Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bugarsko drzavljanstvo

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3515662 | Odgovora: 15755 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

majestymilic
milic vlada
Srbija

Član broj: 216364
Poruke: 71
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo23.10.2016. u 19:04 - pre 91 meseci
Nikola, pošto je opština Pirot zadužena za taj deo. Najbolje je da kreneš od njih. Zovi Opštinu i traži dedine, ili pradedine krstenice. Vrlo je moguće da oni imaju informacije kako su izjasnjeni. Ja sam išao preko opštine i oni su mi izdali uverenje da je deda Bugarin.
 
Odgovor na temu

Tratoc
Niš

Član broj: 333582
Poruke: 56
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo23.10.2016. u 19:17 - pre 91 meseci
Možda postoji i dokumentacija u Istorijskom arhivu Pirot, ja sam tu pronašao dedinu krštenicu iz 1907 godine na bugarskom jeziku. Arhiv se nalazi sa desne strane ulice kad se krene prema Dimitrovgradu odmah iznad Opštinskog suda i gimnazije.
 
Odgovor na temu

bugarce87
kragujevac

Član broj: 304257
Poruke: 25
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo25.10.2016. u 00:04 - pre 91 meseci
Drustvo,jel moze neko da mi kaze kolike su takse koje se placaju oko podizanja ukaza, egn i pasosa. I koliko kosta prevod i legalizacija dokumentacje.
Unapred hvala
 
Odgovor na temu

kamerman

Član broj: 47513
Poruke: 534
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+14 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo25.10.2016. u 07:57 - pre 91 meseci
Ukaz košta 50 leva + provizija 2-3 leva.EGN ti je 30 + provizija.Pasoš imaš po ubrzanoj proceduri za tri dana i košta 80 leva a lk je 36 leva.Imaš i za mesec dana i tada je pasoš 40 leva a lk 18.Legalizaciju i prevod treba da uradiš samo za izvod iz matične knjige i to košta različito svugde i zavisi za koje vreme radiš.Normalna procedura za 7-10 dana je oko 35 leva po dokumentu a ekspresno ide i do 120 leva.
 
Odgovor na temu

bugarce87
kragujevac

Član broj: 304257
Poruke: 25
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo25.10.2016. u 11:10 - pre 91 meseci
Hvala Kamerman
 
Odgovor na temu

DM84
Nezaposlen
Nezaposlen

Član broj: 334131
Poruke: 20
*.202.154.77.rev.sfr.net.



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo25.10.2016. u 12:36 - pre 91 meseci
Kamermane sad sam čitao predhodni post za cene može li ovaj prvi pasoš po ubrzanoj proceduri? Hvala unapred
 
Odgovor na temu

micevdaniel
Beograd

Član broj: 164040
Poruke: 57
212.62.38.*



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo25.10.2016. u 14:43 - pre 91 meseci
Hajde da podelim i moje iskustvo ovde, mozda ce koristiti nekome.

Prosle nedelje u petak sam bio u Sofiji, predao papire u DABC.
Pre svega, savet za sve koji idu kolima, skinite aplikaciju Parkopedia, odlicna je za pronalazak parkinga. Na moju zalost ovo sam otkrio tek nakon sto sam se vratio. Tamo sam parkirao u garazi u Juznom parku kod NDK a u centru garaza koliko hoces. Cena parkinga u vecini garaza je 2 leva po satu.

Inace taksi je jako jeftin, od zgrade predsednistva do garaze ima oko 2km (kruzio zbog radova), ovo je kostalo 3 leva.

Za one koji treba da cekaju predstavnika (kao ja), odmah pored zgrade predsednistva ima neki muzej. U sklopu muzeja je kafe restoran Art museum ili tako nesto, odlicni sendvici. :D Jako prijatno mesto. Sifra za wifi je 1111111111 (10 jedinica). :D

U svakom slucaju, isao sam sa makedonskim izvodima od caleta, tetke i sestre (sestra ima bg drzavljanstvo). Medjutim, makedonski pasos mi je istekao odavno pa sam aplicirao sa srpskim. Odmah su mi rekli da ce me tako odbiti i da moram da apliciram sa makedonskim pasosem.
Inace su jako ljubazni, ovo mi je najveci utisak. Neverovatno veliki broj ljudi prodje kroz tu agenciju svakog dana, i pored toga su jako strpljivi i puni razumevanja.

Zena koja nas je primila je videla kakva je situacija i rekla da mogu naknadno da joj dostavim skeniran Mk pasos na mail. Primila je moje papire svakako, dobio sam onaj papir sa brojem. Konsultovala se sa nekoliko ljudi tamo, veoma stalozeno i jasno su mi objasnili, mogu da dobijem proizhod bez problema ali moram da apliciram sa Mk pasosem.

E sad, nakon svega toga, kad sam se vratio u Beograd, shvatio sam da na deklaraciji pored imena imam upisan broj sa srpskog pasosa. Kontaktirao sam ih juce i objasnili su mi da to moze da bude problem i da bi trebalo da im dostavim novu deklaraciju, sa brojem makedonskog pasosa.

Rekli su mi da ne moram da zurim, imam dva meseca da im dostavim sve ovo.
Tako da sad za 2-3 needlje ponovo idem u Mk po pasos i da se nadjem sa predstavnikom u nekom pogranicnom gradu u Bugarskoj kod notara da potpisem novu deklaraciju. Jbg, malo cimanja ali sta je tu je..

Ono sto mi je ostalo kao nedoumica je sledece, posto svakako sad uskoro idem opet u Makedoniju, razmisljam da tamo izvadim lekarsko uverenje i potvrdu da nisam osudjivan. Ne bih voleo da me i oko toga zadesi ista prica kao sa pasosem, pa opet 1.200km jovo nanovo.
Kad sam zvao DABC rekli su mi da lekarsko i sudsko uverenje mogu da budu i iz Srbije, svakako se prevode i legalizuju na Bg. To se doduse ne nosi njima ali upoznati su sa procedurom.
S druge strane predstavnik mi kaze da je sigurnije da izvadim to u Mk. Tako da nisam pametan.

Jedno pitanje za sve koji su prosli proceduru sa lekarskim i sudskim uverenjima - da li na tim papirima stoji broj pasosa ili samo JMBG? Ovo mi je jako bitan podatak...

Pozdrav

 
Odgovor na temu

vefi
Beograd

Član broj: 335188
Poruke: 72
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo25.10.2016. u 16:44 - pre 91 meseci
Pozdrav svima.

Ja sam,takodje,zainteresovana za bugarsko drzavljanstvo.Zivim u Srbiji,ali sam rodjena u Makedoniji.Imam ocevu krstenicu iz 1942. od Bugarske eparhije.Nigde na njoj nema mesta za navodjenje nacionalnosti.Ako sam dobro shvatila,sa tim papirom nemam nikakve sanse?
 
Odgovor na temu

vefi
Beograd

Član broj: 335188
Poruke: 72
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo25.10.2016. u 16:45 - pre 91 meseci
Citat:
micevdaniel:
Hajde da podelim i moje iskustvo ovde, mozda ce koristiti nekome.

Prosle nedelje u petak sam bio u Sofiji, predao papire u DABC.
Pre svega, savet za sve koji idu kolima, skinite aplikaciju Parkopedia, odlicna je za pronalazak parkinga. Na moju zalost ovo sam otkrio tek nakon sto sam se vratio. Tamo sam parkirao u garazi u Juznom parku kod NDK a u centru garaza koliko hoces. Cena parkinga u vecini garaza je 2 leva po satu.

Inace taksi je jako jeftin, od zgrade predsednistva do garaze ima oko 2km (kruzio zbog radova), ovo je kostalo 3 leva.

Za one koji treba da cekaju predstavnika (kao ja), odmah pored zgrade predsednistva ima neki muzej. U sklopu muzeja je kafe restoran Art museum ili tako nesto, odlicni sendvici. :D Jako prijatno mesto. Sifra za wifi je 1111111111 (10 jedinica). :D

U svakom slucaju, isao sam sa makedonskim izvodima od caleta, tetke i sestre (sestra ima bg drzavljanstvo). Medjutim, makedonski pasos mi je istekao odavno pa sam aplicirao sa srpskim. Odmah su mi rekli da ce me tako odbiti i da moram da apliciram sa makedonskim pasosem.
Inace su jako ljubazni, ovo mi je najveci utisak. Neverovatno veliki broj ljudi prodje kroz tu agenciju svakog dana, i pored toga su jako strpljivi i puni razumevanja.

Zena koja nas je primila je videla kakva je situacija i rekla da mogu naknadno da joj dostavim skeniran Mk pasos na mail. Primila je moje papire svakako, dobio sam onaj papir sa brojem. Konsultovala se sa nekoliko ljudi tamo, veoma stalozeno i jasno su mi objasnili, mogu da dobijem proizhod bez problema ali moram da apliciram sa Mk pasosem.

E sad, nakon svega toga, kad sam se vratio u Beograd, shvatio sam da na deklaraciji pored imena imam upisan broj sa srpskog pasosa. Kontaktirao sam ih juce i objasnili su mi da to moze da bude problem i da bi trebalo da im dostavim novu deklaraciju, sa brojem makedonskog pasosa.

Rekli su mi da ne moram da zurim, imam dva meseca da im dostavim sve ovo.
Tako da sad za 2-3 needlje ponovo idem u Mk po pasos i da se nadjem sa predstavnikom u nekom pogranicnom gradu u Bugarskoj kod notara da potpisem novu deklaraciju. Jbg, malo cimanja ali sta je tu je..

Ono sto mi je ostalo kao nedoumica je sledece, posto svakako sad uskoro idem opet u Makedoniju, razmisljam da tamo izvadim lekarsko uverenje i potvrdu da nisam osudjivan. Ne bih voleo da me i oko toga zadesi ista prica kao sa pasosem, pa opet 1.200km jovo nanovo.
Kad sam zvao DABC rekli su mi da lekarsko i sudsko uverenje mogu da budu i iz Srbije, svakako se prevode i legalizuju na Bg. To se doduse ne nosi njima ali upoznati su sa procedurom.
S druge strane predstavnik mi kaze da je sigurnije da izvadim to u Mk. Tako da nisam pametan.

Jedno pitanje za sve koji su prosli proceduru sa lekarskim i sudskim uverenjima - da li na tim papirima stoji broj pasosa ili samo JMBG? Ovo mi je jako bitan podatak...

Pozdrav



Zasto ne mozes sa srpskim pasosem da apliciras?
 
Odgovor na temu

MilanBGR
Beograd

Član broj: 335187
Poruke: 14
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo25.10.2016. u 17:12 - pre 91 meseci
Iscitao sam temu od prve stranice, toliko korisnih informacija i iskustava, hvala svima koju su pisali i doprineli!

I ja cu ovde da podelim svoje iskustvo, da pokusam da vratim bar deo zajednici, ali sam tek na pocetku, krenuo sam da skupljam papire.

Puno bi mi znacilo ako bi neko ko je vec prosao kroz ceo proces mogao da mi preporuci dobrog posrednika i prosledi mi kontakt na PP.

I jos samo da proverim da li sam dobro shvatio prvi deo procesa, pa neko samo da mi potvrdi da to ide ovako nekako:

1. Zakazivanje termina u DABC-u
2. Skupljanje dokumentacije:
- Zahtev za utvrdjivanje porekla
- Deklaracija o Bugarskoj nacionalnoj svesti
- Kopija pasosa
- Kopija sopstvenog izvoda
- Dokumenta koja dokazuju Bugarsko poreklo (knjige rodjenih, vencanih, krstenice, svedocanstva, vojne knjizice) - overena i prevedena (originali na uvid)
- Nakon toga - lekarsko uverenje, izvodi iz MUP-a i suda
3. Podizanje proizhoda i nosenje papira u Ministarstvo ili Ambasadu radi zakazivanja intervjua

Ako neko ima iskustva sa online zakazivanjem DABC termina, bio bih veoma zahvalan ako to moze da podeli, posto bih zakazao sto pre. Ili naravno ako imate preporuku dobrog posrednika u slucaju da je tako najbolje zakazati.

Hvala za sve jos jednom!
 
Odgovor na temu

micevdaniel
Beograd

Član broj: 164040
Poruke: 57
109.122.122.*



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo25.10.2016. u 17:19 - pre 91 meseci
Citat:
vefi:
Citat:
micevdaniel:
Hajde da podelim i moje iskustvo ovde, mozda ce koristiti nekome.

Prosle nedelje u petak sam bio u Sofiji, predao papire u DABC.
Pre svega, savet za sve koji idu kolima, skinite aplikaciju Parkopedia, odlicna je za pronalazak parkinga. Na moju zalost ovo sam otkrio tek nakon sto sam se vratio. Tamo sam parkirao u garazi u Juznom parku kod NDK a u centru garaza koliko hoces. Cena parkinga u vecini garaza je 2 leva po satu.

Inace taksi je jako jeftin, od zgrade predsednistva do garaze ima oko 2km (kruzio zbog radova), ovo je kostalo 3 leva.

Za one koji treba da cekaju predstavnika (kao ja), odmah pored zgrade predsednistva ima neki muzej. U sklopu muzeja je kafe restoran Art museum ili tako nesto, odlicni sendvici. :D Jako prijatno mesto. Sifra za wifi je 1111111111 (10 jedinica). :D

U svakom slucaju, isao sam sa makedonskim izvodima od caleta, tetke i sestre (sestra ima bg drzavljanstvo). Medjutim, makedonski pasos mi je istekao odavno pa sam aplicirao sa srpskim. Odmah su mi rekli da ce me tako odbiti i da moram da apliciram sa makedonskim pasosem.
Inace su jako ljubazni, ovo mi je najveci utisak. Neverovatno veliki broj ljudi prodje kroz tu agenciju svakog dana, i pored toga su jako strpljivi i puni razumevanja.

Zena koja nas je primila je videla kakva je situacija i rekla da mogu naknadno da joj dostavim skeniran Mk pasos na mail. Primila je moje papire svakako, dobio sam onaj papir sa brojem. Konsultovala se sa nekoliko ljudi tamo, veoma stalozeno i jasno su mi objasnili, mogu da dobijem proizhod bez problema ali moram da apliciram sa Mk pasosem.

E sad, nakon svega toga, kad sam se vratio u Beograd, shvatio sam da na deklaraciji pored imena imam upisan broj sa srpskog pasosa. Kontaktirao sam ih juce i objasnili su mi da to moze da bude problem i da bi trebalo da im dostavim novu deklaraciju, sa brojem makedonskog pasosa.

Rekli su mi da ne moram da zurim, imam dva meseca da im dostavim sve ovo.
Tako da sad za 2-3 needlje ponovo idem u Mk po pasos i da se nadjem sa predstavnikom u nekom pogranicnom gradu u Bugarskoj kod notara da potpisem novu deklaraciju. Jbg, malo cimanja ali sta je tu je..

Ono sto mi je ostalo kao nedoumica je sledece, posto svakako sad uskoro idem opet u Makedoniju, razmisljam da tamo izvadim lekarsko uverenje i potvrdu da nisam osudjivan. Ne bih voleo da me i oko toga zadesi ista prica kao sa pasosem, pa opet 1.200km jovo nanovo.
Kad sam zvao DABC rekli su mi da lekarsko i sudsko uverenje mogu da budu i iz Srbije, svakako se prevode i legalizuju na Bg. To se doduse ne nosi njima ali upoznati su sa procedurom.
S druge strane predstavnik mi kaze da je sigurnije da izvadim to u Mk. Tako da nisam pametan.

Jedno pitanje za sve koji su prosli proceduru sa lekarskim i sudskim uverenjima - da li na tim papirima stoji broj pasosa ili samo JMBG? Ovo mi je jako bitan podatak...

Pozdrav



Zasto ne mozes sa srpskim pasosem da apliciras?


I ja sam to pitao vise puta, na kraju opet nisam najbolje razumeo. Ne mogu sa srpskim pasosem jer imam sve makedonske izvode za dokazivanje porekla. I moj izvod je iz Makedonije. Pa valjda zato. Ne znam sta tacno menja srpski ili makedonski pasos kad su u oba isti podaci, ali dobro. Receno mi je tako pa necu da se pravim pametan. :D

Inace moze da se aplicira sa srpskim pasosem, ovo je samo u mom slucaju jer ja apliciram preko makedonskih rodbinskih veza.
Moja rodjena sestra je takodje aplicirala, ona je rodjena u Beogradu ali ima Mk drzavljanstvo. I za nju su rekli isto, bez obzira na to sto je rodjena u Bg, mora Mk pasos jer su izvodi od tetke, oca i sestre makedonski.
Bem li ga.
 
Odgovor na temu

micevdaniel
Beograd

Član broj: 164040
Poruke: 57
109.122.122.*



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo25.10.2016. u 17:21 - pre 91 meseci
Citat:
MilanBGR:
Iscitao sam temu od prve stranice, toliko korisnih informacija i iskustava, hvala svima koju su pisali i doprineli!

I ja cu ovde da podelim svoje iskustvo, da pokusam da vratim bar deo zajednici, ali sam tek na pocetku, krenuo sam da skupljam papire.

Puno bi mi znacilo ako bi neko ko je vec prosao kroz ceo proces mogao da mi preporuci dobrog posrednika i prosledi mi kontakt na PP.

I jos samo da proverim da li sam dobro shvatio prvi deo procesa, pa neko samo da mi potvrdi da to ide ovako nekako:

1. Zakazivanje termina u DABC-u
2. Skupljanje dokumentacije:
- Zahtev za utvrdjivanje porekla
- Deklaracija o Bugarskoj nacionalnoj svesti
- Kopija pasosa
- Kopija sopstvenog izvoda
- Dokumenta koja dokazuju Bugarsko poreklo (knjige rodjenih, vencanih, krstenice, svedocanstva, vojne knjizice) - overena i prevedena (originali na uvid)
- Nakon toga - lekarsko uverenje, izvodi iz MUP-a i suda
3. Podizanje proizhoda i nosenje papira u Ministarstvo ili Ambasadu radi zakazivanja intervjua

Ako neko ima iskustva sa online zakazivanjem DABC termina, bio bih veoma zahvalan ako to moze da podeli, posto bih zakazao sto pre. Ili naravno ako imate preporuku dobrog posrednika u slucaju da je tako najbolje zakazati.

Hvala za sve jos jednom!


Procedura je ta, samo sto ima puno detalja i neocekivanih gluposti oko kojih treba da vodis racuna. Zato je posrednih najsigurnija varijanta, uigrani su i znaju manje vise sve fore.
Moj posrednik je iz Mk tako da ne verujem da bi ti mnogo znacilo...
 
Odgovor na temu

maki1005
Beograd

Član broj: 333662
Poruke: 56
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: maki1005


+5 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo25.10.2016. u 18:28 - pre 91 meseci
U sudskim uverenjima stoji maticni broj i prebivaliste nema broj pasoša , za lekarsko ne znam.
 
Odgovor na temu

Sk1

Član broj: 331145
Poruke: 76
46.217.50.*



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo25.10.2016. u 20:24 - pre 91 meseci
Ako apliciras sa makedonski pasos oni te tebi predmet vode kao makedonski drzavljanin i potrebno je uverenje iz MUP-a u MK da bi ti dokazao da nisi osudjivan u svojoj zemlji. Ako ti das srpsko to moze biti sumljivo,. Ovo je moje tumacenje, jer ti si za njih makedonski drzavljanin, oni ne znaju i ne ih interesira da si ti dvojni drzavljanin u slucaju i srpski. Isto tako oni naknadno rade provere kad dodje predmet u ministarstvo dali je ta osoba osudjivana, preko ambasade.
 
Odgovor na temu

Timok
Zajecar

Član broj: 330553
Poruke: 150
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo25.10.2016. u 21:20 - pre 91 meseci
Citat:
micevdaniel:
Citat:
MilanBGR:
Iscitao sam temu od prve stranice, toliko korisnih informacija i iskustava, hvala svima koju su pisali i doprineli!

I ja cu ovde da podelim svoje iskustvo, da pokusam da vratim bar deo zajednici, ali sam tek na pocetku, krenuo sam da skupljam papire.

Puno bi mi znacilo ako bi neko ko je vec prosao kroz ceo proces mogao da mi preporuci dobrog posrednika i prosledi mi kontakt na PP.

I jos samo da proverim da li sam dobro shvatio prvi deo procesa, pa neko samo da mi potvrdi da to ide ovako nekako:

1. Zakazivanje termina u DABC-u
2. Skupljanje dokumentacije:
- Zahtev za utvrdjivanje porekla
- Deklaracija o Bugarskoj nacionalnoj svesti
- Kopija pasosa
- Kopija sopstvenog izvoda
- Dokumenta koja dokazuju Bugarsko poreklo (knjige rodjenih, vencanih, krstenice, svedocanstva, vojne knjizice) - overena i prevedena (originali na uvid)
- Nakon toga - lekarsko uverenje, izvodi iz MUP-a i suda
3. Podizanje proizhoda i nosenje papira u Ministarstvo ili Ambasadu radi zakazivanja intervjua

Ako neko ima iskustva sa online zakazivanjem DABC termina, bio bih veoma zahvalan ako to moze da podeli, posto bih zakazao sto pre. Ili naravno ako imate preporuku dobrog posrednika u slucaju da je tako najbolje zakazati.

Hvala za sve jos jednom!


Procedura je ta, samo sto ima puno detalja i neocekivanih gluposti oko kojih treba da vodis racuna. Zato je posrednih najsigurnija varijanta, uigrani su i znaju manje vise sve fore.
Moj posrednik je iz Mk tako da ne verujem da bi ti mnogo znacilo...



Ako sam pazljivo citao mislim da si najbitnije preskocio.Moras da povezes izvodima iz knjige rodjenih sve kako treba.Recimo ako ides preko pra dede - treba ti tvoj,ocev,dedin i pra dedin izvod.I tu treba manje vise da se poklopi sve.U slucaju da se prezimena ne poklapaju,prelistaj na forumu,svasta je vec pisano da se ne ponavljam.Sto se zakazivanja termina tice,mozes da kontaktiras telefonom KIC Bosilegrad i da ih zamolis da te prijave a ti im posalji mail sa podacima.Mozda mozes i sam da popunis na cirilici ali ovo je sigurnija varijanta.http://www.aba.government.bg/?legal=9
Koliko vidim,nema trenutno slobodnih termina za zakazivanje,s vremena na vreme ubace neki slobodan termin.Ali bas zato preporucujem da ides preko KIC Bosilegrad ili opstine Bosilegrad.Mozes i preko ambasade u Beogradu ja mislim da zakazes termin za DABC.Najbolje je po meni da nadjes dobrog posrednika ako se vec u startu ne snalazis.Ali preporucujem da prvo zakazes u DABC pa posle mozes i posrednika - jer koliko vidim bas se ceka za predavanje papira u DABC-u.
 
Odgovor na temu

Timok
Zajecar

Član broj: 330553
Poruke: 150
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo25.10.2016. u 21:36 - pre 91 meseci
Citat:
vefi:
Pozdrav svima.

Ja sam,takodje,zainteresovana za bugarsko drzavljanstvo.Zivim u Srbiji,ali sam rodjena u Makedoniji.Imam ocevu krstenicu iz 1942. od Bugarske eparhije.Nigde na njoj nema mesta za navodjenje nacionalnosti.Ako sam dobro shvatila,sa tim papirom nemam nikakve sanse?


Ne,naprotiv.Ako je krstenica izdata od Bugarske eparhije,imas velike sanse,odnosno najverovatnije ces dobiti proishod.Ne bih da tvrdim da ces sigurno dobiti ali po meni sigurno dobijas.Bugarska eparhija ne izdaje krstenice nekome ko nije Bugarin.Nemoj da te brine to sto ne pise nacionalnost.Dokumenta izdata od Bugarske eparhije su veoma jak dokaz o poreklu.Ovo je navedeno i na sajtu DABC-a koji izdaje proishod.Srecno!
 
Odgovor na temu

vefi
Beograd

Član broj: 335188
Poruke: 72
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo25.10.2016. u 21:46 - pre 91 meseci
Ako uspem sa tim,extra.Hvala puno!
 
Odgovor na temu

srbijano1

Član broj: 335192
Poruke: 1
95.180.73.*



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo25.10.2016. u 21:50 - pre 91 meseci
Evo i ja da se javim sa korisnim informacijama i jednim pitanjem.

Sva dokumenta sam predao preko ambasade u Beogradu. Prijavio sam se za intervju i iz konzulata su me pozvali nakon 10tak dana. Za vreme intervjua je bila prisutna i Galina (sudski tumač i prevodilac-topla preporuka) i sve je proteklo u najboljem mogućem redu. Sve to traje oko 1h. Nakon 1-2 meseca dobijam potvrdu da su dokumenta predata u ministarstvo pravosudja i dobijam svoj PIN broj. Sve se to dešava u maju 2015. Septembra 2016. dobijam potvrdu da sam dobio ukaz i da treba da rezervišem termin podizanja u Sofiji.

Moje pitanje je vezano za samo podizanje ukaza. S obzirom da sam sve predao preko ambasade, trebalo je i ukaz da pošalju u ambasadu u Beogradu ali se desila greška i sada traže da idem do Sofije. Da li je još neko imao sličan problem i koga je kontaktirao? Slao sam mail na [email protected] i niko ne odgovara.

 
Odgovor na temu

Timok
Zajecar

Član broj: 330553
Poruke: 150
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo25.10.2016. u 22:06 - pre 91 meseci
Ne mogu puno da pomognem ali mogu da kazem sta bi ja uradio da sam na tvom mestu.Zvao bi ambasadu ili bi svratio tamo ako nije daleko.Pravio bi se naivan i rekao bi njima,zar to nije trebalo da stigne ovde? Da li moze da se ispravi greska ili neko da se kontaktira u Sofiji? Ako to nije moguce,kazi im da nikad nisi bio u Sofiji i ako si bio.Da ti sve lepo objasne i gde ides i sta trazis i kog dana i u koliko sati i kome da se javis.Ako je vec njihova greska i ne mogu da je isprave,iscimaj ih da te upute kako treba,ako odes u Sofiju da odes ko covek da zavrsis to na brzinu.
 
Odgovor na temu

Zapro

Član broj: 332469
Poruke: 370
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+20 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo26.10.2016. u 00:43 - pre 91 meseci
Citat:
Timok:
Citat:
vefi:
Pozdrav svima.

Ja sam,takodje,zainteresovana za bugarsko drzavljanstvo.Zivim u Srbiji,ali sam rodjena u Makedoniji.Imam ocevu krstenicu iz 1942. od Bugarske eparhije.Nigde na njoj nema mesta za navodjenje nacionalnosti.Ako sam dobro shvatila,sa tim papirom nemam nikakve sanse?


Ne,naprotiv.Ako je krstenica izdata od Bugarske eparhije,imas velike sanse,odnosno najverovatnije ces dobiti proishod.Ne bih da tvrdim da ces sigurno dobiti ali po meni sigurno dobijas.Bugarska eparhija ne izdaje krstenice nekome ko nije Bugarin.Nemoj da te brine to sto ne pise nacionalnost.Dokumenta izdata od Bugarske eparhije su veoma jak dokaz o poreklu.Ovo je navedeno i na sajtu DABC-a koji izdaje proishod.Srecno!



Ja sam imao izvod na bugarskom u kome nije pisala nacionalnost i nisam dobio proizhod. Predao sam u Beogradu gde su mi na salteru rekli da je to dovoljan dokumenat za dokazivanje porekla,i cekao sam 9 meseci, da bi mi stigla potvrda iz Sofije,da dokumenta koja sam predao nisu dovoljna za dokazivanje porekla. Sa istim tim izvodom je moj ujak stigao do potpisa,samo sto je on predao 2013 a ja 2015. Sad ne znam da li nece biti problem da ja nastavim taj proces,kada ujak bude dobio,jer su mi rekli da ako nadjem nesto mogu da im posaljem,ja sam im reko da ja vise nista nemam osim tog izvoda na bugarskom,ali mi oni na toj potvrdi nisu dali nikakav rok. Ili da li nece biti problem da ja i majka predamo na osnovu ujaka,posto mu je ona rodjena sestra, a ona je takodje predala sa mnom 2015 i dobila je isti odgovor kao i ja?
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3515662 | Odgovora: 15755 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.