Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 899 900 901 902 903 904 905 906 907 908 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7840315 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Crni Rade
Rade Vuk
nezaposlen
nezaposlen
Kristianija

Član broj: 322714
Poruke: 6
*.bb.online.no.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?01.05.2014. u 00:05 - pre 121 meseci
Citat:
Boban 987:
Nesco hvala ti. NIsam bio siguran, jer je bilo neke price, ali nije lepo receno. A za narednih 3 meseca znam da treba podrska od 500kruna dnevno (stoo je mnooogo) :) Nadam se da nece trebati. :)

Blok kako ti napredujes, jesi li pronasla nesto ili jos uvek tragas??

Nesto nam je forum MREO totalno... Nema novih prica, retko ima lepih vesti i tako to. :) Ae javljajte se(ovi koji su dobili posao) da se obradujemo malo i mi koji smo jos uvek u potrazi za istim.
A da, jos jedno pitanjce. Kupicu mesecnu kartu u Oslu za 1.zonu, zanima me kada idem negde dalje kakva je situacija? Jel se doplacuje nesto ili se placa ceo iznos karte?? Ako ste me razumeli :)

Ako imas kartu za prvu zonu(gotovo u svakom prevozu imas plan prevoza sa stanicama i sa zonama, tako da tacno znas kada prelazis iz zone u zonu) mozes da koristis tu kartu i za ostale zone,
naravno uz doplatu. Doplatu mozes da izvrsis kod sofera, ili konduktera(u vozu) Ali najeftinije ti je na automatu. Znaci pre polaska stavis tu svoju mesecnu kartu (videces oznaceno na automatu mesto gde se stavlja),i kupis dodatnu kartu.
Ja ne putujem nesto mnogo ali znam da je do aerodroma iz centra Osla dodatna karta 60 kruna a povratna 90. kruna.Ako nisi siguran kako da kupis dodatnu kartu slobodno pitaj nekoga od sluzbenika na stanici i dobices pomoc.

Pozdrav i srecno!
 
Odgovor na temu

Boban 987
student
fakultet
Beograd

Član broj: 316731
Poruke: 217
*.215.236.152.getinternet.no.



+63 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?01.05.2014. u 08:34 - pre 121 meseci
Citat:
Crni Rade: Ako imas kartu za prvu zonu(gotovo u svakom prevozu imas plan prevoza sa stanicama i sa zonama, tako da tacno znas kada prelazis iz zone u zonu) mozes da koristis tu kartu i za ostale zone,
naravno uz doplatu. Doplatu mozes da izvrsis kod sofera, ili konduktera(u vozu) Ali najeftinije ti je na automatu. Znaci pre polaska stavis tu svoju mesecnu kartu (videces oznaceno na automatu mesto gde se stavlja),i kupis dodatnu kartu.
Ja ne putujem nesto mnogo ali znam da je do aerodroma iz centra Osla dodatna karta 60 kruna a povratna 90. kruna.Ako nisi siguran kako da kupis dodatnu kartu slobodno pitaj nekoga od sluzbenika na stanici i dobices pomoc.

Pozdrav i srecno!
Citat:
Crni Rade: Ako imas kartu za prvu zonu(gotovo u svakom prevozu imas plan prevoza sa stanicama i sa zonama, tako da tacno znas kada prelazis iz zone u zonu) mozes da koristis tu kartu i za ostale zone,
naravno uz doplatu. Doplatu mozes da izvrsis kod sofera, ili konduktera(u vozu) Ali najeftinije ti je na automatu. Znaci pre polaska stavis tu svoju mesecnu kartu (videces oznaceno na automatu mesto gde se stavlja),i kupis dodatnu kartu.
Ja ne putujem nesto mnogo ali znam da je do aerodroma iz centra Osla dodatna karta 60 kruna a povratna 90. kruna.Ako nisi siguran kako da kupis dodatnu kartu slobodno pitaj nekoga od sluzbenika na stanici i dobices pomoc.

Pozdrav i srecno!


Tusen takk Crni Rade.
boban
 
Odgovor na temu

zoran2212

Član broj: 297827
Poruke: 87
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?01.05.2014. u 08:38 - pre 121 meseci
dali se za kupovinu karata za prevoz,placanje mostova,autoputa moze koristi i NFC aplikacija sa smart telefona ili samo kartica ili kes.
 
Odgovor na temu

član

Član broj: 287386
Poruke: 883



+800 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?01.05.2014. u 09:09 - pre 121 meseci
Citat:
zero.cool.84:
Tamo je super za one koji vole da budu robovi u sistemu...

Ja sam iz jedne evropske drzave pobegao jer zelim da zivim a nezelim da budem rob u sistemu !!!

to se u psihologiji zovu odbrambeni mehanizmi! ne uspeš negde, najure te odande i onda sebe i druge ubeđuješ kako je tamo *ranje, a u Srbiji je super! aj idi malo gledaj šta ima na Pinku!
 
Odgovor na temu

molinari84
beograd

Član broj: 321144
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?01.05.2014. u 12:36 - pre 121 meseci
Ima li neko da je nasao sezonski posao u Norveskoj ove godine? i ako ima kako je to uspeo? Ja razmisljam da u junu odem tamo na desetak dana i pokusam da nadjem nesto ako ima jos zainteresovanih neka se jave,lakse je u grupi.
 
Odgovor na temu

IveD

Član broj: 269402
Poruke: 181
*.80-202-147.nextgentel.com.



+54 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?01.05.2014. u 13:11 - pre 121 meseci

@molinari84 ako imas pasos EU u redu je ako nije pasos EU pretpostavljam da neznas ako nadjes sezonski posao cekas dozvolu moj kolega iz CG ceka dozvolu vec 2 mjeseca za sezonski posao .
 
Odgovor na temu

IVAN DIREKTOR
LUDNICA

Član broj: 320191
Poruke: 169
176.67.197.*



+35 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?01.05.2014. u 16:11 - pre 121 meseci
Citat:
zokiruma:
au u zadnjih mesec dva 10-tak negativnih, pa kao da ne trazis posao :D

ja sam za 5-6 meseci koliko sam trazio posao dobio jedno 3000 negativnih odgovora, i kada sam krenuo da radim jos jedno 3-4 meseca sam i dalje dobijao negativne odgovore, a sada imam 2 posla i mgu sutra naci 3.

poenta je da nam treba samo jedan pozitivan odgovor tj. ne mora svaki da bude pozitivan i da treba slati i slati i slati i da ce pre ili kasnije doci i taj jedan


E to sam i ja hteo da kažem i to je dobra stvar, što tebi i ne treba 100 pozitivnih odgovora nego samo 1 pošto tražiš 1 posao a ne 100. Mada ne bi bilo loše kad bi dobio 5 ili 10 pozitivnih odgovora jer je u svakom slučaju dobro kada možeš da biraš.

A pomislite samo kad biste dobili 100 pozitivnih odgovora i kada bi vas svaki dan sa tih radnih mesta zvali da krenete da radite i tamo a vi već našli 2 posla. Onda biste se žalili kako vam dosađuju za posao i kako vam ne daju mira. :)

I zapamtite: Ne kaže se "Tražim posao" nego "Razmatram ponude". :D


[Ovu poruku je menjao IVAN DIREKTOR dana 02.05.2014. u 15:07 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Crni Rade
Rade Vuk
nezaposlen
nezaposlen
Kristianija

Član broj: 322714
Poruke: 6
*.bb.online.no.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?01.05.2014. u 19:21 - pre 121 meseci
Citat:
zoran2212:
dali se za kupovinu karata za prevoz,placanje mostova,autoputa moze koristi i NFC aplikacija sa smart telefona ili samo kartica ili kes.

Moze!
 
Odgovor na temu

sneza1968

Član broj: 307830
Poruke: 21
*.crnagora.net.



+5 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?01.05.2014. u 19:27 - pre 121 meseci
Da li neko zna da li u Norveskoj vazi diploma Visoke medicinske skole nostrifikovana u Svedskoj. Hvala
 
Odgovor na temu

Severnasvetlost
Cokastino
Belgrade

Član broj: 322640
Poruke: 24
*.static.madnet.rs.



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?01.05.2014. u 20:03 - pre 121 meseci
Hajde pomoc...da li je najbolje preko Norveske kompanije da kupim kartu. Treba mi direktan leo Beograd Oslo
55555
 
Odgovor na temu

Severnasvetlost
Cokastino
Belgrade

Član broj: 322640
Poruke: 24
*.static.madnet.rs.



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?01.05.2014. u 20:04 - pre 121 meseci
Hajde pomoc...da li je najbolje preko Norveske kompanije da kupim kartu. Treba mi direktan leo Beograd Oslo
55555
 
Odgovor na temu

Biljana Marjanovic
Medicinska sestra
Klinicki centar Srbije

Član broj: 314829
Poruke: 11
*.bb.online.no.



+5 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?01.05.2014. u 21:26 - pre 121 meseci
Citat:
Severnasvetlost:
Hajde pomoc...da li je najbolje preko Norveske kompanije da kupim kartu. Treba mi direktan leo Beograd Oslo

Najbolje -najjeftinije je da kartu kupis on-line na sajtu Noregian.air.Mislim da Wizz.leti samo do 5.3 ali moras da proveris!!!
 
Odgovor na temu

Biljana Marjanovic
Medicinska sestra
Klinicki centar Srbije

Član broj: 314829
Poruke: 11
*.bb.online.no.



+5 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?01.05.2014. u 21:59 - pre 121 meseci
Da li neko moze da mi napise kakva je procedura(sta se desava)posle predaje papira u skatt.i cekanja na D-numm.Ja sam trazila personnumm.ali su mi rekli da nemam pravo na isti bezI obzira sto imam ugovor na 185 dana sa mogucnoscu produzenja i sada cekam D-numm.ali ne znam da li on stize na kucnu adresu i u kojoj formi(kao kartica ili...?)i sta kada ga dobijem-da li sam zdravstveno osigurana?Molim da neko ko je prosao ovu pricu podeli samnom jer slaba vajda od Norvezana kada mi je potrebna informacija.I jos nesto,da li mislite da ja mogu sa mojim ugovorom od 6 meseci da pokusam jos jednom da trazim personnummer?
 
Odgovor na temu

blok63
Beograd

Član broj: 301398
Poruke: 349
*.connect.netcom.no.



+90 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?01.05.2014. u 22:04 - pre 121 meseci
Kad spomenu gore Norvešku avio kompaniju evo saopštenja sa njihove stranice.... "Norwegian beklager på det sterkeste den usikkerheten våre passasjerer opplever i forbindelse med meklingen/forhandlingene mellom Norwegian og Norwegian kabinforening/Parat, som omfatter kabinansatte i Norge og Danmark. En eventuell streik vil berøre innenriksflygninger i Norge, samt flygninger ut av Norge og Danmark

Langrutene mellom Skandinavia og USA/ Asia vil gå som normalt, det samme gjelder flygninger som betjenes av våre medarbeidere i Stockholm, Helsinki og London, samt ved basene i Spania. Personalet på disse rutene ikke er en del av konflikten.

Vi vil gjøre vårt ytterste for at passasjerene blir ivaretatt på best mulig måte i henhold til EUs regelverk for passasjerrettigheter og selskapet vil ved en eventuell streik sette opp et alternativt flyprogram for å redusere konsekvensene for de reisende, blant annet i form av innleie av fly med mannskap. Dersom det blir streik, vil et alternativt ruteprogram for de norske og danske flygningene bli publisert på nettsidene straks det er klart...."
 
Odgovor na temu

Ratko M.
Ratko Markovski
taksista
Trgovija Markovski dooel bitola
Bitola,Makedonija

Član broj: 322662
Poruke: 7
77.29.173.*



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?01.05.2014. u 22:29 - pre 121 meseci
Gde preporucujete otici u Norveshku,tamo nemam nikoga,
gde se nadze najlakshe sezonski posao bilo kakav?
Imam bugarski pasos-- EU drzavljanstvo
Ako je neko za da idemo u grupi nek salje PP
Kolika je prednos Bugarskog pasosa
I ako neko trazi cimera nek pishe ??
Ratko M.
 
Odgovor na temu

Ratko M.
Ratko Markovski
taksista
Trgovija Markovski dooel bitola
Bitola,Makedonija

Član broj: 322662
Poruke: 7
77.29.173.*



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?01.05.2014. u 22:42 - pre 121 meseci
Hajde ovako:
trazim cimera za Norveshku.
Bilo iz Srbije Makedonije ili I ako vec zivite u Norveshku
Ratko M.
 
Odgovor na temu

sneza_1969
spasovski snezana
Laboratoriski tehnicar
Dom zdravlja pancevo
beograd

Član broj: 316092
Poruke: 18
*.80-203-135.nextgentel.com.



+4 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?02.05.2014. u 09:58 - pre 121 meseci
Trenutno sam u Drammen-u,od posla nista.Nameravam da ostanem ovde jos neko vreme,a posle planiram da odem u Bergen.
Da li neko sa foruma zna neku devojku koja bi delila stan.
 
Odgovor na temu

Severnasvetlost
Cokastino
Belgrade

Član broj: 322640
Poruke: 24
*.static.madnet.rs.



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?02.05.2014. u 10:57 - pre 121 meseci
Citat:
blok63:
Kad spomenu gore Norvešku avio kompaniju evo saopštenja sa njihove stranice.... "Norwegian beklager på det sterkeste den usikkerheten våre passasjerer opplever i forbindelse med meklingen/forhandlingene mellom Norwegian og Norwegian kabinforening/Parat, som omfatter kabinansatte i Norge og Danmark. En eventuell streik vil berøre innenriksflygninger i Norge, samt flygninger ut av Norge og Danmark

Langrutene mellom Skandinavia og USA/ Asia vil gå som normalt, det samme gjelder flygninger som betjenes av våre medarbeidere i Stockholm, Helsinki og London, samt ved basene i Spania. Personalet på disse rutene ikke er en del av konflikten.

Vi vil gjøre vårt ytterste for at passasjerene blir ivaretatt på best mulig måte i henhold til EUs regelverk for passasjerrettigheter og selskapet vil ved en eventuell streik sette opp et alternativt flyprogram for å redusere konsekvensene for de reisende, blant annet i form av innleie av fly med mannskap. Dersom det blir streik, vil et alternativt ruteprogram for de norske og danske flygningene bli publisert på nettsidene straks det er klart...."




Ja ne razumem sta pise ovde :).
55555
 
Odgovor na temu

001
Gardermoen

Član broj: 44983
Poruke: 238
*.90-149-203.nextgentel.com.



+49 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?02.05.2014. u 12:55 - pre 121 meseci
Nema veze sa Norveskom ali mozda nekom pomogne u vezi posla u Svedskoj

De neste ti årene trenger Sverige 38.000 nye sykepleiere, 129.000 nye hjelpepleiere og 12.000 nye leger, anslår landets kommuner og landsting. Ansvarlig minister Göran Hägglund

http://www.aftenposten.no/nyhe...rticle7552092.ece#.U2OHF_l_uS-
 
Odgovor na temu

blok63
Beograd

Član broj: 301398
Poruke: 349
*.connect.netcom.no.



+90 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?02.05.2014. u 16:52 - pre 121 meseci
Citat:
Severnasvetlost:
Citat:
blok63:
Kad spomenu gore Norvešku avio kompaniju evo saopštenja sa njihove stranice.... "Norwegian beklager på det sterkeste den usikkerheten våre passasjerer opplever i forbindelse med meklingen/forhandlingene mellom Norwegian og Norwegian kabinforening/Parat, som omfatter kabinansatte i Norge og Danmark. En eventuell streik vil berøre innenriksflygninger i Norge, samt flygninger ut av Norge og Danmark

Langrutene mellom Skandinavia og USA/ Asia vil gå som normalt, det samme gjelder flygninger som betjenes av våre medarbeidere i Stockholm, Helsinki og London, samt ved basene i Spania. Personalet på disse rutene ikke er en del av konflikten.

Vi vil gjøre vårt ytterste for at passasjerene blir ivaretatt på best mulig måte i henhold til EUs regelverk for passasjerrettigheter og selskapet vil ved en eventuell streik sette opp et alternativt flyprogram for å redusere konsekvensene for de reisende, blant annet i form av innleie av fly med mannskap. Dersom det blir streik, vil et alternativt ruteprogram for de norske og danske flygningene bli publisert på nettsidene straks det er klart...."




Ja ne razumem sta pise ovde :).

Pa staviš na google translate npr. ovo je objava o mogućem štrajku na web stranici Air Norwegian
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 899 900 901 902 903 904 905 906 907 908 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7840315 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.