Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7946701 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

moukoko

Član broj: 168931
Poruke: 171
*.80-202-49.nextgentel.com.



+55 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?23.06.2013. u 17:17 - pre 132 meseci
Citat:
Mirjana Savicic:
A mislim da si ti Moukoko i inicirao prosle godine u ovo vreme pricu da se zalimo za tu vozacku kolektivno sto vise nas u diskriminerings-ombudet i to je dosta nas i uradilo.Skoro je stigao konacan odgovor da to NIJE diskriminacija bez obzira sto je vecina nas navela da vozacka dozvola iz Ruminije npr.ima istu obuku kao nasa i ta se priznaje a nasa ne.Kratak i jasan odgovor da to nije njihov domen i da sve sto je iz EU mora se priznavati jer Norveska ima potpisane ugovore sa EU za obrazovanje i za vozacke dozvole,izmedju ostalog i da oni na to ne mogu uticati.A takodje to NIJE diskriminacija.

Tako da sto se te dozvole tice...sve je receno,ali bas bas sve i pokusano sve,ali od toga nista.


jeste, inicirao sam i isti odgovor sam dobio i tad smo znali da je to bas na dalekom stapu, al sto da se ne proba.. a u medjuvremenu sam i ja krenuo sve iz pocetka, i po mom skromnom misljenju - ipak JESTE diskriminacija to sto moramo sve iz pocetka kao potpuni pocetnici. Ok bi bilo da imamo obavezno jedan deo teorije (pogotovo deo vezan za sigurnost, nocnu voznju, prikolice i sl) i samo polaganje (tj voznju u prisustvu predstavnika Statensvegesena). Ali da moramo zajedno sa klincima (bez ikakve zle namere kad kazem to "klinci") od 16-18 godina da prolazimo sve ono sto je sada obavezno kao da nismo videli volan u zivotu - vala JESTE diskriminacija po mojim shvatanjima. Svestan sam da se to naravno ne racuna (niko mi nije kriv sto moja maticna drzava nije clan EU), al svakako da se mogu zaliti ako nista drugo..
 
Odgovor na temu

isabeau917
MPharm

Član broj: 302824
Poruke: 506
*.adsl.net.t-com.hr.



+175 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?23.06.2013. u 17:47 - pre 132 meseci
Zorice, Mirjana, zahvaljujem, nisam u Zg , pa nemam internet, sjedim u wireless kaficu .
Pretpostavila sam da tih 6 tjedana mozda ima veze sa ulaskom u EU , napisacu im da sam trazila licencu i da znam da ne mogu dobiti autorizaciju.
Kopiju aplikacije nemam, stupid me
Uglavnom, ionako ponovno mislim slati papire iza 1.7. za priznanje mastera, ovo slanje za licencu mi je oinako bila failsafe opcija za slucaj da ne udemo u eu.
Mirka fala na norsk verziji maila, ustedila si mi par sati znojenja
Takk!!
 
Odgovor na temu

tijanam
Lekar opste prakse

Član broj: 299277
Poruke: 202
*.connect.netcom.no.



+156 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?23.06.2013. u 18:09 - pre 132 meseci
Citat:
Mirjana Savicic:
Ne ljutim se iako ja to ne bih napisala :)
Ovde se ne radi o potpuno ispravnom redu reci u recenici vec o tome sta napisati SAK-u...
Kada pocnes stvarno da pricas norveski onda se krse i gramaticka pravila tog sitnog tipa,jer mi Srbi svi imamo maternji jezik srpski ali svi pisemo sa gramatickim greskama ovde na forumu bez obzira sto je maternji.Tako vremenom ide i sa norveskim...sto ga vise koristis,sve vise imas dijalekta,zargonskih reci narocito u porukama na mobilnom,sta bi ti profesore tek tu rekao :)
Poenta je da ne sedis 2 sata kako bi napisao 5 recenica na norveskom i debelo promisljas sta ces napisati nego da ih pises u cugu i naletu kao post na forumu npr.koji pises na maternjem.Tada si uradio nesto.
Ali lepo je sto vezbas za Bergen :)


Ovo je Mirka, ziva istina. Secam se kad sam dosla, pa pocela da radim, pa pocela da ih razumevam pa sve slusam pa se mislim nista ja naucila nisam na kursevima. To gadjanje vremenima, pa pisanje nepravilnih glagola. Secam se da sam jednom videla u izvestaju proslo vreme glagola å ville- villet! I pitam ja odmah koleginicu sta je to, koja je to rec, jel to ono sto ja mislim, ona pogleda malo bolje i rece da, to je greska. Meni je to nepojmljivo, po meni je to krupna greska, ali opet... Pored toliko dijalekata, pa samog nynorska i bokmåla i nunorskog kao izmedju to nije na iscudjavanje. KOd mene je to islo do granice da sam pisala i dolazila kuci da proverim jer ja pobogu pojma nemam norveski. Pocela sam da se gubim u tim njihovim greskama, jer sam htela da ucim od njih. Onda sam shvatila da je najbolje da se ja drzim onoga sto sam ja naucila, koliko god to bilo knjizevno, jer cu se pogubiti na njihovim greskama. Pod uslovom da me razumeju, naravno. A tek njihovi izrazi... Jutros sam cula izraz koji koleginica nije znala ni da napise, jer je to stari, stari izraz za- piski mi se. Niti da napise, niti da objasni sta jedna rec znaci. Tako da, jedno je ono sto mi tako revnosno ucimo, a skroz drugo sto dozivimo kod njih kao zivi jezik.

Ah, Sofija je zakon. Odavno ja citam AP, skoro sam citala jedan o tome koliko kosta jedan innvandrer. Cak sam dosla u iskusenje da mu napisem odgovor, tom liku. Posto on tvrdi da cenu jednog innvandrera placa cela drzava, sto je tacno. Medjutim, koji innvandreri? To je ono, generalizuje se. Ova drzava na mene nije ni krune potrosila, zivela na syltetøyu i pecenom krompiru. Nijednu socijalni sluzbu nisam uznemiravala. Sad nece da mi daju personnummer. Treba da zivim ovde skoro godinu dana bez zdravstvene zastite! Alo! A koliko ja znam, bar pola ovog foruma je doslo ovde pod istim uslovima. Zaduzili se. U svakom slucaju, odlicne novine.
 
Odgovor na temu

stefanko23

Član broj: 304953
Poruke: 504
..0:20:404:b00e:f046:b314:a2d8



+119 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?23.06.2013. u 18:58 - pre 132 meseci
tijana i ja sam vec 6 meseci bez zdravstvenog osiguranja :? nadam se da ces ove nedelje uspeti da resis to sa personalnim brojem...
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.37.202.84.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?23.06.2013. u 19:10 - pre 132 meseci
Ja sam celu prvu godinu bila bez zdravstvenog osiguranja jer sam stalno produzavala dozvole i ta cela prva godina mi je bila "ne ponovilo se".Imala sam d-nummer i nikako nisam mogla da narucim fastlege-a,ali sam sama sebe lecila zalihama lekova koje sam ponela sam sobom iz Srbije i svega jednom sam bila bolesna,a jednom sam imala upalu zuba i tada sam sama uzela apocilin 660 mg njihov iz ormana jer to se ne zavodi nigde i nisam uzela puno,svega da zalecim upalu/zub i tako protekla ta prva godina...a i minus je bio takav napolju da sam i morala biti zdrava :)
Ali jeste zeznuto to sa d-nummer pre svega zbog toga.Medjutim,ljudi stalnoi to govorim ponesite nase lekove kada idete sa Srbiju i lecite se sami.Prepisite sami sebi malo antibiotika na 8 sati i na 6 sati...znam da zvuci neodgovorno,i ne govorim ovo za decu,ali od njihovih fastlege-a necete cuti bog zna kakvu pamet.Fast lege je rupa norveskog zdravstva a pamet pocinje kod specijaliste u varirajucim procentima...
Ja sada nemam vise taj problem ali ja mog fast lege-a nisam ni upoznala iako ga imam za ne daj boze...A apoteka u Srbiji ce sada biti crveno slovo na spisku prioriteta u Srbiji.Kako god ovo zvucalo,prakticno je i napisano je iz iskustva "sa terena" sto bi se reklo...
Naravno ne odnosi se na lecenje dece i na hronicne bolesnike,da me ljudi ne shvate pogresno vec na sitne zd.probleme upala grla,sezonski grip itd...Odes kod fastlege-a platis 218 kruna,pa uzmes recept odes u apoteku platis lek 100-tinak kruna i to je nekih 320 kruna,ili ti 40 eura a u Srbiji mozes da kupis isti taj antibiotik za jeftinije pare a svakako ides na odmor i bez veceg cimanja da to zavrsis...


MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.37.202.84.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?23.06.2013. u 19:26 - pre 132 meseci
Da izvine grupacija koja misli da je ovaj forum samo informacije radi...evo i jedna slicica.
Stigao vozic u Tromsø pa gradske ture krenule za turiste...


MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

boban 13
trenutno moler :-)
acel-plast doo
Alta

Član broj: 310767
Poruke: 524
85.113.179.*



+125 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?23.06.2013. u 19:32 - pre 132 meseci
Ovo je post za moje drugove pecaroše
Ovde na Alti je sezona lova na lososa, danas im je zadnji dan i ako mi verujete kao na takmičenju su, stisli se jedan do drugoga i samo zabacuju, neki mušičare a mnogo više njih varaličari. Ono što je neverovatno je količina žena pecaroša ima ih recimo trećina i dans sam najzad i video jednu upecanu ribu
Sezonska karta (sezona traje 4 nedelje ) je 100kruna za one iz Alte i 200 za ostale Norvežane pa ako neko voli da mušičari i ima želju da se oproba nadam se da se dogodine vidimo na vodi

Bekstvo iz bolne stvarnosti uvek proizvede neku dobrobit...... Z. Frojd
 
Odgovor na temu

tijanam
Lekar opste prakse

Član broj: 299277
Poruke: 202
*.connect.netcom.no.



+156 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?23.06.2013. u 20:11 - pre 132 meseci
Citat:
Mirjana Savicic:
Ja sam celu prvu godinu bila bez zdravstvenog osiguranja jer sam stalno produzavala dozvole i ta cela prva godina mi je bila "ne ponovilo se".Imala sam d-nummer i nikako nisam mogla da narucim fastlege-a,ali sam sama sebe lecila zalihama lekova koje sam ponela sam sobom iz Srbije i svega jednom sam bila bolesna,a jednom sam imala upalu zuba i tada sam sama uzela apocilin 660 mg njihov iz ormana jer to se ne zavodi nigde i nisam uzela puno,svega da zalecim upalu/zub i tako protekla ta prva godina...a i minus je bio takav napolju da sam i morala biti zdrava :)
Ali jeste zeznuto to sa d-nummer pre svega zbog toga.Medjutim,ljudi stalnoi to govorim ponesite nase lekove kada idete sa Srbiju i lecite se sami.Prepisite sami sebi malo antibiotika na 8 sati i na 6 sati...znam da zvuci neodgovorno,i ne govorim ovo za decu,ali od njihovih fastlege-a necete cuti bog zna kakvu pamet.Fast lege je rupa norveskog zdravstva a pamet pocinje kod specijaliste u varirajucim procentima...
Ja sada nemam vise taj problem ali ja mog fast lege-a nisam ni upoznala iako ga imam za ne daj boze...A apoteka u Srbiji ce sada biti crveno slovo na spisku prioriteta u Srbiji.Kako god ovo zvucalo,prakticno je i napisano je iz iskustva "sa terena" sto bi se reklo...
Naravno ne odnosi se na lecenje dece i na hronicne bolesnike,da me ljudi ne shvate pogresno vec na sitne zd.probleme upala grla,sezonski grip itd...Odes kod fastlege-a platis 218 kruna,pa uzmes recept odes u apoteku platis lek 100-tinak kruna i to je nekih 320 kruna,ili ti 40 eura a u Srbiji mozes da kupis isti taj antibiotik za jeftinije pare a svakako ides na odmor i bez veceg cimanja da to zavrsis...



Mirka, imam ja celu fioku lekova. To nije problem. Ja se brinem za krupnije stvari. Recimo, vozim skoro kilometar nizbrdo biciklo, dostizem brzinu od 60 km/h garant, jako je strmo, i sta slomim se? Kao sto se jednom skoro desilo, zamalo glavu da izgubim... Ok, reponiracu se ja sama, ali nisam ponela gipsa iz Srbije. :) :)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.37.202.84.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?23.06.2013. u 20:20 - pre 132 meseci
Tijana,kreni 15 minuta ranije pa juri 30 km/h...

Ma kontam sta pricas...nego zezam malo...mada realno ok je 30 km/h...
I zapamti samo je jedan bio Ajrton Senna po kisi...nemoj da ga kopiras...
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

stefanko23

Član broj: 304953
Poruke: 504
..0:20:404:b00e:f046:b314:a2d8



+119 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?23.06.2013. u 21:05 - pre 132 meseci
a jel uspevaju nasi ljudi da dobiju bugarski pasos i odu u inostranstvo? svi makedonci koje poznajem ovde su na tu foru dosli...
 
Odgovor na temu

stavasbriga
Norge

Član broj: 146243
Poruke: 164
176.75.225.*



+61 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?23.06.2013. u 23:01 - pre 132 meseci
Zar nisu svi koji su zaposleni automatski osigurani zdravstveno?
Dok se ne dobije puni fødselsnummer nema stalnog ljekara, ali mislim da zdravstveno i penziono idu automatizmom. Sto nije razlog da se juri biciklom 60 :-)
 
Odgovor na temu

tijanam
Lekar opste prakse

Član broj: 299277
Poruke: 202
*.connect.netcom.no.



+156 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?23.06.2013. u 23:28 - pre 132 meseci
Ko se nije vozio nizbrdo u NO nema pojma koliko je tesko voziti ispod 60! :)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.37.202.84.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?24.06.2013. u 00:49 - pre 132 meseci
Citat:
stavasbriga:
Zar nisu svi koji su zaposleni automatski osigurani zdravstveno?
Dok se ne dobije puni fødselsnummer nema stalnog ljekara, ali mislim da zdravstveno i penziono idu automatizmom. Sto nije razlog da se juri biciklom 60


Tijana,nemoj vise molim te...umrecu od smeha sa tvojom voznjom bicikla
Stavasbriga,misli se na prakticnu primenu.Dakle,sve se vrti oko fastlege-a.Ovo pad bicikla gips i slicno sto Tijana opisuje u prvom momentu sanira legevakta ali sta dalje.Sve se vrti oko fastlege,svaka kontrola,slanje specijalisti sve...i svaka bolest koja te strefi pre 16.30 radnim danima potpada pod fastlege-a.Prosle godine ili pretprosle ne secam se tacno je neko na forumu spominjao to za svoju cerkicu koja se razbolela a on nije imao fastlege-a i legevakta pravi problem oko toga...jer se zvalo u vreme kada treba da ordinira tvoj stalni lekar,jer legevakta skida sve sto moze da skine i kaze to je u domenu tvog fast lege-a...a ako nemas taj broj ne mozes da ga narucis.Oni nisu upuceni da ti bez obzira sto radis a imas ugovor na npr.3 meseca nemas taj pravi broj vec privremeni i to Norvezani ne znaju,sta je razlog sto ti nemas lekara...
Okosnica koriscenja zd.usluga za tebe licno ide preko tvog fastlege-a.
Konkretno,povredis se polomis se,sanira te legevakta ali bolovanje ide preko fast lege-a kojeg ti nemas...i sta ces tada,ko ce to pokriti...
Nista ti drugo ne preostaje nego da sednes na biciklo pa smanjis brzinu
Zato je taj ugovor od 3 meseca strasno zeznut...a posebno je zeznut ako nakon ta tri meseca ti opet produze na jos po 3 meseca...i samo se to nastavlja...ali poslodavci toga nisu svesni...


MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.37.202.84.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?24.06.2013. u 01:11 - pre 132 meseci
Ko ce kome ako nece svoj svome

Link:
http://www.novosti.rs/vesti/na...pore-stigle-dve-milijarde-evra

MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

BACALAO
student

Član broj: 298694
Poruke: 105
77.243.22.*



+22 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?24.06.2013. u 07:03 - pre 132 meseci
Procene su da je neka realna suma oko 5-6 milijardi....i to su realne pare od kojih srbija zivi ,bolje je reci prezivljava...normalno tu su i krediti-drzavi kad treba para da isplati trutove digne kredit "samotakopovoljan" i eto...ide zivot...
Nas najbolji izvozni proizvod su ljudi , a bogami tako ce da bude jos dugo, nismo dosli ni do 600-te strane ...
 
Odgovor na temu

stefanko23

Član broj: 304953
Poruke: 504
..0:20:404:b00e:f046:b314:a2d8



+119 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?24.06.2013. u 15:06 - pre 132 meseci
ja predao za radnu dozvolu kakvo olaksanje :D !!!! ja ne znam zasto se ona na salteru izbezumila kad sam krenuo da redjam dokumenta...
znate sta mi je rekla, da ako predam za tidlig obavestavaju me za 2-3 da l sam dobio ili nisam...ako jesam, onda mi dokumentacija ne ide na prioritized, vec cekam do 3 meseca... a ako me odbiju za tidlig ide na prioritet i traje oko 3 nedelje... e sad ja imam studentsku vizu sa kojom leti sad mogu raditi 100% ali opet nisam zeleo da reskiram pa sam predao i za tidlig pa kako bude, a full time krecem od sledeceg ponedeljka... eto to je moje iskustvo, updatujem kad bude novosti :D

p.s. imam pitanje, mogu li nam oni uplacivati pare dok smo na tidlig arbeidsstart dok ne dodje viza?
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?24.06.2013. u 15:41 - pre 132 meseci
Ako imas racun u banci i skattekort mozes da dobijes platu.I ukoliko nemas skattekort mozes da dobijes platu ali ce ti skinuti za porez 50%.Eto tako stoje stvari,profo.

MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

stefanko23

Član broj: 304953
Poruke: 504
..0:20:404:b00e:f046:b314:a2d8



+119 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?24.06.2013. u 15:44 - pre 132 meseci
hvala mirka...pa ja imam skattekort ali za drugi posao tj. dok sam radio na faxu i to sto sam tad dobio sam njima dao...tek bih trebao da trazim novi skattekort za ovaj posao ako se ne varam?
 
Odgovor na temu

norgeultra
nezaposlen

Član broj: 314504
Poruke: 43
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?24.06.2013. u 16:11 - pre 132 meseci
pitanje za mirjanu , malo je van teme ali sta da se radi .. Kako da se upisem vanredno za med.tehnicara kad svuda traze da imam bar prvu godinu zavrsenu za isti taj smer ??? to mi je veliki problem sada :S
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?24.06.2013. u 16:25 - pre 132 meseci
Citat:
stefanko23:
hvala mirka...pa ja imam skattekort ali za drugi posao tj. dok sam radio na faxu i to sto sam tad dobio sam njima dao...tek bih trebao da trazim novi skattekort za ovaj posao ako se ne varam?


Pa kontala sam da ti na osnovu predjasnjeg statusa imas skattekort.Vidi,ja ne znam na koji procenat i po kojoj tabeli imas skattekort.Ona ce se svakako korigivati sa novim poslom i sada ovim novim ugovorom gde je i drugacija visina zarade,ali u medjuvremenu mozes da koristis staru ili da ne predas staru pa da ti skinu 50% sto jeste puno ali sve sto pretplatis vratice ti se sledece godine.Lønnskontoret ne zanima mnogo policija i tvoje menjanje kartice poreske.Njih zanima da li je poreska kartica predata ili nije.Ti im mozes objasniti da proces dozvole ce potrajati malo ali da imas tidlig start i da im predajes svoju staru poresku karticu po kojoj ce da ti obracunavaju porez do dobijanja nove kartice...
To jeste resenje kako ne bi sada vise meseci cekao na platu ili da ti skidaju 50%...Naravno ostaje pitanje da li ti je na toj staroj kartici porez prenizak.Medjutim,za to se ne trebas sekirati jer tebe cekaju sada 2 godine koriscenja standardfradraga i nema sanse da im budes duzan,tj.ne dve godine vec u tvom slucaju 1,5 godina jer kreces od jula da radis ove godine i cela sledeca.
Tako da predaj tu staru karticu a ako bas budu pravili problem u lønnskontoret (sto ne verujem) onda neka skidaju 50% pa dobices sledece god.nazad i gotovo.
To su moj profo,slatke muke...veruj mi...
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7946701 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.