Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 898 899 900 901 902 903 904 905 906 907 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7706906 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nindja2
Ana-Marija Leko
student
fakultet
vinkovci, hrvatska

Član broj: 322848
Poruke: 1
*.dsl.iskon.hr.

ICQ: 999


Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?27.04.2014. u 21:41 - pre 120 meseci
POZDRAV
završila sam srednju medicinsku školu, te kineziološki fakultet, pretpostavljam da sa svojim fakultetom nemam neke mogućnosti zaposlenja u Norveškoj, pa me zanima mogu li na temelju srednje škole tražiti posao s obzirom da nemam nikakvo radno iskustvo u struci medicinske sestre..i ako mislite da mogu koja bi bila procedura tj. način traženja posla?
Ako ima netko voljan pomoći a da ima iskustva sa sličnim zamolila bih da mi se javi na mail [email protected]

Unaprijed hvala


leko anamarija
 
Odgovor na temu

llancemi
laboratorijski tehničar
Institut za javno zdravlje Vojvodine
Novi Sad

Član broj: 322522
Poruke: 12



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?27.04.2014. u 21:57 - pre 120 meseci
Treba da učiš Norveški jezik, pošalješ papire (diplomu,svedočanstva itd.) na "autorizaciju" u pa kad ti odobre onda tragaš za poslom...ove informacije možeš naći i na ovom forumu, samo pretraži. Pozz
 
Odgovor na temu

Jovan Bura

Član broj: 95279
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?28.04.2014. u 17:13 - pre 120 meseci
Pozdrav svima,interesuje me posao geoloskog tehnicara da li ima neko informacije o tome?
 
Odgovor na temu

Boban 987
student
fakultet
Beograd

Član broj: 316731
Poruke: 217
*.bb.online.no.



+63 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?29.04.2014. u 20:23 - pre 120 meseci
Ljudi jedno pitanje. Ja sam u Norge mesec dana i planiram da ostanem jos dva. Da li treba negde da prijavim svoj boravak i da trazim posao ??? Hvala Vi .
boban
 
Odgovor na temu

Nesh-co

Član broj: 28977
Poruke: 544



+378 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?29.04.2014. u 20:53 - pre 120 meseci
Ne druže, ti mu dodješ turista sada maltene, ali ako ne nadješ za tri, imaš prava na još tri, ali onda moraš u policiju da dobiješ dozvolu za to, s tim što bi onda trebalo da dokazes da imaš dovoljno sredstava za tu akciju (ako se ne varam, govorili se o 500 nok po danu).
Takodje, ako nadješ posao ideš po dozvolu, ali to već znaš.
Kada dobiješ dozvolu, više naravno nisi turista i prestaje ti npr važenje vozačke dozvole, na koju inače kao imaš pravo 3 meseca, od ulaska u zemlju, koliko i dozvoljen boravak.

 
Odgovor na temu

blok63
Beograd

Član broj: 301398
Poruke: 349
*.connect.netcom.no.



+90 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?29.04.2014. u 21:45 - pre 120 meseci
A put do posla (ruža) posut je trnjem... :(
 
Odgovor na temu

Boban 987
student
fakultet
Beograd

Član broj: 316731
Poruke: 217
*.bb.online.no.



+63 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?29.04.2014. u 21:59 - pre 120 meseci
Nesco hvala ti. NIsam bio siguran, jer je bilo neke price, ali nije lepo receno. A za narednih 3 meseca znam da treba podrska od 500kruna dnevno (stoo je mnooogo) Nadam se da nece trebati.

Blok kako ti napredujes, jesi li pronasla nesto ili jos uvek tragas??

Nesto nam je forum MREO totalno... Nema novih prica, retko ima lepih vesti i tako to. Ae javljajte se(ovi koji su dobili posao) da se obradujemo malo i mi koji smo jos uvek u potrazi za istim.
A da, jos jedno pitanjce. Kupicu mesecnu kartu u Oslu za 1.zonu, zanima me kada idem negde dalje kakva je situacija? Jel se doplacuje nesto ili se placa ceo iznos karte?? Ako ste me razumeli
boban
 
Odgovor na temu

Dragana11
skola

Član broj: 316716
Poruke: 47
213.133.11.*



+7 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?30.04.2014. u 11:05 - pre 120 meseci
Citat:
blok63:
A put do posla (ruža) posut je trnjem... :(


Blok63, sta se desava, kako ide jezik, sta je sa poslom, ima li nade?! Drzi se, moj rodjak je, sada vec 9 godina u Norveskoj i super mu je, a nasao je posao dva dana pre nego je morao da napusti Norvesku i krene nazad za Srbiju...tako da...samo hrabro!
 
Odgovor na temu

Jocaendo
Jovan Stankovic
Avdeling sykepleier

Član broj: 272098
Poruke: 137
188.124.135.*



+32 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?30.04.2014. u 12:13 - pre 120 meseci
Hoce li neko iz Buskeruda do Skiena mozda sutra, na Prvomajski izlet?
Fritidspark (Herkules) Skien, od 12.00h do 19.00h .
 
Odgovor na temu

blok63
Beograd

Član broj: 301398
Poruke: 349
*.connect.netcom.no.



+90 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?30.04.2014. u 16:04 - pre 120 meseci
Citat:
Dragana11:
Citat:
blok63:
A put do posla (ruža) posut je trnjem... :(


Blok63, sta se desava, kako ide jezik, sta je sa poslom, ima li nade?! Drzi se, moj rodjak je, sada vec 9 godina u Norveskoj i super mu je, a nasao je posao dva dana pre nego je morao da napusti Norvesku i krene nazad za Srbiju...tako da...samo hrabro!


Ha,ha primer je super :D Hvala ti.Ma ide, sve nekako putem kojim treba ...volontiram u v rtiću, pa u jednoj školi kao Leksehjelp pa me preporuče ovde, onde kažu idi tamo idi vamo, ja šaljem i šaljem i valjda do septembra nešto bude. Danas sam se šoknula...klinka koja studira nešto deseto radi kao vikar u osnovnoj školi i predaje sve predmete.Au!
 
Odgovor na temu

blok63
Beograd

Član broj: 301398
Poruke: 349
*.connect.netcom.no.



+90 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?30.04.2014. u 16:24 - pre 120 meseci
Citat:
Boban 987:
Nesco hvala ti. NIsam bio siguran, jer je bilo neke price, ali nije lepo receno. A za narednih 3 meseca znam da treba podrska od 500kruna dnevno (stoo je mnooogo) :) Nadam se da nece trebati. :)

Blok kako ti napredujes, jesi li pronasla nesto ili jos uvek tragas??

Nesto nam je forum MREO totalno... Nema novih prica, retko ima lepih vesti i tako to. :) Ae javljajte se(ovi koji su dobili posao) da se obradujemo malo i mi koji smo jos uvek u potrazi za istim.
A da, jos jedno pitanjce. Kupicu mesecnu kartu u Oslu za 1.zonu, zanima me kada idem negde dalje kakva je situacija? Jel se doplacuje nesto ili se placa ceo iznos karte?? Ako ste me razumeli :)


Tragam, tragam...i nadam se :D Što se tiče karte za prevoz u Oslu, važi ti i za ceo Akershus.A sve ostalo nisam sigurna da li važi ova pa doplatiš ili platiš ceo iznis.Pitaš čika šofera :D
 
Odgovor na temu

blok63
Beograd

Član broj: 301398
Poruke: 349
*.connect.netcom.no.



+90 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?30.04.2014. u 16:25 - pre 120 meseci
Citat:
Boban 987:
Nesco hvala ti. NIsam bio siguran, jer je bilo neke price, ali nije lepo receno. A za narednih 3 meseca znam da treba podrska od 500kruna dnevno (stoo je mnooogo) :) Nadam se da nece trebati. :)

Blok kako ti napredujes, jesi li pronasla nesto ili jos uvek tragas??

Nesto nam je forum MREO totalno... Nema novih prica, retko ima lepih vesti i tako to. :) Ae javljajte se(ovi koji su dobili posao) da se obradujemo malo i mi koji smo jos uvek u potrazi za istim.
A da, jos jedno pitanjce. Kupicu mesecnu kartu u Oslu za 1.zonu, zanima me kada idem negde dalje kakva je situacija? Jel se doplacuje nesto ili se placa ceo iznos karte?? Ako ste me razumeli :)


Tragam, tragam...i nadam se :D Što se tiče karte za prevoz u Oslu, važi ti i za ceo Akershus.A sve ostalo nisam sigurna da li važi ova pa doplatiš ili platiš ceo iznis.Pitaš čika šofera :D
 
Odgovor na temu

blok63
Beograd

Član broj: 301398
Poruke: 349
*.connect.netcom.no.



+90 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?30.04.2014. u 16:27 - pre 120 meseci
Citat:
Nesh-co:
Ne druže, ti mu dodješ turista sada maltene, ali ako ne nadješ za tri, imaš prava na još tri, ali onda moraš u policiju da dobiješ dozvolu za to, s tim što bi onda trebalo da dokazes da imaš dovoljno sredstava za tu akciju (ako se ne varam, govorili se o 500 nok po danu).
Takodje, ako nadješ posao ideš po dozvolu, ali to već znaš.
Kada dobiješ dozvolu, više naravno nisi turista i prestaje ti npr važenje vozačke dozvole, na koju inače kao imaš pravo 3 meseca, od ulaska u zemlju, koliko i dozvoljen boravak.


Nego nadam se da u vezi tih 500 nok po danu može da prođe npr.izjava nekog ko ima pare da će da brine o meni itd itd. inače sam ugasila!
 
Odgovor na temu

001
Gardermoen

Član broj: 44983
Poruke: 238
*.90-149-203.nextgentel.com.



+49 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?30.04.2014. u 20:40 - pre 120 meseci
Jedan od odgovora za posao

Hei,

Takk for din søknad til stillingen som Lagermedarbeider, sommervikar.

Til denne stillingen var det stor interesse. Vi mottok 430 søknader og mange av dere var kvalifiserte, gode søkere. Dessverre kunne vi ikke ta din søknad videre i denne runden.

Om vi ikke hører et ønske fra deg om noe annet, så beholder vi din CV i vårt rekrutteringssystem, og vil ta kontakt med deg igjen om det skulle dukke opp en stilling som kanskje vil være av interesse for deg.

Vi benytter anledningen til å takke for din interesse, og håper du søker hos oss igjen ved neste anledning.

Lykke til videre!

Vennlig hilsen,
ASKO Norge AS
 
Odgovor na temu

zero.cool.84
Ivan Ivanovic
Skakljivo pitanje!
Jel bi ste vi posten poso radili za
1500din ?
Novi Sad

Član broj: 321688
Poruke: 5
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?30.04.2014. u 20:53 - pre 120 meseci
Tamo je super za one koji vole da budu robovi u sistemu...

Ja sam iz jedne evropske drzave pobegao jer zelim da zivim a nezelim da budem rob u sistemu !!!
Biostar ta990fxe ver 5 x
AM3 fenom II 965
DDR3 8gb 1600
nVidia 450GT 1gb ddr5
Dodatni ATA Sata Raid
HDD 1x 3TB, 3x 2TB, 3x 1TB, 2x 500GB,
SSD 120gb sata3
Ne koristim sve hdd-ove istovremeno zato sto mi je napajanje slabo 550W sailent ...
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
*.directconnect.no.



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?30.04.2014. u 21:00 - pre 120 meseci
Citat:
zero.cool.84: Tamo je super za one koji vole da budu robovi u sistemu...

Ja sam iz jedne evropske drzave pobegao jer zelim da zivim a nezelim da budem rob u sistemu !!!


mislim da ti ni samom sebi nisi jasan
Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

blok63
Beograd

Član broj: 301398
Poruke: 349
*.connect.netcom.no.



+90 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?30.04.2014. u 21:22 - pre 120 meseci
Citat:
001:
Jedan od odgovora za posao

Hei,

Takk for din søknad til stillingen som Lagermedarbeider, sommervikar.

Til denne stillingen var det stor interesse. Vi mottok 430 søknader og mange av dere var kvalifiserte, gode søkere. Dessverre kunne vi ikke ta din søknad videre i denne runden.

Om vi ikke hører et ønske fra deg om noe annet, så beholder vi din CV i vårt rekrutteringssystem, og vil ta kontakt med deg igjen om det skulle dukke opp en stilling som kanskje vil være av interesse for deg.

Vi benytter anledningen til å takke for din interesse, og håper du søker hos oss igjen ved neste anledning.

Lykke til videre!

Vennlig hilsen,
ASKO Norge AS

Uopšte nije primereno i ohrabrujuće za nas koji tražimo posao.Ok ne treba nam svila i kadifa...ali čemu ovo?
 
Odgovor na temu

001
Gardermoen

Član broj: 44983
Poruke: 238
*.90-149-203.nextgentel.com.



+49 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?30.04.2014. u 21:35 - pre 120 meseci
Pa i ja trazim posao tako da se ovo i na mene odnosi samo pokazujem trenutno stanje na trzistu rada mada nema pravila.Evo jos nekih u zadnjih mesec dva dobio sam 10-tak odgovora i svi negativni

Takk for din interesse vedrørende stillingen som Lagermedarbeidere. Vi har nå gjennomgått din søknad, og må dessverre meddele at du ikke er blant søkerne som går videre i denne prosessen.

Vi ønsker deg likevel velkommen til å søke andre stillinger hos oss i fremtiden.


Med vennlig hilsen

http://sms.jobzone.no/images/Visittkort/images/top.png

Dag Holen
Partner

Mob: +47 922 01 007
Tlf: +47 64 00 33 03
[email protected]

Jobzone Lillestrøm
Tærudgt. 5
2004 LILLESTRØM

http://sms.jobzone.no/images/Visittkort/images/logo.png

http://sms.jobzone.no/images/Visittkort/images/bottom.png
----------------------------------------------------------------------
Stillingsannonse Ref: 1011223 Driftoperatører



Takk for din søknad.
Vi hadde mange gode søkere til den utlyste stillingen, og er nå ferdige med ansettelsesprosessen. Dessverre var det ikke deg som ble valgt denne gang.

Vi takker så mye for interessen, og ønsker deg lykke til videre. Du er hjertelig velkommen til å søke på andre stillinger hos oss som kan passe til dine kvalifikasjoner.



Vennlig hilsen,

Anne Marie Rømmerud

Manpower AS
-------------------------------------------------
Kjære,



Takk for din søknad på stillingen som Disponerer du egen bil og har truckførerbevis T3/B4? - NO1758AS000066. Vi har fått inn svært mange søkere med gode kvalifikasjoner.



Aktuelle kandidater er nå kalt inn til intervju og du var dessverre ikke en av disse. Vi anbefaler at du følger med på våre nettsider kellyservices.no for å holde deg oppdatert på andre ledige stillinger.



Med vennlig hilsen

Kelly Services Norge AS---------


 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
*.static.customer.pronea.no.



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?30.04.2014. u 22:00 - pre 120 meseci
au u zadnjih mesec dva 10-tak negativnih, pa kao da ne trazis posao

ja sam za 5-6 meseci koliko sam trazio posao dobio jedno 3000 negativnih odgovora, i kada sam krenuo da radim jos jedno 3-4 meseca sam i dalje dobijao negativne odgovore, a sada imam 2 posla i mgu sutra naci 3.

poenta je da nam treba samo jedan pozitivan odgovor tj. ne mora svaki da bude pozitivan i da treba slati i slati i slati i da ce pre ili kasnije doci i taj jedan
Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

mrmole
beograd

Član broj: 227205
Poruke: 6
*.dynamic.sbb.rs.



+11 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?30.04.2014. u 22:08 - pre 120 meseci
Molim vas bez filozofiranja ko je odakle pobegao i o robovanju pošto to nije tema foruma..Ja i moj muz radimo u Srbiji i dan i noć pa jedva platimo vrtić i hranu tako da o pojmu robovanja ne treba pricati... Neki od nas vrlo ozbiljno shvataju svoj odlazak tamo i značile bi nam konkretne informacije.. Sve smo već iščitali o tome kako se odlazi tamo ali situacija se od kada je osnovan forum dosta izmenila i pravila su menjana.. Molila bih nekoga ko ima vezu sa it strukom da pise o pronalazenju posla ajde vec je dosta Srba gore, pozovite komšiju, drugara, kolegu neka se ukljuce u forum ovde uglavnom pišu medicinari =(kolike su šanse, koja strategija je najbolja..razumite naše strahove...=) kada čitam o ovim sjajnim ljudima iz sveta medicine koji su otisli tamo ja mogu samo kapu da im skinem, jedino što je njihova struka baš baš deficitarna pa se bojim da brzina kojom su pronalazili posao nije ista kao kada neka druga struka trazi posao..Da li se zna do kada ce biti moguć uvoz inzenjera u Norvesku posto mi je neko rekao do kraja 2015, pa ne znam da li je dezinformacija i gde bih to mogla da isčačkam...
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 898 899 900 901 902 903 904 905 906 907 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7706906 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.