Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bugarsko drzavljanstvo

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3501980 | Odgovora: 15726 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

LeaMo




Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo29.10.2016. u 06:55 - pre 91 meseci
Opet da zamolim da mi neko odgovori ako zna...
Čekam na potpis ukaza...imam decu od 18 i 14 godina...da li za njih mogu da predam za dokumenta (pašos i ličnu kartu ) u istom trenutku kada predjem i ja ili deca moraju opet da prodju neku proceduru?
 
Odgovor na temu

Postar31
Nenad teodorovic
Beograd,Srbija

Član broj: 333657
Poruke: 39
95.180.34.*



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo29.10.2016. u 08:23 - pre 91 meseci
Mi smo proizhod cekali ravno 2 meseca i 28 dana,ali imamo posrednika tako da nam je on zakazao termin za predaju dokumenata,i jos nekoliko ljudi je ovde pisalo da su cekali ravno 3 meseca,tako da se sada toliko ceka... ti sad vidi da li je bolje tako ili preko ambasade
 
Odgovor na temu

majestymilic
milic vlada
Srbija

Član broj: 216364
Poruke: 71
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo29.10.2016. u 11:12 - pre 91 meseci
I ja sam cekao proishod oko 3 meseca. Neko je već napisao za posrednika Milanku iz Niša. Čak je i broj telefona stavio. Ja sam išao preko nje, i ona je sve zakazala u rekordnom roku. Njoj javljaju kad ce otvoriti termine. Preporucujem da nju kontaktirate. Žena je veoma korektna.
 
Odgovor na temu

Skipper77

Član broj: 331993
Poruke: 184
*.dynamic.sbb.rs.



+18 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo29.10.2016. u 12:13 - pre 91 meseci
Dragi moji forumasi,
Ako nije ponovo neka greska u sistemu, danas mi je izasao status da mi je odobreno drzavljanstvo. Poslednji status mi je bio finalna provera od 30 avgusta. Znaci za manje od 2 meseca. Mada sam ocekivao da bude 3-4 meseca koliko se prica po forumu. Zelim svima ostalima brzo menjanje statusa.
 
Odgovor na temu

ikac2000
ikac2000
Nis

Član broj: 27534
Poruke: 519



+18 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo29.10.2016. u 15:03 - pre 91 meseci
Citat:
LeaMo :
Opet da zamolim da mi neko odgovori ako zna...
Čekam na potpis ukaza...imam decu od 18 i 14 godina...da li za njih mogu da predam za dokumenta (pašos i ličnu kartu ) u istom trenutku kada predjem i ja ili deca moraju opet da prodju neku proceduru?


Deca moraju da prodju kroz proceduru, koja je laksa, i isto dobiju ukaz, pa tek onda za dokumenta. Kako sam cuo, procedura traje oko 10ak meseci, i treba da se ima intervju sa oba roditelja za decu do 14 godina.

Moras da pozuris da ti stariji ne napuni 19 godina, inace mora normalna procedura.

(1) If children of up to 14 years of age, whose only one parent is a Bulgarian citizen, do not hold Bulgarian citizenship they may become Bulgarian citizens not subject to the provisions of Article 12 if both parents or the surviving parent agree to give their consent /to that end/ in writing. There shall be no requirement for the consent of any parent who has been deprived of parental rights. Children of 14 to 18 years of age may acquire Bulgarian citizenship under the same conditions if they wish so.

Ja planiram ovo, ali nikako da nadjem vremena...
 
Odgovor na temu

LeaMo




Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo29.10.2016. u 15:42 - pre 91 meseci
Hvala puno na odgovoru ...koliko sam razumela, kada zavrsim sva dokumenta ponovo predajem za decu sve od pocetka.
Mislila sam da to sada ide po ubrzanom postupku.
 
Odgovor na temu

ikac2000
ikac2000
Nis

Član broj: 27534
Poruke: 519



+18 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo29.10.2016. u 16:17 - pre 91 meseci
Za mladje od 18 god mislim da se predaje direktno u ministarstvu, ne treba ti DABC.
 
Odgovor na temu

ID007
Analiticar
Bosilegrad

Član broj: 225991
Poruke: 48
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo29.10.2016. u 17:35 - pre 91 meseci
Citat:
Skipper77: Dragi moji forumasi,
Ako nije ponovo neka greska u sistemu, danas mi je izasao status da mi je odobreno drzavljanstvo. Poslednji status mi je bio finalna provera od 30 avgusta. Znaci za manje od 2 meseca. Mada sam ocekivao da bude 3-4 meseca koliko se prica po forumu. Zelim svima ostalima brzo menjanje statusa.

Meni je isto i 30.avgusta i juce 28.oktobra promenjen status, Procedura je dakle definitivno ubrzana. Znaci za 20 tak dana ce biti i ukaz potpisan.

Treba da se spremimo polako za podizanje ukaza i predaju za EGN. Hoces li da se prijavis na drzavnu adresu Lege 6 ili na neku svoju?

Moram da pohvatam po forumu gde da se ide za podizanje ukaza i koliko sta kosta
Podizanje ukaza
Predaja za EGN
Prijava adrese Lege 6
Predaja za licnu kartu
Predaja za pasos


[Ovu poruku je menjao ID007 dana 29.10.2016. u 18:57 GMT+1]
 
Odgovor na temu

MilanBGR
Beograd

Član broj: 335187
Poruke: 14
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo29.10.2016. u 17:36 - pre 91 meseci
Hvala Postar31 i majestymilic! Znaci 3 meseca da racunam, onda cu direktno preko DABC-a ako uskoro budu izbacili nove termine.

Cestitam Skipper77!!!

Zanima me jos nesto. Posto od dokumenata imam dedin stari izvod iz maticne knjige vencanih (iz '54), svedocanstva i radnu knjizicu, sta mi je od toga najbolje da predam (ili mogu sve)?

Takodje da li treba da se vadi i uverenje od maticara/opstine kao sto su neki pominjali ili posto imam originalne dokumente mogu direktno da kopiram i overim njih?

I poslednja stvar, sto se tice povezivanja, da li mi uz ovo gore navedeno treba samo jos mamin i moj izvod iz knjige rodjenih (ili i dedin iz knjige umrlih)?
 
Odgovor na temu

Zapro

Član broj: 332469
Poruke: 370
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+20 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo29.10.2016. u 18:30 - pre 91 meseci
Citat:
ikac2000:
Citat:
LeaMo :
Opet da zamolim da mi neko odgovori ako zna...
Čekam na potpis ukaza...imam decu od 18 i 14 godina...da li za njih mogu da predam za dokumenta (pašos i ličnu kartu ) u istom trenutku kada predjem i ja ili deca moraju opet da prodju neku proceduru?


Deca moraju da prodju kroz proceduru, koja je laksa, i isto dobiju ukaz, pa tek onda za dokumenta. Kako sam cuo, procedura traje oko 10ak meseci, i treba da se ima intervju sa oba roditelja za decu do 14 godina.

Moras da pozuris da ti stariji ne napuni 19 godina, inace mora normalna procedura.

(1) If children of up to 14 years of age, whose only one parent is a Bulgarian citizen, do not hold Bulgarian citizenship they may become Bulgarian citizens not subject to the provisions of Article 12 if both parents or the surviving parent agree to give their consent /to that end/ in writing. There shall be no requirement for the consent of any parent who has been deprived of parental rights. Children of 14 to 18 years of age may acquire Bulgarian citizenship under the same conditions if they wish so.

Ja planiram ovo, ali nikako da nadjem vremena...



Ja mislim da kada vec napuni 18 da ne moze vise,nego mora normalna procedura,barem sam tako cuo,ne mora da znaci da je tacno
 
Odgovor na temu

Zapro

Član broj: 332469
Poruke: 370
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+20 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo29.10.2016. u 18:43 - pre 91 meseci
Da li neko ima pouzdanu informaciju ili da negde stoji neko zvanicno saopstenje o radu ministarstva i ostalih institucija koje se ticu drzavljanstva ? Prica se da od 5.nov nece da rade zbog izbora,ali ne znam do kada i da li je to tacno ?
 
Odgovor na temu

Sk1

Član broj: 331145
Poruke: 76
77.28.65.*



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo29.10.2016. u 22:21 - pre 91 meseci
1 novembar je praznik, ali radni dan, sve ostalo se radi do Bozic 24 decembra 25 i 26... Nije to tacno, ministerstvo radi svaki dan do tada, ja sam na intervju sljedeci mesec. (zakazali su mi u februar ove godine za novembar)...
 
Odgovor na temu

Timok
Zajecar

Član broj: 330553
Poruke: 150
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo30.10.2016. u 19:37 - pre 91 meseci
Citat:
Zapro:
Da li neko ima pouzdanu informaciju ili da negde stoji neko zvanicno saopstenje o radu ministarstva i ostalih institucija koje se ticu drzavljanstva ? Prica se da od 5.nov nece da rade zbog izbora,ali ne znam do kada i da li je to tacno ?



Gde se to prica? I ja imam intervju za par nedelja pa bih da proverim.
 
Odgovor na temu

Zapro

Član broj: 332469
Poruke: 370
*.mediaworksit.net.



+20 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo30.10.2016. u 19:56 - pre 91 meseci
Pa covek je isao da podigne ukaz i da preda za maticni broj i on mi je to rekao da je cuo tamo kada je bio,mada ne znam koliko je tacno, on mi je reko da je cuo da nece da rade od 5 novembra do sredine januara, to je prosto po meni nemoguce da neka drzavna institucija toliko dugo ne radi. Ako imas neki broj za informacije pozovi i pitaj,ne znam stvarno. Jel ima nekih informacija o sledecoj promeni statusa, od sinoc ne moze da se proveri status,mozda ce biti neke promene ?
 
Odgovor na temu

Sk1

Član broj: 331145
Poruke: 76
77.28.67.*



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo30.10.2016. u 21:58 - pre 91 meseci
Meni na sajt lepo stoji datum u novembar za intervju. I da to se stalno auzirira.
http://publicbg.mjs.bg/BgInfo
 
Odgovor na temu

Zapro

Član broj: 332469
Poruke: 370
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+20 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo30.10.2016. u 22:32 - pre 91 meseci
Ne znam stvarno,nije pouzdana informacija pa sam zato i ja pitao ovde.
 
Odgovor na temu

Timok
Zajecar

Član broj: 330553
Poruke: 150
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo31.10.2016. u 23:07 - pre 91 meseci
Hvala u svakom slucaju.I meni stoji datum za intervju sredinom novembra na toj strani,Nista se nije promenilo.
 
Odgovor na temu

Timok
Zajecar

Član broj: 330553
Poruke: 150
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo31.10.2016. u 23:12 - pre 91 meseci
Ako neko nesto cuje u vezi ovoga,zamolio bih ga da javi svima,da ne gubimo vreme i novac ako stvarno ne radi ministarstvo.
 
Odgovor na temu

kamerman

Član broj: 47513
Poruke: 534
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+14 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo01.11.2016. u 06:43 - pre 91 meseci
Ljudi, ministarstvo radi sigurno.Ne znam odakle te priče.Ja sam zakazao podizanje ukaza za dve nedelje.Imao sam ponudjene opcije za svaki dan da biram kad hoću.Ne širite paniku bez potrebe.
 
Odgovor na temu

vefi
Beograd

Član broj: 335188
Poruke: 72
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo02.11.2016. u 09:04 - pre 91 meseci
[quote]mikavuk:
ja sam imao istu situaciju gde su bila tri potpuno razlicita prezimena , opisivao sam to negde ranije na forumu
i jednostavno sam pozvao maticara nadleznog za to selo u blizini bosilegrada, objasnio mu, a posto su to ipak mala sela i ko znaa koliko je covek tu dugo maticar , cak je znao o kome se radi ko su rodjaci itd

on nam je izdao UVERENJE na ZVANICNOM OBRASCU, a ne kucano na obicnom belom papiru

tekst pocinje
na osnuvu clana broj, zakona tog i tog ia na zahtev zizke zikica izdaje se uverenje
da je

petar petrovic rodjen xxxxxxx od oca mite miticai majke mitre mitic u selu xxxxx opstina xxxxx

i petar jokic rodjen xxxxxxx od oca mite miticai majke mitre mitic u selu xxxxx opstina xxxxx


i petar pavlovic rodjen xxxxxxx od oca mite miticai majke mitre mitic u selu xxxxx opstina xxxxx


JEDNA I ISTA OSOBA

uverenje se izdaje na osnovu cinjenica upisanih u maticnu knjigu koja se vodi za opstinu bosilegra itd...

ja sam prvo zvao opstinu bosilegrad i oni su me uputili na nadleznog maticara

to smo prevelei overili i poreklo je dobijeno bez problema 2015 godine , znaci kada su stvari pocele ozbiljnije da se kontrolisu

eto to je moje iskustvo[/quo






Nisam uspela da dobijem uverenje,jer je u Beogradu uradjen prepis izvoda iz maticne knjige.Moracu da vadim to uverenje u Velesu,jer se tamo nalaze maticne knjige u kojima je upisan moj otac.Pitala sam u ambasadi sto se tice izjave sa dva svedoka.Kazu da to ne prihvataju.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3501980 | Odgovora: 15726 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.