Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 901 902 903 904 905 906 907 908 909 910 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7855096 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

batinić

Član broj: 308222
Poruke: 88
*.mobile.carnet.hr.



+15 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?06.05.2014. u 17:42 - pre 121 meseci
cikaKosta

Pa zašto je pile prešlo ulicu??


 
Odgovor na temu

Bojana P
stomatolog-Smederevo
Dom zdravlja Smederevo

Član broj: 313825
Poruke: 44
212.178.236.*



+7 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?06.05.2014. u 19:19 - pre 121 meseci
Ljudi jel moze neko ko je vec prikupljao papire za stomatologiju da mi napise da li ja sa fakulteta trebam da uzmem plan i program nastave koji ima odprilike 70 strana ili samo plan nastave koji je napisan bukvalno na jednom listu i vezano za staz...je li to stazerska knjizica koju treba da prevede sudski tumac ili je to neki drugi papir koji trazim iz ustanove gde sam stazirala...prikupljam dokumenta jer sam u Srbiji trenutno pa da ne pogresim...HVala puno,puno :)
 
Odgovor na temu

Margarita_Nikolaevna
Margarita Nikolaevna
student
Beograd

Član broj: 319559
Poruke: 10
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?06.05.2014. u 22:35 - pre 121 meseci
Pozdrav svima!
Da li je neko voljan da prevede u kratkim crtama ovaj članak? http://www.nrk.no/norge/apner-for-a-endringer-1.11179236
Pisan je u avgustu prosle godine, pa me zanima da li neko nesto zna o tome. Piše u naslovu na srpskom "Ministarstvo zdravstva najavljuje promene u nacinu autorizacije diploma iz zdravstva..."
Da li se to odnosi na Srbiju?

/
 
Odgovor na temu

Nesh-co

Član broj: 28977
Poruke: 544



+378 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?06.05.2014. u 22:48 - pre 121 meseci
Koristite google translate ljudi, sad bar nije teško.
Evo ti prevod teksta.
Dakle, u prevodioc zalepiš na levoj strani gde si odabrala jezik koji prevodiš link stranice. Dakle LINK, ne tekst, to ti je onaj deo koji ide sa http://www.... a desno (gde je odabran srpski ili hrvatski, probaš i jedno i drugo, zna da se bitno razlikuje) dobiješ "prevod" linka, na koji klikneš i ukoliko je moguće, translate će ti prevesti celu stranicu.
U krajnjem slučaju koristi chrome, uputstvo je za slučaj da koristiš nešto drugo.

 
Odgovor na temu

puztrchi
tarPe licOr
vojvodina

Član broj: 81593
Poruke: 66
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.05.2014. u 10:01 - pre 121 meseci
Da li je neko imao slucaj da se vencao neposredno pred prikupljanje papira za spajanje porodice?da li se to gleda kao brak iz koristi kada se aplicira?imam samboera sa kojim imam zajednicko dete od 14 meseci ,sad smo u procesu skupljanja papira za spajanje porodice ,planiramo da se vencamo i ne znam da li ce se to tako tretirati.mi pripremamo papire pre bilo kog podnosenja zahteva ,da uradimo koliko mozemo sad dok ne odem.imam zakazan intervju za posao,ne znam kako ce se to zavrsiti...ali na nekim dokumentima koje smo vec overili imaju datumu koji bi bili pre sklapanja braka,tako da bi se iz toga videlo da smo imali u planu spajanje porodice.sa druge strane,ispunjavamo uslove i kao samboeri za spajanje pa bi se iz toga videlo da nam brak kao brak nije bilo potrebno za spajanje....sta vi mislite?
 
Odgovor na temu

DUNJA1965

Član broj: 307855
Poruke: 144
*.dynamic.sbb.rs.



+43 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.05.2014. u 13:42 - pre 121 meseci
Citat:
boban 13:
Citat:
DUNJA1965:
Putuje li neko sa foruma krajem maja iz Beograda za Oslo?Sa Norwegian air?Polasci 24 ili 28...
Posto taj avion stize oko ponoci u Oslo ,dvoumim se da li putovati iz Beograda i onda cekati na aerodromu polazak voza za Lilehamer, sledeceg jutra oko pola osam...Ili da putujem kombijem do Budimpeste,pa nekim dnevnim letom do Osla?
Sta preporucujete?

ja sam proveo noć na aerodromu i to otprilike izgleda ovako. Prvo odeš do starbak kafea ( koji je naravo zatvoren ) i uvališ se u neku stolicu onda dođe oko pola 2 teta koja čisti i ljubazno zamoli da izađete iz lokala dok ona pospremi. Ti onda kreneš da lunjaš po aerodromu i otkriješ da u onom peper kafeu postoje klupe i ako imaš sreće neka neće biti zauzeta, legneš na dotičnu klupu i odvališ do jedno 5h. U pola6 otvaraju rampu pa pređeš u onaj deo gde su domaći letovi i nastaviš da spavaš do tvog aviona. Naravno za svaki slučaj sam navio sat i otkrio da sam okružen ljudima koji su na isti način čekali svoju vezu. Da se ne nerviraš kako će neko reći da si prosta i sl tako čekaju svoje avione i Norv. Gore na spratu sam video mnogo njih koji su spavali u levom ćošku gledano sa stepenica. Neko mi je kasnije rekao da su tu postavljene ležaljke ali to nisam mogao da vidim od ljudi koji su spavali tamo :-)
Naravno uvek postoji opcija ostati budan celu noć ali sam ja mnogo više raspoložen za spavanje



Karta kupljena za Beograd - Oslo...Pa sta bude i kako se snadjem...:)
Kad je Mira mogla da spava na klupi u parku,spavacu i ja aerodromu
 
Odgovor na temu

DUNJA1965

Član broj: 307855
Poruke: 144
*.dynamic.sbb.rs.



+43 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.05.2014. u 13:44 - pre 121 meseci
Citat:
Micika77:
"Putuje li neko sa foruma krajem maja iz Beograda za Oslo?Sa Norwegian air?Polasci 24 ili 28...
Posto taj avion stize oko ponoci u Oslo ,dvoumim se da li putovati iz Beograda i onda cekati na aerodromu polazak voza za Lilehamer, sledeceg jutra oko pola osam...Ili da putujem kombijem do Budimpeste,pa nekim dnevnim letom do Osla?
Sta preporucujete?"

Cini mi se da ti je jednostavnije da ides dir do Osla, norwegianom. Posto radim na aerodromu, znam da mnogi na aerodromu cekaju svoje jutarnje letove. Prosetaj po aerodromu, mozda uspes da nadjes neku od onih udobnih stolica :-) Pogledaj na drugom spratu, H sektor, obicno tamo ima (mada tamo nisu te udobne).

Ovo je moje misljenje!

Pozdrav i srecno


Hvala,odluka je doneta i karta rezervisana...Beograd - Oslo :) Pa kako bude...:)
 
Odgovor na temu

sneza_1969
spasovski snezana
Laboratoriski tehnicar
Dom zdravlja pancevo
beograd

Član broj: 316092
Poruke: 18
*.80-203-135.nextgentel.com.



+4 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.05.2014. u 15:39 - pre 121 meseci
Citat:
DUNJA1965:
Citat:
boban 13:
Citat:
DUNJA1965:
Putuje li neko sa foruma krajem maja iz Beograda za Oslo?Sa Norwegian air?Polasci 24 ili 28...
Posto taj avion stize oko ponoci u Oslo ,dvoumim se da li putovati iz Beograda i onda cekati na aerodromu polazak voza za Lilehamer, sledeceg jutra oko pola osam...Ili da putujem kombijem do Budimpeste,pa nekim dnevnim letom do Osla?
Sta preporucujete?

ja sam proveo noć na aerodromu i to otprilike izgleda ovako. Prvo odeš do starbak kafea ( koji je naravo zatvoren ) i uvališ se u neku stolicu onda dođe oko pola 2 teta koja čisti i ljubazno zamoli da izađete iz lokala dok ona pospremi. Ti onda kreneš da lunjaš po aerodromu i otkriješ da u onom peper kafeu postoje klupe i ako imaš sreće neka neće biti zauzeta, legneš na dotičnu klupu i odvališ do jedno 5h. U pola6 otvaraju rampu pa pređeš u onaj deo gde su domaći letovi i nastaviš da spavaš do tvog aviona. Naravno za svaki slučaj sam navio sat i otkrio da sam okružen ljudima koji su na isti način čekali svoju vezu. Da se ne nerviraš kako će neko reći da si prosta i sl tako čekaju svoje avione i Norv. Gore na spratu sam video mnogo njih koji su spavali u levom ćošku gledano sa stepenica. Neko mi je kasnije rekao da su tu postavljene ležaljke ali to nisam mogao da vidim od ljudi koji su spavali tamo :-)
Naravno uvek postoji opcija ostati budan celu noć ali sam ja mnogo više raspoložen za spavanje



Karta kupljena za Beograd - Oslo...Pa sta bude i kako se snadjem...:)
Kad je Mira mogla da spava na klupi u parku,spavacu i ja aerodromu

Lykke til
 
Odgovor na temu

boban 13
trenutno moler :-)
acel-plast doo
Alta

Član broj: 310767
Poruke: 524
77.222.220.*



+125 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.05.2014. u 18:09 - pre 121 meseci
Citat:
DUNJA1965:
Citat:
boban 13:
Citat:
DUNJA1965:
Putuje li neko sa foruma krajem maja iz Beograda za Oslo?Sa Norwegian air?Polasci 24 ili 28...
Posto taj avion stize oko ponoci u Oslo ,dvoumim se da li putovati iz Beograda i onda cekati na aerodromu polazak voza za Lilehamer, sledeceg jutra oko pola osam...Ili da putujem kombijem do Budimpeste,pa nekim dnevnim letom do Osla?
Sta preporucujete?

ja sam proveo noć na aerodromu i to otprilike izgleda ovako. Prvo odeš do starbak kafea ( koji je naravo zatvoren ) i uvališ se u neku stolicu onda dođe oko pola 2 teta koja čisti i ljubazno zamoli da izađete iz lokala dok ona pospremi. Ti onda kreneš da lunjaš po aerodromu i otkriješ da u onom peper kafeu postoje klupe i ako imaš sreće neka neće biti zauzeta, legneš na dotičnu klupu i odvališ do jedno 5h. U pola6 otvaraju rampu pa pređeš u onaj deo gde su domaći letovi i nastaviš da spavaš do tvog aviona. Naravno za svaki slučaj sam navio sat i otkrio da sam okružen ljudima koji su na isti način čekali svoju vezu. Da se ne nerviraš kako će neko reći da si prosta i sl tako čekaju svoje avione i Norv. Gore na spratu sam video mnogo njih koji su spavali u levom ćošku gledano sa stepenica. Neko mi je kasnije rekao da su tu postavljene ležaljke ali to nisam mogao da vidim od ljudi koji su spavali tamo
Naravno uvek postoji opcija ostati budan celu noć ali sam ja mnogo više raspoložen za spavanje



Karta kupljena za Beograd - Oslo...Pa sta bude i kako se snadjem...
Kad je Mira mogla da spava na klupi u parku,spavacu i ja aerodromu

Mirka je to ( spavanje na klupi) samo onako napisala malo da nas osokoli. Ja sam stvarno spavao na tom aerodromu i to su iskustva iz prve ruke
Bekstvo iz bolne stvarnosti uvek proizvede neku dobrobit...... Z. Frojd
 
Odgovor na temu

boban 13
trenutno moler :-)
acel-plast doo
Alta

Član broj: 310767
Poruke: 524
77.222.220.*



+125 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.05.2014. u 18:30 - pre 121 meseci
ima neko da putuje za BG 4. Juna

Bekstvo iz bolne stvarnosti uvek proizvede neku dobrobit...... Z. Frojd
 
Odgovor na temu

blok63
Beograd

Član broj: 301398
Poruke: 349
*.connect.netcom.no.



+90 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.05.2014. u 20:49 - pre 121 meseci
MOžda ja :) Jel karta na sniženju?
 
Odgovor na temu

Jocaendo
Jovan Stankovic
Avdeling sykepleier

Član broj: 272098
Poruke: 137
*.banetele-cust.com.



+32 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.05.2014. u 21:13 - pre 121 meseci
Jel putuje neko iz Osla za BG 17 maja i iz BG za Oslo 31 maja ? :D

 
Odgovor na temu

zoran2212

Član broj: 297827
Poruke: 87
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.05.2014. u 22:16 - pre 121 meseci
a jel slavi neko od vas djurdjevdan
 
Odgovor na temu

Medaggz
Marko Mihailovic
miljøterapeut helsefagarbeider
SANKS upa
Karasjok

Član broj: 314117
Poruke: 76
*.dynamic.sbb.rs.



+11 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.05.2014. u 22:33 - pre 121 meseci
Citat:
boban 13:
Citat:
DUNJA1965:
Putuje li neko sa foruma krajem maja iz Beograda za Oslo?Sa Norwegian air?Polasci 24 ili 28...
Posto taj avion stize oko ponoci u Oslo ,dvoumim se da li putovati iz Beograda i onda cekati na aerodromu polazak voza za Lilehamer, sledeceg jutra oko pola osam...Ili da putujem kombijem do Budimpeste,pa nekim dnevnim letom do Osla?
Sta preporucujete?

ja sam proveo noć na aerodromu i to otprilike izgleda ovako. Prvo odeš do starbak kafea ( koji je naravo zatvoren ) i uvališ se u neku stolicu onda dođe oko pola 2 teta koja čisti i ljubazno zamoli da izađete iz lokala dok ona pospremi. Ti onda kreneš da lunjaš po aerodromu i otkriješ da u onom peper kafeu postoje klupe i ako imaš sreće neka neće biti zauzeta, legneš na dotičnu klupu i odvališ do jedno 5h. U pola6 otvaraju rampu pa pređeš u onaj deo gde su domaći letovi i nastaviš da spavaš do tvog aviona. Naravno za svaki slučaj sam navio sat i otkrio da sam okružen ljudima koji su na isti način čekali svoju vezu. Da se ne nerviraš kako će neko reći da si prosta i sl tako čekaju svoje avione i Norv. Gore na spratu sam video mnogo njih koji su spavali u levom ćošku gledano sa stepenica. Neko mi je kasnije rekao da su tu postavljene ležaljke ali to nisam mogao da vidim od ljudi koji su spavali tamo :-)
Naravno uvek postoji opcija ostati budan celu noć ali sam ja mnogo više raspoložen za spavanje

Isto iskustvo imam i ja, 17 sati sam cekao izmedju 2 leta u Oslu-Gardermoen.
Sreca imao sam lap top, i ne bas mnogo prtljaga, pa sam malo gledao filmove, malo spavao , i tako.. Naravno u starbaks kaficu, u udobnim bordo foteljama :D
Pozdrav !
 
Odgovor na temu

Severnasvetlost
Cokastino
Belgrade

Član broj: 322640
Poruke: 24
*.static.madnet.rs.



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?07.05.2014. u 22:36 - pre 121 meseci
Citat:
boban 13:
ima neko da putuje za BG 4. Juna


Ja 5og za Oslo......

55555
 
Odgovor na temu

boban 13
trenutno moler :-)
acel-plast doo
Alta

Član broj: 310767
Poruke: 524
77.222.220.*



+125 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.05.2014. u 05:26 - pre 121 meseci
Nazad tek 3. Jula i naravno noć na aerodromu. Nadam se da će moja klupa biti slobodna

Bekstvo iz bolne stvarnosti uvek proizvede neku dobrobit...... Z. Frojd
 
Odgovor na temu

DUNJA1965

Član broj: 307855
Poruke: 144
*.dynamic.sbb.rs.



+43 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.05.2014. u 09:12 - pre 121 meseci
Lykke til


Tusen takk,Snezo...:)
Vi sees i Norge...:)
 
Odgovor na temu

DUNJA1965

Član broj: 307855
Poruke: 144
*.dynamic.sbb.rs.



+43 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.05.2014. u 09:16 - pre 121 meseci
Bobane 13, tvoja klupa 28 maja bice zauzeta
 
Odgovor na temu

DUNJA1965

Član broj: 307855
Poruke: 144
*.dynamic.sbb.rs.



+43 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.05.2014. u 09:29 - pre 121 meseci
Ljudi,da li ste vi, kada ste se spremali za Norvesku, imali oprecna osecanja?
Dobila sam posao,i jedan deo mene se raduje,drugi deo tuguje i plasi se...
Rasplacem se cas posla...kad pomislim na svoju decu,roditelje,prijatelje...Cak i na poslu sve sto me ranije nerviralo,vise mi ne smeta
Pa zamisljam scenu na poslu u Norveskoj da ne razumem ni rec od onog sto mi kazu...brrr
Samog posla se ne bojim,toliko radno iskustvo je iza mene...na teskim radnim mestima...
 
Odgovor na temu

Boban 987
student
fakultet
Beograd

Član broj: 316731
Poruke: 217
*.215.236.152.getinternet.no.



+63 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?08.05.2014. u 10:11 - pre 121 meseci
Dunja ja mislim da se to zove strah od nepoznatog. Bice sve to ok. Ne daj se.

A da, jedna informacija. Ko bude isao avionom (kroz Norvesku) na razgovore za posao neka bude na aerodromu malo ranije(vise od 1sata) zato sto su guzve velike i moze da se desi, kao mojoj devojci sto se desilo, da propusti let, a karte su bahato skupe.

I da, preko Norwegiana(unutar Norveske) najeftinije su karte nedelju dana pre tog puta, sve sto je blize letu to je papreno.Cak i poslednji dan, umesto da smanje cene karata i napune avion, oni drze tu cenu. Ne znam zasto.
Ja bio licno na aerodromu i pitao(jer su karte sa 70e otisle na 200e u jednom pravcu, za 3dana. Pa pomislio da nije neka greska)


boban
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 901 902 903 904 905 906 907 908 909 910 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7855096 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.