Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 900 901 902 903 904 905 906 907 908 909 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7855692 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Severnasvetlost
Cokastino
Belgrade

Član broj: 322640
Poruke: 24
*.static.madnet.rs.



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?02.05.2014. u 19:08 - pre 121 meseci
Ok, provericu. Hvala :)
55555
 
Odgovor na temu

Biljana Marjanovic
Medicinska sestra
Klinicki centar Srbije

Član broj: 314829
Poruke: 11
*.bb.online.no.



+5 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?02.05.2014. u 19:41 - pre 121 meseci
Citat:
molinari84:
Ima li neko da je nasao sezonski posao u Norveskoj ove godine? i ako ima kako je to uspeo? Ja razmisljam da u junu odem tamo na desetak dana i pokusam da nadjem nesto ako ima jos zainteresovanih neka se jave,lakse je u grupi.

Mislim da je jun kasno ako ces tek onda da trazis posao!!!Pre par dana je dobila devojka letnju zamenu kao helsefagarbeider,ali je ona u Norveskoj vec mesec dana i odavde je trazila posao.Letnju zamenu je dobila i moja drugarica ali preko preporuke.Sumo sumare-ili kreni sada put severa Evrope ili trazi nekoga ko ce da te preporuci pa dodji na radno mesto koje bas tebe ceka.Nije neka pomoc ali ja nemam drugu ideju kako bi ti dosao do posla na neki drugi nacin!
 
Odgovor na temu

Biljana Marjanovic
Medicinska sestra
Klinicki centar Srbije

Član broj: 314829
Poruke: 11
*.bb.online.no.



+5 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?02.05.2014. u 19:47 - pre 121 meseci
Citat:
Ratko M.:
Zdravo svima ,
Ja sam Ratko 43 godine,ekonomski tehnicar,zanimanje nula--znam engleski odlicno
Imam bugarsko drzavljanstvo - EU drzavljanstvo I pasosh.
Koji su mi izgledi za rad I mogu li regulistati boravak u norveshkoj
koji grad biste ni preporucili I kako ide sa prijavom boravka I trazenja posla
Hvala svima
Inace u makedoniji vech smo bacilli zivot u kontejner

Ratko,ja sam ovde kratko ali ono sto znam jeste da imaju deficit vozaca autobusa,taxija i da to uglavnom rade stranci.Pretpostavljam da ti treba bar neko minimalno znanje jezika.Sto se ostalih stvari tice moras da odes na zvanican sajt UDI-ja i tamo procitas sve o tome koja prava kao drzavljanin EU ti imas ovde!
 
Odgovor na temu

tijanam
Lekar opste prakse

Član broj: 299277
Poruke: 202
91.90.66.*



+156 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?04.05.2014. u 01:33 - pre 121 meseci
E, pa, ljudi, posle godinu i dva, tri meseca stigla meni lekarska licenca! :) Sreca, sreca, radost! Naravno, vedtak je zalutao (poslat na pogresnu adresu) pa sam pitala onako usput sta ima Novo kod vas SAK, i oni mi rekose pa mi ti poslali papire. I sad ja ganjam te papire, svaki dan treba da stigne ponovo, ali sam na njihovoj stranici u registru videla da sam dobila licencu. Sad jos samo da mi ne traze neku sestogodisnju praksu da dobijem autorizaciju. :) Na poslu je opste odusevljenje, cak su mi ponudili i posao ovde... Ja sam jos uvek u soku da je to stiglo tako brzo, sve se osecam nesigurno nesto, ali vreme ide i ovde se stvarno brzo napreduje. Treba da trazim nov posao, da predajem nove papire za dozvolu. Ne mogu misli da prebacim u drugi kolosek nikako.

Samo toliko, cisto da obavestim svu raju koja me prati i pita sta ima novo, da je prvi korak napravljen.

Puno pozdrava!
 
Odgovor na temu

IveD

Član broj: 269402
Poruke: 181
*.80-202-147.nextgentel.com.



+54 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?04.05.2014. u 07:26 - pre 121 meseci
@tijanam svaka cast pa ja se cudim nema te nidje
 
Odgovor na temu

Boban 987
student
fakultet
Beograd

Član broj: 316731
Poruke: 217
*.215.236.152.getinternet.no.



+63 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?04.05.2014. u 09:01 - pre 121 meseci
Tijanam cestitam na licenci. Vala koliko te u pocetku nista nije htelo i red je malo da se okrene situacija. PozZ
boban
 
Odgovor na temu

DusanPK

Član broj: 322940
Poruke: 3
94.228.229.*



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?04.05.2014. u 14:34 - pre 121 meseci
Pozdrav svima, uskoro zavrsavam elektronski fakultet, smer: upravljanje automatskim sistemima. Zanima da li je ovo zanimanje trazeno u Norveskoj i da li je moguce naci posao odmah posle zavrsetka fakulteta?
 
Odgovor na temu

boban 13
trenutno moler :-)
acel-plast doo
Alta

Član broj: 310767
Poruke: 524
77.222.220.*



+125 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?04.05.2014. u 15:38 - pre 121 meseci
idi na finn.no ili bilo koji drugi sajt za traženje posla u Nor i proveri ima li oglasa za taj smer. Neko radno iskustvo bi svakako dobr došlo
Bekstvo iz bolne stvarnosti uvek proizvede neku dobrobit...... Z. Frojd
 
Odgovor na temu

Nesh-co

Član broj: 28977
Poruke: 544



+378 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?04.05.2014. u 15:41 - pre 121 meseci
Tiki kraljice, alal ti vera. Nisam ni sumnjao da posle svih malera bude tako
Aj pa da nam nikad ne zatrebaš
Srećno!

 
Odgovor na temu

DusanPK

Član broj: 322940
Poruke: 3
94.228.229.*



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?04.05.2014. u 15:49 - pre 121 meseci
Citat:
boban 13:
idi na finn.no ili bilo koji drugi sajt za traženje posla u Nor i proveri ima li oglasa za taj smer. Neko radno iskustvo bi svakako dobr došlo


Hvala puno, samo ne umem bas da se snadjem na ovom sajtu posto tek pocinjem sa ucenjem norveskog jezika. Voleo bih ako ima nekog sa slicnim ili istim zanimanjem i sa iskustvom u Norveskoj da napise nesto.
 
Odgovor na temu

zoran2212

Član broj: 297827
Poruke: 87
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?04.05.2014. u 23:48 - pre 121 meseci
dusan pk
koristi pretrazivac google chrome na njemu imas automatski prevod i bice ti lakse.
 
Odgovor na temu

DUNJA1965

Član broj: 307855
Poruke: 144
*.dynamic.sbb.rs.



+43 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?05.05.2014. u 16:32 - pre 121 meseci
TIJANA,cestitam,zasluzila si ,dosta je bilo malera!!!
 
Odgovor na temu

DusanPK

Član broj: 322940
Poruke: 3
*.3gnet.mts.telekom.rs.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?05.05.2014. u 16:34 - pre 121 meseci
Citat:
zoran2212: dusan pk
koristi pretrazivac google chrome na njemu imas automatski prevod i bice ti lakse.


Hvala, potpuno sam zaboravio na tu opciju :)
 
Odgovor na temu

DUNJA1965

Član broj: 307855
Poruke: 144
*.dynamic.sbb.rs.



+43 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?05.05.2014. u 16:37 - pre 121 meseci
Putuje li neko sa foruma krajem maja iz Beograda za Oslo?Sa Norwegian air?Polasci 24 ili 28...
Posto taj avion stize oko ponoci u Oslo ,dvoumim se da li putovati iz Beograda i onda cekati na aerodromu polazak voza za Lilehamer, sledeceg jutra oko pola osam...Ili da putujem kombijem do Budimpeste,pa nekim dnevnim letom do Osla?
Sta preporucujete?
 
Odgovor na temu

Micika77
Pošta Srbije
Beograd, Srbija

Član broj: 307171
Poruke: 25
*.dhcp.as2116.net.



+4 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?05.05.2014. u 18:27 - pre 121 meseci
"Putuje li neko sa foruma krajem maja iz Beograda za Oslo?Sa Norwegian air?Polasci 24 ili 28...
Posto taj avion stize oko ponoci u Oslo ,dvoumim se da li putovati iz Beograda i onda cekati na aerodromu polazak voza za Lilehamer, sledeceg jutra oko pola osam...Ili da putujem kombijem do Budimpeste,pa nekim dnevnim letom do Osla?
Sta preporucujete?"

Cini mi se da ti je jednostavnije da ides dir do Osla, norwegianom. Posto radim na aerodromu, znam da mnogi na aerodromu cekaju svoje jutarnje letove. Prosetaj po aerodromu, mozda uspes da nadjes neku od onih udobnih stolica :-) Pogledaj na drugom spratu, H sektor, obicno tamo ima (mada tamo nisu te udobne).

Ovo je moje misljenje!

Pozdrav i srecno
 
Odgovor na temu

cikaKosta
Jovan Jovanović
iLike APR / Filmski Centar Srbije
Kragujevac/Pančevo

Član broj: 61357
Poruke: 558
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.steamsrbija.com


+60 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?05.05.2014. u 20:05 - pre 121 meseci
Pitanje za prijateljicu koja je u norge ali bez neta.

Da li zna iko ovde kako se zove ta naša devojka koja radi u SAK-u. Znam da je ovde bilo odgovora, ali već sat vremena pokušavam da nađem ime i ne ide mi..

Izvinjavam se ako ponavljam pitanje.

Hvala
 
Odgovor na temu

boban 13
trenutno moler :-)
acel-plast doo
Alta

Član broj: 310767
Poruke: 524
77.222.220.*



+125 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?05.05.2014. u 21:36 - pre 121 meseci
Citat:
DUNJA1965:
Putuje li neko sa foruma krajem maja iz Beograda za Oslo?Sa Norwegian air?Polasci 24 ili 28...
Posto taj avion stize oko ponoci u Oslo ,dvoumim se da li putovati iz Beograda i onda cekati na aerodromu polazak voza za Lilehamer, sledeceg jutra oko pola osam...Ili da putujem kombijem do Budimpeste,pa nekim dnevnim letom do Osla?
Sta preporucujete?

ja sam proveo noć na aerodromu i to otprilike izgleda ovako. Prvo odeš do starbak kafea ( koji je naravo zatvoren ) i uvališ se u neku stolicu onda dođe oko pola 2 teta koja čisti i ljubazno zamoli da izađete iz lokala dok ona pospremi. Ti onda kreneš da lunjaš po aerodromu i otkriješ da u onom peper kafeu postoje klupe i ako imaš sreće neka neće biti zauzeta, legneš na dotičnu klupu i odvališ do jedno 5h. U pola6 otvaraju rampu pa pređeš u onaj deo gde su domaći letovi i nastaviš da spavaš do tvog aviona. Naravno za svaki slučaj sam navio sat i otkrio da sam okružen ljudima koji su na isti način čekali svoju vezu. Da se ne nerviraš kako će neko reći da si prosta i sl tako čekaju svoje avione i Norv. Gore na spratu sam video mnogo njih koji su spavali u levom ćošku gledano sa stepenica. Neko mi je kasnije rekao da su tu postavljene ležaljke ali to nisam mogao da vidim od ljudi koji su spavali tamo
Naravno uvek postoji opcija ostati budan celu noć ali sam ja mnogo više raspoložen za spavanje

Bekstvo iz bolne stvarnosti uvek proizvede neku dobrobit...... Z. Frojd
 
Odgovor na temu

mada77
Marko Dimitrijevic
Torlak
Beograd

Član broj: 298710
Poruke: 180
*.bb.online.no.



+64 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?05.05.2014. u 23:43 - pre 121 meseci
Devojka ili zena se zove Sara Jovic, i izvinjavam se pomenutoj posto javno objavljujem njeno ime i prezime iako je neko vec pisao na forumu o njoj... koliko se ja secam!

I cestitam Tijani na postignutom!
Citat:
cikaKosta: Pitanje za prijateljicu koja je u norge ali bez neta.

Da li zna iko ovde kako se zove ta naša devojka koja radi u SAK-u. Znam da je ovde bilo odgovora, ali već sat vremena pokušavam da nađem ime i ne ide mi..

Izvinjavam se ako ponavljam pitanje.

Hvala
 
Odgovor na temu

cikaKosta
Jovan Jovanović
iLike APR / Filmski Centar Srbije
Kragujevac/Pančevo

Član broj: 61357
Poruke: 558
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.steamsrbija.com


+60 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?06.05.2014. u 06:45 - pre 121 meseci
Citat:
mada77: Devojka ili zena se zove Sara Jovic, i izvinjavam se pomenutoj posto javno objavljujem njeno ime i prezime iako je neko vec pisao na forumu o njoj... koliko se ja secam!

I cestitam Tijani na postignutom!


Hvala puno! Preneću info!
 
Odgovor na temu

MiToman
NSRS
NSRS
Banja Luka

Član broj: 312953
Poruke: 28



+6 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?06.05.2014. u 09:44 - pre 121 meseci
Treba li kome cimer u Lilestromu, moze i u Oslu, Kløfta, Neskollen, Årnes? Bilo koje selo, grad, naselje :) na tome potezu mi odgovara. Ako neko putuje za Oslo 17.5. neka mi se javi u pm. Pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 900 901 902 903 904 905 906 907 908 909 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7855692 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.