2016. u 00:21 - pre 91 meseci
Da li je neko u skorije vreme vadio proizhod? Koliko ste cekali na njega? Citajuci prethodne odgovore bilo je svega od mesec dana do 3+ meseca. A posto trenutno uopste nema termina za online zakazivanje, razmisljam da krenem preko Ambasade, pa makar cekao i duze (6-9 meseci). Sta ostali misle o tome? Ambasada ili da pricekam jos malo u nadi da ce DABC otvoriti nove termine?
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3500716 | Odgovora: 15726 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.